Teraz jest 28 marca 2024, o 22:42




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Porozmawiajmy. 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Porozmawiajmy.
Szanowny Panie Janie!


Pierwszy zjazd 3 ligi w roku 2017 odbył się 07.01, oficjalny komunikat ogłosiliśmy 02.02 próbując niemalże do ostatniej chwili rozwiązać zaistniały problem mniej drastycznie.

Szkoda, że nie poświęcił Pan kilku minut kol. Adamowi Wujków, jeżeli o to zabiegał to może było o czym rozmawiać.

Jeżeli tylko ON próbował się skontaktować, to informacja od kol. Justyny Graniczny, że czyniła takie próby, ba nawet dostała odpowiedź od Pan SMS-em w tej sprawie jest zastanawiająca. Prawdopodobnie ktoś trzeci musiał wysłać tego SMS-a.

Szkoda również że kolega Roman Kowalkowski, z którym rozmawiałem osobiście nie przekazał Panu żadnych informacji.

Niestety róż nie udało nam się dostarczyć na czas.

Straszny zbieg okoliczności!

Zapewniam Pana, że jeżeli dostalibyśmy od przedstawiciela drużyny Scania jakiekolwiek oficjalne pismo z krótkim wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji, tak jak Pan opisał to dzisiaj na forum, zrobilibyśmy wszystko żeby nie mieć kłopotliwego vacatu w rozgrywkach 3 ligi.

Z poważaniem
Adam Błachnio


Ostatnio edytowano 22 lutego 2017, o 23:12 przez Adach, łącznie edytowano 1 raz

22 lutego 2017, o 21:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 21 lutego 2017, o 00:33
Posty: 2
Post Re: Porozmawiajmy.
Czy jest już za późno aby ten niezręczny problem rozstrzygnął PZBS ?
Do najbliższego zjazdu zostały się jeszcze dwa dni.
Widać wyraźnie różnicę zdań pomiędzy zainteresowanymi Stronami.
Kto ma rację ?
Zewnętrzny, kompetentny mediator na pewno by nie zaszkodził.

Andrew


22 lutego 2017, o 23:01
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 22 lutego 2017, o 18:24
Posty: 2
Post Re: Porozmawiajmy.
Szanowny Panie Prezesie,

dla mnie to wszystko to niestety już tylko przeszłość, jednakże pozwolę sobie zwrócić uwagę na :

a) konsekwentnie pomija Pan wpłatę we wysokości 800 zł ( rozumiem że lepiej wygląda wywalenie ze zjazdu Drużyny która NIC nie wpłaciła ? ).

b) wszelka wola kontaktu i wyjaśniania sprawy przez ZARZĄD KPZBS nastąpiła PO BRUTALNYM usunięciu Drużyny z rozgrywek ( zapewne po chwili triumfu przyszła refleksja pt co dalej ? ). Może nawet ktoś sobie przypomniał że na stronie KPZBS przydałby się jakiś reklamodawca ?
A może potrzebny jest nowy stół do gry ? A może na to wszystko Justyna przypomniała że od 9 lat cały Włocławek gra w Centrum Szkoleniowym firmy w której mam przyjemność pracować ?
Choć ja mam nadzieję iż ktoś pomyślał i powiedział : ludzie co my odwalamy ??? Co osiągnęliśmy tą BRAWUROWĄ akcją ?
Choć być może byli i tacy którzy świętowali pod hasłem "pozbyliśmy się lidera" ?

c) Jak drużyna wywalona z części rozgrywek może myśleć o powrocie do rozgrywek ?
Uważam, że takie publiczne poniżenie powinno spotkać się z bardzo zdecydowanym sprzeciwem osoby WYBRANEJ do REPREZENTOWANIA wszystkich członków społeczności brydżowej - SZ.Pana Prezesa.
Pański poprzednik NIGDY by się na takie potraktowanie starego partnera nie zgodził. NIGDY !

d) przez 17 lat gry w różnych ligach nie spotkałem się z przypadkiem takiej akcji, choć wiem z PIERWSZEJ ręki iż WIELOKROTNIE miały miejsce przypadki opóźnień w płatnościach, a nam zdarzyło się to PO RAZ PIERWSZy !

e) mało apetyczne jest to pseudo-prawnicze kręcenie się w kółko pt ,, nie było z Panem kontaktu" skoro był dobry kontakt z Romkiem Kowalkowskim i on ( przecież bezpośredni uczestnik wydarzeń ) złożył relację ze sprawy .
Co właściwie Żarząd KPZBS chciał ustalić ? Tempo powstania i opuszczenia sali ? Czas reakcji od komendy "WYNOCHA" ? Czy jakieś inne ważne parametry ? No i konsekwentne przypominanie iż komunikat był odwlekany. Może i był odwlekany, tyle że drużyna SCANIA już została usunięta z rozgrywek, więc stan faktyczny od tego odwlekania ( nazywanego przez Pana działaniem roztropnym ) absolutnie nie ulegał zmianie.


Podsumowując - zapewne zauważył Pan iż te wszystkie słowa właściwie nie do końca są skierowane do Pana, lecz do zacnej brydżowej BRACI by takie drastyczne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Ja już niczego nie oczekuję i niniejsza wymiana uwag NIE MA NA CELU doprowadzenia do jakichkolwiek negocjacji - sprawa dla mnie jest zamknięta - natomiast moja Żona i DZieci strasznie się ucieszyły .... :lol: ).

Wielu sukcesów w czasie pozostałym do końca kadencji ! :roll:


23 lutego 2017, o 00:03
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 18 października 2008, o 18:49
Posty: 8
Post Re: Porozmawiajmy.
….nie chciałem uczestniczyć w tej wywołanej przez kol. Michała Dolnego bezprzedmiotowej i niepotrzebnej dyskusji...bo jedynym rozsądnym wpisem jest ten shoo1..cyt. ..." Moim zdaniem jakakolwiek dyskusja mam sens, gdy swoje stanowisko przedstawi Scania". ...i przedstawiła
...czytam i nie wierzę, że byłem świadkiem zaistniałej sytuacji.
1. dzień zjazdu 7.01.2017 ok. godziny 9-tej, Skarbnik KPZBS (obecny) kol. Tadeusz Wasilewski prowadzi rozmowę z pełniącym obowiązki kapitana drużyny SCANIA kol. R. Kowalkowskim o braku wpłaty składek zawodniczych wszystkich przystępujących do dziesiątej rundy zawodników. Odpowiedź, „będą zapłacone przelewem do czasu rozpoczęcia drugiego meczu zjazdu”....decyzja Organizatora w porozumieniu z kol. Wasilewskim i sędzią zawodów....SCANIA GRA.
2. Przed rozpoczęciem meczu jedenastej kolejki...pytanie ze strony sędziego, „czy składki zostały opłacone ?”...odpowiedź kol. R. Kowalkowskiego brzmi – NIE, bo nie mają kontaktu z właścicielem nazwy drużyny i opiekunem kol. J. Hołowińskim. Sędzia kol. M. Żurek przedstawia wymóg regulaminu DMP art. 6 z rozszerzeniem 6.1
3. W tej sytuacji kol. R. Kowalkowski prosi o umożliwienie kontaktu telefonicznego z Prezesem Zarządu kol. Adamem Błachnio. W rozmowie wymienionych osób pada propozycja ze strony A. Błachnio wpłacenia połowy zobowiązań zawodniczych (200 złotych) przed rozpoczęciem drugiego meczu zjazdu, a pozostałej części w poniedziałek. Odpowiedź kol. R. Kowalkowskiego: „...nie mamy pieniędzy”...nikomu chyba w tym momencie nie przyszło do głowy, żeby zwrócić się z prośbą o użyczenie tej „magicznej kwoty”...bo po co?...inni muszą my nie, decyzja sędziego: drużyna Scanii nie może rozegrać meczu. W międzyczasie powstaje dość dziwna sytuacja, drużyna DOL-BY BYDGOSZCZ widocznie mocno zdegustowana tym co się dzieje opuszcza salę rozgrywek ….cyt. M.Dolny..."Zaskoczony jestem komunikatem wydziału gier dotyczącym wykluczenia drużyny SCANIA Włocławek z rozgrywek III ligi" ...nie informując nikogo z organizatorów o swojej decyzji i jej podstaw, wówczas na wyraźną prośbę sędziego o powrocie na salę, odpowiedź brzmi: NIE , bo nie ma już kontaktu z zawodnikami, którzy mieli rozegrać mecz ze Scanią.
4. Przedstawiciele, drużyny SCANIA wychodzą z sali i wracają do domów, oświadczając, że nie będą kontynuować gry w zjeździe w dniu 7.01.2017r., a przedstawienie im wymogu opłacenia składek na rok 2017 uważają za obraźliwe...stwierdzenie dosłowne??...
5. W dniu 10.01.2017 r. kontaktuję się osobiście z kol. R. Kowalkowskim z prośbą o przesłanie na maila do Zarządu wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie. Wyjaśnienie nigdy nie nastąpiło, dalszych rozmów nie przedstawiam i nie komentuję. Podam jeden istotny i niezaprzeczalny fakt, do turnieju w Aleksandrowie, to członkowie Zarządu szukali wyjścia z sytuacji, a nie przedstawiciele drużyny SCANIA...bo całe zamieszanie to sprawa Zarządu.
6. M.Dolny cyt "Jestem tego samego zdania co Justyna.Tym bardziej że opóźnienia płatności zdarzały się tym którzy dzisiaj feruja wyroki "
dziwnie odczytałem, a może trafnie, że dotyczy to min. drużyny POL-GRA Bydgoszcz, więc poczuwam się do wyjaśnienia tej poruszonej kwestii:
Regulamin rozgrywek ligowych w naszym regionie od sezonu 2008/09 roku, czyli od chwili kiedy Prezesem został wybrany kol. W. Paczkowski posiadał zapis: art. 1 punkt 3, z którego skorzystało wiele drużyn uczestniczących w rozgrywkach, min. drużyna POL-GRA.
7.cyt. M.Dolny " Jako były skarbnik zarządu KPZBS chciałbym potwierdzić że kolega Jan Hołowiński bez problemu i terminowo regulował swoje zobowiązania dla naszego związku.
Z obowiązku również informuję że nie wszystkie drużyny wpłacały w terminie co starałem się załatwić w sposób honorowy."
W tych kwestiach nigdy kolego Michale nie decydowałeś sam i nie byłeś mężem opatrzności...był Nim ktoś zupełnie inny i bez jego zgody nie wymienię, a decyzje w tych sprawach podejmował Zarząd kolegialnie na wniosek skierowany od drużyn korzystających z zapisu regulaminu, ale widać, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia...
8. Co do terminowości opłacenia składek zawodniczych, niestety wiele razy w trakcie mojego uczestnictwa w pracach Zarządu i prowadzenie rozgrywek zdarzały się przypadki przystępowania zawodników drużyny SCANIA z nieopłaconymi składkami do meczów.


Na koniec prywatnie od siebie, źle się stało, że ten cały incydent tak się zakończył, bo w myśl zasady „zgoda buduje – niezgoda rujnuje”, żadna ze stron z całą pewnością nie jest dumna i usatysfakcjonowana z takiego zakończenia sprawy, a straty są oczywiste, bo straciliśmy jako Zarząd i środowisko coś więcej niż drużynę SCANIA...straciliśmy dobrą aurę wokół Naszego regionalnego brydża...., a wystarczyło trochę dobrej woli, a mniej pychy....
Pozdrawiam Jarek Żurawski


Ostatnio edytowano 23 lutego 2017, o 15:45 przez Jarek Żurawski, łącznie edytowano 2 razy

23 lutego 2017, o 12:43
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Porozmawiajmy.
Jarek Żurawski napisał(a):
….a wystarczyło trochę dobrej woli, a mniej pychy....
Pozdrawiam Jarek Żurawski

Bardzo trafne spostrzeżenie w sprawie. Chciałbym jednak zauważyć że wątek w Hyde parku powstał po zdeklarowaniu i opublikowaniu stanowiska wydziału gier gdzie jesteś niekwestionowanym liderem.
Życzę spokoju sumienia.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


23 lutego 2017, o 14:00
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Porozmawiajmy.
Dla przypomnienia

http://kpzbs.host4u.pl/wyniki/liga/2016_17/Scania.pdf

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


23 lutego 2017, o 15:40
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Porozmawiajmy.
Wykonałem wiele telefonów, odbyłem wiele rozmów i uważam, że cokolwiek napisałbym, jakichkolwiek użył argumentów nikogo nie przekonam do racji drugiej strony.

Prawie 30 lat temu udało nam się z drużyną Elany Toruń po raz pierwszy wejść do ekstraklasy (wtedy I liga). Gdy kilka dni po meczu finałowym pojawiłem się na turnieju w Bydgoszczy przywitały mnie oklaski od kolegów z Bydgoszczy. Gdy to samo udało mi się powtórzyć po kilku latach z Chemikiem, podobne szczere gratulacje otrzymałem od kolegów z Torunia. Gdy teraz udaje mi się coś nagrać pod sztandarem Konkretu - otrzymuję super SMSy zarówno z Torunia, Bydgoszczy czy od innych. Ja sam zawsze śledziłem i kibicowałem wszystkim naszym lokalnym kolegom na różnych szczeblach rozgrywek.

Dlaczego o tym piszę niby nie na temat? Zawsze byliśmy jedną wspierającą się i wzajemnie sobie kibicującą super brydżową rodziną w tym naszym kuj-pom grajdołku. Dlatego najbardziej mi szkoda nie potencjalnej utraty sponsora (bez deprecjonowanie tego co zrobił Jan, bo tego co zrobił nikt mu nie odbierze), tylko potencjalnej utraty kolegów i drużyny z naszego środowiska.


A


23 lutego 2017, o 22:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Porozmawiajmy.
Jako totalnie niezainteresowany (bezpartyjny) całym zamieszaniem, mam ten komfort by spojrzeć na to wszystko bez emocji, które jak widać udzieliły się obu stronom i ich sympatykom, a nie są sprzymierzeńcem w dyskusji.

Michał, trochę w stylu "wiem, ale nie powiem", pewnie nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, że te drużyny, które w przeszłości nie wpłacały w terminie należności, korzystały zapewne z:
Regulamin rozgrywek III ligi napisał(a):
I.3.
Wpisowe do rozgrywek wynosi 800,00 zł od drużyny (zgodnie z uchwałą Zarządu K-PZBS w Bydgoszczy z dnia 19.08.2015r.). Opłatę należy uiścić do dnia 10 listopada 2016r. na konto związku. Drużyna, która nie wpłaci w/w kwoty w ustalonym terminie nie zostanie dopuszczona do II zjazdu, a jej wyniki z pierwszego zjazdu zostaną anulowane. Zarząd w szczególnych przypadkach może zmienić termin i harmonogram opłat na pisemny wniosek drużyny, który winien wniesiony być do dnia 20 października 2016r. na adres biura Zarządu lub do Wydziału Gier

Teraz mamy jednak do czynienia z innym przypadkiem. Kol. Hołowiński, jak twierdzi, dopełnił tej formalności wpłacając w październiku 800 zł. Należności, które legły u podstaw niedopuszczenia zawodników (nie drużyny!) wynikają z przepisu wyższego rzędu, tj. Regulaminu DMP PZBS, który stanowi o prawie udziału zawodnika do gry w drużynie:
Regulamin DMP PZBS napisał(a):
6.1
Prawo gry w drużynie zgłoszonej do rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski mają zawodnicy:
- [...]
- z opłaconą przed pierwszym udziałem w meczu danego sezonu składką zawodniczą (w roku rozpoczynającym dany sezon przynajmniej za rok kalendarzowy, w którym się on kończy).

Ani Zarząd, ani WG K-PZBS nie ma mocy, by tę należność prolongować.
Dziwi mnie nieco to zaangażowanie i wyczekiwanie Zarządu na ruch Scani. Jakiekolwiek ustępstwo w tej kwestii byłoby złamaniem prawa i zapewne/prawdopodobnie przyczyniłoby się do skutecznych odwołań/protestów. Jeżeli nawet żadna z drużyn przeciwnych nie wykorzystałaby tego, to na pewno stworzyłoby to niebezpieczny precedens.

[Sam kilka lat temu byłem w takiej sytuacji. Zostałem, w trybie awaryjnym, poproszony o zagranie w lidze. Też nie miałem opłaconej składki za "nowy" rok. W piątek wieczorem pojechałem do skarbnika (MD) i wpłaciłem należność. Terminowe uregulowanie należności uważałem za normalne i obligatoryjne.]

Jeszcze bardziej dziwi mnie co innego, mianowicie postawa zawodników. Zawodników, którzy przez wiele lat byli "na garnuszku" Janka i w tej kryzysowej sytuacji stanęli okoniem. "Nie zapłacimy i już", ten wymóg "jest dla nas obraźliwy".
Panowie, nie jesteście zawodowcami. Licencja zawodnicza, to Wasz psi obowiązek (nie jesteście początkującymi juniorami i chyba zdajecie sobie z tego sprawę, jak nie - tym gorzej dla Was), nie wspominając o tym, że sponsor zapewne by to Wam zrekompensował. Są drużyny, których zawodnicy opłacają wszystkie należności (licencje i wpisowe do ligi), są też drużyny klubowe/sponsorskie (chyba większość), których członkowie opłacają licencje, a klub/sponsor wpisowe do ligi.
Panowie, Wy mieliście to szczęście, że mieliście Janka. On Wam dał wszystko, On umożliwił Wam bezkosztowe (powtórzę - nie każdemu jest to dane) realizowanie się w swoim hobby. Wy to sp......ście i Wy poniesiecie tego konsekwencje. No chyba, że do każdego z Was pukają ligowi selekcjonerzy/sponsorzy.
Już podniósł się lament, że od świąt nie będzie gdzie grać (bezpłatnie) we Włocławku. Dziwicie się??? Ja też się dziwię, że dopiero od świąt! Na miejscu Janka, też zamknąłbym przed Wami swoje pomieszczenia. To Wy wyraziliście wobec Niego wotum nieufności. Dlaczego miałby On dalej ponosić koszty Waszej zabawy?

Svět se posral.

_________________
Pozdr.
T.


24 lutego 2017, o 00:51
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Porozmawiajmy.
Zakładając ten wątek czułem gniew i bezsilność.
Teraz po wypowiedziach wielu kolegów czuję że nadal jesteśmy grupą ludzi rozsądnych i szczerych.
Szkoda jedynie Scanii.(operacja się udała tylko pacjent niestety zszedł)
Może czasami warto policzyć do 100 zanim podejmie się decyzję.
Przecież gra przy stoliku dla większości to przyjemność i rozrywka i tak powinno pozostać.
Dziękuję za głosy w dyskusji i pozwolę sobie jako administrator i założyciel tego wątku go zamknąć.
Rację ma Jarek stwierdzając słuszną sentencję.
ZGODA BUDUJE NIEZGODA RUJNUJE.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


24 lutego 2017, o 22:12
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL