Teraz jest 28 marca 2024, o 20:21


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Ja się gra ? 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Ja się gra ?
Taki dylemat
2 trefl precision

2trefl-2karo
2kier/pik-2NT ??

forsuje czy nie ?


3 lutego 2020, o 19:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 24 października 2008, o 18:49
Posty: 96
Post Re: Ja się gra ?
No raczej. Się grało, że to pytanie o singla lub o trójkę.


3 lutego 2020, o 21:43
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: Ja się gra ?
Wszystko zależy od żołnierzy. Precysioinów jak psów. Łącznie z rozkładowym, o którym mówi Andrzej. Jednak w wariancie, że 2T-2BA to transfer na 3T sign off lub GF na 55 (dalej jak po Wilkoszu), to sekwencja, o którą pyta Mietek jest chyba tylko inwitem, więc nf. Bo jak niby inaczej?


4 lutego 2020, o 12:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 29 listopada 2018, o 20:13
Posty: 56
Post Re: Ja się gra ?
Wg mnie to dwie różne sekwencje, ponieważ forsuje najbliższy szczebelek
1.) 2C 2D
2H 2NT nie forsuje (brak pytającego 2S)
2.) 2C 2D
2S 2NT forsuje, pyta (jeśli chcemy inwitować to przez 3C: "miałem inwit z 4ką kier, bo bez 4ki padłoby bezpośrednie 2C-3C")

Pozdr.
Maciej


4 lutego 2020, o 17:24
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Ja się gra ?
Ponieważ gram tym od hohoho a może dłużej, wtrącę swoje 3 grosze.

Tak jak Maciej pisze, po odp. 2H - 2NT naturalny inwit (pytaniem jest 2S), po odpowiedzi 2S, następny szczebel 2NT powinno być pytaniem.

Drobna modyfikacja do propozycji Roberta DeVisee: po otw 2C 2NT - słabe z fitem poniżej inwitu tak jak napisał, lub 5-5, ale po automacie 3C - 3D oznacza minimum inwit na starych, 3H naturalne z karami, 3S naturalne z karami. Plus powyższego rozwiązania jest taki, że radzimy sobie z ręką w sile minimum inwitu na starych, a także naturalne zajęcie obydwu kolorów przy dwukolorze z karami.

Jeszcze propozycja zmiany odpowiedzi na drugie pytanie.
2C - 2D
2S - 2NT ?
3C - 5trefli (i dalej 3D pytanie o skład)
3D 4216
3H 4126
3S 4306
3NT 4036

Takie same odpowiedzi po odpowiedzi 2H:
2C - 2D
2H - 2S ?
2NT - 4405
3C,D, H, S, NT jak powyżej.
Dalej przechodzimy przez wywołanie końcowe (4D) jeżeli chcemy grać końcówkę, lub pytamy o asy na danym kolorze (szczebelkami od najdłuższego).
Dla zainteresowanych podam szczegóły.

Pozdr
A


4 lutego 2020, o 19:07
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Ja się gra ?
Gram tym otwarciem jak muszę , ponieważ rozgorzał spór
po ostatniej lidze o znaczenie odzywki zacząłem przeglądać dostępne
wersje precisiona , a tam o zgrozo brak inwitów na karcie misfitowej .
Wszystko forsuje tylko nie wiadomo dokąd ??
No dobra
2trefl -2 karo
2pik - ??

masz karte
xx
KDxx
AWxxxxx
x

i co robimy ? Skoro 2NT forsuje , 3 karo forsuje
to zamykamy oczka i 3NT bez kilku ??


4 lutego 2020, o 20:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: Ja się gra ?
Pierwsze wersje WJ obywały się bez Precysiona. Pewnego dnia postanowiono jednak odciążyć hiperprzeładowane otwarcie 1T i wywalić z niego właśnie ręce precysionowskie. To było w czasach, kiedy Noe organizował pierwsze turnieje na swojej arce, a nad Wisłą ukazywał się tylko "Brydż". Innych wieści ze świata teorii nie było. Toteż "wszyscy", chciał nie chciał, zaczęli tym otwarciem grać.
Że beznadziejne - wiadomo powszechnie. O trudnościach z rękami misfitowymi w sile inwitu mówi Mietek (nie ma jak zagrać 2BA, nie mówiąc już o wyborze ręki, z której chciałoby się te 8 lew w BA wziąć). Wcale nie lepiej przedstawia się rzecz z rękami sign off. Partner 2T, a my mamy: KDxxx Kxxx xxx x - w sam raz na jedną odzywkę, tylko jaką? 2K? 2P? pas? Jak mamy dobry dzień partner ma starą czwórkę. Jeśli jest akurat środa, to po 2K usłyszymy 3T, albo co gorsza 2BA (cokolwiek znaczy)... Reszta jest milczeniem. Okazuje się, że wcale nie lepiej przedstawia się sytuacja z rękami GF. Nasz szanowny 2T, a my ściskamy: KDx KWx xxx Axxx... Królestwo za trzymanie w dzwonkach i ustawienie 3BA z ręki partnera. Pewnie jest jakiś sposób, ale musi go znać tylko kilka osób.
Krótko mówiąc otwarcie 2T jakie jest każdy widzi. Nie zmienia to faktu, że taki na przykład Gawryś, o ile wiem, gra tym całe życie, i zdarzyło mu się to i owo, i tu i tam wygrać, i pewnie nie spędza mu to snu z powiek.
To tak, jak z NOŚ - Najgorszym Otwarciem Świata 2BA - jest jeszcze gorsze niż 2T i ma jeszcze więcej wad. Ale gra nim niemal cała światowa elita. Głupie głupki jakieś, czy jak? :)

Pozdrawiam, Robert - zwolennik 2T na starych :)


5 lutego 2020, o 09:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Ja się gra ?
Robert - z GF zawsze możesz przepytać o skład. 5S4H pytasz 2D, 4S5H licytujesz 2H. Precision grała też całe swoje poprzednie brydżowe życie para BŻ.


Mietek - Wołam sędziego - 14 kart.

A na serio - w WJ często będzie problem z kartą inwitującą.

Tak samo będziesz miał dylemat z karta x A10xxxx KDxx xx po otw. 1S partnera - 4H blisko jak ma fit, a 1NT może zbiec. Z kolei jak powiesz 2H a usłyszysz 2S partner może mieć zarówno KDWxxx x Wx ADxx, jak i Axxxx x Axxxx Ax.

Z problemową kartą ze składem 2461 i siłą ok 10PC możesz albo zalicytować od razu po 2C inwitujące 3D jak masz zwarte i silne kara, albo wręcz spasować na 2C. Jak już podaliśmy 2D, można jeszcze rozważyć pas na 2S, albo (jeżeli mamy zwarte kolory karowy typu AW108xx a kierowy KD10x) tak jak piszesz spróbować zapytać o skład i w najgorszym wypadku zagrać 3NT, albo spasować jak padnie odpowiedź np. 3D (cokolwiek by nie znaczyła).

A


5 lutego 2020, o 09:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL