Teraz jest 28 marca 2024, o 15:12


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Kadra Rejonowa 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Kadra Rejonowa
Widzę, że jest zainteresowanie do grania.
Regulamin rozgrywek 2017/2018 - jego finalna wersja jest w trakcie ostatnich dyskusji i ustalania (mówię o regulaminie centralnym), natomiast generalne zasady pierwszych 2-3 etapów kwalifikacyjnych będą takie same jak w roku poprzednim.
Zapraszam do przestudiowania regulaminu ubiegłorocznego.
Jak awansujecie do 4-go etapu będziecie znali szczegóły ostatnich etapów kadry.

Generalnie namawiam do grania, bo każdy nosi buławę w plecaku, niemniej jeżeli chcemy wziąć udział musimy zdawać sobie sprawę, że grania jest baaardzo dużo - zatem trzeba mieć zarówno dużo czasu jak i pieniędzy. Nie sądzę, abyśmy takie wyjazdy dofinansowywali przynajmniej pierwsze etapy, chociaż na pewno będę namawiał do tego Zarząd jak już jakaś para przejdzie do rozgrywek teamowych.

A


22 listopada 2017, o 20:17
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Kadra Rejonowa
w_adam napisał(a):
[...]Generalnie namawiam do grania, bo każdy nosi buławę w plecaku, niemniej jeżeli chcemy wziąć udział musimy zdawać sobie sprawę, że grania jest baaardzo dużo - zatem trzeba mieć zarówno dużo czasu jak i pieniędzy. Nie sądzę, abyśmy takie wyjazdy dofinansowywali przynajmniej pierwsze etapy, chociaż na pewno będę namawiał do tego Zarząd jak już jakaś para przejdzie do rozgrywek teamowych.

A

Nie podejrzewam Cię o złe intencje, ale bardzo nie podoba mi się Twoja wizja. Może "namówię" Cię do zweryfikowania stanowiska. :)
KR grają zawodnicy z WK<9. Na pewno wielu z nich nosi buławę w plecaku, ale z drugiej strony, to ludzie mający świadomość swej sportowej wartości i szans przejścia tego czteroetapowego sita. Nie oszukujmy się, nikt z nich o tym nie myśli. Myśli za to o wygraniu fajnego turnieju, może sprawdzeniu swych sił w KK. Dalej nasz wzrok nie sięga, co niektórzy mogą pomyśleć o KM. I to by było na tyle.
Zatem zachęcając nas do licznego stawiennictwa i gry "o wszystko", wsadź coś do puli, daj marchewkę. Wizja turnieju bez nagród (co prawda tego nie powiedziałeś! - dmucham na zimne :) ), bo z wpisowego będziemy wspomagać semiprofi (może nawet stranierich :o) jest słaba, chyba dla nikogo nieakceptowalna.
Tym bardziej po jeszcze ciepłej kontrowersji ligowej, Zarząd mógłby pochylić się nad tymi, którymi ten związek w ogóle jeszcze stoi.
Profi i semiprofi sobie poradzą. Dofinansowywanie ich z jakichkolwiek funduszy związkowych byłoby słabe, żeby nie powiedzieć - nadużyciem, są "lepsze" cele/inwestycje. :)

_________________
Pozdr.
T.


22 listopada 2017, o 22:56
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 stycznia 2013, o 11:26
Posty: 63
Post Re: Kadra Rejonowa
Regulamin łódzki jest ok. W przypadku miejsc awansowych można powtórzyć zapisy z regulaminu eliminacji okręgowych MPP
Przemek


23 listopada 2017, o 08:51
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Kadra Rejonowa
Tomek, kadra to nie jest wymysł KPZBSu - tylko Zarządu Głównego, żeby dać szansę wszystkim zagrania po pierwsze o najwyższe cele, po drugie przeciw profi lub semiprofi. I to jest ta marchewka. Jeżeli zamiarujesz zagrać tylko etap rejonowy, to raczej bez sensu. Namawiałbym cię do brania udziału w turniejach organizowanych przez KPZBS np. z cyklu GP (tak na marginesie, coś cię nie widziałem w tym roku na lokalnych imprezach - być może się mijamy i grasz jak ja nie gram; poza tym, ja tak rozumiem, że jeżeli mamy jakieś uwagi do Zarządu, pomysły, to chyba dlatego, że gramy, jesteśmy uczestnikiem tego związku, a nie stoimy z boku - a ty zabierasz wielokrotnie głos nie będąc nawet w 2017 roku członkiem naszego związku).

Tomek masz super pomysły, może Zarząd to, może Zarząd tamto, może się pochyli... A może sam zgłosisz się z propozycją pomocy w pracy w Zarządzie. Wiesz super fucha, robota za darmo, a jak ci się coś nie uda, albo się potkniesz, to znajdzie się na pewno ktoś, kto będzie uprzejmy ci to wytknąć.

Sorry, ale taki styl krytykanctwa, gdy się stoi z boku i samemu się nie pokazało, co się zrobiło, jest mi nie po drodze.

Pozdrawiam i do zobaczenia wreszcie na jakimś turnieju.

A


23 listopada 2017, o 22:20
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Kadra Rejonowa
4 dni walczyłem z paluszkami rwącymi się do klawiatury. Przegrałem.
NMSP.

Po wielu spodziewałem się ataków personalnych, ale nie po Tobie.
Pokaż mi jeden mój wpis, który można określić krytykanctwem, czy nawet krytyką (Zarządu). Na marginesie - praca społeczna nie ma immunitetu.

Mówisz o pracy społecznej (zgoda), o potknięciach i rzekomych moich pomysłach-żądaniach ("Zarząd mógłby...").
W żadnym poście nie krytykowałem czynów zgodnych z regulacjami/prawem, które być może mogłyby być lepsze, nie podważałem fizycznego trudu przy organizacji i prowadzeniu rozgrywek (zarówno turniejowych, jak i ligowych. Zdarzała mi się na forum obrona sędziów, przed atakami niezadowolonych).
Czy pytanie, (potem wręcz żądanie), o sposób/podstawę zgłoszenia drużyny "znikąd", z pominięciem wszelkich regulaminów, do rozgrywek 2. ligi jest krytykanctwem (czy choćby krytyką)??? Wg mnie nie było to, jak próbujesz to zbagatelizować, potknięcie. Wielu (zapraszam na najbliższy zjazd lig podwórkowych - nausznie się przekonasz) nazywa to krótko, trzyliterowo - WAŁ.

Kadra.
Masz rację, to nie wymysł KP ZBS, to ZG PZBS jest inicjatorem tych eliminacji (po krytykowanym okresie "kupowania" koszulki z orzełkiem, przez sponsorów). ZG podjął się zadania niewykonalnego - kadra dla wszystkich. Pewnie widziałeś na fb co myślą profi o próbie dogodzenia wszystkim. I pewnie mają rację.
KR muszą grać (tylko) wszyscy poniżej 9 WK. Nie oszukujmy się - wierzysz, że ktokolwiek z nas wierzy w dojście do KN I, do którego to etapu proponujesz dofinansowanie KP ZBS? Są dwa wyjścia: albo uważasz nas za takich naiwniaków (delikatnie mówiąc), albo jesteś sam naiwny, że Ci uwierzymy w "macie buławę w plecaku, grajcie o całą pulę".
Dla niewtajemniczonych: [KadraRejonowa->KadraKrajowa->KadraMistrzowska->KadraNarodowa I]z KM do KN I awansuje w skrajnych przypadkach od 2 do 8 par. Ten max nierealny, bo bezpośrednio do KN I ma prawo zgłosić się 6 teamów złożonych z zawodników 1-32 bieżącego rankingu.
Tak więc, ta "Twoja marchewka" jakby przypomina gruszkę... na wierzbie.
A turniej zapewne ma szanse sam w sobie być fajną imprezą, do udziału w której warto zachęcać /IMPy, dechy (?), dużo grania/.
Moja propozycja/sugestia (krytykowane przez Ciebie: "Zarząd mógłby...") dotyczyła powstającego, jak mniemam, regulaminu. Jeżeli znajdzie się w nim zapis o finansowaniu, jak proponujesz, 4. etapu, czyli KN I, to nie spodziewaj się frekwencji. Mam iść na turniej wpłacić wpisowe, z którego będzie dofinansowany pan X (profi/semiprofi) niebiorący udziału w tym turnieju??? Znamy swoją wartość sportową i nikt z nas nie łudzi się, że dojdzie do KN I. Być w czwórce KR, potem w limicie (dającym kwalifikacje do KM) KK, to raczej szczyt możliwości. Nie ściemniaj, że Twoja wiara - co do naszych możliwości - sięga dalej.
Dlatego proponuję, w opozycji do Ciebie, nagrody lub dofinansowanie do KK. (co za różnica, czy Zarząd wyasygnuje kilka groszy na dofinansowanie do KK, czy do KN I? wybieram KK :) ). Zostawmy kadrę... Chociaż dobrze byłoby znać ogólne założenia regulaminowe przed zgłoszeniem (4.12.), szczegółowe (zależne od frekwencji) rzecz jasna, po rejestracji.

Podważasz moje prawo (bo nie jestem wg Ciebie członkiem związku) do wypowiadania się na forum. Jesteś tego pewny? Nieopłacenie składki nie równa się ze skreśleniem - mam status: "bez opłaconej składki". Zresztą to nieważne, bo opłaciłem za rok 2018. (poruszane problemowe tematy: kadra, liga dotyczą sezonu 17/18).

Czy krytykanctwem będzie pytanie na temat losu odpisów na długą falę cotygodniowych turniejów regionalnych? Gdzie się podziały te realne złotówki?, a troszkę się tego nazbierało...

_________________
Pozdr.
T.


27 listopada 2017, o 23:03
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Kadra Rejonowa
Tomek bardzo nie lubię bawić się w odbijanie piłeczki, ale jak piszesz nieprawdę to muszę sprostować.
Znasz wyniki poprzednich rozgrywek kadrowych?? W zwycięskim teamie była para o WK 5 (Walczyński po rozgrywkach dostał 7). Przez rozwlekłość tych rozgrywek niewielu graczom ze ścisłej czołówki chce się w tym grać (pomijam profi, bo im to już w ogóle się nie chce w tym brać udziału).
Masz rację paca społeczna nie ma immunitetu, ale jak już komuś chce się chcieć poświęcać własny czas (i pieniądze), żeby coś robić dla innych, to należy mu się szacunek i pomoc; a na prostej drodze czasem to i koń się potknie.
Każdego kto jeszcze chciałby dodać cokolwiek w przedmiotowej dyskusji odsyłam i proszę o przeczytanie najpierw postu Michała Włoszka (co dalej?).

A


28 listopada 2017, o 18:06
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Kadra Rejonowa
Hmm

Moglibyśmy sobie takie rozgrywki zorganizować dla zaspokojenia własnych ambicji w okręgu , ale w kontekście krajowym ! Bez sensu !

To zabawa dla zawodowców ..............
RW


28 listopada 2017, o 22:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Kadra Rejonowa
Oj Adamie, Adamie....
mówisz o odbijaniu piłeczki i próbujesz wykazać nieprawdę w moich postach.
Nie bardzo wiem, o co Ci biega... w każdym bądź razie wyślizgałeś się od wskazania mojego krytykanctwa, którego nie omieszkałeś mi zarzucić, a dodajesz nieprawdę.
Ale ad rem.
Przykład pary Walczyński-Sikora jest chybiony:
-po pierwsze zeszłoroczny regulamin i jego interpretacje (dyskwalifikacja Mazurka) był diametralnie różny od dzisiejszego. Masz rację - ilość grania kwalifikacji zniechęcała "czołówkę". W tym roku, wbrew temu co twierdzisz jest/będzie inaczej.
Zeszłoroczny regulamin uprawniał do gry w KN I teamy złożone z par o WK 45+ - przyznasz, że to mało realne żeby choćby dwie pary takich mistrzów się dogadały?. Dzisiejszy, daje tę możliwość teamom złożonym z par z rankingu 1-32. Różnica kolosalna. Są tam stałe, zaprzyjaźnione pary, nierzadko z jednej drużyny. Zeszłoroczna formuła wyłaniania reprezentacji była pierwszą od wielu lat (wielu ją odpuściło), regulamin też był niefajny, zniechęcający profi. Czy w tym roku będzie podobnie? Nie sądzę!
- po drugie para ta zajęła w kotle warszawskimA KM 7m-sce, w zbitce warszawskiej - 15, a gdyby brać pod uwagę zbiorcze wyniki Wa-wa+Kr-ów - coś około 28.
Regulamin 2017/18 odsiałby ich. (obstawiam, że po zgłoszeniu się uprawnionych, zostaną max 4 miejsca). Rozumiem, że wskazany (jak widać nietrafny) przykład był Twoją odpowiedzią na pytanie: "czy wierzysz, że ktokolwiek z nas (WK<9) z KP ZBS awansuje do KN I", a przede wszystkim (bo tylko dlatego zdecydowałeś się odpowiedzieć) dowodził nieprawdy w moich stwierdzeniach (tylko których?, co ich niewątpliwy sukces ma do mojej prawdy/nieprawdy?). Ups... słabo.
Wszystko to stało się NIEISTOTNE wobec pojawienia się regulaminu KR.
Cieszę się, że (zapewne bez mojej sugestii, albo - mimo mojej sugestii) przyjęliście zapis o dofinansowaniu KK.

Ad Regulamin KR.
pewnie znowu będzie, że to krytykanctwo, ale niech tam... przyjmuję na klatę.
Regulamin PZBS napisał(a):
I.6
Zgłoszenie się do KK, KM lub KN I zawodników, którzy są uprawnieni do bezpośredniego startu od wyższego etapu rozgrywek kadrowych, jest równoznaczne z rezygnacją z tych uprawnień.
VIII.4
Uprawnionymi do gry są zawodnicy, którzy:
b. opłacili przed startem w rozgrywkach składkę zawodniczą PZBS na 2018 r.

I.6 - co prawda uregulowanie to dotyczy eliminacji od KK wzwyż, ale zapis ten znalazł się po zeszłorocznym falstarcie, gdy uprawnieni rozpoczynali (treningowo) w niższych etapach i grając troszkę frywolnie zniekształcali wyniki końcowe (były też sugestie, że mając zapewniony udział w kolejnym etapie, grali "na swoich" po koleżeńsku.) Może warto czerpać z doświadczeń...

VIII.4b - chyba obligatoryjne dla całego cyklu?

Mietek napisał(a):
Moglibyśmy sobie takie rozgrywki zorganizować dla zaspokojenia własnych ambicji w okręgu , ale w kontekście krajowym ! Bez sensu !

To zabawa dla zawodowców ..............


Otóż to - trafiony zatopiony. O tym prawię, stąd mój opór wobec sugestii Adama, że będzie zabiegał o dofinansowanie do KN I.
Dopuszczam jednak możliwość, że znajdą się ambitni, którzy trochę z ciekawości, trochę dla sprawdzenia się, podejmą wyzwanie w KK, jak tam dobrze zawieje to KM. Dalej? ... nie oszukujmy się!~stawiam talary przeciwko orzechom.
Alternatywa: kasa dla (semi)profi w KN I, czy szkolenie młodzieży?
NIE MAM NAJMNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCI.

_________________
Pozdr.
T.


28 listopada 2017, o 22:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 stycznia 2013, o 11:26
Posty: 63
Post Re: Kadra Rejonowa
Jeżeli zgłosi się mniej niż 12 par, to będzie losowanie czy kto da więcej?
Przemek


29 listopada 2017, o 18:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Kadra Rejonowa
Cześć!

Rozgrywki kadry i wyłanianie reprezentacji w obecnej formie zrobiono głównie dlatego, że grupie troli internetowych, na różnych forach, nie podobały się liczne medale wygrywane przez reprezentację Polski wyłonioną "niedemokratycznie". Obawiam się, że bardzo długo poczekamy na taką serię sukcesów Polskiego Brydża, ale troli to nie interesuje bo i tak w niczym nie uczestniczą.

Główną zaletą obecnego schematu jest to, że wielu zawodników mających rezerwy talentu i intelektu może się rozwijać, wyjeżdżając poza swój zaścianek i ucząc się od grających lepiej. Dlatego doceńcie to, że takie rozgrywki istnieją, a Zarząd zamierza dofinansować waszą naukę i rozwój brydżowy. Grajcie i pokażcie, że ta dyskusja to nie tylko zwykłe bicie piany i zawracanie głowy komu się tylko da.

Pozdr
AB


29 listopada 2017, o 22:57
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL