Teraz jest 28 marca 2024, o 22:05


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 2. liga 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: 2. liga
Adach napisał(a):
Jeszcze nie zgłosiłeś tego do WG PZBS? - zrób to szybko, a jak tam ci nie wytłumaczą to do Trybunał w Strasburgu :lol:

Życzę miłej walki ze Złym Światem!

Pozdr
AB


5 października 2017, o 16:09
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: 2. liga
Myślałem, że trzymamy jakiś fason. Byłem pewien, że to poważne forum poważnego związku. W końcu płacimy prawdziwe składki. A tu zwykły Facebook. Padają poważne pytania, a odpowiedzią jest chichot. Drogi Adamie, zechciałbyś się odnieść? Jesteś prezesem KPZBS i zwykłych, szeregowych członków interesują odpowiedzi na zadane pytania. Z tej dyskusji da się je sprowadzić z grubsza do dwóch kwestii:

1. Czy drużyna z Włocławka gra w II lidze legalnie czy nie? Wg Ciebie, mogłeś, Ty czy Zarząd, wytypować kogoś chciał, o ile BTG nie miało nic przeciwko (+ telefon z Warszawy, że to w jest w porządku). Według przepisów jakie cytuje Tomek istnieje ścisła procedura wyłaniania następcy drużyny rezygnującej. Jak jest?

2. Czy rzeczywiście drużyna, która rezygnuje ma cokolwiek do gadania w sprawie tego, kto wejdzie na jej miejsce? („Skoro BTG się zgodziło…” „Skro Jul nie ma nic przeciwko…”)
Proszę o zacytowanie konkretnych przepisów.

Proszę merytorycznie i na temat. Trybunał w Strasburgu i Zły Świat są śmieszne do rozpuku, ale już się wyśmialiśmy. Teraz może coś do rzeczy.

Dziękuję.
RK


5 października 2017, o 19:59
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: 2. liga
Drogi Robercie !

Staram się być poważnym człowiekiem i podejmować poważne decyzje, Twoje pytania wydają się być kierowane do mało poważnej osoby, ale mimo wszystko odpowiem :

ad 1) Nawet na to retoryczne pytanie : oczywiście wykonałem telefon, ba nawet napisałem e-mail do "Warszawy" i otrzymałem jednoznaczną odpowiedź, że MA PRAWO - jak macie ochotę, a zazwyczaj "dociekliwi" i "sprawiedliwi" mają - napiszcie do "Warszawy" - niech Was zapamiętają

ad2) Tu też jest jak napisałem we wcześniejszych postach, dodatkowo zarządzanie III liga i LO leży w gestii WG i Zarządu KPZBS-u

PS
Mi by było wstyd robić z bardzo porządnego Jula ... - ale to kwestia wrażliwości, Panie Kapitanie drużyny Lambda, Jedyny Upoważniony do jej reprezentowania.

Pozdr
AB


5 października 2017, o 21:05
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: 2. liga
Dziękuję za tę odpowiedź.
Pomyślności. R.


5 października 2017, o 22:06
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 stycznia 2013, o 11:26
Posty: 63
Post Re: 2. liga
Miałem zamiar zaproponować Zarządowi KPZBS zorganizowanie w 2018 r. we Włocławku Mistrzostw KPZBS na IMP-y. Omówiłem temat z potencjalnymi sponsorami i miałem zapewnione finansowanie imprezy. Ale po lekturze tych wszystkich postów, kurcze, przestraszyłem się że regulaminowo może nie dam rady. Niestety Adam, wycofuję się, może ktoś inny podejmie temat.
Przemek


5 października 2017, o 22:49
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: 2. liga
Rozumiem, organizując taką imprezę, musisz przygotować doskonały regulamin, żeby sponsorzy po serii dociekliwych pytań nie czuli się przestępcami.

Pozdr
AB


6 października 2017, o 00:41
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: 2. liga
Ciekawe jakie pytanie zadałeś "Warszawie", jak to nazywasz.

Zasady wejścia w prawa i zobowiązania poprzednika, obowiązujący drużyny poniżej ekstraklasy, przerabialiśmy już kilkakrotnie, ale tekst był za trudny, więc nie będę ponownie próbował.

Oczywiście, że rozgrywki 3. ligi i LO są w gestii KP ZBS,
ale nikt nie zdejmuje z organizatora ogólnych postanowień regulaminów "centralnych", co zresztą ma odzwierciedlenie w regulaminie rozgrywek III ligi sezonu 2016/2017:

"W rozgrywkach III ligi obowiązują: Międzynarodowe Prawo Brydżowe, Przepisy obowiązujące przy grze z zasłonami,Regulamin Lig Centralnych w sezonie 2014/15, Regulamin Zawodów Brydża Sportowego PZBS, Polityka Systemowa oraz Regulamin Klasyfikacyjny PZBS."

W tymże samym regulaminie znajdujemy (dla ułatwienia- to dotyczy zasad awansu do II ligi):
"Do zajęcia vacatu uprawniona jest pierwsza najwyżej sklasyfikowana drużyna z III ligi, która nie uzyskała bezpośredniego awansu do II Ligi.
W przypadku rezygnacji tej drużyny o awansie zadecyduje mecz barażowy, rozegrany między kolejną sklasyfikowana drużyną z III ligi, a drużyną, która spadła z II ligi. W przypadku spadku dwóch drużyn z II ligi rozegrany zostanie turniej barażowy z udziałem trzech drużyn - dwóch z II ligi i uprawnionej do gry z III ligi na zasadzie każdy z każdym."


Niestety w tym regulaminie nie ma najistotniejszego/najważniejszego zapisu, że interpretacja niniejszego... itd.
Szkoda, bo wówczas wszystko byłoby proste.

Co do obaw o planowane we Włocławku Mistrzostwa Okręgu.
Fajny pomysł, fajna impreza.
Przemku nie rezygnuj, Adamie wspomóż.
Przecież wystarczy napisać prosty, zwięzły regulamin tych zawodów.

"Regulamin MO Par na IMPy:
1. Interpretacja niniejszego Regulaminu należy do Adama Błachnio.

Podpis:
za Zarząd Adam Błachnio"

_________________
Pozdr.
T.


6 października 2017, o 07:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 stycznia 2013, o 11:26
Posty: 63
Post Re: 2. liga
Dzięki za podpowiedź.
Przy takich prostych regulaminach, pewnie znalazł byś trochę czasu żeby samemu coś zorganizować. Może byłby to punkt odniesienia dla innych.
Przemek


6 października 2017, o 08:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2008, o 17:24
Posty: 77
Post Re: 2. liga
Koleżanki i Koledzy (początek postu tradycyjny) :) :)

1. Biorąc pod uwagę zarówno doświadczenie życiowe ale przede wszystkim funkcjonowanie organów centralnych PZBS (niedoskonałość regulaminów, "martwe" regulaminy itp.) starania naszego Zarządu aby w ligach centralnych grało jak najwięcej drużyn i zawodników należy uznać za uzasadnione.

2. Myślę, że post Tomka oprócz podnszanych spraw formalnych (przestrzeganie regulaminy "martwe") ma jeszcze drugą cześć (dla mnie równie ważną) tj. odpowiedź na pytanie czy zrealizowana była zasada wynikająca z uchwały Zarządu naszego Okręgu!!!, że w przypadku rezygnacji zwycięskiej drużyny z udziału w II lidze udział w rozgrywkach proponuje się kolejnym drużynom (zasada formalna i przyzwoitości rywalizacji sportowej!!).

Jest to szczególnie istotne, ponieważ dotyczy to częściowo Prezesa Okręgu.

3. Uważam, że jednoznaczna odpowiedź na to pytanie jest istotą sprawy!!!
Jeśli nie zostało to zrobione należy uderzyć się w piersi i zwyczajnie przeprosić.
Kolego Adamie nie przystoi używać innych argumentów.

4. Jeszcze jedna uwaga.

Nie zamierzałem brać udziału w tej dyskusji, ale sprowokował i zaniepokoił mnie ostatni post Adama

"post Prezesa: Rozumiem, organizując taką imprezę, musisz przygotować doskonały regulamin, żeby sponsorzy po serii dociekliwych pytań nie czuli się przestępcami."

Widzę, że takie kierunkowanie dalszej dyskusji może mieć fatalne skutki w pozyskiwaniu sponsorów.

Sądzę, że wszyscy mamy świadomość, że działalność bez sponsorów w naszej dyscyplinie byłaby niemożliwa.

5. Biorąc powyższe oraz całą wyczerpującą dyskusję Koleżanki i Koledzy mam propozycję, a jednocześnie ogromną prośbę o zakończenie postu a Ciebie Adam o przyjęcie ewentualnie decyzji(przeprosin).

Błędy popełnia każdy - szczególnie ten który coś robi :)

Pozdrawiam serdecznie i wszystkim grającym w brydża w sezonie 2017/18 życzę sukcesów i satysfakcji z gry.

Wiesław Paczkowski

_________________
Brydż-Trenerem umysłu i charakteru


6 października 2017, o 10:04
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 30 września 2011, o 11:46
Posty: 27
Post Re: 2. liga
Witam ! Jestem kapitanem drużyny zgłoszonej do ligi okręgowej grupy bydgoskiej i mam pytanie do prezesa o co chodzi w "Ważna informacja dla grupy bydgoskiej LO" Można coś prosciej ? Czy czasami nie chodzi o to zeby nie bylo lawiny na skutek zamieszania z nowa druzyna w II lidze . Czy aby druzyna ktora zajela 3-cie miejsce w zeszlym sezonie nie powinna zagrac jakiegos barazu czy cos w ten desen ?


pozdrawiam Dariusz B.


6 października 2017, o 11:05
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL