Teraz jest 28 marca 2024, o 14:35


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Co dalej ? 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 30 września 2011, o 11:46
Posty: 27
Post Co dalej ?
Nazywam sie Dariusz Bartoś . Mam pare pytan . Po pierwsze dlaczego w III lidze zgloszonych jest 17 druzyn ?
Po drugie jesli gra MOSIR Rypin to na jakich zasadach przystapil do rozgrywek ?
Po trzecie skoro BTG jest zgloszone do III ligi to kto awansował do II ligi ?
Dodam na koniec ze bardzo jestem zainteresowny bo chyba jakis baraz mi umknął ...... a może sie myle . W koncu jestem z wiochy i nie muszę wszystkiego wiedziec .....


21 października 2017, o 20:27
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: Co dalej ?
6. Zarząd jednogłośnie postanowił , że w rozgrywkach III Ligi w sezonie 2017/2018 będzie brało udział 17 drużyn.


.... żart ? listopad... miesiąc po rozpoczęciu rozgrywek - czy miała miejsce jakakolwiek rozmowa z kapitanami/drużynami z trzeciej ligi nt. zaistniałej sytuacji, nieciekawej zwłaszcza dla BTG chcących grać nadal w 3 lidze ?
Nie wspominam tutaj o własnej opinii jakakolwiek by nie była - to nie istotne. Mam na myśli zwykłą transparentność i uczciwość wobec 16 drużyn a nie lakoniczny komunikat, mam na myśli dodatkowe terminy, które trzeba zorganizować - nie związek, ale każda z drużyn musi wykrzesać dodatkowe roboczogodziny. Co będzie jeśli któraś z drużyn bądź wszystkie odmówią gry ? Proszę wobec tego o uzupełnienie w regulaminie stawki za taki walkower.

no i na koniec przykro mi, że to napiszę, ale w jakimś stopniu został przegłosowany i zalegalizowany niezrozumiany przez chyba nikogo w okręgu wałek

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


31 października 2017, o 12:45
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 kwietnia 2009, o 18:11
Posty: 286
Post Re: Co dalej ?
Dzień dobry

Ponieważ nie będę mógł uczestniczyć w spotkaniu wtorkowym pozwole sobie wyrazić swoją opinię, jako kapitan drużyny Kaziki

1. Nie mam nic przeciwko temu, aby BTG, pokrzywdzone decyzją KPZBS, uczestniczyło w rozgrywkach 3 ligi

2. Nie mam nic przeciwko temu, aby drużyna MOSIR Rypin uczestniczyła w rozgrywkach 3 ligi

W ten sposób mam nadzieję przyczynić się do rozwiązania problemu sprowokowanego przez KPZBS

i na koniec pytania

1. Jak zostanie zorganizowany dodatkowy mecz, mam nadzieje ze nie "zagrajcie sobie gdzies tam kiedys tam"

2. Który regulamin obowiązuje w 3 lidze , ten obowiązujący momencie zgłaszania dużyn
tzn 25.09, ten opublikowany przez KPZBS 2 tygodnie póżniej , czy jeszcze inny np., dopuszczający 17 drużynę

3. Co dalej ze sprawą, która zainicjowała ten bałagan ?



Pozdrowienia

Jarek Jamroszczak


1 listopada 2017, o 10:44
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 30 września 2011, o 11:46
Posty: 27
Post Re: Co dalej ?
Jednak zbyt trudne pytania . Czekam i czekam dwa tygodnie minęły i tylko tyle że jednogłośnie przegłosowano 17 drużyn
Mam taką propozycje ;
Grajmy w ligach w tym roku bez zapisywania wyników ,
Po ostatnim meczu zarząd się zbierze i przegłosuje kto awansuje , kto spada , kto w której lidze gra


2 listopada 2017, o 13:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Co dalej ?
majraj napisał(a):
[...]

3. Co dalej ze sprawą, która zainicjowała ten bałagan ?

Proponuję ban dla eltomka.
Na początek roczny, może się zresocjalizuje...

_________________
Pozdr.
T.


3 listopada 2017, o 13:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 kwietnia 2009, o 18:11
Posty: 286
Post Re: Co dalej ?
Dzien dobry

Poniewaz brak informacji z rezultatow spotkania wtorkowego
rozumiem, ze szykuje sie ban dla eltomka,
to chyba jedyny logiczny ruch KPZBS ?

Podrowienia

Jarek


9 listopada 2017, o 10:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: Co dalej ?
Na wstępie przepraszam za znaczną objętość poniższego postu.

Kilka dni temu pojawiło się zaproszenie dla kapitanów drużyn III ligi na posiedzenie Zarządu.
Zgodnie z informacją na zaproszeniu miała być omawiana zaistniała sytuacja w rozgrywkach ligowych oraz podjęte ostateczne rozwiązania na sezon 2017/18.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jest celem rozdrapywanie ran, skłócanie brydżowej braci w regionie, jątrzenie, spiskowanie, „dowalanie” komukolwiek a już tym bardziej korzyść własna. Nie oczekujemy pręgierza, kalania się. Jako pełnoprawny członek rozgrywek, my, Chemik II Bydgoszcz a zapewne i przedstawiciele innych drużyn zadają sobie wiele pytań i oczekują konkretnych, czytelnych odpowiedzi.

Wszelkie pytania nie mają na celu również zdyskredytowania kogokolwiek, odebrania zasług w pełnieniu funkcji, tym bardziej, że są to działania społeczne i czasochłonne. Należy traktować wspaniały wynalazek jakim jest pytanie jako pytanie a nie atak.

Chciałbym w tym miejscu podziękować za zaproszenie, z którego w porozumieniu z pozostałymi zawodnikami drużyny Chemik II Bydgoszcz skorzystałem.

Na zaproszenie przybyło łącznie 5 kapitanów (nie licząc osób pełniących funkcję w Zarządzie).

Po przywitaniu się wszystkich ze wszystkimi Zarząd przystąpił do pracy, tj. uchwalenia nowego regulaminu zmieniającego system rozgrywek trwającego od miesiąca sezonu 2017/18. W imieniu drużyny, którą reprezentowałem, miałem przekazać oficjalne stanowisko, iż zgodnie z duchem sportowym zgadzamy się na rozszerzenie III ligi do 17 drużyn.

Niestety tylko miałem – rozpoczęcie prac nad nowym regulaminem oraz późniejsze jego przegłosowanie oznaczało zatwierdzenie decyzji podjętej przez Zarząd przed tygodniem bez konsultacji z drużynami III ligi, o czym nie omieszkałem się wypowiedzieć po głosowaniu. Nasza potencjalna zgoda była nieistotna i niepotrzebna – co pozwala na zadanie pytania – w jakim celu zostało wystosowane zaproszenie do kapitanów ? Uważamy, że źle się stało, że decyzja została podjęta arbitralnie przez Zarząd bez konsultacji wcześniejszej z kapitanami drużyn III ligi.
Można uznać, że działania te, potwierdzające prawo BTG do gry w III lidze, wykluczają niejasną sukcesję i istnienie nowego dziwnego bytu reprezentującego okręg KP w II lidze.

Pozwoliłem sobie wówczas zadać(przeczytać) również kilka pytań, które są interesujące dla wielu uczestników rozgrywek III ligi. Pytania były przeze mnie konsultowane z każdym z zawodników mojej drużyny, a były to m.in.:
• Czy i na jakich zasadach można dokonywać tak głębokich zmian regu-laminu w trakcie trwania sezonu ?
• Czy i jakie restrykcje są przewidziane dla drużyn, które nie zaakceptu-ją rozszerzonego składu ligi i nie przystąpią do meczu z drużyną BTG.
• W zw. z dodatkowym zjazdem ligę można tak samo rozbudować do 18 drużyn
• Czy i kiedy drużyna BTG dokonała zgłoszenia/rezygnacji z gry w 2 li-dze (kto w imieniu BTG, w jakiej formie – telefonicznie czy pisemnie/e-mail) ?
• Czy i kiedy BTG przesłało zgłoszenie do rozgrywek 3 ligi (kto w imieniu BTG i w jakiej formie ) ?

Tutaj pojawiła się dodatkowa informacja ze strony Zarządu, iż w spra-wie zgłoszeń drużyny BTG do rozgrywek na różnych szczeblach kon-taktowało się aż TRZECH kapitanów tej drużyny.

Chciałbym tu serdecznie pogratulować i podziękować drużynie BTG, która mając takie bogactwo przedstawicieli w randze kapitana, nie po-trafiła być reprezentowana choćby przez jednego z nich.
Jest to o tyle istotne, że cała sprawa nie tylko dotyczy gry drużyny BTG w III lidze, ale BTG jest główną przyczyną wydarzeń (sic!), po których sprzątania podjął się obecny Zarząd !! i w spotkaniu z którym sądzili-śmy, że zostanie podjęta dyskusja jak problem rozwiązać oraz ustalić fakty związane z rozpączkowaniem drużyny BTG.

• Kolejne pytanie dotyczyło drużyny Znicz Rojewo (szkoda, że również nie reprezentowana podczas spotkania) – czy zostali poinformowani o możliwości uczestniczenia w rozgrywkach II ligi (kto, kogo w jaki sposób i kiedy ?)
• Czy Znicz Rojewo zgłosiło się do II ligi (kiedy w jakiej formie), czy ure-gulowało wpłatę ?

Pozwoliłem sobie przypomnieć, iż pojawiła się oficjalna propozycja zrzeczenia się miejsca przez Radiohit na korzyść 3-ligowej drużyny KP w następnym sezonie.
Zapytałem, czy nie można tego zrobić w tym sezonie na zasadzie połą-czenia drużyny Radiohit ze Zniczem – oczywiście wówczas gdyby Znicz nadal dysponował środkami finansowymi oraz chęcią gry. Połączenie gwarantowałoby ciągłość drużyny, nie byłoby zaległych meczów do ro-zegrania.
Automatycznie w 3 lidze pozostałoby 16 drużyn wraz z BTG.

Propozycja sprawdzenia powyższej możliwości nie spotkania się z zain-teresowaniem, w przeważającej części skomentowana została przemil-czeniem.

Nie były to wszystkie pytania/wnioski przygotowane na spotkanie pod-czas którego mogliśmy być niemal niemymi widzami toczącego się przed nami spektaklu.

Wracając do pytań, bo te zostały zadane. Skoro są pytania powinny paść odpowiedzi. Ta padła – dowiedziałem się, że nie mogę otrzymać odpowiedzi na zadane pytania z uwagi na tajemnicę korespondencji (????). Na moją uwagę, że nie żądamy wglądu w korespondencję a je-dynie ustalenia chronologii określonych wydarzeń otrzymałem suge-stię, iż mam złożyć oficjalnie wniosek z prośbą o odpowiedź na powyż-sze pytania. Zarząd wówczas podejmie decyzję czy udzieli mi odpowie-dzi na pytania, czy też udzieli mi odpowiedzi, że nie może udzielić mi odpowiedzi (zapewne ponownie powołując się na nierozumianą przez stosujących to narzędzie tajemnicę korespondencji).

Zostały przywołane również ogólnikowo sytuacje z ekstraklasy, 1 i 2 li-gi, gdzie tego typu sytuacje zdarzają się nagminnie… rozumiem, że al-bo nagminnie jest łamane jakieś prawo/regulamin, albo nagminne nie do końca jest nagminne, bo drużyna może mieć właściciela, być klu-bem – ma jakąś osobowość i jest odpowiednio reprezentowana.

Upoważniony przez drużynę Tenispoint w jej imieniu zadałem pytanie dotyczące zasad na jakich przystąpił do gry w 3 lidze Mosir Rypin.

Powyższe pytania zostaną przesłane w formie listu otwartego do Wydziału Gier oraz do Zarządu KPZBS z prośbą o odpowiedzi.

Nie znalazłem nigdzie informacji nt. możliwości dokonywania takich zmian w trakcie trwania sezonu w zw. z tym zostanie dołączone pytanie o podstawy takiego działania. Rozumiem zmiany kosmetyczne, tu mamy do czynienia z rewolucją zmieniającą ilość zespołów oraz harmonogram.


W zw. z brakiem jakichkolwiek odpowiedzi, ze sposobem przeprowadzenia zmian regulaminowych w 3 lidze oraz próbą wyciszenia tematu uprawnień Radiohit do gry w II lidze – może się pojawić sytuacja, gdy jakaś drużyna (np. Chemik II Bydgoszcz) nie zaakceptuje 17 drużyny, tj. BTG w rozgrywkach III ligi i odda wszystkie mecze jakie będzie miała do rozegrania w sezonie 2017/18 z tą drużyną walkowerem (ku zadowoleniu nielicznych i być może ostracyzmowi ze strony licznych).

Pozostałych kwestii, oraz argumentów a raczej ich braku, poruszanych podczas spotkania nie będę przytaczał, mimo, że mogą mieć mniejsze bądź większe znaczenie w odebraniu powstałej sytuacji – są zbyt niuansowe ażeby je opisać a i tak powyżej nadmiernie rozpisałem się.

Sprawa wymaga wyjaśnienia na tyle na ile można, bez powoływania się na wyimaginowaną tajemnicę korespondencji dotyczącą zgłoszeń do ligi – tego oczekujemy my, jako pełnoprawny członek rozgrywek III ligi.

Chcielibyśmy przypomnieć, iż brydż jest sportem uzależnionym w większym stopniu od przestrzegania zasady czystej gry niż miary wysiłku fizycznego.
To naruszenie fair play jest winą oczywistą. Jak było podnoszone – niestety Regulamin DMP przyjęty przez PZBS pozostawia wiele niedopowiedzeń i delegacji na rzecz związków okręgowych. Wedle p. 2.5. organizacja rozgrywek w ligach niższych niż II należy do związku okręgowego, który winien ustalić „własny regulamin szczegółowy”. Zgodnie z p. 3.3. na początku każdego sezonu ogłasza związek ogłasza komunikat początkowy, w którym m.in. umieszcza wykaz drużyn uprawnionych na danym szczeblu rozgrywek i ostateczny termin zgłaszania do rozgrywek. Brzmienie postanowienia jest jasne: jego przestrzeganie przez organy związku – a zwłaszcza niedopuszczalność zmian w trakcie – to wymóg niezbędny, by rozgrywki były prowadzone wg wspomnianej zasady fair play.
Nasz związek tego obowiązku nie dopełnia ograniczając się do lakonicznego komunikatu, stąd wykorzystana możliwość kombinacji niedopuszczalnych i kuriozalne ogłoszenie regulaminu po rozpoczęciu rozgrywek.

Zakładając, że nie zmienimy stanu powstałego - do Zarządu wniesiemy o doprowadzenie do uchwalenia stałego regulaminu rozgrywek drużynowych w okręgach. Z uwagi na konieczność przestrzegania podstawowych zasad rywalizacji sportowej i jednoznacznie ustalonych reguł prowadzenia rozgrywek powinny powstać rozwiązania chroniących dobra, których własność powinna być czytelnie sprecyzowana. W takim regulaminie należy pomieścić kwestie zasadnicze, w tym zdefiniować pojęcie „drużyna”, jej uprawnienia, obowiązki i odpowiedzialność oraz sposób skutecznej reprezentacji (do trzech kapitanów to gruba przesada), a także dopuszczone formy komunikowania się z organami Związku.
Wspominałem o tym kilka lat temu, ale sugerują również stworzenie adresów e-mail związkowych, które byłyby przypisane do kilku funkcji (Prezes, Skarbnik, Wydział Gier). Być może należy dokonać analizy możliwości uzyskania przez większość drużyn osobowości prawnej (np. na podobieństwo Poznańskiej Asocjacji Brydżowej).

Ze swojej strony deklarujemy Zarządowi swoją pomoc.
Niestety odnosimy wrażenie, że dla większości uczestniczących w rozgrywkach, obecny stan wydaje się obojętny albo niewart angażowania się a sprawa nie powinna trafić pod dywan. Błędy zostały popełnione i na tym etapie powrót do właściwej sytuacji nie jest możliwy. Akcentując po raz ostatni - negujemy formę podjętych decyzji oraz brak odpowiedzi na , wydawałoby się proste, pytania.

Z poważaniem w imieniu Chemik II Bydgoszcz,
Mariusz Bielski

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


13 listopada 2017, o 12:55
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Co dalej ?
Reasumując:
1. W wyniku oszczerstw (kilku frustratów) po praworządnie (choć niezgodnie z regulaminem) dokonanych roszadach, Pan Prezes KP ZBS podał się do dymisji.
2. Zarząd uzupełnia skład o sprawdzonego, cieszącego się zaufaniem środowiska, nowego/starego Prezesa.
3. Zarząd przystępuje do uzdrowienia sytuacji. Zaprasza na posiedzenie kapitanów drużyn by, jak się można było spodziewać, skonsultować decyzję i dojść do akceptowalnego przez wszystkich/większość kompromisu.
Tymczasem zaproszeni goście mieli możliwość obserwować głosowanie nad nowym regulaminem rozgrywek, który de facto usankcjonował to, co było powodem smrodu.
W następnym punkcie odmówiono odpowiedzi na pytanie w jakim trybie następuje zmiana regulaminu w trakcie trwania rozgrywek.
Zgłaszając drużynę do rozgrywek „podpisujemy” umowę cywilno-prawną, przyjmując prawa i obowiązki stron, zawarte w regulaminie. Jakiekolwiek zmiany tejże umowy – regulaminu możliwe są tylko w drodze aneksu. Zmiana dokonana jednostronną decyzją jest bublem prawnym. Oczywiście istniała i nadal istnieje możliwość akceptacji takiej zmiany, ale na pewno nie w takim trybie (dyktatu) jak to uczyniono.
Nie udzielono też, zasłaniając się tajemnicą korespondencji (z całym szacunkiem, to kolejny odlot), odpowiedzi na pytania stricte „regulaminowe” – typu: kto (funkcyjnie) i w jakim terminie zgłosił drużynę do rozgrywek poszczególnych szczebli.
Szkoda, że nie pojawili się kapitanowie, mogłoby się zdawać, najbardziej zainteresowanych tj. Znicza, ani żaden z trzech (jak utrzymuje Zarząd) BTG. Trudno stwierdzić, czy koledzy są ofiarami, czy sprawcami zamieszania.
W efekcie jedna z drużyn uzyskała prawo gry w DMP na dwóch poziomach rozgrywek. W moim odczuciu jest to nieakceptowalne. Albo drużyna RadioHit jest sukcesorką BTG wówczas pozostali (z byłej BTG) koledzy rozpoczynają rozgrywki od najniższej klasy rozgrywkowej, albo BTG zgłosiła w terminie akces do 3. ligi wówczas RadioHit jest nieuprawnione do rozgrywek drugoligowych. To jest zero-jedynkowe. Wg mnie innej decyzji być nie może.
Czy w ramach „dobrej zmiany” powinniśmy, jako społeczność, zaakceptować to, co nam wysmażył Zarząd? Nie wiem. Nie wiem, jak inni, ale ja (zapewne ku uciesze wielu) wysiadam z tego tramwaju.

PS. Może chociaż tutaj odezwą się kapitanowie Znicza i (wszyscy) BTG?

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 14 listopada 2017, o 15:35 przez eltomek, łącznie edytowano 1 raz

14 listopada 2017, o 15:31
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 16 października 2017, o 12:28
Posty: 14
Post Re: Co dalej ?
Bodziu,

Proszę opublikuj na „forum” załączony list. Wysłałem go 13 października w imieniu wszystkich członków naszej drużyny do Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

Pozdrawiam

Marek




Bydgoszcz, 13 października 2017 roku



Szanowni Państwo,
Od kilku dni telefonicznie i na forum internetowym toczy się gorąca dyskusja na temat wydarzeń, których biernym uczestnikiem, całkowicie wbrew swojej woli i zamiarom, została też nasza drużyna. Dotychczas, nie chcąc dodatkowego podgrzewania gorącej temperatury towarzyszącej wymianie poglądów, unikaliśmy publicznych wypowiedzi. W obecnej sytuacji jednogłośnie uznaliśmy za niezbędne podkreślenie, że nasze prawidłowe zgłoszenie do rozgrywek III ligi w sezonie 2017/18 z dnia 14 września br. pozostaje cały czas aktualne. W związku z powyższym oczekujemy umożliwienia drużynie BTG Bydgoszcz udziału w w/w rozgrywkach.
Jednocześnie, zobligowany jednogłośną decyzją wszystkich członków drużyny, przypominam, że:

- Drużyna BTG zrezygnowała z gry w II lidze. O fakcie tym w dniu 11 września prezesa Zarządu KPZBS pana Adama Błachnio powiadomili, w osobnych rozmowach telefonicznych, Wojciech Dolny i niżej podpisany. Decyzję przekazałem również telefonicznie panu Tadeuszowi Domka kapitanowi Znicza Rojewo – naszego finałowego przeciwnika w rozgrywkach III ligi 2016/2017.

- Rezygnacja z gry w II lidze została potwierdzona mailem skierowanym do Adama Błachnio i Jarosława Żurawskiego w dniu 14 września br., zawierającym jednocześnie zgłoszenie drużyny BTG do rozgrywek III ligi.

-Jak wynika ze zgłoszenia, ze składu BTG ubyli Wojciech Dolny i Jarosław Michałowski, którzy zadeklarowali grę w powstającej drużynie z Włocławka. Z pozostałych zawodników grających w ubiegłym sezonie w BTG nikt nie deklarował odejścia z drużyny. Byli to Bogdan Jarząb, Zbigniew Jasiecki, Marek Koczwara, Andrzej Maciejewski i Roman Woźniak. Każdy z nas gra w tej drużynie minimum kilkanaście lat.

Powyższe wyjaśnienia zostały przesłane w dniu 8 października br. panu Jarkowi Żurawskiemu.

Z poważaniem
Marek Koczwara – kapitan BTG Bydgoszcz


14 listopada 2017, o 15:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Co dalej ?
Z zaciekawieniem śledziłem ten wątek i nawet wydawało mi się, że go rozumiem, a i finał nie był trudny do przewidzenia. Po ostatnim poście Eltomka i zawieszeniu na stronie stanowiska Zarządu przestało być to jednak takie oczywiste. Czy ktoś może powiedzieć, kim obecnie we władzach jest Wiesław Paczkowski? Może niedokładnie czytam wszystkie wątki i ogłoszenia, ale zauważyłem, że jedynie zrezygnował on z pracy w komisji rewizyjnej. A post Eltomka i autorstwo stanowiska sugeruje, iż ta osoba nie jest nikim, choć tak powinno się wydawać. Czy może odbyły się jakieś tajemnicze przedterminowe wybory, czy o co tu chodzi?
Pozdrawiam, ML.


14 listopada 2017, o 16:02
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL