Teraz jest 28 marca 2024, o 16:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Nadmiar podejrzliwości ? 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Nadmiar podejrzliwości ?
Pierwszy raz pojechałem do Więcborka i stwierdziłem ,że to całkiem sympatyczny turniej i z pewnością pojadę w przyszłym roku , jeśli się odbędzie ..

skąd tytuł .?

Kolega zwrócił mi uwagę na zapisy z ostatniej rundy na jednym ze stołów , aż dziw , że nie sprzedawano biletów na ten spektakl .
Ciekawe czy para nr 25 jest w stanie wytłumaczyć jak doszło do tak aberacyjnych kontr i wyników ??
Gwałtowny przypływ miłości czy nienawiści do przeciwników , a może partnera ??
M


2 września 2014, o 15:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 marca 2010, o 18:17
Posty: 53
Post Re: Nadmiar podejrzliwości ?
Tym "przypadkiem" zajmiemy się w najbliższym czasie . Nie ulega wątpliwości , że brydż jest takim samym sportem jak każdy inny . Niesportowe zachowanie powinno być napiętnowane ale także gruntownie zbadane . Przepuszczenie piłki przez bramkarza to podkładka czy tylko czysta głupota?Przepuszczenie 2x w tym samym meczu??...


5 września 2014, o 14:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Nadmiar podejrzliwości ?
I cóż , w zapowiedziach kolejny tur z dużymi nagrodami , dzięki firmie Bemix i Zarządowi KPZBS
Powstaje pytanie czy Regulamin tych zawodów uniemożliwi działalność "spółdzielni' , których istnienie nie notowano przez ostatnich kilkanaście lat.............................


5 września 2014, o 18:24
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 23 sierpnia 2009, o 17:01
Posty: 28
Post Re: Nadmiar podejrzliwości ?
Witam
Tak się składa, że znam wszystkich zawodników których Mietek najpierw oskarżył a później sam osądził. Jestem tym co najmniej zniesmaczony. Każdy w końcu turnieju robi różne dziwne rzeczy, chcąc poprawić swój wynik. Wychodzi różnie, jak strzelanie z dwururki. Zarzucanie niesportowej rywalizacji (podkładania się) jest kwestionowaniem koleżeńskiej atmosfery naszych brydżowych spotkań. Zasada prosta, jeżeli koledze pomogę to innego kolegę spuszczę. Czemu to ma służyć?
Reasumując zarówno Mietek jak i Jarek trochę przesadzacie.
Co do "skazanych": Bohdana, Kazia, Jurka i Wiesia jestem przekonany o czystości sportowej.
Pozdrawiam
Mariusz


7 września 2014, o 14:45
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Nadmiar podejrzliwości ?
Po pierwsze swoją opinie może wyrazić każdy, po to jest FORUM
co to Sądu , to jego nie ma i nie będzie bo nie można nikomu udowodnić ,ze działał ze złej woli a nie chwilowej niepoczytalności jasnej .

Chciałbym jedynie przeczytać uzasadnienie kontry w pierwszym rozdaniu , oraz jak doszło do gry w kierki w drugim , bo jak sam możesz zauważyć puszczono aż 2 lewy grając praktycznie w widne karty...

I niestety nic nie poradzę na to , ze Twoja opinia Mariusz jest odwrotna do mojej ,...


7 września 2014, o 22:01
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 listopada 2012, o 10:05
Posty: 6
Post Re: Nadmiar podejrzliwości ?
Komisja Dyscypliny KPZBS zajęła się wyjaśnieniem kontrowersji związanych z tymi rozdaniami.Otrzymała wyjaśnienia od wszystkich czterech graczy.Cała czwórka oświadcza że,nie pamięta licytacji i rozgrywki w rozdaniach 25 i 26 ostatniej rundy turnieju w Więcborku.
Komisja po wysłuchaniu wyjaśnień postanowiła ukarać kol. Wiesław N. i kol.Kazimierz L. karami upomnienia za niesportowe zachowanie.
Andrzej Grela.


24 października 2014, o 16:40
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Nadmiar podejrzliwości ?
Nie wierze w zbiorowym nagłą amnezję.
Jeżeli już komisja dyscyplinarna ukazała dwóch zawodników to dlaczego nie wszystkich.

I tak na boku - każdy z nas - pamięta własne tzw. Świry i z reguły pamięta takie " zagrania " przeciwników. Przynajmniej w ostatnim okresie.

Tłumaczenie takich sytuacji niepamięcią, jest kolejnym przykładem cwaniactwa o którym pisałem już w wątku obok.

Dla mnie osobiście wyniki tej rundy zostały "wydrukowane" w tzw. Spółdzielni i całą 4 zaprosiłbym na wczasy od brydża na okres przewidziany w prawie brydżowym.

Pozdrawiam


27 października 2014, o 09:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Nadmiar podejrzliwości ?
Radziecki napisał(a):
Tłumaczenie takich sytuacji niepamięcią, jest kolejnym przykładem cwaniactwa o którym pisałem już w wątku obok

Czepiasz się, przecież sporo wody już upłynęło. Podejrzliwy typ z Ciebie :shock:

Dreptak i Trypućko uchodzą za przyjaciół. Przynajmniej tak są postrzegani. W parze grywają rzadko, częściej w opozycji. Na boisku bywa różnie – raz jeden, raz drugi górą.

Trypućko zapodał firmówkę. Dreptak w coś tam zaserwował. Jako, że kontrakt był nadwyżkowy, Trypućko sprawnie, w luźnej i przyjaznej atmosferze, zbiera do worka. Jako ostatnią kładzie na stole niebieską ósemkę i wskazując na Dreptaka deklaruje: „to jego, ma dziewiątkę”. Ten przytakuje, tasuje swój komplet i chowa do kasety.
Wynik wklepany do pierniczka i ... Dreptak pospiesznie odchodzi.

-„Jesteś pewny, że on miał tę niebieską dziewiątkę, a nie zielonego asa?” – spytał partner.
Po chwili zastanowienia Trypućko przywołuje przyjaciela:
- „ Hej Dreptak, co dołożyłeś w przedostatniej lewie?"
- "nie pamiętam"
- "... a co trzymałeś do końca?”
- „… hmmmhmmm nie pamiętam…”

_________________
Pozdr.
T.


28 października 2014, o 18:38
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Nadmiar podejrzliwości ?
Znowu ciekawe zapisy (tur poniedziałkowy). Może dopóki są one świeże skomentuje ktoś jak do tego doszło.
Rozdanie nr 8.
5D bez 5 na 7 atu - rozumiem ze W odsprzedał kolor karowy, a partner pojechał - zdarza się
3S bez 4 na 6 atutach - rozumiem, że W tym razem ustosunkował się do kontry E na jakies kiery opsów zgłaszając trójkę pikową
Ale jak wytłumaczyć 9 lew na 1NT z reki E po celnym wiście kierowym. Gdybym widział 6 lew - rozumiem puścili lewkę, 7 cóż dwie puszczone też się zdarza, 8 jakoś można się doszukać, ale 9 - patrzę jak sroka w gnat i nie widzę.

Pozdr
A


5 listopada 2014, o 19:19
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 marca 2011, o 20:15
Posty: 2
Post Re: Nadmiar podejrzliwości ?
Witam . Jako ,że faktycznie jesteśmy świeżo po turnieju poniedziałkowym pamiętam 8 rozdanie licytacja szła skocznie .
W - N - E - S
PAS 1TREFL X 1KIER
PAS 2KIER 3KIER PAS
4KARO PAS 5KARO PAS

Nie daliśmy kontry ale nie miało to już znaczenia . Pozostałych rozdań nie znam więc się nie będę ustosunkowywał . Ja nie widzę w tym rozdaniu nic dziwnego masa podobnych jest na każdym turnieju , silna karta u jednego partnera a właściwie nic u drugiego i naciągnięty kontrakt. Pozdrawiam Mariusz Krakowiak


5 listopada 2014, o 19:55
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL