Teraz jest 28 marca 2024, o 18:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 sędzia III-ligowej gry karcianej 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 21:08
Posty: 73
Post Re: sędzia III-ligowej gry karcianej
@Radziecki,
Geez! Dzięki brachu, bo już myślałem, że wydumałem problem, który wszyscy inni mają w tyle i w dodatku wciskają tam jednego impa. Dopiero co konsultowałem to z ulubioną sędzią i też mi powiedziała, że nie zna żadnych szczególnych regulacji w tym zakresie. Dla mnie jest to zdumiewające.

pzdr


26 kwietnia 2018, o 23:14
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 16 października 2017, o 12:28
Posty: 14
Post Re: sędzia III-ligowej gry karcianej
Adach napisał(a):
Czyżby dwie osoby z 7 to większość?
Jeżeli tak rozumujesz to wiele wyjaśnia i oczywiście przepraszam za jakiekolwiek dyskusje.


Chociaż raz muszę się z Tobą zgodzić - słusznie, że przepraszasz!
Rejent, BSorbus, Eltomek, Mike72 ... to 2 osoby?
Takie liczenie mi też wiele wyjaśnia!

To pytanie naprawdę uznaj za retoryczne i nie czuj się wywołany do odpowiedzi.

mietek napisał(a):
Chciałbym Kolegom zwrócić uwagę ,że Pan Sędzia przyznał się publicznie do błędu i podał swoje nazwisko......
RW


Przyznał się jedynie w zakresie nieznajomości przepisu o alertowaniu.
Nie padło słowo o tym, że przed ostatnią rundą nie był znany wynik, a słuszność decyzji dotyczącej obowiązku liczenia do 13, a w zasadzie jego braku, podtrzymał.
Ale i za to chwała mu i cześć, bo facet ma "kręgosłup"!

Wątek nie ma służyć "opluwaniu" go, czy też "kopaniu", jak to insynuowano, a dyskusja ma raczej przybrać charakter lekcji p.t. "A jak w przyszłości powinno się to wszystko odbyć zgodnie ze sztuką i przepisami?" oraz "Czy nie powstał precedens 'zakrytej karty'?"


27 kwietnia 2018, o 01:46
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: sędzia III-ligowej gry karcianej
Radek gratulacje za ostatnie teamy :D !

Szybkość podejmowania decyzji nie jest expresowa- szczególnie w turnieju teamów, kiedy sędziowie mają sporo pracy. Odwlekanie decyzji jest nagminną metodą i czasami ryzykowną, rozwiązaniem byłoby zatrudnienie większej ilości bardzo dobrych sędziów. Jednak mało kto tak czyni ze względów finansowych. Zróbcie może spotkanie kapitanów III i Okręgowej ligi w celu dodatkowego opodatkowania się na sprawniejsze sędziowanie, w mojej ocenie dodatkowe 300-400 zł od drużyny pozwoli zatrudnić jakiegoś ogólnopolskiego fachowca.

W tym przypadku to był 1 (słownie : jeden) imp, który bezdyskusyjnie nie wpływał na wynik meczu, ani na taktykę gry w ostatniej składce, więc decyzja sędziowska i tryb jej ogłoszenia były nieistotne.

Ja również nie wiem jak przepisy aktualnie regulują tryb pracy sędziego - może ktoś podrzucić link?


PS

Eltomek, Mike72 znają rozdanie i stwierdzili, że sędzia niesłusznie przyznał "impa"?

Eltomek zawsze jesteś szczery w takich momentach - mógłbyś uzasadnić swoją negację decyzji sędziego ? Czy może BSorbus mija się z prawdą?


AB


27 kwietnia 2018, o 07:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 21:08
Posty: 73
Post Re: sędzia III-ligowej gry karcianej
Adach napisał(a):
W tym przypadku to był 1 (słownie : jeden) imp, który bezdyskusyjnie nie wpływał na wynik meczu, ani na taktykę gry w ostatniej składce, więc decyzja sędziowska i tryb jej ogłoszenia były nieistotne.

Kolejna błyskotliwa uwaga poprzedzona cenną radą. Naprawdę sugeruję czytać posty, na które się odpowiada.
Na okoliczność, gdyby jednak okazało się, że część moich dotychczasowych wypowiedzi była niewidoczna, niniejszym wyjaśniam:
Pytanie o wymóg rozstrzygnięcia sporów przed ostatnią częścią meczu wielosegmentowego było czysto teoretyczne i nasunęło się na marginesie zupełnie innego rozdania (p. mój drugi post w wątku). Uporczywe mieszanie do tego jednego impa to jakiś dziwny objaw.

pzdr


27 kwietnia 2018, o 12:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: sędzia III-ligowej gry karcianej
No dobra Adachu, mówisz i masz, jak na spowiedzi:

1. od początku wątek "czytałem" jako problem stricte proceduralny.
nie co, ale jak orzeczono. I to na 100% było niefajne,

2. sam protest mnie rozśmieszył i pomyślałem, że co najwyżej żeby partner przestał marudzić, przyznałbym się, że nie widziałem jakiejś karty, ale żeby się "procesować" że się nie umie liczyć? ... odmawiam współpracy

3. po czasie i kilku postach, zastanowiłem się nad "problemem" (w cudzysłowie, bo nigdy bym nie wezwał sędziego, bez względu na pozostałe okoliczności i to co napiszę dalej) z intencją zrozumienia protestu;
z definicji staram się przeliczyć wyłożonego dziadka składowo i miltonowo - to chyba jedyna możliwość wyobrażenia sobie zakrytych rąk.
Ale, no właśnie jest jedno malutkie ale.
a) W meczu, w rozdaniach które z definicji wydają się płaskie, po prostu wyłączam procesor. (Co prawda te oszczędności i tak niewiele dają, ale tak gospodaruję nie/mocą).
To rozdanie, pewnie z punktu widzenia obrony może tak wyglądać, więc luzik, dokładamy karty i next, mając świadomość, że jednak jak coś mi umknie istotnego, to z własnej woli.

b) jako obrońca dysponuję "dziadkiem". Nie mam pojęcia jak było w rzeczywistości, ale ja na pewno w połowie rozgrywki (o ile nie zrobiłem tego na samym początku), nie poprawiłbym żadnej z pozostałych kart - myślę, że z oczywistych względów. Więc takie wyimaginowane "ukrycie" karty przed drugim obrońcą również mój partner mógłby podnieść (pomyślałbym wtedy o zmianie na lepszy model :D ).

czy werdykt był dobry, czy zły? nie wiem, ale na pewno nie rzuciłbym w Zdzicha kamieniem, a sam nie chciałbym tego rozstrzygać.
Zawsze obrona może powiedzieć że MPB nie mówi nic na temat obowiązku posiadania umiejętności liczenia do 13 na przykład, a dziadkowi nakazuje wyłożyć karty tak, by były widoczne z obu pozycji, po drugiej stronie księżyca.

_________________
Pozdr.
T.


27 kwietnia 2018, o 13:34
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: sędzia III-ligowej gry karcianej
Dzięki Tomku za odpowiedź, reasumując:

1) Byłeś stroną sporu, ale nie Ty wezwałeś sędziego.
2) Sędzia przyznał impka waszej drużynie.
3) Znając rozdanie, nie oceniasz decyzji sędziego jako złej - jesteś neutralny.

Jeżeli chodzi o procedurę ogłaszania rozstrzygnięcia sędziowskiego, rozmawiałem na ten temat z Kubą Kasprzakiem (Sędzia Międzynarodowy z aktualną licencją): nigdzie nie jest powiedziane, kiedy sędzia ma obowiązek wydać werdykt, szkoli się sędziów tak aby ich działania były zdroworozsądkowe (dokładnie tak jak starałem się to Wam wytłumaczyć, tylko obserwując ich pracę). Stwierdził, że też czekałby z tym imp-em najlepiej do zakończenia meczu, żeby dodatkowo nie rozpraszać i nie denerwować zawodników. Nie rozmawiałem o konkretnym rozdaniu bo go nie znam. Możecie mieć jedynie pretensje do Zdzisia, że nienależycie dostojnie przekazał wam, nieistotną już informację o rozstrzygnięciu sporu.

Porozmawiajcie ze znajomymi sędziami i napiszcie co na ten temat sądzą.

Dam to jeszcze na forum ogólnopolskie, oczywiście nikt nie ma zastrzeżeń do cytowania postów z tej dyskusji z podaniem autora?

Pozdr
AB


27 kwietnia 2018, o 17:12
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: sędzia III-ligowej gry karcianej
Errata:
W najmniejszym stopniu mnie to nie dotyczyło.
Nie grałem w tym meczu. Mało tego, nawet moja drużyna nie grała. Rozdanie sam, chyba, zidentyfikowałem (z ciekawości), a i tak uważam, ze „fakty”, o które postulujesz są nieistotne.

PS. Ja nie mam problemów z podpisanymi cytatami z moich wypowiedzi, na jakimkolwiek forum.

_________________
Pozdr.
T.


27 kwietnia 2018, o 19:56
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: sędzia III-ligowej gry karcianej
Tak wyglądało, że to luźne wywody i chodzi o rozdanie gdzie wist był 8 kier, generalnie "nie rzucasz w Zdzisia kamieniem" i twierdzenie BSorbus, że uważasz decyzję sędziego za złą, jest tylko jego konfabulacją ?

PS

Cieszę się, że autoryzujesz swoje wpisy.

AB


27 kwietnia 2018, o 20:37
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: sędzia III-ligowej gry karcianej
Czy konfabulacją?
Być może tak zrozumiał moje wypowiedzi.
Na pewno nie miałem takich intencji (nie do tego się odnosiłem na początku wątku), co wyjaśniłem chyba już jednoznacznie w przedostatniej wypowiedzi (tej o niekamieniowaniu Zdzicha) :D

_________________
Pozdr.
T.


27 kwietnia 2018, o 20:42
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: sędzia III-ligowej gry karcianej
Na pewno BSorbus z panem ML analizował to rozdanie i ten stwierdził, że sędzia podjął złą decyzję :lol: czyli raczej 2/7 jak wcześniej pisałem to dla BSorbus "zdecydowana większość" :) Żenada.

AB


27 kwietnia 2018, o 21:10
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL