Teraz jest 28 marca 2024, o 09:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Brydż u murzynów 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Brydż u murzynów
Nic nie rozumiem:

Jak ktoś mi pokazuje karty - odmawiam gry i proszę o wyrównanie.

Poza tym - rozmawiamy Adam nie o zasadzie fair play tylko o oszustwie.

Jak ktoś mnie oszukuję to o tym mówię sędziemu.

Jak ktoś oglądał rozdanie to zgłasza się do sędziego i prosi o zdjęcie rozdania.

Brydż nie jest ( nie powinien być )przyczółkiem dla cwaniaków ...

I jeśli będziemy zawsze tłumaczyć takie zachowania - to od razu stwórzmy wszystkim zainteresowanym grę pt. brydż full kontakt i niech tam się wykazują "zdolnościami czy słabościami"

Pozdrawiam,


24 października 2014, o 11:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 listopada 2012, o 10:05
Posty: 6
Post Re: Brydż u murzynów
Na turnieju GP Gwiazda przyszedł do mnie kol.Janek i wyjaśniał wydarzenia. Stwierdził, że mając w I rundzie pauzę bezwiednie oglądał kontrowersyjne rozdania,ale będąc zaabsorbowany swoimi osobistymi sprawami nie zwrócił na to uwagi.Wyjaśnił też ,że nie miało to wpływu na decyzje przy rozgrywaniu tych rozdań przy stoliku.Wyjaśnienia te osobiście mnie przekonały. Jak słusznie pisze Adam podczas turnieju obowiązują przepisy i regulaminy i sędzia jest od podejmowania decyzji i przestrzegania prawa. Nawiasem mówiąc może skończy się wychodzenie na papierosa podczas trwania sesji ,czy picie alkoholu przy stoliku.
Andrzej Grela


7 listopada 2014, o 19:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: Brydż u murzynów
Zdzislaw56 napisał(a):
Witam.W przedstawionej sprawie ja podjąłem złą decyzję dopuszczając do rozegrania wymienionych rozdań przez parę której zawodnik je poznał.Oczywiście sytuacja w której zawodnik pozna rozdanie przed jego rozegraniem jest niedopuszczalna i godna potępienia.Ja niestety zwróciłem na ten fakt uwagę zawodnikowi ale nie byłem stanowczy i podjąłem decyzję o rozegraniu tych rozdań uznając,iż para grająca w obronie może uzyskać wynik lepszy od średniej jeśli zawodnik znający rozdanie zalicytuje poprawnie to co wynika z karty,a broniący zalicytują tak jak połowa grających czyli będą grali piki. Obserwując licytację tych rozdań para broniąca nie podjęła walki do końca pasując na 4Kier.Ze swej strony teraz mogę tylko przeprosić pozostałych uczestników poniedziałkowego turnieju za zaistniałą sytuację i więcej takich decyzji nie podejmę uśredniając natychmiast rozdania które były poznane przez jakiegokolwiek zawodnika.I mam nadzieję że nie będzie to brydż u murzynów.

Zdzisław Zachwieja

Jest jedna poważna wada takiego podejścia:
  • jeśli nagram > 40%, to sędzia mi zdejmie (i da nie wiaodmo ile, przedział jest zamknięty od 0 do 40)
  • jeśli nagram <= 40%, to sędzia mi to zostawi
Ponadto skoro sędzia dopuścił do zagrania to rozdanie, to jednocześnie działanie sędziego stało się nośnikiem dodatkowej informacji - sędzia oczekuje, że dostanę słaby zapis. Kolejna informacja, tym razem wynikająca z protokołu (tej jeszcze nie miałem!).

Z w/w wynika, że przegrałem rozdanie gdy już do niego siadłem. Nie sądzę, żeby moja gra w tym rozdaniu była "porównawcza" z grą na innych stołach - ja np. nie będę walczył o maksa w rozdaniu, bo wiem że to zupełnie dla mnie niemożliwe.

=========================

Żeby nie było wątpliwości - sędzia miał prawo dopuścić parę do rozegrania w/w rozdań. Zdaje się, że dla większości jest to wiedza zaskakująca. Prawo takie nadaje sędziemu przepis 16C2c i sędzia w praktyce z tego przepisu skorzystał. Nie można jednak warunkować utrzymanie wyniku od tego czy para nagra mniej czy więcej niż 40% - warunkiem zdejmującym rozdanie jest nie jego wynik, a wpływ uzyskanej informacji na przebieg rozdania. A co za tym idzie po tym gdy sędzia uznał, że rozdanie można było rozegrać, a następnie gdy nie znalazł przesłanek skorzystania z dodatkowej informacji to nie miał prawa zdjąć rozdania, zatem końcowy rezultat działalności sędziego należy ocenić jako prawidłowy i konsekwentny.

Do oceny sędziego pozostaje czy kibicowanie przy stole pozwala mimo wszystko zagrać normalnie rozdanie. Osobiście podjąłbym decyzję inną (choćby po to by uniknąć kontrowersji), niemniej podjęta przez sędziego decyzja była zgodna z prawem.

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


Ostatnio edytowano 24 grudnia 2014, o 05:32 przez MarcinW, łącznie edytowano 1 raz

24 grudnia 2014, o 05:16
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: Brydż u murzynów
Radziecki napisał(a):
Nic nie rozumiem:

Jak ktoś mi pokazuje karty - odmawiam gry i proszę o wyrównanie.

  1. nakazałbym rozegranie rozdania
  2. informacja przez Ciebie uzyskana jest legalna
  3. jeśli pochwaliłeś się na głos przy stole, to dla Twojego partner jest nielegalna, a dla drugiego przeciwnika legalna
  4. jeśli wciąż odmawiasz rozegrania rozdania, to zapisujemy 60+%/0%, gdzie 0% jest Twoje
Podstawa prawna: MPB 74C5

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


24 grudnia 2014, o 05:31
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL