Teraz jest 28 marca 2024, o 18:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 GP KPZBS 2016 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post GP KPZBS 2016
W Grand Prix 2015 pozostał tylko jeden etap - finałowy.
Przeglądając regulamin 2015 nasunęła mi się jedna uwaga.
Ponieważ nie ma jeszcze regulaminu na 2016 mam nadzieję, że zostanie ona wzięta pod rozwagę przy jego uchwalaniu.
Oprócz N najlepszych wyników (gdzie N = 1/2 wszystkich turniejów z zaokr. w dół) do carry-over zalicza się także 2% z 4 najlepszych pozostałych wyników (ale pod warunkiem rozegrania co najmniej 4-ch turniejów ponad wymagane N.
Oznacza to, że aby uzyskać te dodatkowe 2% trzeba rozegrać co najmniej 2/3 wszystkich turniejów, co może być niewykonalne.
Uważam, że zapis ten należałoby trochę zmienić.

Po pierwsze dlatego, że wiele terminów turniejów GP KPZBS po prostu pokrywa się z innymi rozgrywkami. Zawsze może ktoś powiedzieć, że można zrezygnować z innych imprez - zgadzam się, ale podam niektóre przykłady, gdzie o taką rezygnację trudno:
- turniej GP KPZBS rozgrywany równolegle z finałem teamów na Łuczniczce - niestety awansowałem do finału, nie za bardzo mogłem zrezygnować bo graliśmy w 4
- turniej GP KPZBS rozgrywany równolegle z finałem MPP - niestety awansowałem do finału, nie za bardzo mogłem zrezygnować (wysłał mnie okręg)
- IMO i turniej zakończenia okręgu rozgrywany równolegle z finałem MPT (także graliśmy w 4).
Nie szukałem więcej, ale zapewne jeszcze coś by się znalazło - poza tym czasami po prostu coś fizycznie wypada i nie ma możliwości zagrania.

Po drugie uważam, że jest to po prostu niesprawiedliwe, żeby tak samo traktować zawodników, którzy rozegrali 12 turniejów i tych co rozegrali 15.

Moja propozycja jest taka, że jeżeli już zostaje te dodatkowe 2% to niech ono będzie z 4-ch turniejów, ale bez konieczności rozegrania dokładnie wszystkich 4-ch dodatkowych. Jeżeli ktoś rozegrał mniej np. 14 to za pozostałe dwa wyniki wpisujemy po prostu zera (wtedy carry over będzie wynosił 1% a nie 2%). Co jest moim zdaniem sprawiedliwe: nie grałeś, nie wlicza ci się, grałeś część wlicza ci się tylko część.

Czekam na inne opinie i stanowisko Zarządu.

Pozdr
A


5 stycznia 2016, o 19:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: GP KPZBS 2016
A może by, może by tak:
Za każdy ponadobowiązkowy tur 0.5%?

_________________
Pozdr.
T.


6 stycznia 2016, o 12:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: GP KPZBS 2016
To jest dokładnie to, co napisałem.
Czy za każdy między 13-tym a 16-tym 0,5%, czy uzupełnienie zerami - matematycznie taki sam wynik.

Jeżeli w ogóle decydujemy się utrzymać zapis o dodatkowym bonusie, który mocno faworyzuje graczy skupiających się tylko na rozgrywkach lokalnych.

Pozdr
A


6 stycznia 2016, o 13:32
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: GP KPZBS 2016
Prawie to samo :P
Ja pisałem o wszystkich nadobowiązkowych, niby dlaczego tylko 4?
System ma promować "aktywność", mobilizować do uczestnictwa, zwiększać frekwencję.

_________________
Pozdr.
T.


6 stycznia 2016, o 14:34
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: GP KPZBS 2016
Aaaa to żeś waść pojechał po bandzie.

Przy ustalaniu regulaminu zawsze będą ścierały się dwie frakcje czy bardziej premiujemy ilość czy bardziej jakość. Czy zwycięstwo w całym cyklu powinno być bardziej odzwierciedleniem frekwencji czy wyników.

Oczywiście dla mnie grającego dużo także poza naszym województwem najkorzystniejsze byłoby zaliczanie tylko 12 wyników, niemniej nie neguję dodatkowego handicapu za dodatkowe 4 turnieje, tylko uważam, że to co proponuję byłoby sprawiedliwsze.

Poczekajmy aż zobaczymy regulamin.

A


6 stycznia 2016, o 17:28
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: GP KPZBS 2016
Cześć!

Z wpisów Kolegów wnioskuję, że jak będzie się liczyło więcej turniejów to Tomek wróci na nasze okręgowe turnieje i zapewne zagra prawie wszystkie, a Adam może odpuści sobie edycję naszego GP w 2016 roku.
Organizatorzy i tak będą do przodu tracąc 10 startów Adama, ale zyskując 20 startów Tomka.

Myślę, że frekwencja i poziom zawodów to ważna sprawa dla organizatorów i sponsorów naszych imprez.

Piszcie co zrobić, aby to poprawić - najlepiej przed ukazaniem się obowiązującej wersji regulaminu.

Pozdr
AB


6 stycznia 2016, o 20:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 stycznia 2013, o 11:26
Posty: 63
Post Re: GP KPZBS 2016
Cześć
Wariant zaproponowany przez Adama jest korzystniejszy dla zawodników spoza Bydgoszczy i jej bliskich okolic. Umożliwia rywalizację w cyklu przy poniesieniu akceptowalnych kosztów dojazdu.
Przemek


7 stycznia 2016, o 09:28
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 listopada 2012, o 10:05
Posty: 6
Post Re: GP KPZBS 2016
Jestem w zasadzie przeciwny bonusom za aktywność w turniejach ,ale jeśli już mamy to zostawić to myślę że pomysł 0,5 % za każdy dodatkowy turniej maksymalnie 2% jest do przyjęcia.


7 stycznia 2016, o 11:29
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: GP KPZBS 2016
trudno znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące wszystkich... regulamin w tym przypadku to niejako kompromis....
Adam (-y) zwracają uwagę na jakość gry i wyniki. Etloś zaakcentował "obecność" - każdy ma rację...
Podejrzewam, że Adam i Adaśko raczej bylibyście mimo wszystko w stanie zaakceptować drobny handicap dla regularnie grających, gdyż to oni tworzą główną pulę nagród w GP, więc wydaje mi się naturalny drobny ukłon w ich stronę, a przepaść w różnicy poziomu gry na Waszą stronę nie spowoduje jakiejś tragicznej straty w pozycji wyjściowej do końcowego sukcesu w cyklu GP. Pozostaje temat terminów a w zasadzie terminu finału...

z pozdrowieniami,

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


7 stycznia 2016, o 12:04
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 23 sierpnia 2009, o 17:01
Posty: 28
Post Re: GP KPZBS 2016
Witam
Można też wzorem PZBSu wśród tych co rozegrali najwięcej ( wszystkie :shock: ) turnieje rozlosować nagrody. Moja propozycja:
-dla najlepszego, z tych którzy rozegrali wszystkie turnieje - miejsce w finale
-wśród tych co rozegrali powyżej np 22 turniejów rozlosować np 3 nagrody w formie wpisowego na tur Łuczniczka
Takie moje luźne propozycje, które nie mącą osiągniętych wyników a mogą docenić lubiących grać :D
Pozdrawiam
Mariusz


7 stycznia 2016, o 14:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL