Teraz jest 28 marca 2024, o 20:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Walne zebranie delegatów. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Walne zebranie delegatów.
[url]kpzbs.host4u.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3908:komunikat-zarzdu-w-sprawie-wyboru-delegatow-na-zjazd&catid=59:aktualnoci&Itemid=5
[/url]
"Zatem osoby zainteresowane uczestnictwem w Walnym Zgromadzeniu powinny być delegatami członków zwyczajnych tj. np. klubów sportowych. Na terenie K-PZBS działają takie kluby sportowe jak np.: Chemik Bydgoszcz, Jantar Toruń, KS Krobia, MLKS Solec Kujawski. Dobrym rozwiązaniem byłoby zgłoszenie do klubu sportowego całej drużyny sportowej funkcjonującej w ramach K-PZBS."


Czy z tego komunikatu należy rozumieć że pozostałe drużyny które nie chcą zasilić w/w klubów, nie będą miały prawa wystawić delegatów na Walny Zjazd?

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


10 stycznia 2020, o 12:37
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Walne zebranie delegatów.
Jak założyć klub sportowy wyjaśnienia na stronie PZBS w zakładce kluby.
https://www.pzbs.pl/klub

Dla drużyn które nie chcą przejść trudnej procedury rejestracji klubu oferujemy przystąpienie do klubu brydżowego DOL-BY bez kosztów i bez problemów.(wystarczy zgłosić akces przystąpienia do klubu od kapitana zainteresowanej drużyny.)
Oferujemy ilość mandatów na walne zebranie w formule 1 mandat na 4 członków klubu.
kontakt 501637464

Zadam kolejne pytanie co z paragrafem 12 naszego Statutu?
Jest on w brzmieniu
"
§ 12
1 Członkowie zwyczajni mają prawo:
a) uczestniczenia poprzez swoich delegatów w Walnym Zebraniu Związku,
b) wyboru władz Związku oraz delegatów na Walny Zjazd Delegatów Polskiego Związku Brydża Sportowego,
c) uczestniczyć w krajowych i zagranicznych imprezach sportowych oraz szkoleniowych na zasadach określonych przez Zarząd Związku,
d) zgłaszać postulaty i wnioski wobec władz Związku oraz oceniać ich działania,
e) korzystać z uprawnień członkowskich wynikających ze statutowej działalności Związku.
2 Członkowie wspierający mają prawa członków zwyczajnych z wyjątkiem czynnego prawa wyborczego."

Dla mnie wystarczy opłacać składkę wcale nie małą do zwykły członek dopłaca 60 zł do składki PZBS by być członkiem zwyczajnym uprawnionym do uczestnictwa w WZD wg klucza 1 delegat na 4 członków KPZBS.
Czekam na stanowisko w tej sprawie.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


12 lutego 2020, o 13:14
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Walne zebranie delegatów.
Niestety po uzyskaniu opinii prawniczej z zarządy KPZBS zmuszony jestem wycofać deklarację o możliwości przystąpienia do Klubu Brydżowego DOL-BY aby uzyskać status delegata na Walne Zebranie Delegatów.
Okazuje się klub brydżowy nie jest wystarczającą przesłanką do uczestniczenia w strukturach KPZBS.
Przepraszam wszystkich zainteresowanych za wcześniejszą deklarację którą zaproponowałem po uzgodnieni z Prezesem KPZBS.
Nie wiem nadal jak mogę uczestniczyć w WZD i opłacając składkę członkowską zarówno do PZBS jak i do KPZBS.
Ciekawe ile drużyn ma podobne kłopoty?

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


20 lutego 2020, o 11:53
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Walne zebranie delegatów.
Michał Dolny napisał(a):
Jak założyć klub sportowy wyjaśnienia na stronie PZBS w zakładce kluby.
https://www.pzbs.pl/klub

Zaraz, zaraz...zauważyłem to po wyprodukowaniu postu w wątku równoległym. :evil:
Tzn. wiesz jakie są regulacje prawne dot. klubów, nawet radzisz innym jak to zrobić, a sam rejestrujesz "klub" w CEIDGu i obrażasz się na cały świat, że Cię dyskryminują i nie pozwalają działać??? :twisted:
Wyborne....

_________________
Pozdr.
T.


21 lutego 2020, o 11:12
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Walne zebranie delegatów.
Po pierwsze nie obrażam ani siebie ani innych.
Problemem natomiast jest określenie z w/wym strony PZBS.
"Klub czy Stowarzyszenie? Różnica polega na tym że stowarzyszenie posiada wpis do KRS (musi go mieć), klub sportowy też może mieć wpis do KRS, ale nie jest to wymagane."
Pytanie dalsze jest czym się różni państwowy klub od prywatnego.
Kolejne pytanie brzmi.
Czy brydż sportowy jest dyscypliną sportową?
oraz
Ilu jest obecnie zarejestrowanych członków KPZBS oraz ilu z nich ma czynne prawo wyborcze?
Czy ktoś tworzący statut KPZBS pamięta po co został wprowadzony zapis par1
"Kujawsko - Pomorski Związek Brydża Sportowego w Bydgoszczy jest związkiem stowarzyszeń, zwany dalej "Związkiem"
Kolejnym pytaniem jest dlaczego nie pamiętano o tym od ponad 10 lat. Przecież na poprzednich WZD delegatami byli przedstawiciele wszystkich drużyn grających w ligach a nie grających w ligach z tworu nazwanego singletonem.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


21 lutego 2020, o 19:40
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Walne zebranie delegatów.
Obiecałem sobie, że nie będę więcej na ten temat pisał, ale ...
sądzę (-iłem), że osoba działająca, ponad trzy dekady w biznessssie, wie czym różni się „osoba prawna” od „osoby fizycznej”, tylko tyle, a może aż tyle, wystarczy by zapis ustawowy (Ustawa o sporcie):
art.3 pkt 2 : „kluby sportowy działa jako osoba prawna” nie budził żadnych wątpliwości.

PS. pytasz, co powiedzieć członkom swojego klubu... nie wiem.
Wiem, co ja bym powiedział w takiej (hipotetycznej) sytuacji.

_________________
Pozdr.
T.


22 lutego 2020, o 23:07
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL