Teraz jest 28 marca 2024, o 15:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Ustalenia pary 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Ustalenia pary
Turniej z cyklu GP K-PZBS.
Licytacja dość sprawna:
pas - 1 pik - x - 1 NT
pas - 4 pik - pasy.
Żadna z odzywek nie jest alertowana. Przed oddaniem wistuje następuje pytanie o znaczenie odzywki 1 NT, co wywołuje nieme zdziwienie pytanych. Pytanie zostaje więc doprecyzowane; czy 1 NT jest z fitem. Przyszły rozgrywający udziela wymijających wyjaśnień typu: jest normalne; dziadek milczy jak zaklęty, choć później okaże się, iż przygotowywał ciętą ripostę na poziomie eksperckim. Następuje wist i wykłada się dziadek. Całkiem przyzwoita zrównoważona ręka z trzema pikami. Do akcji przystępuje rozgrywający. Układy nie są sprzyjające następuje wysoka wpadka i wynik zbliżony do maksymalnego dla broniących. Niby standard, ale najciekawsza jest ręka rozgrywającego. Niezła 14-miltonowa karta w składzie typu 5-422. I, po tym przydługim wstępie, pytanie: co powinien zrobić sędzia przywołany do stolika na okoliczność braku ujawnienia przez parę ustaleń licytacyjnych? A może wogóle do niczego nie doszło? Jakie są Wasze opinie w tej kwestii? Po ewentualnych odpowiedziach, przedstawię dalszy rozwój wypadków przy stoliku i nie tylko.
Pozdrawiam, ML.


2 lutego 2018, o 22:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Ustalenia pary
Możesz się tylko bujać i tyle. To że rozgrywający wiedział o ficie to możesz grzecznie założyć po wyłożeniu dziadka a on zawsze może powiedzieć, że nie uzgodnili tej sekwencji i powodzenia. Temat został już jakiś czas temu maglowany na forumbridge i nic z tego nie wyszło.


4 lutego 2018, o 00:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Ustalenia pary
Tak, to są moje ulubione odpowiedzi: „brak ustaleń”, „dżast bridż”.
No i po interwencji sentencja sędziego: „nie ma w MPB zapisu, że każdy musi umieć grać”

Jest w okręgu para, która gra czymś co nazywa „kontra kooperacyjna”.
1A- 1/2B- X
Wyjaśnienie: może mieć wszystko. Po dopytaniu, przedział siły od 3 do 20, może ale nie musi mieć fit, może mieć opozycję, może mieć coś na wzór kontry negatywnej.
Jak z nimi i sędzią kooperować?

W Twoim przypadku? Hmmmhmmm ... wietrzę podstęp. Wszystko co napisałem i na pewno jeszcze więcej, znasz lepiej ode mnie. Nie założyłbyś takiego wątku. Wysłanie na drzewko przyjąłbyś z co najwyżej drwiącym uśmiechem.

Dawaj drugi odcinek. Nie wiem tylko kto zagra w nim pierwsze skrzypki, Twój lewoskrzydłowy czy „sprawiedliwy” /na gizdku/ :lol:

_________________
Pozdr.
T.


4 lutego 2018, o 09:43
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Ustalenia pary
Brawo Tomku. Wątek rzeczywiście nie dotyczy zagadnienia "jak wziąć maxa po wykroczeniu przeciwnika". Obiecałem jednemu z członków Zarządu, że sprawę opiszę jeżeli On tego nie zrobi. Nie zrobił, a więc do rzeczy.
Wezwany sędzia stwierdził, że w życiu nie słyszał, aby trzeba alertować bez atu z fitem w tej pozycji. No cóż, niektórzy mają gorszy słuch od innych. Wynik zapisano, sędzia oddalił się. Teraz do akcji przystąpił Mistrz Ciętej Riposty. Treść oraz forma monologu spowodowały ponowne wezwanie sędziego. Autor perory nie negował swych słów. Zwróciłem się do sędziego o opisanie incydentu zarówno od strony sportowej, jak i zachowania przeciwnika. Później okazało się, iż sędzia opisał jedynie występ recytatorski, a kwestię brydżową pominął z powodów, których nie potrafił lub nie chciał wyjaśnić.
Wydano werdykt - upomnienie za zachowanie. Na moje pytanie, kiedy zostanie to ogłoszone, otrzymałem odpowiedź, że zainteresowani wiedzą i nie ma konieczności informowania o tym kogokolwiek. Jestem odmiennego zdania, a zatem informuję, iż tym drugim zainteresowanym jest kol. J. Matuszewski.
Pozdrawiam, M.L.


5 lutego 2018, o 20:57
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Ustalenia pary
Hmm
Czy ja dobrze rozumiem , po tym wszystkim kontynuowałeś grę ??
Tym samym wyraziłeś aprobatę dla gości leją na twoją nogawkę ,
twoje skargi na Forum nie mają żadnych następstw ............. jedynie twoje opsy będą miały większą uciechę

pozdrawiam

graj na BBO tam możesz posłać kilka wiązanek ..

RW


6 lutego 2018, o 21:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Ustalenia pary
Ja się nie skarżę. Uważam jedynie, że nieupublicznianie przez Zarząd tego typu spraw jest przedziwną praktyką. Poza tym, gdy tego typu incydent się powtórzy, podejmujący decyzję może nie odważy się stwierdzić, że to pierwszy raz danego zawodnika. I może też sędzia, po lekturze, się ocknie, bo doprawdy trudno o bardziej oczywisty przypadek dla udowodnienia wykroczenia.
Pozdrawiam, ML.


7 lutego 2018, o 11:29
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 listopada 2012, o 10:05
Posty: 6
Post Re: Ustalenia pary
Co do pierwszej części wypowiedzi wiem, że to nie jest stała para.Uzgadniała system tuż przed rozpoczęciem turnieju. -może nie uzgodniła tego w systemie -może zapomniał tego ustalenia ,była końcówka turnieju już po północy co nie zwalnia od niewprowadzania w błąd przeciwników przez niejasne tłumaczenie.Otrzymałeś w rozdaniu 100%,a nie jak piszesz niemal zapis maksymalny.W tej sytuacji rola sędziego sprowadza się do przyjęcia tego faktu do wiadomości./a może się mylę./
Co do drugiej części do Zarządu KPZBS wpłynęło pismo kol.Z.Zachwieji opisujące incydent.Jako członek zarządu odpowiedzialny za dyscyplinę powołałem sąd koleżeński który po rozpatrzeniu sprawy udzielił winowajcy karę upomnienia,nie widział potrzeby upublicznienia tego faktu co by było dodatkową karą.Poinformowałem zainteresowane strony o wynikach posiedzenia sądu.
Twoja imienne upublicznienie jest nie na miejscu.
Zarząd KPZBS nie ma prawa ingerować w działalność sądu koleżeńskiego.
Jak to mówią kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

Andrzej G.


9 lutego 2018, o 17:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Ustalenia pary
Co do pierwszej części wypowiedzi - ustalenie nie mogło zostać zapomniane, ponieważ nikt mający choćby najbledsze pojęcie o brydżu nie zalicytuje końcówki wiedząc, że ma CO NAJWYŻEJ 7 atutów i MAXIMUM 24 PC. Nie ma najmniejszego znaczenia jaki wynik uzyskałem. Znaczenie ma to, iż para z premedytacją nie ujawnia ustaleń, a sędzia nic z tym faktem nie robi. Wręcz zachęca parę do dalszych nadużyć wygłaszając herezje na temat alertowania. I jak widzę, członkowie Zarządu przechodzą nad tym do porządku dziennego.
Odnośnie moich uprawnień, nie masz zupełnie racji, ale wywód byłby zbyt długi; Zarząd zresztą dysponuje prawnikiem.
Stwierdzenie, że upublicznienie sprawy byłoby dodatkową karą jest czystą demagogią, bo jakaż to kara, o której nikt nie wie i jednocześnie nie niesie ona ze sobą jakichkolwiek konsekwencji dla ukaranego.
Co do zbierania burzy, to jestem gotowy zaryzykować i nawet z pewną dozą ciekawości zastanawiam się jakież będą to plony.
I ciekawostka, na zakończenie. Po otwarciu wątku zadzwonił do mnie kolega (nie ujawniam danych, gdyż mnie do tego nie upoważnił, a rozmowa miała charakter prywatny). Stwierdził, iż nie kojarzył nazwiska, ale sprawdził w CEZAR-ze. Bardzo się zdziwił, gdy zobaczył twarz człowieka, który dwukrotnie wyzwał Go od chamów w sytuacji, gdy został wezwany sędzia i oprotestowano licytację. Nic z tym nie zrobił. Ciekawe zatem, ile jeszcze tego typu wyskoków ma kol. JM.
Pozdrawiam, ML.


9 lutego 2018, o 21:04
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL