Teraz jest 28 marca 2024, o 10:59




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Porozmawiajmy. 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 6 lutego 2017, o 21:18
Posty: 1
Post Re: Porozmawiajmy.
Moim zdaniem jakakolwiek dyskusja mam sens, gdy swoje stanowisko przedstawi Scania.


6 lutego 2017, o 21:50
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 stycznia 2013, o 11:26
Posty: 63
Post Re: Porozmawiajmy.
Szkoda, niestety, że nikt z Jankiem Hołowińskim nie porozmawiał przed wykluczeniem drużyny SCANIA z rozgrywek III ligi (nie kwestionuję formalnych przesłanek wykluczenia i decyzji właściwej komisji - tak dla jasności). Skutkiem braku właściwej komunikacji Zarządu z PRZYJACIELEM BRYDŻA (takie logo na stronie KPZBS), jest decyzja Janka o cofnięciu zgody na wykorzystanie Centrum Szkoleniowego na Krzywej Górze do cotygodniowych turniejów. Od czasu kiedy Justyna mocno zaangażowała się w sprawę zaczęliśmy grać w Pajączku, naliczać pkle. Każdy miał coś dla siebie, jeden bardziej rywalizacyjnie-porównawczo z rozkładami rozdań, inny bardziej kameralnie bo mógł się spotkać ze znajomymi. Janek bezpłatnie udostępniał nam lokal, serwował kawę, herbatę, pracownicy Janka ściągali rozdania i układali karty. Teraz sytuacja wygląda tak że możemy grać u Janka do świąt. Zarząd wie na pewno, że brak płatności za drużynę i składek członkowskich nie był spowodowany kłopotami finansowymi. Być może i Kapitan drużyny nie mógł się z Jankiem skontaktować, bo ten kilka miesięcy w roku z powodów rodzinnych i zawodowych spędza poza Polską.
Zbyt łatwo zrezygnowaliście z człowieka który od dekady robił dużo dla włocławskiego brydża. Może wystarczyłoby żeby Zarząd porozmawiał z kimś z Włocławka o formalnych niedociągnięciach SCANI i nie byłoby tego całego zamieszania. A tak, teraz po fakcie możemy o wszystkim, jak w tytule wątku, porozmawiać w nadziei, że PRZYJACIELE BRYDŻA będą mieli w przyszłości szansę na telefon od Zarządu przed finalnym wykluczeniem z rozgrywek.
Pozdrawiam Przemek


20 lutego 2017, o 21:12
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Porozmawiajmy.
Witam!

Przemku na jakiej podstawie stwierdzasz, że przedstawiciel Zarządu nie kontaktował się z panem Hołowińskim lub/i przedstawicielami drużyny Scanii?

Zgodnie z moją wiedzą Twój zarzut jest nieprawdą. Proszę o wyjaśnienie, może czegoś nie wiem.

Pozdrawiam
AB


21 lutego 2017, o 16:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 21 lutego 2017, o 00:33
Posty: 2
Post Re: Porozmawiajmy.
Dura lex, sed lex

Nam w Brodnicy pozostaje mieć nadzieję, że niefortunna dla nas decyzja o wykluczeniu drużyny Scanii, która skutkuje odebraniem naszej drużynie 17,68 VP i wyrzuceniem z grupy awansowej, nie zaciąży bynajmniej na naszym ligowym bycie.
Szkoda, że info o przedmiotowej decyzji podano tak późno do publicznej wiadomości, co było spowodowane jak mamy nadzieję fiskiem rozmów prowadzonych do ostatniej chwili.
W zaistniałej sytuacji nie mieliśmy już szansy na żadne ruchy personalne przed ostatnim zjazdem, dlatego wystosowaliśmy w tej sprawie oficjalne odwołanie do Wydziału Gier.

Andrew


21 lutego 2017, o 18:22
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Porozmawiajmy.
Dokładanie tak było jak opisuje Andrzej, czekaliśmy do ostatniej chwili na jakikolwiek oficjalny sygnał ze strony Scanii , żeby móc rozwiązać zaistniałą sytuację bez konieczności usuwania drużyny z rozgrywek. Rozmowy prowadzili z ramienia Zarządu : Justyna Graniczny, Adam Wujków i Jarek Żurawski.

Takie ulegle postępowanie wobec Scanii Włocławek, uzasadniam następującymi argumentami :
1) za dość nieduże wykroczenie - duża kara
2) dla organizatora i uczestników rozgrywek, usunięcie drużyny to spory kłopot, na czym chyba najbardziej ucierpiała drużyna z Brodnicy
3) generalnie liga jest po to żeby sympatycznie spędzać czas przy "zielonym stoliku" w duchu rywalizacji sportowej, a nie czekać na jakiegoś walkowera i szukać kruczków regulaminowych

Jednak nie doczekaliśmy się, żadnego oficjalnego pisma od drużyny Scanii, ponadto koleżanka Justyna została poinformowana SMS-em przez pana Hołowińskiego, że nie jest zainteresowany współpracą z Zarządem KPZBS. W takiej sytuacji regulaminy jednoznacznie określają tryb postępowania, który wdrożyliśmy.

Z ciekawości poprosiłem Was o dyskusję na ten temat, jaka była każdy może zobaczyć.

PS
Czekam już tylko na odpowiedź od kol. Przemka, dotyczącą wyjaśnienia jego zarzutów wobec Zarządu, bo może moja znajomość sprawy jest niepełna lub błędna.

Pozdrawiam
Adam Błachnio


21 lutego 2017, o 19:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 stycznia 2013, o 11:26
Posty: 63
Post Re: Porozmawiajmy.
Jestem. Sorki za spóźnienie ale korzystałem z jednej z ostatnich okazji, żeby zagrać w Centrum Konferencyjnym.
Nie wiem na podstawie jakich przepisów nie pozwolono drużynie Scani kontynuować gry na zjeździe ligowym. Nie znalazłem przepisu, więc proszę Adam daj jakiś link. Z tego natomiast co czytałem, w meczu mogą grać nawet sami nieuprawnieni, oczywiście drużyna ponosi z tego tytułu konsekwencje formalne, ale dopiero po rozegraniu takiego meczu.
W przypadku kiedy się mylę, z pokorą przeproszę, ale do tego czasu podtrzymuję swoją opinię o braku właściwej komunikacji Zarządu z Jankiem Hołowińskim. Czekam na jakieś info o tych przepisach i wtedy obszerniej się odniosę.
Przemek


21 lutego 2017, o 23:22
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Porozmawiajmy.
Zgodnie z prośbą daję link :

http://www.pzbs.pl/regulamin-dmp

Gdzie:
"
6. Prawo gry w drużynie

6.1Prawo gry w drużynie zgłoszonej do rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski mają zawodnicy:

z opłaconą przed pierwszym udziałem w meczu danego sezonu składką zawodniczą (w roku rozpoczynającym dany sezon przynajmniej za rok kalendarzowy, w którym się on kończy)."

Jaką formę komunikacji z panem Hołowińskim uważasz za właściwą ? Może Zarząd powinien kupić bukiet czerwonych róż i oczekiwać pod posesją pana Jana na jego przyjazd?

W meczu mogą zgrać osoby nieuprawnione tylko pod warunkiem, że sędzia tego nie zauważy lub nie dopilnuje. Jeżeli jest gdzieś napisane, a zapewne jest bo czytałeś, że zawsze mogą grać osoby nieuprawnione i dopiero po się to weryfikuje daj link.

Pozdr
AB


22 lutego 2017, o 16:24
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 stycznia 2013, o 11:26
Posty: 63
Post Re: Porozmawiajmy.
Zgodnie z pkt 2.5 Regulaminu DMP, KPZBS opracował własny szczegółowy regulamin rozgrywek. Punkt 4 Regulaminu dla III ligi KPZBS daje wyłącznie ZARZĄDOWI, prawo do odsunięcia drużyny od rozgrywek. W zamieszczonym na stronie KPZBS wyjaśnieniu dotyczącym Scani, w żadnym miejscu nie znalazłem informacji że to ZARZĄD podjął decyzję o odsunięciu od gry w dniu zjazdu ligowego drużyny Scania - moim zdaniem stało się to nieregulaminowo.
Dlatego, spokojnie i bez emocji napisałem, że zabrakło właściwej komunikacji, np. z członkiem Zarządu z Włocławka, żeby zgodnie z regulaminem uregulować płatność, w sytuacji kiedy nie można było nawiązać kontaktu z Jankiem Hołowińskim. Dzień zjazdu ligowego był kluczowy dla rozwiązania problemu, bowiem tylko zapłata w tym dniu, uchroniłaby Scanię od degradacji do ligi niższej. A tak, wszyscy okopali się po swojej stronie.
To zdanie o tych czerwonych różach mogłeś sobie darować, bo myślałem że rozmawiamy o konkretnym problemie, ale jak już zacząłeś o przyjeździe do Włocławka, to może razem poszukamy nowego miejsca do grania.


22 lutego 2017, o 17:07
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 22 lutego 2017, o 18:24
Posty: 2
Post Re: Porozmawiajmy.
Witam serdecznie , nazywam się Jan Hołowiński i byłem kapitanem i sponsorem drużyny SCANIA Włocławek od roku 2000.

Kiedyś nawet zostałem odznaczony medalem za zasługi dla KPZBS.
Wiele razy w przeszłości wspomagałem KPZBS w różnych przedsięwzięciach, niestety w decydującym momencie nie wykazałem się odpowiednią czujnością.

Serdecznie przepraszam wszystkich zainteresowanych za kłopoty przez moja postawę spowodowane, szczególnie drużynę OMEGA Brodnica.


Osobom zainteresowanym pragnę wyjaśnić co następuje :

1. w listopadzie 2016 przelałem kwotę PLN 800 na konto związku. Dlaczego akurat 800 ? Bo taka otrzymałem informację od Kolegów z Drużyny ( byli właśnie na zjeżdzie III ligi ), a oni przekazywali komunikat od Sędziego. Gdybym dostał informację by przelać np 1.500 zł to tyle bym przelał. Po prostu bez zastanowienia i jakiejkolwiek refleksji przelałem kwotę którą mi podano....Tego dnia Kolegom udało się ze mną skontaktować poprzez FACEBOOK. Odnosze wrażenie , iż w tym zakresie ( tzn wpłaty 800 zł ) komunikat Wydz.Gier po prostu milczy.

2. natomiast dnia 7 stycznia byłem w innej strefie czasowej i zanim się obudziłem była w Polsce godzina 14:00 i moja drużyna (patrz punkt 5 komunikatu Wydziału Gier ) została odesłana do domu. Gdybym mógł przewidzieć dramatyczny ciąg zdarzeń które miały wkrótce nastąpić na pewno nastawiłbym budzik na odpowiednią godzinę !

3. Po tej dacie ( kole 9 STY ) rzeczywiście próbował się do mnie dodzwonić Kol.A.Wujków ( i wyłacznie ON ) lecz to było już po wykluczeniu drużyny z udziału w rozgrywkach. Więc o czym właściwie mielibyśmy rozmawiać ? Chciałem także tak zacnemu i zasłużonemu Graczowi oszczędzić wszystkich gorzkich słów cisnących się na moje usta.

4. wyrażam żal iż wzorem uprzednich kilkunastu lat nie otrzymałem informacji wyprzedzającej o kwocie do zapłaty, ale rozumiem iż wszystko odbyło się zgodnie z regulaminem i do nikogo nie mam pretensji.

5. Ton i piętnujący wydźwięk komunikatu Wydziału Gier jest wręcz zbyt delikatny, z pewnością zasłużyłem na znacznie surowszą reprymendę.

6. w najbardziej wilgotnym śnie nie śmiałbym marzyć o Sz.Prezesie stojącym z czerwonymi różami pod moją posesją, przepraszam jeżeli zmusiłem P.Prezesa do takich przemyśleń.

Ogólnie - operacja się udałą , pacjent niestety nie żyje.

Pozdrawiam
JH


22 lutego 2017, o 20:17
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Porozmawiajmy.
Jako były skarbnik zarządu KPZBS chciałbym potwierdzić że kolega Jan Hołowiński bez problemu i terminowo regulował swoje zobowiązania dla naszego związku.
Z obowiązku również informuję że nie wszystkie drużyny wpłacały w terminie co starałem się załatwić w sposób honorowy.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


22 lutego 2017, o 20:20
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL