Teraz jest 28 marca 2024, o 14:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Problem sędziowski - Zarządu?? 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Problem sędziowski - Zarządu??
Chciałbym najpierw przesłać wszystkim przekazać najlepsze życzenia BożoNarodzeniowo Noworoczne.

Nie za bardzo podobały mi się indywidualne wycieczki w poprzednich postach - powstrzymałem się więc od komentarza.

Słusznie zauważył Michał, że jakiś dżin zagościł w naszych progach, i to dotyka on wszystkich sędziów bez wyjątku.
Nawet tak cenionego przeze mnie za zawsze sprawne prowadzenie imprez Piotra Szczukę na turnieju przyjaciół (nie działały pierniki). Na szczęście Piotr mógł liczyć na pomoc Zdzisława Zachwieji - razem pociągnęli tur do końca.
Wpadki nie dotyczą tylko naszych lokalnych sędziów - ostatnio uczestniczyłem w finale GPP Teamów, gdzie udało się rozegrać (jeden w całości, drugi w części) mecz na tych samych liniach.

Niestety zbyt silnie zarysował się podział na my i oni (sędziowie i zawodnicy).
Chciałbym spojrzeć na problem zarówno z jednej jaki drugiej strony, moim skromnym zdaniem mamy jednak prawo wymagać od organizatora sprawnego i bezbłędnego przeprowadzenia zawodów - klient płaci, klient powinien mieć prawo wymagać.
Nie chciałbym jednak aby wylano dziecko z kąpielą. Skoro ostatnio tyle było wpadek, to może zatrudniać sędziów z zewnątrz?? Osobiście doradzałbym Zarządowi korzystanie z naszych lokalnych zasobów sędziowskich.
Nie chcę się czepiać innych sędziów, ale zbyt często na turach w Polsce widzę jak buszują w necie, zamiast zajmować się bieżącymi sprawami turu.

Być może dobrym rozwiązaniem byłoby sędziowanie lokalnych imprez większymi niż jednoosobowe składy.
Druga kwestia, to cały sprzęt, systemy, oprogramowanie itd powinien być przed imprezą sprawdzony aby wyeliminować do minimum możliwe pojawiające się problemy.

Mam nadzieję że w 2015 będą nas omijały podobne przygody.
Na zakończenie chciałbym jeszcze tylko dodać, że moim zdaniem to jednak sędziowie są dla zawodników, a nie jak się niektórym wydaje odwrotnie.

Pozdrawiam
Adam


26 grudnia 2014, o 21:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Problem sędziowski - Zarządu??
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim którzy wykazali zrozumienie dla zaistniałej pomyłki sędziowskiej i organizacyjnej która przydarzyła na turnieju indywidualnym o Mistrzostwo okręgu .
Szczególnie dziękuję:
Stasiowi Łańskiemu
Bogdanowi Najmrodzkiemu
Waldkowi Kamińskiemu
za zwrot trofeów oraz nagród finansowych przynależnych tym trofeom.
Serdecznie gratuluję postawy która dosadnie pokazuje że jesteśmy gronem ludzi uczciwych którym dobro naszej dyscypliny sportowej leży na sercu.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


17 stycznia 2015, o 13:41
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL