Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 23:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 nauka gry w brydża 
Autor Wiadomość
Post nauka gry w brydża
Szanowni Grupowicze,

Nauczyłem się podstawowych zasad gry w brydźa prawie rok temu. Od tego czasu w gronie rodzinnym grywam 1-2 razy w tygodniu. Niestety moi nauczyciele nigdy nie byli specjalnie zaawansowanymi graczami, stąd też od jakiegoś czasu ogromnym ograniczeniem w dalszym rozwoju jest ograniczony dostęp do wiedzy praktycznej doświadczonych Brydżystów.

Czy organizujecie Państwo może jakieś szkolenia, kursy... może jakieś spotkania na których możnabyłoby się nie wstydzić swojego poziomu wiedzy a w trakcie kulku spotkań zdecydowanie rozwiąć umiejętności związane z konwencjami licytacji?

pozdrawiam, Bartosz


26 marca 2009, o 17:04
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: nauka gry w brydża
Wydaje mi się, że nie byłoby większego problemu, ażeby ktoś zgodziłby się na wykorzystanie zdobyczy nauki - internetu - i na BBO, kurniku, wp czy innym miejscu wirtualnym spotkać się i tam spróbować najpierw przekazać odrobinę tajników licytacji, rozgrywki. Z chęcią mogę również pomóc, mimo skromnej wiedzy i zdolności :) Warto zainstalować sobie program Bridge Base Online - można dosiadać się do stołu i podpatrywać jak licytują i grają "wyżeracze" brydżowi.
Podaję link gdzie można ściągnąć BBO /myślę, że nikt się nie pogniewa za linkowanie na forum/:
http://www.polbridge.pl/bbo/kpk.html

pozdrawiam

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


26 marca 2009, o 17:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post Re: nauka gry w brydża
Już dość dawno temu sugerowałem, aby umieścić tutaj nicki graczy z BBO, ktorzy zechcą poświęcic czas dla poczatkujacych graczy.
Mój nick to To_asterix . sukcesów niewiele, ale najzdolniejszy uczeń moim zdaniem góra za rok wystartuje w mistrzostwach Europy juniorów. Ale wkład naukę maja też goral78, mkr i rafkonik, więcej nie pamętam, wymienieni wiedzą o kogo chodzi.
Każdy kto się zgłosi może liczyć na to że nie zostanie spuszczony w kanał :)

_________________
Tomasz Nadolski


26 marca 2009, o 22:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: nauka gry w brydża
Bartosz - po pierwsze popieram to co napisali moi poprzednicy - rzeczywiście warto zalogować się na BBO. Podam ci nick zawodników mojej drużyny Chemika Bydgoszcz (staż I i II ligowy - zatem można się czegoś od nich nauczyć):
skalek - Olek Skop
jares - Jarek Śmieszek
mietekw - Romek Wachowiak
greg_roy - Grześ Rojewski
w_adam - ja
Praktycznie każdego dnia ktoś na BBO jest. Znajdź ww. nick i ustaw prawym przyciskiem myszy danego gracza jako "przyjaciela" - odtąd wszyscy "przyjaciele" pojawią ci się na początku listy, zostaniesz także poinformowany o zalogowaniu któregokolwiek z nich.
Bydmario (Mariusz Bielski) podał ci jak sobie zainstalować BBO. Na BBO można uczestniczyc w turniejach, niemniej polecam szczególnie grę we własnym gronie - poziom turniejów jest często żenująco niski.
Oprócz tego możesz skontaktować się z osobami odpowiedzialnymi za szkolenie w naszym okręgu Zbyszkiem Mikołajczakiem lub prezesem Wiesiem Paczkowskim (telefony masz podane w zakładce kontakt-adm na stronie głównej) i uczestniczyć w prowadzonych zajęciach.
Pozdrawiam
Adam Wujków


27 marca 2009, o 08:20
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: nauka gry w brydża
A moze zrobic u nas cos podobnego jak robi Władysław Izdebski http://www.szkolabrydza.pl/index.php?a=t&id=149.

raz na tydzień ustalic termin meczu np piatek 20:00 i chętni mogliby zagrac mecz 8 rozdaniowy, stolik przeciwko I, II ligowcom oczywiście z późniejszym rozłożeniem na czynniki pierwsze jakichs ciekawych rozdan na forum.


27 marca 2009, o 10:04
użytkownik

Dołączył(a): 19 października 2008, o 15:47
Posty: 50
Post Re: nauka gry w brydża
Gorąco zapraszamy na zajęcia dla początkujących brydżystów, wstęp wolny dla wszystkich chętnych:

IV LO ul. Stawowa 39 środy o godz. 13:30
VI LO ul. Staszica 6 poniedziałki o godz. 14:30
XV LO ul. Berlinga 13 piątki o godz. 17:00
Pałac Młodzieży ul. Jagiellońska czwartki godz 15:30

zmikolajczak@wp.pl
lub
rreggi@wp.pl

Pozdrawiam Robert Rychlicki


11 sierpnia 2009, o 21:07
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: nauka gry w brydża
można też pouczyć się z saradem:)
mój nick na BBO <sarad> teraz częsciej widoczny więc proszę śmiało klikać lub umówić się mailowo: sarad@bridgebase.pl


16 sierpnia 2009, o 13:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL