Teraz jest 28 marca 2024, o 12:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Pajączek WOŚP 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwietnia 2016, o 16:03
Posty: 73
Post Re: Pajączek WOŚP
Oczywiście mogę zastosować metodę np jeden turniej na 2 tygodnie. Co ztego wyniknie - nie jestem pewna, ale prognozuję o połowę imprez mniej... :?:


19 lutego 2020, o 18:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: Pajączek WOŚP
Ludzie, jak wiadomo, się dzielą… Tutaj akurat na takich, co mają pojęcie, jak się organizuje turniej i z czym to się je, i na takich, co raczej słabo (nie mam na myśli nikogo z uczestniczących w tym wątku – mówię ogólnie). Fajnie się przychodzi na turniej i fajnie z niego wychodzi – mając wszystko gdzieś. Tymczasem organizacja jakichkolwiek zawodów w naszej dyscyplinie wiąże się z… No właśnie. Wiedzą to tylko ci, którzy kiedykolwiek turniej organizowali. A to trzeba poustawiać stoły i dodać do nich (o ile mnie pamięć nie myli) ze cztery krzesła, a to karty mus powielić, a to potem szklanki pomyć i w ogóle ogarnąć salę i cały ten bajzel, nie mówiąc o podliczeniu wyników, albo o pilnowaniu, by pudełka z grubsza „chodziły” jak trzeba… Krótko mówiąc każdy turniej to od cholery roboty. I za co? Za nic. Nawet za zwykłe „dziękuję”.
Stąd każden jeden, któren podejmuje się organizacji takich zawodów – na wagę złota jest. I mus go chwalić i przyklaskiwać, a nie utyskiwać.
Po co o tym? A no po to, że od niedawna mamy w Toruniu nowy, wtorkowy turniej, który organizuje Krzysiek DZIERŻAK. Sam wszystkiego pilnuje, sam organizuje i sam posługuje się własną osobą do sędziowania – ostatnio uzyskał tytuł sędziego okręgowego. Ciepła salka, kawka, herbatka i ciasteczka, wyniki natychmiast po turnieju.
Tak trzymaj, Młody Człowieku! :D

Pozdrawiam, Robert


19 lutego 2020, o 19:14
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 30 września 2011, o 11:46
Posty: 27
Post Re: Pajączek WOŚP
Nie mam i nigdy nie będę miał złych intencji do organizatorów , nie taki miałem zamiar pisząc tutaj .
Chodziło mi o nagromadzenie turniejów w tak krótkim okresie czasu .
Dodam że aby zorganizować turniej w Szubinie musimy składać maty a po turnieju rozkładać (a nie jest ich mało) ponieważ jest to sala do dżudo . Osobiście pomagałem ustawiać stoły na granie w lidze na Glinkach i wiem ile to pracy :)


20 lutego 2020, o 10:32
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Pajączek WOŚP
justgra napisał(a):
Darek
Więc SZACUNEK dla organizatorów! Oby im się dalej chciało!
Justyna

Napiszę coś od siebie. Znacie mnie lubię brydża i staram się dać z siebie coś więcej niż tylko grę.
Co mnie za to spotyka?
Rozwalono mi POLOPEN który organizowałem od 2006 roku ,bo ważniejsza jest frekwencja na turnieju w Rypinie. Pomimo ze właśnie POLOPEN inicjował turnieje przyjaciół brydża.
Założyłem na wniosek z poprzedniego WZD klub brydżowy, Jest to zarejestrowany w rejestrze działalności gospodarczej na podstawie zasięgniętej opinii u naszego prawnika związkowego. Dzisiaj otrzymałem informację od tego samego prawnika że prywatny klub brydżowe jest bee.
Nie wolno mi będąc organizatorem 3 drużyn ligowych pod nazwą własną DOL-BY zgłosić delegatów na kolejne WZD które ma się odbyć w klubie BARTOSZ 25 marca br.
Co więcej ten klub brydżowy 60+ właśnie z Bartosza też nie ma uprawnień do organizowania imprez (obecnie przychodzi tam ok 50 osób które bronią się przed zestarzeniem na kanapie przed telewizorem.)Klub ten nie może również zgłosić swoich delegatów na WZD.
Klub LOTNIK też boryka się z podobnymi problemami.
Mam wrażenie że wiele drużyn przeżywa podobne kłopoty.
Albo rejestr albo fora ze dwora.
Ile jeszcze trzeba przykładów że coś nie tak się dzieje???
Czy warto rozwalać struktury które budują się wiele lat aby ogłosić że oby im się chciało. To brzmi jak ponury żart.
Płacę składki regularnie nie tylko za siebie i zastanawiam się dlaczego nie mogę mieć wpływu na ocenę i tworzenie KPZBS który ma siedzibę statutową właśnie w Bydgoszczy.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


20 lutego 2020, o 21:49
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Pajączek WOŚP
Michał Dolny napisał(a):
1. Ile jeszcze trzeba przykładów że coś nie tak się dzieje???
Czy warto rozwalać struktury które budują się wiele lat aby ogłosić że oby im się chciało. To brzmi jak ponury żart.

2. Założyłem na wniosek z poprzedniego WZD klub brydżowy, Jest to zarejestrowany w rejestrze działalności gospodarczej na podstawie zasięgniętej opinii u naszego prawnika związkowego. Dzisiaj otrzymałem informację od tego samego prawnika że prywatny klub brydżowe jest bee.
Albo rejestr albo fora ze dwora.


1. Może się mylę, ale to wygląda tak jak byś szukał winnych w Okręgu, a jest to "zasługa" wyłącznie ustawodawcy.

2. Klubem może być osoba prawna, nie może być osoba fizyczna (rejestr działalności gospodarczej /obecnie raczej CEIDG/) - to nie to, że prywatny klub jest beeee. W dowolnej jednoosobowej spółce prawa handlowego nie spółka cywilna - nie jest osobą prawną też będziesz miał swój prywatny klub.

Osoba prawna - tu dwie możliwości:

I. Stowarzyszenie lub Spółka kapitałowa w dowolnej formie, wtedy kłania się kodeks spółek handlowych i KRS, z wniesieniem kapitału założycielskiego (przy spółce z o.o. chyba 5k) i wszelkimi konsekwencjami prowadzenia działalności gospodarczej.

II. Klub, którego statut nie przewiduje działalności gospodarczej, wówczas rejestr w starostwie powiatowym. Do wniosku (formularz) trza dołączyć statut stowarzyszenia, listę założycieli, listę obecności na zebraniu założycielskim, oraz protokół z zebrania założycielskiego. Symboliczna opłata, rejestracja w ciągu 30 dni.

PS. Tyle zrozumiałem z lektury ustawy, prościej nie potrafiłem przełożyć z polskiego na nasz...

PS'' nie dam sobie nic obciąć, że powyższa interpretacja będzie się podobała naszemu prawnikowi (może przeczyta...)

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 23 lutego 2020, o 09:28 przez eltomek, łącznie edytowano 2 razy

21 lutego 2020, o 09:35
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 kwietnia 2009, o 18:11
Posty: 286
Post Re: Pajączek WOŚP
Dzień dobry

ilość wpisów na liście obecności na walnym zebraniu będzie ciekawą lekturą

Popzdrowienia

Jarek


21 lutego 2020, o 11:04
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 kwietnia 2009, o 07:29
Posty: 41
Post Re: Pajączek WOŚP
Witam
Michał dwukrotnie bo w trakcie rozmowy telefonicznej a następnie w piśmie które otrzymałeś wyjaśniałem Ci na czym polegało nieporozumienie pomiędzy nami.
W trakcie naszej rozmowy sprzed dwóch lat zrozumiałem, że chodzi Ci o prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie sportu, wpis do ewidencji PKD oraz ewentualne skutki podatkowe. Za ewentualne niezrozumienie przeprosiłem.
Napisałeś "Klub brydżowy jest be" co nie jest prawdą ale:
1. Prowadzenie działalności gospodarczej jako osoba fizyczna w zakresie sportu nie jest równoznaczne z prowadzeniem klubu sportowego.
Definicje klubu sportowego jasno określa art. 3 ustawy o sporcie - „działalność sportowa jest prowadzona w szczególności w formie klubu sportowego (pkt. 1). Klub sportowy działa jako osoba prawna (pkt. 2).”
2. Prowadzenie klubu brydżowego (co wydaje mi się, że wszyscy szanują) na podstawie wewnętrznego regulaminu nie jest równoznaczne z prowadzeniem klubu sportowego. Należy bowiem dokonać rejestracji we właściwych organach.
Napisałeś: "Nie wolno mi będąc organizatorem 3 drużyn ligowych pod nazwą własną DOL-BY zgłosić delegatów na kolejne WZD które ma się odbyć w klubie BARTOSZ 25 marca br."
Justyna od dłuższego czasu próbuje Cię namówić do założenia klubu sportowego. Z jakich powodów nie chcesz tego zrobić, nie wiem - procedura tej czynności jest bardzo prosta.
Tomek powyżej napisał Ci nie jest to prywatny wymóg KPZBS tylko ustawodawcy także nie jest to "żadne fora ze dwora" tylko wymóg formalny.
Może po prosto warto dokonać rejestracji, co byłoby z korzyscią dla członków Twojego klubu brydżowego i zakończyć sprawę.
Pozdrawiam Bartek


21 lutego 2020, o 14:20
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: Pajączek WOŚP
Bartek,

nie każdy jest tak biegły i w przepisach i w ich zrozumieniu a tu klub=osoba prawna itp. bardzo gmatwa to dla zwykłego "Dolnego" czy też "Bielskiego".
Może mógłbyś pokrótce opisać procedurę założenia takiego klubu - Michał jak widzisz bardzo chciał rozwiązać problem - pokonała go rzeczywistość ulepiona z dziwnego języka...
oczywiście z góry dzięki !

Pozdrawiam,
Mariusz

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


21 lutego 2020, o 14:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Pajączek WOŚP
bartaka napisał(a):
Witam
Może po prosto warto dokonać rejestracji, co byłoby z korzyscią dla członków Twojego klubu brydżowego i zakończyć sprawę.
Pozdrawiam Bartek

Rejestracja stowarzyszenia zwykłego może również okazać się niewystarczająca zarówno czasowo jak i formalnie.
Dla członków KPZBS którzy opłacają składkę wcale nie symboliczną bo za mojej kadencji skarbnika wynosiła ona 10-20 zł a obecnie wynosi 30-60 zł i jeszcze nie daje możliwości uczestniczenia w WZD jako delegat.
Tak dla informacji większość klubu brydżowego DOL-BY stanowią członkowie KPZBS . Jak mam im wyjaśnić że nie będą mogli uczestniczyć w ocenie i rozwoju związku?
Wniosek nasuwa się jeden. Płać i patrz co inni wyprawiają.
Chyba idziemy w złym kierunku. Ja z całą pewnością ograniczę swoje działania.
Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem.
Chętnie zapisałbym się oraz drużyny DOL-BY do jakiegoś legalnego stowarzyszenia lub klubu osoby prawnej.
Jednak tak gwoli ścisłości zapisując się do KPZBS miałem wrażenie że jestem pełnowartościowym członkiem z biernym i czynnym prawem wyboru.
Co się stało ze obecnie jest inaczej?
Czy może obecne władze jak i poprzednie były nielegalne?

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


21 lutego 2020, o 16:30
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL