Teraz jest 28 marca 2024, o 14:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Indywidualne Mistrz Okręgu 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Indywidualne Mistrz Okręgu
Gratulacje na Stasia Łańskiego - stary mistrz nie rdzewieje :)
A tak z czystej ciekawości czy można gdzieś dowiedzieć się o wyniki - gratulacje chciałem przesłać, ale nie za bardzo wiem komu.

Pozdr
A


21 grudnia 2014, o 11:31
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
O, to teraz dla odmiany zrobił się nadmiar wyników:) Co prawda według obu wersji końcowy układ tabeli nie bardzo powinien mnie interesować, ale też chciałbym wiedzieć komu pogratulować. Zgodnie z Regulaminem Zawodów Brydża Sportowego oraz MTB okres reklamacji upływa 30 minut po ogłoszeniu wyników. Od ogłoszenia wyników do wręczenia nagród i rozejścia się uczestników turnieju to minęło dobrych kilka razy po 30 minut, a żadnych reklamacji nie było. To kto jest Mistrzem Okręgu? Według regulaminów wychodzi, że Stasiu. Według nowej tabelki, że Jul. A,tak z ciekawości, kto ma prawo zmiany prawomocnych wyników turnieju? I czy jest na to jakiś konkretny czas? Czy na przykład może się okazać, że na Turnieju Otwarcia Sezonu aktualnym Mistrzom Okręgu Par ktoś obwieści, że doszło do pomyłki w obliczeniach i wygrała para X, bo pomyliły się, np.numery par a oni zajęli miejsce ochnaste i są proszeni o zwrot nagród?
Pozdrawiam, ML.


22 grudnia 2014, o 23:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 16:41
Posty: 12
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
cz.
Dla normalnego człowieka oczywistym jest że miszczem jest ten kto WYGRAŁ a nie kogo ogłoszono ( bez znaczenia kiedy ) za zwycięzcę. Niestety patologie naszego tzw. " życia publicznego" ( np. wybory ) przenoszą się nawet do kart. Paranoja!


23 grudnia 2014, o 13:29
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
Ktoś dał [...], tylko kto?
Jak podał Michał, za Regulaminem Zawodów BS, okres "reklamacyjny" to 30 min., chyba, że w Regulaminie konkretnego turnieju stoi inaczej, co w tym przypadku nie miało miejsca.

Pytanie do Sędziego zawodów:
czy w ciągu owych 30 min. ktoś zgłosił protest?

1. Jeżeli tak, to nikt nie miał prawa przed jego rozpatrzeniem, wieszać medali i rozdawać pucharów.
2. Jeżeli nie, to nikt nie miał prawa przyjmować i rozpatrywać żadnych skarg w terminie późniejszym, a tym bardziej zmieniać prawomocnych wyników.

Przy odpowiedzi 1, [...] dał Sędzia przy współudziale* (?) Zarządu ogłaszającego wyniki, mającego (?) świadomość złożonego i nierozpatrzonego protestu. Myślę, że w tym przypadku oficjalne winny być wyniki POPRAWIONE, bez odbierania nagród finansowo-rzeczowych.
Nowemu Mistrzowi honorarium wypłaca winny zajścia.

Przy odpowiedzi 2, wina za zamieszanie leży WYŁĄCZNIE po stronie Sędziego, a ogłoszone na sali wyniki są PRAWOMOCNE I OSTATECZNE.

_________
*współudział zależny od tego, czy Zarząd posiadał taką wiedzę.

_________________
Pozdr.
T.


23 grudnia 2014, o 16:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
To taka samonakręcająca się spirala - nie prowadzimy indywidueli, bo są z nimi problemy, są z nimi problemy, bo ich nie prowadzimy. :D
Niestety rotacje indywidualne są w porównaniu do rotacji parowych są rotacjami skrajnie skomplikowanymi, a już te pierwsze w swoich modyfikacjach (howel autokomplementarny, appendix klasyczny czy odwrócony) potrafią przyprawić o ból głowy zawodników.

Teraz mleko się wylało i wszystkie rozwiązania są złe, choćby dlatego, że żadne nie pomoże osobie, która myślała że udało się jej zwyciężyć, a tu się okazuje że jednak nie. Nie pierwszy i nie ostatni raz coś takiego się zdarzyło.

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


24 grudnia 2014, o 05:06
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
Czyli nic się nie stało. Trudno prowadzi się takiego indywiduela. Co prawda odbywają się, np. różne mistrzostwa i jakoś się je udaje zakończyć, ale to trzeba rozpatrywać w kategoriach cudu. Dobrze zrozumiałem? O co chodzi w powyższym komentarzu? Czy to nie jest może komentarz, a obrona kolegi sędziego?


24 grudnia 2014, o 06:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
Poziom powyższej zaczepki jest tak niski, że bez wątpienia zignorowanie jej spełnia warunki logicznej alternatywy. Podejmę jednak polemikę - pominę jednak bezczelne wycieczki osobiste.

Nie, udane zakończenie turnieju nie stanowi cudu. Podobnie nie trzeba cudu by turniej indywidualny spotkał trudności. Zwykle problemy wychwytują pierniczki (nie te rozdania), a jeśli rozdania są "te", to zwykle na sali, szczególnie na imprezie mistrzowskiej, znajduje się jakiś mistrz dostatecznie bystry by rozpoznać, że jego wynik nie koresponduje z tym co grał. Nie zliczę nawet sytuacji, w których bystry zawodnik "obudził" sędziego, że turniej jest "skopany". Ostatni raz był całkiem niedawno - Otwarte Mistrzostwa Gdańska, turniej, jakżeby inaczej, indywidualny - zwrócili mi uwagę na problem z rotacją już w trzeciej rundzie, a przez pozostałe kilkanaście rozdań pracowicie klapałem na komputerze. Gdyby nikt mi nie zwrócił uwagi, to nie wiem kiedy bym się zorientował. To co program zrobił "z moimi plecami" przerosło wszelkie pojęcie. Zrozumiałem skąd to się wzięło, ale nie spodziewałem się zupełnie. Problem z turniejem nie jest niczym niezwykłym. Problem z turniejem indywidualnym tym bardziej. Problem niewykryty do końca turnieju dopiero stanowi pewne wydarzenie.

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


24 grudnia 2014, o 07:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
Kompletnie nie rozumiem o jakie zaczepki
Ci chodzi, ale każdy ma prawo do własnych interpretacji słowa pisanego jakkolwiek byłaby ona rozbiezna z intencjami autora lub wręcz irracjonalna. Za zaczepki możesz więc uznać następne zdania i może tym razem będziesz miał trochę racji. Po pierwsze, podstawowe pytanie brzmiało jakie są wyniki turnieju, a nie jakie problemy stawia przed sędzia organizacja zawodów indywidualnych. Po drugie, oczywiście moim zdaniem, z którym zapewne się nie zgodzisz i potraktujesz, jako kolejną chamska zaczepke, takie właśnie błędy sędziów jak przedmiotowy w połączeniu z ich arogancja (to dla odmiany moja interpretacja Twoich intencji z poprzedniego posta) powodują niechęć graczy wobec środowiska sędziowskiego.
Pozdrawiam, ML


24 grudnia 2014, o 08:43
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
mike72 napisał(a):
Kompletnie nie rozumiem o jakie zaczepki
Ci chodzi, ale każdy ma prawo do własnych interpretacji słowa pisanego jakkolwiek byłaby ona rozbiezna z intencjami autora lub wręcz irracjonalna.

Mam prawo nazwać irracjonalną lub też celowo złośliwą interpretację "zaczepką".
Cytuj:
Za zaczepki możesz więc uznać następne zdania i może tym razem będziesz miał trochę racji. Po pierwsze, podstawowe pytanie brzmiało jakie są wyniki turnieju, a nie jakie problemy stawia przed sędzia organizacja zawodów indywidualnych.

Gdyby pytaniem było jakie są wyniki wyniki turnieju, to przeczytanie:
http://kpzbs.host4u.pl/index.php?option ... &Itemid=32
rozwiązywałoby by problemy. Jeśli nie to można skontaktować się albo z sędzią, a jeśli wciąż są problemy, to z jego przełożonymi. Forum jest chyba ostatnim miejscem, na którym szukałbym wyników.
Cytuj:
Po drugie, oczywiście moim zdaniem, z którym zapewne się nie zgodzisz i potraktujesz, jako kolejną chamska zaczepke, takie właśnie błędy sędziów jak przedmiotowy w połączeniu z ich arogancja (to dla odmiany moja interpretacja Twoich intencji z poprzedniego posta) powodują niechęć graczy wobec środowiska sędziowskiego.

Człowiek ślepy widzi wszędzie ciemność. Tyle przyszło mi do głowy, gdy przeczytałem, że wykazałem się arogancją względem zawodników. Chyba pierwszy raz w "karierze", ktoś mnie o to posądził. Uświadomiłem nieuświadomionych, że wywalenie się turnieju indywidualnego, to nie jest wydarzenie szczególnie niezwykłe - nie szukając daleko ostatnio w Nowej Kaletce Czaja po pierwszej czy drugiej rundzie odkrył, że coś poszło nie tak. Zrobiliśmy 8 minutową przerwę, puściliśmy turniej, a następnie przez 30 minut Czaja intensywnie klepał schemat w KoPSie. Fakt - turniej był nieplanowany (z pół godziny wcześniej Czaja się dowiedział?), a dodatkowo było mało czasu, niemniej wciąż był to Czaja. No i zorientowaliśmy się, bo ktoś trafił na rozdania, które grał. A gdyby nie trafił?

Dla mnie zagadką jest czemu to tak późno wypłynęło i tego chciałbym się dowiedzieć. W zamian dowiaduję się, że jestem arogancki, traktuję zawodników z góry i kryję kolegę po fachu. Cud, że ktokolwiek Wam tam chce sędziować. :D Raz jak prowadziłem turniej, to byłem aż zaskoczony jakie problemy może wywołać proste polecenie "Przepraszam, ma pan chwilę, to proszę wprowadzić zapis do pierniczka." - człowiek był na EW, więc uważał, że przekraczam swoje kompetencje. Pomogło zacytowanie z pamięci Regulaminu Zawodów i dwóch ustępów z MPB, niemniej dlaczego po prostu nie można wypełnić uprzejmej prośby? Jakbym losowego człowieka na ulicy poprosił, to by spełnił prośbę (o ile byłaby w jego mocy) - tymczasem zawodnik na turnieju staje okoniem? :? Ludzie obcy są dla siebie bardziej mili, a brydżyści zwykle znają się dziesiątki lat i najwyraźniej postawa godna dżentelmena znudziła się gdzieś z końcem połowy zeszłego wieku.

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


24 grudnia 2014, o 09:02
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Indywidualne Mistrz Okręgu
Odnoszę wrażenie, że mówimy o różnych rzeczach. Przeczytałeś wątek? Wyniki zostały ogłoszone, nagrody rozdane. W ostatnim miejscu, gdzie byś ich szukał także je podano. Potem zmieniono. Może napisz zatem co z nagrodami. Co mówią przepisy w takich sytuacjach? Czy wyniki można zmienić po upływie okresu reklamacyjnego, itd. O to pierwotnie chodziło w tym wątku. Nie było moim zamiarem wydawanie się z Tobą w awantury, ale jak widać obaj interpretujemy swoje wypowiedzi jako napastliwe, co powtarzam nie było moją pierwotną intencją.
Życzę zdrowych i wesołych Świąt


24 grudnia 2014, o 09:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL