Teraz jest 28 marca 2024, o 22:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Indywidualne Mistrz Okręgu 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
Pytania są ogólnikowe, a wypowiedzi świadczą o braku wiedzy, ponadto brakuje mi informacji (np. komplet regulaminów i uchwał lokalnych, które mają zastosowania). Chcę poodpowiadać, ale nie bardzo mogę. Spróbujmy jednak.
Tak można zmienić wyniki po upływie okresu reklamacyjnego. Choćby gdy sędzia dowie się (dowolną drogą), że z wynikami jest coś nie tak zanim upłynie okres reklamacyjny. Widać, że pytanie zwyczajnie wiele sensu nie ma.
Próbujemy je więc interpretować, że chodziło o to czy jeśli nikt się nie zorientuje w pół godziny. Odpowiedź brzmi tak - można zmienić, przepis 79C2.
Nie ma czegoś takiego jak "protest" w prawie, więc tym bardziej nie ma sensu rozważać, czy jakiś wpłynął.

Tyle mówią przepisy brydżowe. Reszta należy do organizatora (no bo ktoś to organizował, czyli ten ktoś za to odpowiadał) czyli zapewne Zarządu WZBS, czasami można podbierać się kodeksem cywilnym, ale na bardzo wąskim polu. Ewentualnie ponad zarządem jest Walne, a "obok" zarządu jest Komisja Rewizyjna, która pilnuje by Zarząd trzymał się przepisów (ale nie ma wpływu na decyzje Zarządu).

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


24 grudnia 2014, o 09:46
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 marca 2010, o 18:17
Posty: 53
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
No tak ,w końcu doszło do"dyskusji" , której się spodziewałem . To nie w kontekście tego turnieju ale w całokształcie. Bezczelnością jest stwierdzenie , że i tak dobrze ,że Panowie sędziowie chcą nam w tym okręgu sędziować. Jeśli kolego nie chcesz sędziować to to nie sędziuj!! Kasa jaką bierzecie jest często porównywalna z "pudłem" i dlatego mam prawo wymagać od sędziego PROFESJONALIZMU! Tzw.wpadki sędziowskie w naszym okręgu są plagą! to Wy jesteście przez nas wynajęci do roboty a nie odwrotnie! Nie zauważyłem w polemice konstruktywnej odpowiedzi na zadane przez Michała pytanie! Arogancja w Pana wypowiedzi potwierdza tylko , że może lepiej sędziować inną dyscyplinę a nam dajcie grać w brydż ,Jak nie potraficie inaczej to będziemy pisać wyniki na kontrolkach!

Trudno niestety napisać mi "z poważaniem"

Jarosław Michałowski


25 grudnia 2014, o 01:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
MarcinW napisał(a):
Cud, że ktokolwiek Wam tam chce sędziować. :D
aeg2 napisał(a):
Bezczelnością jest stwierdzenie , że i tak dobrze ,że Panowie sędziowie chcą nam w tym okręgu sędziować.

Parafraza z Cibora napisał(a):
Wielce Szanowny Kolego Michałowski,

Wypowiedz, która kolegę tak bardzo zbulwersowała, zabarwiona była tzw. ironią, czyli sposobem wypowiadania się opartym na tzw. antyfrazie, czyli przeciwieństwie dwóch poziomów wypowiedzi - dosłownego i ukrytego. Ironie stosuje się m.in. w celu zbudowania krótkiej formy humorystycznej, zwanej żartem, (inaczej - dowcipem) służącej rozbawieniu uczestników rozmowy.

Oczywiście kolega ma absolutna racje. Tego rodzaju frywolność nie powinna gościć na tak poważnym i szanowanym forum jak nasze. Pragnę zapewnić, że zrozumiałem swój błąd i powstrzymam się na przyszłość od tego koszarowego humoru, którego mieliśmy tutaj próbkę.

Na swoją obronę posiadam jedynie fakt że dopilnowałem by zaznaczyć w swoich postach te fragmenty, które zawierają treści żartobliwe bądź niepoważne stosując tzw. emotikony. Pełnią one te sama role co nagrany śmiech z taśmy w sitcomach - umożliwiają one widzowi odróżnienie tych fragmentów programu, które są żartobliwe, ironiczne i nie powinny być traktowane dosłownie od tych, które są w pełni serio. Być może nie zaszkodziłoby zastosowanie także pogrubionej czcionki, kolorów ew. powtórzenie niektórych wypowiedzi dwukrotnie, co w dobie nowoczesnej technologii (Copy-Paste) nie powinno być problemem.

Pozostaję z szacunkiem,
MarcinW


aeg2 napisał(a):
Nie zauważyłem w polemice konstruktywnej odpowiedzi na zadane przez Michała pytanie!

Pozostaje mi tylko rozłożyć ręce i odesłać do okulisty.

aeg2 napisał(a):
Arogancja w Pana wypowiedzi potwierdza tylko , że może lepiej sędziować inną dyscyplinę a nam dajcie grać w brydż ,Jak nie potraficie inaczej to będziemy pisać wyniki na kontrolkach!

Nie ma obowiązku korzystania z usług sędziowskich. Proponuję wystartować własne turnieje, pozbawione sędziego. Żeby nie można było powiedzieć, że konkurencja jest nieuczciwa - na własny koszt zakupię dla Ciebie program do prowadzenia turniejów, a także nieodpłatnie przeprowadzę trzygodzinne szkolenie techniczno-komputerowe. Dojazd oczywiście również w moim zakresie. Turnieje powinny cieszyć się niesamowitym sukcesem wszak nie będą obciążone abstrakcyjnie wysokimi wynagrodzeniami sędziowskimi.
Powyższy układ opatrzony jest jednym warunkiem - jeśli mimo wszystko za rok (liczone od dnia szkolenia) turnieje okażą się klapą - średnia frekwencja będzie poniżej 6 par, a średnia częstotliwość poniżej jednego turnieju na dwa tygodnie, to kolega zobowiązuje się do wpłacenia 1000 zł na Pomorskie Hospicjum dla Dzieci (względnie inną placówkę o podobnym charakterze spośród 10 przeze mnie wskazanych). Koszty notarialne również biorę na siebie.

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


25 grudnia 2014, o 08:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
@ Marcin,

Troszeczkę pojechałeś...

1. Parafrazując Cibora próbujesz odwrócić kotka dupką, obrócić poprzednią wypowiedź w żart/dowcip/ironię. Może i miałoby to sens, gdyby wycięte (wyrwane z kontekstu) przez Ciebie zdanie
Cytuj:
Cud, że ktokolwiek Wam tam chce sędziować. :D
nie miało kontynuacji:
Cytuj:
Raz jak prowadziłem turniej, to byłem aż zaskoczony jakie problemy może wywołać proste polecenie "Przepraszam, ma pan chwilę, to proszę wprowadzić zapis do pierniczka." - człowiek był na EW, więc uważał, że przekraczam swoje kompetencje. Pomogło zacytowanie z pamięci Regulaminu Zawodów i dwóch ustępów z MPB, niemniej dlaczego po prostu nie można wypełnić uprzejmej prośby? Jakbym losowego człowieka na ulicy poprosił, to by spełnił prośbę (o ile byłaby w jego mocy) - tymczasem zawodnik na turnieju staje okoniem? :? Ludzie obcy są dla siebie bardziej mili, a brydżyści zwykle znają się dziesiątki lat i najwyraźniej postawa godna dżentelmena znudziła się gdzieś z końcem połowy zeszłego wieku.
w której starasz się udowodnić, że to jednak w kategoriach cudu trzeba postrzegać i nawet emotka na końcu nic nie zmienia.

2. Niby odpowiedziałeś na pytanie Michała, ale tylko niby.
Przywołujesz 79C2.
Na pierwszy rzut oka - TAK, MOŻNA ZMIENIĆ WYNIKI PO OKRESIE REKLAMACYJNYM, nawet przywołał odpowiednie paragrafy! Wszystko jest OK, mogłoby się wydawać.
Zajrzyjmy więc w owy 79C:
Cytuj:
1. Błąd w obliczeniu lub też zaprotokołowaniu uzgodnionego zapisu - czy to popełniony przez gracza, czy przez sekretarza stolikowego - może zostać poprawiony przed upływem terminu wyznaczonego przez Organizatora Zawodów. Jeżeli nie wyznaczy on terminu późniejszego*, to okres reklamacyjny upływa w 30 minut po udostępnieniu oficjalnych wyników do wglądu uczestnikom zawodów.
2. Regulamin może określić okoliczności, w których błąd w zapisie może być poprawiony po upływie okresu reklamacyjnego, ale tylko wtedy, kiedy zarówno sędzia, jak i Organizator Zawodów są przekonani ponad wszelką wątpliwość, że zapis jest błędny.

Oczywiście nie minąłeś się z prawdą - można zmienić wyniki, jednak nie raczyłeś dodać, że tylko w określonych sytuacjach, a to już lekka żonglerka, żeby nie powiedzieć manipulacja.

Spróbuję uprościć pytanie Michała:
- w Regulaminie turnieju nie ma żadnych dodatkowych uregulowań w tej kwestii;
- turniej kończy się około godziny 14.;
- ok. 15. ogłoszono wyniki;
- o godzinie 20. zawieszono medale.
resztę już znasz. Łatwiej coś jednoznacznie odpowiedzieć?

3.
Cytuj:
Nie ma czegoś takiego jak "protest" w prawie, więc tym bardziej nie ma sensu rozważać, czy jakiś wpłynął.

Czyżby???
Tym razem wykorzystałeś słowo "protest" (zamiast "odwołanie").
Tymczasem nawet w Regulaminie Zawodów BS stoi:
Cytuj:
Uczestnik zawodów (a w teamach, kapitan) może składać odwołanie (protest), jeśli zostaną zachowane warunki i spełnione wymogi proceduralne

też sprytna ucieczka od odpowiedzi.

4. "Wycieczki" do Jarka nie będę komentował, nie zasługuje nawet na polemikę.

_________________
Pozdr.
T.


25 grudnia 2014, o 13:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
Mam nieodparte wrażenie że w nasze grono został wypuszczony zły dżin.
Po czymś takim już żaden wynik nie będzie cieszyć i żadne zwycięstwo nie będzie pewne.
Jak to odkręcić?

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


26 grudnia 2014, o 13:45
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
Michał, jak to odkręcić to jest właśnie pytanie do Ciebie i pozostałych osób zarządzających brydżem w Okręgu.
ML


26 grudnia 2014, o 13:51
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL