Teraz jest 28 marca 2024, o 11:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Zimna Liga Bardzo zimna. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Zimna Liga Bardzo zimna.
Zastanawiam się jak może dojść do sytuacji że za wynajmowaną salę za określoną sumę na rozgrywki Ligi III oraz LO w Bydgoszczy jest sala nieogrzewana zimą? To nie jest pytanie retoryczne. Oczekuję wyjaśnień.
Mam zapalenie strun głosowych po dwóch rundach zjazdu 04.01.2020.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


6 stycznia 2020, o 11:06
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 10 kwietnia 2009, o 18:11
Posty: 286
Post Re: Zimna Liga Bardzo zimna.
Dzień dobry

w sobotę wieczorem przygotowywałem plan na następny tydzień na wypadek, gdybym był chory
na szczęście po spędzeniu niedzieli w łóżku przeszło

Pozdrowienia

Jarek


Ostatnio edytowano 7 stycznia 2020, o 13:48 przez majraj, łącznie edytowano 1 raz

6 stycznia 2020, o 17:19
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: Zimna Liga Bardzo zimna.
10 godzin w kurtce i w czapce. Nałożyłoby się jeszcze rękawiczki, ale z kartami niewygodnie (zwłaszcza, że mam takie z jednym palcem :D ) Są zawodnicy, którzy od lat programowo odmawiają gry w III lidze z powodu lodowatej temperatury (także w naszej drużynie - dlatego gramy tylko we czterech). Dwa czy trzy lata temu sami wybraliśmy grę w Krobi w okręgówce z tej właśnie przyczyny. A tam warunki IDEALNE (dzięki staraniom Marka Nicewicza i Mirka Jackiewicza). Ciepło, cicho, kameralnie. Pewnie w przyszłym sezonie tam wrócimy, bo fajnie by było, by ta zabawa była również przyjemnością, a nie zesłaniem nad Morze Ochockie. Krótko mówiąc Kamczatka na ul. Glinki trwa od lat.

Pozdrawiam, Robert Kamiński, Lambda Toruń


6 stycznia 2020, o 20:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 kwietnia 2009, o 18:11
Posty: 286
Post Re: Zimna Liga Bardzo zimna.
"Są zawodnicy, którzy od lat programowo odmawiają gry w III lidze z powodu lodowatej temperatury (także w naszej drużynie - dlatego gramy tylko we czterech). "

Dzień dobry

Przypuszczam , że dla niektórych zawodników , tych mających trochę więcej lat niż ja,
temperatura panująca w tej sali może być wręcz letalna

może grajmy na holu 1 i 2 piętra ?

Pozdrowienia

Jarek


7 stycznia 2020, o 13:51
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwietnia 2016, o 16:03
Posty: 73
Post Re: Zimna Liga Bardzo zimna.
Muszę niestety też wtrącić moje "3 grosze". Sytuacja z zimną salą jest znana od wielu lat. Dodatkowo ostatni zjazd ligowy odbywał się po dłuższej przerwie, gdzie szkoła w ogóle była nieogrzewana i wyziębiona. Rozmawiałam wielokrotnie z kol. Leszkiem Gozdkiem. Ogrzewaniem miejskich obiektów zajmuje się miasto i choć wielokrotnie monitował w tej sprawie, nic nie uzyskał. Jeśli odpadnie nam możliwość gry w szkole, bo granie w takich warunkach nie jest przyjemnością, to będzie to gwoździem do trumny bydgoskiego brydża. Wiem, że to brzmi brutalnie, ale niestety prawdziwie. Nie mam już nieśmiertelnej Brdy, która zawsze pozostawała w odwodzie, nastąpiły zmiany w zarządzaniu np. salą na Zawiszy, skutkujące wysokimi kosztami wynajęcia (po negocjacjach 800zł +VAT) i stało się faktem, że nie ma gdzie grać dużych turniejów w Bydgoszczy. Wisi na włosku rozegranie Turnieju Otwarcia sezonu im.Kochowicza właśnie ze względu na kłopoty z miejscem do gry. Dlatego chciałabym prosić, a wręcz wezwać Koleżanki i Kolegów z Bydgoszczy i okolic do poszukiwań nowych miejsc. Popytajcie i porozglądajcie się wokół, może jest jakaś sala, restauracja, hotel, może pod miastem, ośrodek turystyki lub agroturystyki... To leży w naszym wspólnym interesie. Pozdrawiam

Justyna


8 stycznia 2020, o 16:49
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Zimna Liga Bardzo zimna.
justgra napisał(a):
wezwać Koleżanki i Kolegów z Bydgoszczy i okolic do poszukiwań nowych miejsc. Popytajcie i porozglądajcie się wokół, może jest jakaś sala, restauracja, hotel, może pod miastem, ośrodek turystyki lub agroturystyki... To leży w naszym wspólnym interesie. Pozdrawiam
Justyna

Jako rdzenny bydgoszczanin a zarazem członek komisji rewizyjnej widzę parę światełek w tunelu.
1.W ubiegłym roku na POLOPEN pozyskaliśmy nowe centrum organizacji
pozarządowych ul. Gdańska 5 w Bydgoszczy (była księgarnia)
jednak tam sala jest zbyt mała na zorganizowanie tak dużego turnieju
jakim jest turniej rozpoczęcia sezonu.(wynajem bez kosztowy ,jednak
należy ustawić samemu stoliki i posprzątać po sobie.) sugeruję
zorganizować tam turniej mixtów.
2.Rozmawiałem również z Pałacem w Ostromecku pod Bydgoszczą, jest
tam piękna sala w której już graliśmy. Jest tez super kuchnia która
polecam wszystkim .Niestety w naszym terminie rozpoczęcia sezonu jest
koncert artystyczny utworów Czesława Niemena więc obecnie termin
zajęty.(wynajem bez kosztowy ,jednak należy ustawić samemu stoliki i
posprzątać po sobie.)sugeruję zorganizować tam turniej Seniorów.
Ważne w tym wszystkim jest jednak kultura wynajmującego gdyż oba miejsca są związane z Miejskim Centrum Kultury.
Niestety ostatni wynajem ZAWISZY którego byłem autorem zakończył się dla nas porażką czyli skargami wynajmujących że niezbyt dobrze zostały zdawane pomieszczenia po imprezie.(KPZBS poniósł dodatkowe koszty)
Bardzo proszę o traktowanie nowych miejsc do gry w taki sposób aby nasze środowisko nie zostało zakwalifikowane jako niekulturalne i niepoważne.
Mam ciągle nadzieję że jako brydżyści sportowi damy radę umieścić nasz sport na właściwym poziomie.
Bardzo proszę osoby które chcą pomóc naszej dyscyplinie sportowej o lobbowanie na rzecz pozyskania sal konferencyjnych Zawiszy do celów organizacji zjazdów ligowych.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


8 stycznia 2020, o 18:42
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL