Teraz jest 28 marca 2024, o 09:47


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 2. liga 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwietnia 2016, o 16:03
Posty: 73
Post Re: 2. liga
Cześć
Wezwana do tablicy chciałabym wyrobić sobie zdanie na temat toczącego się od kilku dni sporu, jednak po przeczytaniu dość szczegółowo wszystkich regulaminów nie znalazłam zapisu o konieczności informowania kolejnych drużyn zajmujących miejsca do 6 włącznie w tabeli, w celu zaproponowania im sukcesji w wyższej lidze po tym, jak drużyna bezpośrednio awansująca się tego zrzeka. Czy mógłbyś mnie Tomku oświecić, bo mam widocznie problemy z uważnością. Dzięki z góry

Justyna


6 października 2017, o 12:06
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: 2. liga
justgra napisał(a):
Cześć
Wezwana do tablicy chciałabym wyrobić sobie zdanie na temat toczącego się od kilku dni sporu, jednak po przeczytaniu dość szczegółowo wszystkich regulaminów nie znalazłam zapisu o konieczności informowania kolejnych drużyn zajmujących miejsca do 6 włącznie w tabeli, w celu zaproponowania im sukcesji w wyższej lidze po tym, jak drużyna bezpośrednio awansująca się tego zrzeka. Czy mógłbyś mnie Tomku oświecić, bo mam widocznie problemy z uważnością. Dzięki z góry

Justyna


Ok. zapis o 6 był w starych, też nie do końca skontrolowałem, ale w ostatnim poście (3 posty wcześniej) wprowadziłem poprawkę, cytując z aktualnego znaczy 2016/2017 Regulaminu rozgrywek III ligi KP PZBS. Różnica pewnie kolosalna (2., 3, +spadkowicz). Jeszcze raz:
REGULAMIN napisał(a):
pkt II, ust 11
Ostateczna kolejność III ligi zostanie ogłoszona po rozegraniu meczów finałowych i spadkowych Ma to znaczenie przede wszystkim wówczas, kiedy może wystąpić problem zajęcia vacatu po rezygnacji którejkolwiek z uprawnionych do gry w II lidze drużyn reprezentujących KPZBS. Do zajęcia vacatu uprawniona jest pierwsza najwyżej sklasyfikowana drużyna z III ligi, która nie uzyskała bezpośredniego awansu do II Ligi. W przypadku rezygnacji tej drużyny o awansie zadecyduje mecz barażowy, rozegrany między kolejną sklasyfikowana drużyną z III ligi, a drużyną, która spadła z II ligi. W przypadku spadku dwóch drużyn z II ligi rozegrany zostanie turniej barażowy z udziałem trzech drużyn - dwóch z II ligi i uprawnionej do gry z III ligi na zasadzie każdy z każdym.

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 6 października 2017, o 12:37 przez eltomek, łącznie edytowano 2 razy

6 października 2017, o 12:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: 2. liga
Drogi Wiesiu!

ad2. Najistotniejsze jest to, że drużyna nie zrezygnowała tylko zmieniła nazwę i odeszła z niej część zawodników (tak bynajmniej zostało uzgodnione), zapis o konieczności pozostawienia ponad 50% zawodników jest interpretowany przez WG PZBS następująco :
" Zapis o ponad połowie składu służy ewentualnemu rozstrzygnięciu sporu między członkami drużyny, gdyby wystąpił konflikt i nie można było ustalić która część drużyny posiada prawo zgłoszenia w kolejnym sezonie.

W przypadku, gdy część zawodników rezygnuje z członkostwa w drużynie, zapis o ponad połowie składu dotyczy tylko tych zawodników, którzy roszczą sobie prawo do przynależności do tej drużyny."

Tu nie mieliśmy takiego kłopotu, rozważaliśmy jedynie połączenie drużyn i teraz w świetle zmiany stanowiska Lambdy pomysł został wznowiony.

Jak napisałem w PZBS trwają prace nad nowym regulaminem, my już wprowadziliśmy zmiany zgodne z intencją WG PZBS, może niedoskonałe, ale chyba konieczne.

ad3.
Wcześniej we wcześniejszych postach wyjaśniłem moją intencję i jeżeli koledzy nie zrozumieli, za drugim razem raczej również nie zrozumieją.
Nie przepadam za pomówieniami dlatego prosiłem o skierowanie sprawy do WG PZBS, ale jakoś tego Panowie nie zrobili. Może po prostu chcieli sobie popisać na forum.

Jak wcześniej wspomniałeś regulaminy są słabe i mające wiele niedorzecznych przepisów, jednak te najbardziej podobają się "dociekliwym". Proponuję, żeby przed "rzuceniem kamieniem" może zgłębili temat,np. pisząc do PZBS i prosząc o wyjaśnienia (jak ja to robię), ale wtedy nie byłoby "zabawy" i zwykła nuda.

ad4 Niestety co najgorsze takie "zabawy" strasznie zrażają potencjalnych sponsorów i entuzjastów naszej dyscypliny, ale i to może niektórych cieszyć "bo pieniądze szczęścia nie dają, szczególnie tym którzy z nich nie korzystają".

Pozdr
AB


6 października 2017, o 12:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 stycznia 2013, o 11:26
Posty: 63
Post Re: 2. liga
cytat
6. Skoro, jak piszesz, nie znasz regulacji, to sam sobie odpowiedz na pytanie: ile są warte Twoje wpisy (to o mnie)

A ile Tomek warte są Twoje wpisy, skoro jak sam przyznajesz powołujesz się na stare przepisy i dopiero od Twojego ostatniego postu możemy przestać rozmawiać od rzeczy
Przemek


6 października 2017, o 12:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 24 marca 2011, o 15:56
Posty: 31
Post Re: 2. liga
Witam serdecznie.
Nie wprost, ale jednak w tym temacie.
Na naszej stronie, po lewej części od góry jest MENU. Na czwartym miejscu od dołu jest zapis: Komisje KPZBS. Proponuję kliknąć w to, a następnie od góry: w wydział gier. Następnie trzecia informacja od góry: "Rozgrywki barażowe GOK Forta Rogowo - BIN Aleksandrów Kujawski". Warto przeczytać tą informację podpisaną przez poprzedniego Prezesa (dla którego mam wielki szacunek), aby sobie wyrobić pogląd jak było za czasów prezesury Wiesia, a jak jest teraz. Kiedyś można było jawnie, publicznie, transparentnie? Można było!!! To czemu dzisiaj nie korzystamy ze sprawdzonych wzorców?
Pozdrawiam
Michał Włoszek
P.S.
Mnie również Pan Prezes Adam proponował abym występował do PZBS w sprawach które dotyczą naszego podwórka. Naprawdę chcemy być pośmiewiskiem na całą Polskę???


6 października 2017, o 13:10
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: 2. liga
Przemol napisał(a):
cytat
6. Skoro, jak piszesz, nie znasz regulacji, to sam sobie odpowiedz na pytanie: ile są warte Twoje wpisy (to o mnie)

A ile Tomek warte są Twoje wpisy, skoro jak sam przyznajesz powołujesz się na stare przepisy i dopiero od Twojego ostatniego postu możemy przestać rozmawiać od rzeczy
Przemek


Szkoda, że z Tobą nadal nie możemy. :(

No rzeczywiści, że różnica jest kolosalna, co przewidziałem powyżej.
Niepodlegający wątpliwości fakt przeniesienia uprawnień na kolejne drużyny (w różnych latach różne lokaty), to taki nieznaczący wg Ciebie pierdółek, natomiast fakt, że dopiero w jednym z ostatnich postów zacytowałem aktualny przepis i spadło z 6 do 3+ spadkowicze (nawet 2), to rzeczywiście dyskredytuje mnie w tej dyskusji.

Jestem pod coraz większym wrażeniem.
Myślisz, że jeszcze mnie czymś zaskoczysz?

_________________
Pozdr.
T.


6 października 2017, o 13:12
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 stycznia 2013, o 11:26
Posty: 63
Post Re: 2. liga
Nie manipuluj. Swoje zastrzeżenia w pierwszym poście oparłeś na braku informacji przekazanej sympatycznym kolegom z Chemika II Bydgoszcz. Wciągnąłeś w ten wątek równie sympatycznego Kapitana drużyny Lambda Roberta Kamińskiego, i wielu innych czytających to forum, który również pisał o chłopakach z Chemika II. A na koniec okazało się, że w grze o ewentualną sukcesję po BTG mogą ubiegać się spadkowicze z II ligi oraz Znicz Rojewo i Polgra Bydgoszcz. Masz rację, że każdy z członków WZBS ma prawo do rzetelnej informacji, Zarząd powinien udzielić wyczerpującej odpowiedzi. No i mamy jeszcze na szczęście Komisję Rewizyjną, która chyba z urzędu powinna temat sprawdzić. Jeżeli pytając, dajesz od razu wyraźne sygnały, nie tyle o błędach, co świadomych naruszeniach - a za chwilę okazuje się że niektóre naboje to ślepaki, nie dziw się, że zawieszasz wysoko poprzeczkę (nie intelektualnie) w emocjonalnej dyskusji. Od razu napisałem, że nie podobają mi się personalne wycieczki wobec kogokolwiek. Dlatego zrewanżuje się też radą, którą mi dałeś - wyluzuj.
Przemek


6 października 2017, o 13:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: 2. liga
Przemol napisał(a):
Nie manipuluj. Swoje zastrzeżenia w pierwszym poście oparłeś na braku informacji przekazanej sympatycznym kolegom z Chemika II Bydgoszcz. Wciągnąłeś w ten wątek równie sympatycznego Kapitana drużyny Lambda Roberta Kamińskiego, i wielu innych czytających to forum, który również pisał o chłopakach z Chemika II. A na koniec okazało się, że w grze o ewentualną sukcesję po BTG mogą ubiegać się spadkowicze z II ligi oraz Znicz Rojewo i Polgra Bydgoszcz. Masz rację, że każdy z członków WZBS ma prawo do rzetelnej informacji, Zarząd powinien udzielić wyczerpującej odpowiedzi. No i mamy jeszcze na szczęście Komisję Rewizyjną, która chyba z urzędu powinna temat sprawdzić. Jeżeli pytając, dajesz od razu wyraźne sygnały, nie tyle o błędach, co świadomych naruszeniach - a za chwilę okazuje się że niektóre naboje to ślepaki, nie dziw się, że zawieszasz wysoko poprzeczkę (nie intelektualnie) w emocjonalnej dyskusji. Od razu napisałem, że nie podobają mi się personalne wycieczki wobec kogokolwiek. Dlatego zrewanżuje się też radą, którą mi dałeś - wyluzuj.
Przemek

Pisząc pierwszy post, rzeczywiście widziałem szansę na nasz udział.
Przeczytaj pierwszą odpowiedź Adama. Gdyby tam stało coś w stylu: „ sorry Vinnetou, ale zgodnie z obowiązującym regulaminem, awans przysługuje tylko 2. ew 3. baraż ze spadkowiczem. Wszystkie wspomniane drużyny zrezygnowały, więc postanowiliśmy ...” Temat by zdechł.
Tu tego nie ma. Nie ma żadnego znaczenia czy miałaby to być 1 drużyna, czy ochnaście. TPo prostu pominięto (czy celowo, czy z niewiedzy- nie wiem) ten punkt, przystępując do instalacji w 2. lidze jedynej słusznej drużyny. Nadal tego nie widzisz i nie qumasz?

_________________
Pozdr.
T.


6 października 2017, o 15:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwietnia 2016, o 16:03
Posty: 73
Post Re: 2. liga
Tomku
Forum ogólnopolskie to już strzał poniżej pasa. Wiesz dobrze, że nie było chętnych do gry w II lidze, a wałkujesz temat wprowadzając w to ludzi, którym, założę się, niespecjalnie chce się czytać nasze wypociny, a już na pewno nie śledzą regulaminów w takim stopniu, jak Ty. Jak widać i to było za mało, bo strzeliłeś gafę. Napisz może wprost, w czyim imieniu występujesz: BTG, Znicza, czy Polgry albo Chemika, bo nie kumam, o co jest draka. Nie zauważyłam tutaj postów ludzi bezpośrednio zainteresowanych tematem sukcesji. Wiemy, że ci, którzy spadli z II ligi, nie chcą do niej wracać, awansujący może i by chcieli, ale kasa... :cry: , więc wolą bawić się dalej w lidze niższej (to chyba dobrze, że mają taką możliwość?) Jeszcze inni zamiast w przeciągach w Bydgoszczy wolą niższą ligę, ale w ciepełku, z ciastkami i herbatą. Baraże - owszem - ale kto z kim i o co? Bo jeśli Bemix nie chce wracać do II ligi, to w jakim celu ma się potykać i czy to nie mogłoby rodzić jakichś zachowań niesportowych? Nie wiem naprawdę, kto jest tu poturbowany?

Bijąc się w pierś dodam, że być może nie wszystko działa bez zarzutu, jednak zważywszy na to, że regulaminy są jakie są (aktualnie góra już dostrzegła konieczność zmian, które są w trakcie), to i tak trzeba uznać za sukces, że w naszych ligach gra coraz więcej drużyn.

Pozdrawiam serdecznie
Justyna


6 października 2017, o 15:17
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: 2. liga
Przecież fb, to mniej niż zachęcał kilkukrotnie Adam.
A poza tym co, wstydzimy się czegoś? Przecież to nie jest pranie brudów. W czyim imieniu działam? Niczyim i wszystkich. Po prostu pytam o zachowanie procedur, przestrzeganie regulaminów centralnych i własnych, znaczy KP ZBSu, nie pojedynczych osób.
Gdyby wszystko było cacy, wątek ten zdechłaby po drugim poście, a wycieczki ad personam nie miałyby miejsca. I to jakie? Do „sam pokaż, jak zrobisz lepiej” już się przyzwyczaiłem, ale chybione „Tomek oskarżył mnie o oszukiwanie” i rykoszet ulokowany w celu, to majstersztyk.

Są rzeczy fajne, które robicie. Mnie np bardzo podoba się grupa toruńska LO. Na pewno zmobilizowało to wielu pozostających w domu, czy pogrywających tylko klubowo.
Na pewno brawka za pomysł i realizację.

_________________
Pozdr.
T.


6 października 2017, o 15:57
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL