Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Zemsta (czyli przypadki Milczka i Rejenta) 
Autor Wiadomość
Post Re: Zemsta (czyli przypadki Milczka i Rejenta)
Trzeba przyznać że w świecie blondynek panuje jednomyslność

w akcji Olga Z.

ops 1trefl-kontra (olga )-pas -1kier
pas-------2karo-----pas-----3karo
pas-------4kier-passs

pytanie do partnera olgi -jak rozumiesz licytację ??

no..........kontra objaśniająca na karach i fit kier ..chyba nie myślicie że
to jakaś k.... odwrotka /???

No co wy ? przecież to oczywiste że dałam ODWROTKĘ !!!!!!!


7 czerwca 2009, o 21:23
użytkownik

Dołączył(a): 30 stycznia 2009, o 12:29
Posty: 71
Post Re: Zemsta (czyli przypadki Milczka i Rejenta)
Wszystko Mieciu zależy od tego co znaczy kontra na otwarcie 1T:
a) otwarcie 1T i 1K po kontrze będzie negatem to ta sekwencja wskazuje na odwrotkę
b) kontra oznacza fity w starych, wtedy 2K jest objaśniakiem na karach

Ale żadna z tych wersji nie jest oczywista, chociaż z pozycji Olgi zawsze jest oczywiste, że winę za słaby zapis w rozdaniu ponosi jej partner ;)


9 czerwca 2009, o 14:59
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Zemsta (czyli przypadki Milczka i Rejenta)
Coś tam pisałem o turniejach na zapis średni , ale chyba niewiele osób rozumie o co chodzi ...przynajmiej sądząc po komentarzach

Turnieje na zapis średni są OK , tylko że takich turniejów u nas tak naprawdę się nie gra , gramy polskim wynalazkiem turniej na zapis średni z ograniczeniem zarobku 10imp +liczba rozdań ze stołu .

Jakoś nie mogę się dowiedzieć kto to kiedyś wymyślił i dlaczego
W Polsce generalnie jakoś zarzucono ten zapis i gra się cav , lub cav uśredniony

czym skutkuje zapis z ogr , ano tym że para która zagra dobrze 2 rozdania na 1 stole jest karana , zabiera jej sie punkty z drugiego rozdania

Wyobraźmy sobie że gramy w turnieju 30 rozdaniowym , i na 4 stolach udalo się nam dobrze zagrać oba rozdania , ograniczenia turu zabierają nam 4 dobre zapisy i liczą się nam tylko 26 zapisy !
innym parom 27 , 28 , 30 itp
czy to ma jakieś uzasadnienie ?? z pewnością jest krzywdzące
Równie dobrze mógł ktoś wymyśleć że w turniejach na maksy można na 1 stole mieć 1 maksa , jak zdobędziesz dwa -kasujemy i dostajesz średnią .

Czy można grać na zapis średni bez ograniczenia ? podobno Kops pozwala dowolnie ustawić zasady liczenia , zależy to od sędziego zawodów ( no i życzenia organizatora)


9 czerwca 2009, o 22:02
Post Re: Zemsta (czyli przypadki Milczka i Rejenta)
Heh
Krótkie wyjaśnienie -
Brałem udzial w spotkaniu z P.Latałą na zaproszenie p.prezesa Paczkowskiego
Wyższość zapisu średniego na cav uśrednionym argumentowano tym że przy obcince 25% świrów z góry i dołu liczony wynik jest bardziej coś tam ...( podobno to coś rozumie tylko grono kilku sędziów , którzy wiedzą o czym mówią -przyznam że dalszych wywodów nie zrozumiałem )

pozostaje jedno ale! na zachodzie Europy tak się gra turnieje , ale jak grasz 30 rozdań to ci liczą 30 wyników a nie dwadzieścia parę


10 czerwca 2009, o 18:00
Post Re: Zemsta (czyli przypadki Milczka i Rejenta)
Gratulacje dla Adama z Olkiem za sukces w Poznaniu ,..wszystko za sprawą dobrej gry i pomimo tego że na ich drodze stanęły łobuzy z drużyny :lol:
1 rozdanie celny wist i tylko 38% dla Kapitana
2 rozdanie :

Adam dostaje ( STRONA PO PARTII ) karty KW108 ,XXX , K1098 ,XX
Z LEWEJ 1NT , OLO 2TREFL ( trefle +5 starsza ) -mietek x

Adam daje xx , Gregor PAss , Olo 2kier , M -2pik
Adam 3kier , Gregor 4PIK ,pas, passs
? Kontrować czy nie kontrować oto jest pytanie


14 czerwca 2009, o 20:29
użytkownik

Dołączył(a): 7 czerwca 2009, o 20:25
Posty: 14
Post Re: Zemsta (czyli przypadki Milczka i Rejenta)
junior zadanie sobie ulatwil i sprawdzil rozklady zeby na cymbala totalnego nie wyjsc :P

ale tez myslal zeby nie kontrowac bo :P w tych GP to te bandyty zawsze tak rozdanie ustawia ze biednemu wiatr w oczy :P
i ten biedny gdzie nie usiadzie czy na ns czy na we to i tak mu wieje :P
tu rozdanie jest ciezkie bo:P wejsc czy nie wejsc :P jak Pany Kapitany po partii to wejscie sugerowaloby jakies wartosci ale moze sie okazac ze w kierach jest KDWxx i KWxxx w krzyzach i wejscie jest ok a piki mozna wziac prawie z nadrobka :P bo sie odda tylko 2 czarne i karo;
dlatego kontra jest maksowa :P = woz albo przewoz :P bo pas gwarantuje cos w granicach sredniej - jak idzie, wiec powstaje pytanie czy warto podjac ryzyko czy nie :P jak Partner ma asa(y) to 4 kier moze isc i bedzie 0 jak bez 1 a bez 2 tez moze nie byc sredniej a tak ryzykuje sie w sumie 20-30% z rozdania a mozna miec 40-45% na plusie :) dlatego kontra wydaje sie matematycznie przynoszaca wiecej zyskow jak strat jak na moje juniorsko-otepiale nauka rozumowanie :D


14 czerwca 2009, o 22:08
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Zemsta (czyli przypadki Milczka i Rejenta)
Jak teraz nie kontrować to kiedy ?
Partner ma trefl+kiery ja mam piki+kara, kolory mam wiązane.
Niestety partner wszedł jak wszedł, mało oczek duży układ czym sprowokował nas do skontrowania 4 pik, które niestety poszło. Dajcie parnterowi tylko 1 asa i 4 pik jest bez jednej. Wchodzenie na 7 PC po parti gdy wróg jest przed partią troszkę wypacza obraz rozdania. A że korci....hmmm.
Nie wiem czy mietek pamięta kiedyś graliśmy sparing na BBO, niestety moja zawodna pamięć nie pozwala mi na pełny obraz rozdania.
Partner otworzył 2 kier ( 2 kier + 4+ młodsza) i dostaliście kartę (5 pików + 6 kar) około 12 PC - pachać się w rozdaniu czy nie oto jest pytanie ( układ i chęci są ) , rozdanko dynamiczne, ciekawe - wynik pchał się posiadacz na jednym i drugim stole ( -800 na jednym stole, - 500 na drugim stole bo pogubiono dwie lewy ). Duży układ prowokuje nas do licytacji, która nie zawsze daje dobre wyniki.
Wg mnie pytaniem nie jest czy kontrować 4 pik bo pała jest oczywista tylko wejście było jakie było dlatego -590. Life
Pozdrawiam


15 czerwca 2009, o 08:49
Post Re: Zemsta (czyli przypadki Milczka i Rejenta)
Heh
590 to wynik bezmyślności rozgrywającego , powinno być +1 :lol:
mea culpa


15 czerwca 2009, o 09:49
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Zemsta (czyli przypadki Milczka i Rejenta)
Hans, tam była drobna różnica - Olo miał skład 5062. Otworzyłem wtedy 2H, kiery i inny - wróg wszedł 3C i Olo założył, że mam kiery i ... kara lub piki, a miałem niestety trefle. Olo grał 4S z lagą za 800, a na drugim stole miecio palnął 3S i też było 800 - arcymistrzowski remis.

Odnośnie wejścia w niekorzystnych z kartą - KW10xxx x DWxxxx po otwarciu 1BA nie wydaje mi się, żeby było ono skandaliczne. Większą winę za to rozdanie biorę chyba na siebie, ponieważ:
Mietek pokazał 8+, a Grzegorz górę z dobrym fitem, a zatem partner wszedł na 6-9 PC, co pozwala przypuszczać, że musi mieć kawałek składu. Król karo - jest duża szansa, że jest źle położony. Stąd można teoretycznie to odpasować. Ale wystarczy, żeby QS było u Mietka, albo Olo miał Asa biorczego, żebyśmy zaczynali odmierzać wysokość wpadki.

Brydż jest grą statystyczną, statystycznie po tej licytacji 4S powinno nie iść, a zatem kontra wydaje się jednak decyzją poprawną, ale pas także nie wygląda w świetle powyższego na kuriozum - skoro większość będzie grała nieidące 4S a większość z kontrą, to pas spowoduje uzyskanie słabego zapisu.

Na marginesie, dzięki Mietek, że nie odwinąłeś i nie wziąłeś nadróbki

Pozdr
Adam


15 czerwca 2009, o 21:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Zemsta (czyli przypadki Milczka i Rejenta)
Spotkanie z Blondynką

Maksy , obie w robrze
z prawej 2trefl i alert ,
??
silne
ACOl ?
niekoniecznie
??
silne dwa na treflach
jak silne?
forsujące
dokąd ?
no ...do następnej odzywki
to w końcu ile może mieć ? 12 ?
nie , myśle że więcej ... ale conajmniej 15


;;;;;;;;;;ło Boże
dostajesz x ,AKDW109 ,KW654 , x

licytujesz 4kier , z lewj 5trefl i dwa pasy do ciebie
i jakie pomysły ?


19 czerwca 2009, o 18:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL