Teraz jest 28 marca 2024, o 14:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Turniej w Krobii 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 9 czerwca 2009, o 19:21
Posty: 15
Post Turniej w Krobii
Drodzy koleżanki i koledzy brydżyści.

Zostałem zmuszony przeprosić Was za zorganizowanie turnieju towarzyskiego w dniu 7 listopada 2015r. niezgodnie z wolą i oczekiwaniem Prezesa KPZBS. Jest to termin zbieżny niestety z turniejem GRAND PRIX w Rogowie, w którym też chętnie zagrałbym lecz nie jest to w tej chwili możliwe.
Turniej okolicznościowy był przygotowywany kilka miesięcy temu przez organizatorów czyli 2 ligowego zespołu Lambdy Toruń , Klubu Sportowego Krobia przy życzliwym wsparciu silnego Klubu Sportowego Budowlani Toruń. Początkowo , jeszcze w sierpniu proponowany był termin 10 października br. i z taka propozycją wystąpiłem do Prezesa na Mistrzostwach Okręgu Teamów. Jednoznaczna opinia była negatywna ze względu na możliwość zakłócenia organizacji turnieju GP w Świeciu.
Na moje pytanie który późniejszy termin byłby dogodny Prezes zasugerował 7 listopada br. gdyż nie będzie kolizji ze zlotem POLOPEN . Tam po prostu startują inni fanatycy brydża. W związku z tym termin
7 listopada był wolny –przynajmniej w naszym okręgu.
Przy pomocy KS Krobia jako organizatora ustaliliśmy termin 7 listopada br. jako najbliższy z możliwych ze względu na udostępnienie na rozgrywki dobrej, dużej sali.
Już na turnieju teamów umówiłem się z kol. Z.. Zachwieją żeby poprowadził proponowany turniej.
Dopiero po wydrukowaniu zaproszeń i częściowym wręczeniu koleżeństwu pojawił się w kalendarzu turniej GP w Rogowie , którego termin został przeniesiony z dnia
24 października ze względu na wybory. Wybory mają swoje prawa.
Teraz podsumowanie.
Turniejów 7 listopada jest 4 w tym 2 w naszym okręgu i tylko sami brydżyści ustalą gdzie należy jechać , choć ponownie serdecznie zapraszam. Wiem że kilka osób znaczących postaci brydżowych wybiera się do Stargardu i mogę tylko ubolewać, że będąc moimi kolegami umówili się wcześniej na inną imprezę. Oni też tego żałują.
Jeśli ktoś myśli że organizuję sobie jakąś imprezę niszową to ma poniekąd rację , ale organizacja tej imprezy ma na celu również pełną integrację środowiska brydżystów toruńskich , rozwój bardzo prężnego środowiska amatorskiego zgromadzonego wokół KS Krobia oraz zapoczątkowanie organizacji dodatkowego turnieju GP w Toruniu.
Jeśli nie rozumie tego lub nie chce , najważniejsza osoba w okręgu to nic nie poradzimy. Inni zrozumieli.
Rzeczywistość przerosła plany a nie mogę tolerować wyzywania i braku dialogu w stosunku do mojej osoby nestora sportu , który jeszcze nie został wstawiony do lamusa. Wszyscy zainteresowani wiedzą o czym mowa.
Jeszcze raz pokornie przepraszam i zapraszam.
E.S.


13 października 2015, o 11:31
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Turniej w Krobii
Czego by nie powiedzieć o Wiesiu, to na pewno nie to, że robi komuś „pod górkę”, przy organizacji jakiegokolwiek turnieju.
Rozumiem, że jest to ogromne logistycznie przedsięwzięcie, realizowane kilka miesięcy przez dwa kluby, przy pomocy trzeciego. Co prawda nie znam się na tym, ale gdybym przymierzał się do tego, to rozpocząłbym od Kalendarza KPZBS i Jednolitego Kalendarza PZBS. Od września do listopada przynajmniej kilka terminów sobota/niedziela było „bezkolizyjnych”
ES napisał(a):
[…] jeszcze w sierpniu proponowany był termin 10 października br. i z taka propozycją wystąpiłem do Prezesa na Mistrzostwach Okręgu Teamów. Jednoznaczna opinia była negatywna ze względu na możliwość zakłócenia organizacji turnieju GP w Świeciu.

Wybór powiedziałbym średni. Turniej w Świeciu „wisi” w Kalendarzu od grudnia ’14, więc trudno dziwić się decyzji Prezesa.
ES napisał(a):
[…] Prezes zasugerował 7 listopada br. (dop.TL na Mistrzostwach Okręgu Teamów, 26. września) […]

Hmmmhmmm… czytając wątek o próbie włączenia OMOT do cyklu GPKPZBS, studiowałem terminy kolejnych turniejów GP i jestem pewny, że Rogowo było już zmienione na 7. listopada. Aktualizacja Kalendarza była 17. września. Wobec tego, nie wydaje mi się możliwe, by Wiesław mógł zasugerować kolidujący termin. Oczywiście dopuszczam taką możliwość (w zamieszaniu mógł popełnić fałszywkę), ale szczerze wątpię. Może są świadkowie tej rozmowy?
ES napisał(a):
Jeśli ktoś myśli że organizuję sobie jakąś imprezę niszową to […]
Nie nazwałbym tego imprezą niszową. To raczej impreza „ku czci”.

Co do samego turnieju
zaproszenie napisał(a):
Turniej jest otwarty w którym obok zaproszonych gości będą mogli uczestniczyć wszyscy pozostali po uiszczeniu wpisowego 60-zł od pary.

Cuuuszszsz…. turniej musi się zbilansować.
Nie pamiętam dokładnie – jakieś 4-5 lat temu, Tomek Nadolski i Jarek Żurawski zrobili turniej towarzyski z okazji swych 50 urodzin. Zabawa była przednia, był bufet, były nagrody, był „wstęp wolny”. Były też okazjonalne prezenty dla jubilatów.
Jak moja osoba wyprawia imieniny, urodziny czy wesele, to nie sprzedaje gościom biletów.

_________________
Pozdr.
T.


25 października 2015, o 11:27
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 9 czerwca 2009, o 19:21
Posty: 15
Post Re: Turniej w Krobii
Witajcie wszyscy a szczególnie p Tomasz

Moi drodzy Tomek ma prawie rację , które to prawie jak wiecie stanowi wielka róznicę.
Turniej nie mógł być wczesniej zaplanowny, z róznych powodów.
Terminy były nam obojetne pod warunkiem uzyskania sali, a jeszcze pod koniec sierpnia petraktacje dotyczyły Centrum Kultury w Toruniu -potwierdzi Kamelski- ale niestety nie udało się. Znalazł się sojusznik KS Krobia , który to od przeszło 2 lat organizuje preżne comiesieczne turnieje dla niezaawansowanych.
Otworzyliśmy turniej dla wszystkich chetnych z wyjątkiem szczególnych zaproszeń dla niewielu oficjeli i wytypowanych moich partnerów z całej mojej kariery. Co prawda cenię Tomka jako brydżystę ale nie miałem tej przyjemności aby z nim zagrać a także z wieloma innymi.
Finansowo bilans na dużym minusie ale będę się cieszył z przybycia każdego z uczestników. ;)
Pozdrawiam ES


26 października 2015, o 15:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Turniej w Krobii
No OK,
bo z pierwszego postu wynikało, że wszystko to wina Tuska, który nie dość, że nie chce pomóc, to jeszcze nic nie rozumie i przeszkadza.

_________________
Pozdr.
T.


2 listopada 2015, o 00:16
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL