Teraz jest 28 marca 2024, o 13:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 W co my gramy? 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: W co my gramy?
Z wielkim zaskoczeniem i rozbawieniem przeczytałem wypowiedź Grzegorza. Nie byłem uczestnikiem tego zjazdu, wydarzenia znam od osób postronnych spoza zainteresowanych drużyn (rozmawiałem z kilkoma uczestnikami zjazdu). Cieszę się, że na forum wypowiedział się także Rafał, jako przedstawiciel drugiej strony - mamy przedstawiony obraz sytuacji zgodny z tym, jaki mi przekazali postronni obserwatorzy.
Grzegorz, ty jako kapitan (prezes) drużyny ponosisz osobiście odpowiedzialność za wystawienie do meczu pijanego zawodnika (lub jeżeli nie ty wystawiałeś skład to osoba przez ciebie uprawniona), gdyż konsekwencje (a podejrzewam, że takie zostaną wyciągnięte) dotkną całą waszą drużynę. Rozbawiło mnie stwierdzenie o żądaniu przebadania alkomatem. Od razu widzę ten obraz słaniającego się gościa mówiącego: Panie Sędzio!!! Ja PIJAAANYYYY????
Nie ma najmniejszego znaczenia czy facet miał 0,5 czy 1,5 promila. Skoro jego zachowanie odbiegało od "normalnego" zachowania przy stoliku, nie miał prawa grać w tym meczu, a ty ponosisz pośrednią odpowiedzialność, że go do tego meczu wystawiłeś!!! Przepisy stanowią jasno - przytoczył je ostatnio Andrzej Wiosna.
Po drugie, jestem zaskoczony koniecznością wzywania sędziego do tego przypadku. Sędzia powinien automatycznie przerwać mecz, nie czekając na tak daleki rozwój wypadków, zwłaszcza, że był już uczestnikiem wcześniejszych wydarzeń przy stoliku. I nie ma tu najmniejszego znaczenia wynik przy stoliku - BTG mogło przegrywać nawet ze 100IMP - jest to kompletnie nieistotne.
Absolutnie nie jestem zwolennikiem prohibicji. Uważam, że nie możemy zabronić w ciągu całego dnia gry wypicia 1 piwa lub 1 drinka - ale NIE WIĘCEJ!!! Jako kapitan nie wystawiłbym także pijanego zawodnika, (gdyby się to któremuś mojemu zawodnikowi zdarzyło) do gry, gdyż wiem na jakie mógłbym się narazić konsekwencje.
Grzegorz powiem brutalnie i brzydko - narobiliście gnoju, to w nim nie grzebcie bo smród uderza przede wszystkim w was. Starajcie się załagodzić całą sytuację, a nie ją jeszcze rozjątrzać.
Do prezesa Wiesława - mam nadzieję, że sędziowie będą reagować samoistnie, bez konieczności angażowania ich przez zainteresowane strony.
Pozdrawiam
Adam Wujków


9 marca 2009, o 09:01
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: W co my gramy?
...w trakcie posiedzenia Zarządu jasno określono, że naganne zachowania zawodników naduzywających alkohol będą sankcjonowane. Przed rozpoczęciem zjazdu podszedłem do Andrzeja Gołygowskiego oraz głównego bohatera zdarzeń kol. Fursa, prosząc o o niepowtarzanie zachowań z poprzedniego zjazdu. uważam, że na pewnym poziomie taka rozmowa powinna być odebrana jako przyjacielski gest. Panie Grzegorzu...skoro był Pan na zjeździe to powinien Pan zauważyć jako kapitan "suchą zaprawę ...na mokro" Pańskiego zawodnika przy bufecie....oraz to w jaki mobilny sposób zasiadł do stołu, a tak poza tym decyzja sędziowska była jednoznaczna i oczywiście jak od wszystkich decyzji przysługuje Pańskiej drużynie odwołanie do Wydziału Gier. Ja ze swej strony na najblizszym Zarządzie będę wnioskował o wyciągnięcie konsekwencji z kolejnego mało sportowego zachowania Waszej drużyny.
Jarek Żurawski
Wydział Gier
...a tak poza protokołem...nie alkomat jest Wam potzrebny Panie Grzegorzu, ale zdrowy rozsądek i poczucie odpowiedzialności. Bo nie tylko krzywdzicie siebie, ale wszystkich współuczestników zjazdu


9 marca 2009, o 14:54
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: W co my gramy?
Czytam ten wątek od pewnego czasu, i to z pewnym zainteresowaniem, gdyż problem jest powszechny. Być może nie powinienem się wypowiadać, gdyż forum jest przeznaczone dla zawodników K-PZBS, do których nie należę. Jednakże wypowiedź Adama jest dla mnie nieco zadziwiająca. Otóż, zapewne się mylę, ale uważam, że SĘDZIA, jak najbardziej powinien mieć prawo do "biegania po sali z alkomatem" i do podejmowania decyzji na podstawie uzyskanych odczytów. Na jakiej, bowiem innej podstawie, można podjąć "decyzję" o nadawaniu się danego zawodnika do gry (pił - nie pił). Cóż innego może o tym decydować? Może znajomość zawodnika przez Sędziego, może WK zawodnika, może .... , a może brak jakiegokolwiek Sędziego lub Sędziego, który potrafi cokolwiek.
M.L.


11 marca 2009, o 01:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: W co my gramy?
Witamy zachodniopomorskie!!!! Nawet jak jesteś zawodnikiem z Gryfem na piersiach, zawsze pozostaniesz nasz i będziesz miał pełne prawo do wypowiedzi - gdybyś nie był nasz, też posiadałbyś dokładnie takie same prawo jak inni.
Misiek, szkoda, że nie rozwinąłeś dalej tematu. Jaki proponujesz próg do przyjęcia???? 0,2 tak jak za kółkiem??? 0,5 dla określenia progu nietrzeźwości??? Czy może będziemy wyrzucać zawodników powyżej promila???
Przepisy mówią jasno - nie wolno przy stole pić!!
Wiadomo, że bezsensowne jest usuwanie zawodników, którzy do obiadu wypili sobie piwko.
Takim progiem według mnie powinna być widoczna zmiana w zachowaniu zawodnika przy stole, sprawiająca najczęściej, że jego zachowanie stanie się uciążliwym dla współuczestników gry (być może należy obniżyć ten próg). Poziom ten jest różny dla różnych osób, jednemu wystarczy 0,3 inny nawet mając we krwii 1.5 promila będzie się zachowywał zupełnie normalnie.
Dlatego powinno być tak jak w piłce nożnej, sędzia widzi co się dzieje - wyciąga żółtą lub od razu czerwoną kartkę, pisze raport i już - nie musi biegać z alkomatem, aczkolwiek nie wykluczam, że dowód ze wskazania alkomatowego mógły być niepodważalnym wyznacznikiem podjętej decyzji.
Panie Prezesie Wiesławie - może jednak zakupić alkomat na III ligę??
Pozdr
Adam


11 marca 2009, o 10:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: W co my gramy?
Ludzie co wy pierniczycie!
Furs miał alkomat , i żadał zbadania sobie trzeźwości ,
sędzia był w zmowie z BTG i odmówił wykonania swoich obowiązków !
Wyrzucenie Koła było tendencyjne!!


11 marca 2009, o 14:43
Post Re: W co my gramy?
I co mu wykazał - może 0,0 (widocznie ten alkomat innych wskazań nigdy nie wykazywał). Byłem tam i widziałem z boku. A na pierniczenie zapraszam do fabryki pierników.


12 marca 2009, o 08:11
Post Re: W co my gramy?
No mam pytanko : Jaki wynik meczu został wpisany do protokołu??

Czy wszystko jest oczywiste ? To pytanie do wielbicieli Regulaminu !!!

Miały miejsce następujące zdarzenia
Toczył się mecz BTG-Koło
pod bacznym okiem p.Sędziego ( jeśli gościa tak można określić ) , który siedział przy stole !
Czy sędzia był proszony o interwencje w trakcie gry ??

Bo jeśli nie to mamy następujący tok zdarzeń , gracz BTG
1.Rzuca karty -niesportowe zachowanie
2."Nie będę grał z pijanymi " -słowa obraźliwe dla przeciwników
3.Gracze BTG samowolnie przerywają grę , ich wola !

Wobec odmowy gry przez jedną z drużyn do protokołu powinien być wpisany walkower dla strony przeciwnej , w tym przypadku dla Koła .
Ewentualne roszczenia BTG powinien rozstrzygnąć WGID.

W przeciwnym wypadku na następnym zjeździe będziemy mieć
sytuacje że przerywam mecz bo opsy śmierdzą , są nieoogoleni , a tak wogóle to ich nie lubię i żądam walkowera .

Ogólnie sądzę że KTB Koło ma sprawę wygraną po ewentualnym odwołaniu do WGID PZBS .


12 marca 2009, o 15:15
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post Re: W co my gramy?
Sprawa jest wielce delikatna i może lepiej, gdybym się nie wypowiadał, tym bardziej że mnie tam nie było......
Ale
Z BTG graliśmy swego czasu mecz o awans. W tym czasie mój dzieciak leżał na OIOMie w Centrum Zdrowia Dziecka. W pewnym momencie dostałem telefon (spokojnie prowadziliśmy w meczu) że stan się pogarsza. Poinformowałem o tym wszytkich i poprosiłem o przerwanie meczu i dokonczenie go później. Z automatu była zgoda. Cóż z tego skoro za dwa dni zaczęły się regulaminowe podchody i tego meczu nigdy nie dokończyliśmy. Wyszukiwanie kruczków regulaminowych to nie nowina. Nawet na czacie BBO ostrzegałem Grzesia aby uważał, ale nie wiem czy odczytał ten post.
Z drugiej strony Grześ D. to mój kolega z pracy, znam jego solidność i wiem też jakie napotyka problemy prowadząc zespół bez sponsora. Zresztą swymn niefrasobliwym zagraniem grając w parze pozbawiłem nas tytułu branżowego mistrza Polski w teamach na rzecz Bubu Gołebiowskego (mam nadzieję że mi to już wybaczył hehe, choć od tego feralnego meczu juz nigdy razem w parze nie zagraliśmy).
Z trzeciej strony nasz przesympatyczny kolega GF. Spotkałem go po raz pierwszy na finale mistrzostw Polski par w Warszawie i......ludzie on wyglądał jak pijany :) Może to już jego taki urok i charyzma - mówić głośno i dużo, ale niekoniecznie w stanie po spożyciu nieprzyzwoitym.

A teraz co myślę.
Zdaje mi się, że ogłoszenie wyniku 18-0 jest nieporozumieniem. Po pierwsze: czy na pewno 18-0 i czy na ta burtę. Czytam, że mecz zerwał zawodnik BTG a nie sędzia. Jeśli przeciwnik przerywa grę, sugerując że przeciwnik jest niedysponowany a sędzia tylko akceptuje tą decyzję to nie wiem czy ten team która został przy stole naprawdę przegrał.
Taka sankcja to działanie piłatowskie. Jest jeszcze taki element, że prostest można składać krótko po meczu, nie wiem czy któraś ze stron protest złozyła, jesli nie to cała dyskusja jest już bezprzedmiotowa.
Tylko po co alkomat miałby posiadać GF, skoro z załozenia zechciałby pograć pod wpływem? A czytam że posiadał :)
Na moje, to GF przeważnie ma taki wygląd lekko euforytyczny ale czy to powód aby wyciągać tak surowe sankcje?
Nie dajmy się zwariować, trzecia liga to fajna zabawa i tak to traktujmy a Zarząd zamiast przyłączać się do bicia piany niech doszkoli sędziów. Jak sędziowie będą wiedzieć jaką bronią dysponują to problem sam się ureguluje - np. drużyny będą przyjeżdżać w składach 10-oobowych a przed meczem wszyscy będą poddawani przez kapitana (ewentualnie przeciwników) testowi takiemu jak stosują amerykańscy policjanci przy zatrzymywaniu kierowców :)

_________________
Tomasz Nadolski


12 marca 2009, o 21:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post ...egzamin z dojrzałości
...oblany egzamin z dojrzałości...
prywatnie to tak określę...bo we wszystkim co robimy powinniśmy mieć resztki godności...wiedząc...jak się zachowuję, co robię...i na tym forum wyszukiwać rzeczy..., że za przerwanie meczu ponosi winę BTG...jest to na poziomie...sami to sobie patrząc w oczy koledzy z KTB określcie...
Dlaczego egzamin z dojrzałości oblany...??
Koleżanki i koledzy...może nie jesteście dobrze...a może zbyt dobrze poinformowani, że za pewne rzeczy, takie jak wynajęcie sali trzeba płacić...może nie znacie realiów...ale koszty wynajęcia samej sali to kwoty rzędu 500-800 złotych za dzień...jeżeli potrafimy dobrze negocjować...mając na uwadze szczupłość budżetu na ligę...po kilkunastu rozmowach wybrano ośrodek TP w PIeczyskach, na zasadach symbolicznej odpłatności + konsumpcja...i wierzcie mi na słowo, że ok 80% użyczeń sal dla rozgrywek brydżowych jest opartych na tych zasadach. Byłem zdania...do dzisiejszego dnia, że otwarte stanowisko
Zarządu w sprawie spożywania alkoholu na imprezach brydżowych jest pułapką bez wyjścia i podcinanie gałęzi, na której sami siedzimy przy organizacji jakichkolwiek rozgrywek i turniejów....jednak po wypowiedziach kolegów z KTB i ich "fanów" stwierdzam, że niestety nie dorośliśmy do pewnego wymogu...a skoro nie...to wprowadzenie zakazu wnoszenia i spożywania alkoholu musi stać się wymagalne...a za tą decyzją mamy dwie rzeczy....podniesienie opłat za ligę, myślę, że Michał Dolny bardzo szybko ją przygotuje...prognoza wzrost opłat ...określam o 100%...drugie wielkie problemy z organizacją imprez w turniejach np. organizowanych w Karczmie Polskiej (wypowiadam się za siebie..) do poziomu 20 złotych od osoby...jako organizator zmuszony będę przy zamknietym bufecie do rekompensaty kosztów. Inne opłaty w innych ośrodkach też wzrosną...dzisiaj takie stanowisko przedstawię na ZArządzi...całkowity zakaz spożywania i wnoszenia alkoholu...a takie stanowisko jest wynikiem takich właśnie mało dojrzałych wypowiedzi, osób, które doskonale zdają sobie sprawę, że są winne, ale słowo za słowo jest dla nich ważniejsze od poczucia honoru...
Jarek Żurawski

.....jest to moje osobiste podejście do problemu...byłem bardzo przeciwny takim decyzjom (znając realia bazy dla rozgrywek)...zapewne potwierdzą to osoby, które były na Zatządzie 18.03...ale jeżeli któś nie potrafi tego pojąć...szkodząc Nam wszystkim...nie ma innego wyjścia
Ciśnie mi się na usta...zdanie odnośnie kultury Majów, ...że osiągneli tak wiele nie znając....


13 marca 2009, o 08:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: ...egzamin z dojrzałości
jarek.żurawski napisał(a):
podniesienie opłat za ligę, myślę, że Michał Dolny bardzo szybko ją przygotuje...prognoza wzrost opłat ...określam o 100%...


Starania moje idą nie w kierunku wzrostu opłat a w kierunku pozyskania naszego miejsca do grania.
Czyniłem już pierwsze kroki na opuszczonych starych obiektach Zawiszy.

Będę działał dalej ,aż nie uzyskamy przyzwoitych warunków do grania.
tak duża grupa ludzi skupiona przy pięknej inicjatywie
"Brydż trenerem umysłu i charakteru"nie może pozostać bez spokojnego i przyzwoitego miejsca do grania.
Mamy piekne ambicje szkolenia młodzieży i to czynimy.
Dla nich trzeba stworzyć porządne warunki.

Zwracam się do decydentów mogących pomóc w tej sprawie ,właczcie się do tego działania,wskazując wolne miejsca do spokojnego i porządnego uprawiania naszej dyscypliny sportowej.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


13 marca 2009, o 10:40
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL