Teraz jest 28 marca 2024, o 11:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 GP KPZBS 2016 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: GP KPZBS 2016
@Adamie W.
Nie przesadzajmy, 0.5% przy założeniu nagrania 50% w turniejach ponadobowiązkowych,
to tylko/aż (?) +/- 2 pkt turniejowe.
Naprawdę nie dasz rady odrobić tych strat? :P
Na pewno sprawiedliwsze jest to co proponujesz, znaczy po 0.5% za turniej, a nie 2% za 4 tury, ale pozostaje kwestią wyboru max. ilość dodatkowych bonusów. Może 4, 6, ... 12 ???

@Adachu
Nie obawiaj się :P, w tym sezonie na pewno nie wrócę :(

@Przemol
z 24 turniejów GP tylko/aż (?) 9 jest w Bydzi. :)

_________________
Pozdr.
T.


7 stycznia 2016, o 20:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: GP KPZBS 2016
Na logikę ( może moją ;) ) im mniejszy % zaliczanych turów tym większa zachęta do gry : zagrają ci co 1/2 wyników mają dobrych lub 1/3, a może i ktoś kto ma czas lub możliwości na zagranie tylko 30-40% turów.

PS
Tak myślałem Eltomku, że raczej piszesz o sprawach, w których nie będziesz uczestniczył :lol:

Pozdr
AB


7 stycznia 2016, o 21:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: GP KPZBS 2016
No i mamy Regulamin GP AD 2016 :)
Sugestia Adama została uwzględniona, znaczy władza wsłuchuje się w głos ludu :D brawo :!:
Jak czujnie :shock: zauważył Adach, piszę o sprawach, w których nie będę uczestniczył, ale zarydzykuję lincz :? i wtrącę swoje trzy grosze.
1.
Regulamin '16 napisał(a):
W GP KP rozgrywa się turnieje min. 30 rozdaniowe, na zapis maksymalny [...], traktowane jako turnieje minimum regionalne (waga turnieju – minimum 5).

tymczasem:
Regulamin Klasyfikacyjny PZBS (od 2014) napisał(a):
Turnieje RTX (regionalne) do 39 rozdań - waga = 4, powyżej 39 rozd. waga=5.

Dziwi mnie natomiast, co innego.
Z jednej strony rozumiem intencje uhonorowania naszych śp. Kolegów, byłych Prezesów KPZBS i nadawanie turniejom Ich imienia stosunkowo wysokiej rangi, ale nie bardzo rozumiem (już tak mam), dlaczego wydawałoby się najbardziej prestiżowe turnieje są jakby mniej ważkie:
1. Mistrzostwa Okręgu Par tylko dzięki ubiegłorocznej frekwencji "załapały się" jako OTX*, z wagą 7,
2. Finał GP - pewnie jako RTX, dzięki 45 rozdaniom będzie ważył 5,
gdy tymczasem - bez obrazy - "towarzyski" ;) turniej nocny waży 2x tyle. :o

Hmmmhmmmhmm... pewnie tylko mnie to dziwi...


Edit: zauważyłem, że
Regulamin GP '16 napisał(a):
finał GP otrzyma rangę RTI* (PKL dla wszystkich uczestników finału, z czego połowa to aPKL - zgodnie z pkt E-24 RK PZBS.

Szkopuł w tym, że RK PZBS, nic nie wspomina o takiej randze turniejów, a przywołany pkt E-24 mówi li tylko o możliwości przyznania przez ZG PZBS, dodatkowych pekli za punktacje długofalowe, a to chyba cuś innego.

Wg tabeli 3 RK, ZG PZBS może przyznać aPKLe w 50% w turnieju RTX rozgrywanym jako finał GP, ale to nie zmienia jego rangi, RTX* 45 rozd. -->waga=5.
Finał PGP RTX, 27 rozd. -->waga=4

_________________
Pozdr.
T.


10 stycznia 2016, o 22:23
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 marca 2010, o 18:17
Posty: 53
Post Re: GP KPZBS 2016
Jak można sobie życie skomplikować pokazują oba regulaminy (2015,2016). Nie chce mi się nawet rozpisywać na ten temat ale jestem pewien , że 90% osób grających w GP nie ma pojęcia jak się w tym połapać .
Regulamin GP Polski par powinien być przykładem jeśli już na taką formułę Zarząd się zdecydował .
Doliczanie do carry-over punktów za udział ponad 12 turniejów czy za zajęte miejsce w ostatecznej klasyfikacji jest nieporozumieniem . Jeśli kroś gra ponad 12 turniejów to albo lubi albo chce poprawić dotychczasową średnią .
Dobra , regulamin przyjety i nie ma co płakać jednak ...
carry-over jest zwykle niewielką częścią ostatecznego wyniku . W naszym wspaniałym dokumencie napisano ,że traktujemy to jak 1 sesję finału .Byłoby OK gdyby sesji finału było 3-4 ale w regolaminie nie mogę się tego doczytać .Mamy grać 17 rund po 3 rozdania , Wynika z tego , że uciułane dotychczas punkciki stanaowią w wielu wypadkach grubo ponad 50 % wszystkich mozliwych punktów do zdobycia .W finale o ile się nie mylę mozna zdobyć 816 pkt podczas gdy 10 Roman ma ich już 470 .
Może się mylę i każda z 17 rund będzie liczona jako sesja?:).
NIe widzę nigdzie wysokości nagród . Podział na ileś tam części mnie nie interesuje za to kwota tak , Czy to tajemnica jakaś?
Mam chyba pecha albo moje przeglądarki szwankują bo zamieszczone na stronie KPZBS uprawnione pary są jakby zdeformowane :lol:

Niezależnie od mojej frustracji cieszę się , że spotkam w niedzielę tak zacne grono na Wyspie Młyńskiej . Liczę na sprawne sędziowanie - wyniki po każdej rundzie a wszystkim uczestnikom życzę fajnej zabawy.

JM


18 stycznia 2016, o 15:29
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 23 sierpnia 2009, o 17:01
Posty: 28
Post Re: GP KPZBS 2016
Witam
Chciałbym podzielić się uwagami po finale GP:
pozytywy
+przede wszystkim miłe zaskoczenie wysokością nagród
+szczególne podziękowanie dla Wiesia za zaangażowanie
+dla sędziego za szybkość wyników i sprawne prowadzenie
negatywy
-małe odległości między stolikami (możliwość spalenia rozdań)
-zachowanie niektórych "zacnych" zawodników
-rozdania grane w tym samym czasie w innych miejscach w Polsce, niestety mogło to skutkować "genialnymi zagraniami", przy tej randze i takich nagrodach nie powinno mieć miejsca
Pozdrawiam
Mariusz


25 stycznia 2016, o 22:50
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL