Teraz jest 28 marca 2024, o 14:52


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 interpretacja 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post interpretacja
licytacja
1karo -2pik GF-6pików
3trefl - 3karo
3kier---3pik
4karo ???
Jak można ? ( lub należy ) rozumieć licytację otwierającego
i czego spodziewamy się w jego ręku /?


7 października 2014, o 21:31
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: interpretacja
na mój niewyuczony gust...

podejrzewam 1255 z gołym dublem kier...

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


7 października 2014, o 22:08
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: interpretacja
Zależy czy otwiera się 1D ze składem 4D i 5C?
Jeżeli tak to otwierający ma minimum 5-4 na młodych, bez precyzowania ile gdzie, jeżeli nie to ma minimum 5 kar i 4 trefle.
3H w pierwszym czytaniu czwarty kolor - przez domniemanie brak trzymania kier, lub cue bid silna karta szlemikowa (wyjaśni się później jak partner poda 3NT, a my podamy 4C lub 4D)
3S albo brak trzymania kier albo cue bid (jak mamy zbyt silną kartę, żeby licytować 3NT) - patrz wyżej.
4D brak cue bidu trefl i raczej brak trzymania kier (chyba, że karta szlemikowa bez cue-bidu trefl, za to z cue bidem kier - patrz wyżej).

Ja tak przynajmniej bym to rozumował

A


8 października 2014, o 09:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: interpretacja
1karo z 5+
ręka E
AKxxxx , K , KWx , Dxx
zweryfikuj interpretację

M


8 października 2014, o 16:44
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: interpretacja
Partner nie zalicytował 3NT, albo więc nie posiada trzymania kierowego, albo ma ofensywną kartę, z którą podał cue bid kierowy i uważa, że szlemik jest bardzo szansowny (raczej nie może nie mieć i cue bidu trefl i trzymania kier - ręka D, Dx, ADxxx, Wxxxx nie nadaje się na otwarcie 1D, a nawet jeżeli, to po 3S należy zamknąć licytację przez 5D).

Na sto procent wykluczam możliwość posiadanie cue bidu treflowego w ręce partnera. Jeżeli uzgodniliśmy kara przez 3D i weszliśmy w strefę cue bidów ominięcie cuebidu w danym kolorze oznacza brak trzymania w tym kolorze, wykluczam pokazanie np., wydłużenia (co prawda np. Martens proponuje w licytacji szlemowej w pierwszej kolejności pokazywanie krótkości, szczególnie gdy mamy renons, możemy opuścić niższy cue-bid, ale tu nie mamy do czynienia z taka sytuacją, gdyż partner wrócił na kolor uzgodniony, omijając 4C).

Z uwagi na brak cue bidu treflowego, trochę trudno wyobrazić mi sobie kartę partnera, niemniej jest to możliwe.
Musi mieć on coś na kształt: -, AD, AD109xx, W109xx.

W świetle powyższego mamy tylko jedną odzywkę, a mianowicie 5D. Każda inna odzywka dana z moją ręką wskaże posiadanie przeze mnie kontroli w treflach.

Mam nadzieję, że P miał podobną rękę jak wskazałem powyżej.

Pozdr
A


9 października 2014, o 19:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: interpretacja
ups
Mietkowi się wydawało , że wszyscy się kapną , ze kierów to ON na pewno nie trzyma , a ponieważ nie zasuwa się do szlemika na 7pc to miał
x, xx, ADWxxx, AKxx

i butler się sp....


9 października 2014, o 20:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: interpretacja
A czy Mietkowi amba zeżarła 4C w bidingboxie??
Rozumiem, że chciałeś wymusić cuebid 4H, niestety 4H powinno przyrzekać przez domniemanie także kontrolę treflową, a partner po 4C z kontrolą kierową po prostu zapyta o asy (z jego kartą raczej nie może w praktyce brakować 2-ch asów, a nawet jeżeli to staniemy w 5D).

Po takiej akcji ze mną też by Mietek zagrał tylko 5D jak sądzę, też bym się nie pokapował.

Schade, jak powiedziała wróżka do Hitlera.

A


9 października 2014, o 21:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: interpretacja
w naszej lidze zawsze jest szansa ,że na drugim stole też grają gamonie :lol:


9 października 2014, o 21:50
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL