Teraz jest 28 marca 2024, o 16:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Problem licytacyjny czyli jazda baz trzymanki 
Autor Wiadomość
Post Re: Problem licytacyjny czyli jazda baz trzymanki
A kontra w znaczeniu mam punkty to od ilu: 7, 10 ,12 oczek.

2 trefl na starych otwieraja przed partią od 3- 10 ( no z 10 to raczej rzadko) .
Jako , że 5 kier powinno być blokiem ( np szósty KD kier) , to partner widzi bilans stołu. i widzi ,że oczek w kierach to raczej nie mam i na 90% mamy przewagę siły.
Dlatego w takiej sytuacji gram, może głupim , ustaleniem, że kntra 7-10 (jak im wyjdzie trudno, złożymy gratulacje za trafna decyzje przeciwnika, raz się zero wzięlo ze stołu?), 11+ pas, kontre z dołem bez układu partnera uszanuje w tym rozdaniu. Partnerowi wystarczy dac AW9, x , ADxxxxx, Dxx

Jeszcze pytanie, czy obroncy mieli jakąś obronę na 2 trefl na starych:
np. kntr. -mam trefle
2 karo naturalne
2 kier - trefle dłuższe od kar
2 pik - kara dłuższe od trefli.

p.s. pytanie do H_klosa , może by tak cały rozkładzik na koniec?


11 maja 2009, o 10:17
Post Re: Problem licytacyjny czyli jazda baz trzymanki
Gratuluję Tomkowi posiadania
ustalenia
na licytację 2trefl ( stare ) -2karo -5kier :D

a jakie masz ustalenie na licytację
2trefl ((stare)) - PASS -5kier -???? :lol:


11 maja 2009, o 12:11
Post Re: Problem licytacyjny czyli jazda baz trzymanki
jakbys grał otwarciem 2 trefl stare,to bys spotykał różne sytuacje przy stole, takie też, więc łatwiej sobie ustalić co ja bym zrobił w danej sytuacji. :o

Jakies mam , ale nie powiem bo dzisiaj Kmp i byłoby ci za łatwo. :lol:


11 maja 2009, o 12:14
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post Re: Problem licytacyjny czyli jazda baz trzymanki
Już ci goral tłumaczyłem - nie zabieramy głosu,bopo co nam pomagać w znajdywaniu obron na 2 trefl którymi grasz :)
To jawne złamanie dyscypliny, i konsekwencje bedą wyciagniete zgodnie z obowiązującym regulaminem:)
A tak serio,to jeśli bronimy naturalnie to ja optuję za odzywką 5 pik. Qasi naturalną,ale kontra jest zła. Potrafie sobie wyobrazić wiele układów,w kórych piki sa rzołozone 4-4-4-1 a pikowe pięć będzie ostatnim kontraktem który idzie. Kwestia tylko bariery psychicznej - wszak wróg mówi,ze ma minimum cztery piki (ale treż moze mieć trzy oczka i cztery blocie pikowe) jak nie piki to 6 karo zniesione przez partnera. nie dam im grać, jak już to niech próbuja wziąć 12 lew.....

_________________
Tomasz Nadolski


11 maja 2009, o 14:34
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Problem licytacyjny czyli jazda baz trzymanki
Najpierw odpowiadam góralowi.
Nie ma określonej ilości oczek - jak mówi stare powiedzenie nie punkty grają tylko gracze. Czasem dasz lagę z ładnymi 7PC - np. A109x x xxx K10xxx, a czasem pasa z 9PC - Dxx Dx DWxx Dxxx. Statystycznie jednak powinno to być 9+PC.

Do Asterixa - o której to pisałeś??? i czy było już po 13-tej - żyjący w komunie wiedzą o czym mówię. 5S nie mieści mi się w żadnych kategoriach jako "do gry" z 4-tą damą. Powinno to mieć znaczenie albo inwitujące szlema, albo wskazanie wistu po ewentualnych 6H (co nie wyklucza inwitu szlema) np karta: AKxx -- W10xx Kxxxx - bo chyba jesteśmy zgodni, że z powyższą kartą gramy min 6D a do 7 droga wcale nie daleka - Np. karta xx xx AKxxxx ADx.

Pozdr
Adam


11 maja 2009, o 20:31
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Problem licytacyjny czyli jazda baz trzymanki
i proszę autentyk sprzed 5 minut
gram z Góralem :D

licytacja Ty pas -wróg 1 trefl -partner -5kier -ops2 -5pik

i masz kartę

xx
K9
Axxx
DW10xx

5 kier jako sprawdzające dla górala , czy ma tę sekwencję w systemie
i co WY na TO ?? :lol:


11 maja 2009, o 21:08
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Problem licytacyjny czyli jazda baz trzymanki
Wybaczcie, ale to jest jakaś rewia, że wogóle gracz ze współczynnikiem wyższym od -36 (słownie: MINUS trzydzieści sześć) może twierdzić, że w rachubę wchodzi odzywka 5S w znaczeniu zbliżonym do naturalnego. Tego typu wypowiedzi powinne być karane dożywotnim zakazem gry we wszystkie gry (nie tylko karciane), gdzie trzeba od czasu do czasu użyć ostatniej szarej komórki.


11 maja 2009, o 23:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Problem licytacyjny czyli jazda baz trzymanki
Licytujący 2 karo miał układ 6-6 na młodszych z renonsem pik. W problemowej pozcji zapowiedziano 6 karo które dzięki temu, że partner miał renons pik poszło. :(
Po kontrze siłowej partner z tak dynamiczną kartą mógł jeszcze powiedzieć 6 trefl i to można by jakos zrozumieć natomiast tutaj nic nie wiadomo oprócz tego, że 5 kier jest obroną.... tylko czego, końcówki napewno ale może przeciwnik próbuje na nas wywrzeć presję, np wszyscy na sali grają obronne 5 kier z kontrą a my po enigmatycznych 2 karo wybieramy się bez biletów na wysokość 6 tylko po to żeby przeciwnicy zapisali sobie 100, zamiast my 300 a może rozgrywający 5 kier tryknie na rozgrywce i będzie 500.
Pozdrawiam

Andrzej W.


12 maja 2009, o 10:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL