Teraz jest 28 marca 2024, o 18:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 zjazd w Pieczyskach 7.02. do kapitanów drużyn 
Autor Wiadomość
Post zjazd w Pieczyskach 7.02. do kapitanów drużyn
Z uwagi na nieobecność w trakcie rozgrywania III Rundy rewanżowej i opisane przez A. Wiosnę na forum nadużywanie alkoholu przez większość przedstawicieli poszczególnych drużyn..."pijanych było tylu, że sędzia powinien przerwać zawody"...
Bardzo proszę kapitanów i przedstawicieli drużyn III ligi i Okręgowej o nadsyłanie własnych opinii o zaistniałym i opisanym na forum temacie.
Opinie Państwa posłużą do podjęcia obiektywnych decyzji na zwołanym w trybie nadzwyczajnym Zarządzie.
Bardzo proszę w szczególności o opinie Benmaru, Telbudu, KTB Koło Bemix-u Więcbork i Tarpana Mrocza.
Poruszony problem nie jest problemem natury organizacyjnej i środowiskowej. Uważam, że problem ten jest problemem społecznym, a jego ocena i przeciwdziałanie zachowaniom nagannym i srzeczecznym z duchem sportowym to nietylko problem Zarządu KPZBS.
Dla jasności i obiektywnemu rozpatzreniu opisanego zagadnienia będą przede wszystkim służyły Wasze uwagi i spostrzeżenia
Jarek Żurawski
Wydział Gier


8 lutego 2009, o 19:40
Post Re: zjazd w Pieczyskach 7.02. do kapitanóe drużyn
Opinie proszę przesyłać na adres mailowy jarek.zurawski@wp.pl


8 lutego 2009, o 19:41
Post Re: zjazd w Pieczyskach 7.02. do kapitanóe drużyn
e-mail jarek.zurawski1@wp.pl


8 lutego 2009, o 19:52
Post Re: zjazd w Pieczyskach 7.02. do kapitanóe drużyn
Witam Andrzeju

Chciałbym Ci serdecznie podziękować za podjęcie tego ważnego i skomplikowanego
problemu nurtującego nasze środowisko brydżowe i nie tylko.
Mam nadzieję ,że Twój głos będzie początkiem dyskusji o tym problemie w naszym
środowisku brydżowym.
W najbliższym tygodniu (myślę, że w czwartek) odbędzie się posiedzenie Zarzadu, który w
poszerzonym składzie (serdecznie Ciebie zapraszam) podjemie działania mające
na celu rozwiązanie tego problemu.

Wiesław Paczkowski


8 lutego 2009, o 20:04
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: zjazd w Pieczyskach 7.02. do kapitanóe drużyn
Problem z jednej strony jest bardzo prosty z drugiej jednak bardzo skomplikowany. Wystarczy wprowadzić zakaz spożywania na sali gier. Jest jednak bar, z którego do stołu mogą podchodzić zawodnicy w formie Messerschmitta. Z drugiej strony alkohol jest przecież dla ludzi, i nikomu nie powinno przeszkadzać wypicie jednego piwa.
Na II lidze jest absolutny zakaz spożywania przy stole, co ma jednak zrobić sędzia widząc zawodnika pijącego ze szklanki Coca-colę (Cola jedynie do zabarwienia zawartości szklanki) - wąchać, czego mu do tej Coli dolano??
Moim zdaniem sędzia powinien interweniować bezwględnym przerwaniem meczu, skutkującym walkowerem (czasami obustronnym) w każdej sytuacji, gdy stwierdzi przy stole obecność nietrzeźwego zawodnika. Na czym opierać ma swoje przypuszczenia???? Nie będziemy sędziów wyposażać w alkomaty, niemniej nie jesteśmy dziećmi i nie będziemy bawili się w precyzyjne definicje. W sytuacji, gdy zawodnik swoim zachowaniem daje sędziemu lub przeciwnikom jednoznaczne podstawy do takiego stwierdzenia sędzia MUSI!!!! interweniować.
Muszę niestety stwierdzić, że problem dotyczy szczególnie naszego właśnie okręgu nie tylko w przypadku III ligi. Na poprzednich zjazdach II ligi zdarzały się przypadki, że to właśnie niektórych zawodników bydgoskich można było przy stole zastać w stanie wskazującym.

Pozdr
Adam Wujków


9 lutego 2009, o 08:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: zjazd w Pieczyskach 7.02. do kapitanóe drużyn
...wiem, że forma przyjęcia anonimowego rozmówcy nie napawa zaufaniem, ale z kilku istotnych względów chcę zachować anonimowość...do czasu.
Jestem kilkunastoletnim uczestnikiem zjazdów lig...poza I ligą. Problem alkoholu zawsze był, działania zarządu były mniej lub bardziej skuteczne...pamiętacie postawy Czesia M...Jurka...Kazia...i wielu wielu innych, były kary, były dyskwalifikacje itp. Problem nie znikł i nie zniknie tak jak i pijani kierowcy...Trudno jest jednak ze spokojem odnieść się do opisu A. Wiosny....byłem do końca zjazdu i poza trzema osobami: przede wszystkim partnera A.W pozostałych zawodników ten opis obraża....
Mamy nowy Zarząd, do którego podchodziłem z dużym brakiem zaufania...co do kilku jego członków zdania nie zmienię....żałuję, że faktycznie na tej III rundzie nie było prowadzącego rozgrywki Jarka Ż, który do tej pory bardzo dobrze panował nad całością zjazdów, ale fakt, że partner wyzywa partnera powoduje odniesienie się do pozostałych uczestników jako bełkoczących pijaków jest szczytem chamstwa Panie Andrzeju.
Byłem przeciwny dwudniowym zjazdom...dzisiaj uważam, że w takiej formie powinny być. Podzielam zdanie Adama i wypowiedzi Jarka, że sędzia decyduje o obliczu rozgrywek....i to on posiada instrument jakim jest Regulamin Rozgrywek i MPB, stanowczość sędziego jest podstawą rozgrywek.
Wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu jest średniowieczem...za chwilę nie będę mógł palić...głośniej westchnąć itp, to nie zakazy budują i tworzą obyczaje, ale zdrowy rozsądek i dyscyplina.
Mam cichą nadzieję, że na spotkaniu Zarządu pojawi się więcej osób, a nietylko Pan A.W., liczę również na zdrowy rozsądek członków Zarządu przede wszystkim Wiesia, Grzesia, Zbyszka i Jarka...Panowie uporządkowaliście rozgrywki, które są płynnnie i sprawnie przeprowadzane...nie dajcie się zwariować


9 lutego 2009, o 09:40
użytkownik

Dołączył(a): 19 października 2008, o 15:47
Posty: 50
Post Re: zjazd w Pieczyskach 7.02. do kapitanóe drużyn
Witam zawodników.

1. uwaga do moderatora proszę pozbierać wątki Pana Andrzeja w jednym miejscu.

2. rozmowy na temat alkoholu i w ogóle organizacyjne i sędziowskie powinny być w innym dziale a nie w dziale eksperta

3. alkoholu nie pijam ani na turniejach ani na lidze i jestem za zakazem spożywania przy stole tak jak to jest na zawodach II ligi, jednak to czy ktoś pije przy barze to jego sprawa; co innego zachowanie ! wyzwiska przy stole powinny skutkować natychmiastowym wezwaniem sędziego

pozdrawiam


9 lutego 2009, o 11:50
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL