Teraz jest 29 marca 2024, o 08:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Dlaczego m.in. warto grać w Pestce 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Dlaczego m.in. warto grać w Pestce
Bo np. za wygranie tur na 16 par dostaje się więcej pkli, niz urzeźbienie 39 parowej Katarzynki - i wszystko zgodnie z regulaminem klasyfikacyjnym PZBSu :lol:

Pozdr
A


8 listopada 2012, o 22:06
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post Re: Dlaczego m.in. warto grać w Pestce
Dobre;-)


9 listopada 2012, o 08:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Dlaczego m.in. warto grać w Pestce
Nie ma w tym nic dziwnego.

Mniemam, że organizatorzy GP KPZBS są biegli w czytaniu :D
Regulamin Klasyfikacyjny wisi na stronie PZBS od zawsze.
To Zarząd KP ustanowił tę samą rangę :!: cotygodniowym turniejom (też w Pestce) i w cyklu GP :o

Wszystkie mają rangę Turniejów Regionalnych o współczynniku 3.
Wystarczyło dołożyć jedną sesję dziesięciorozdaniową i byłoby 5.
Efekt? Za urzeźbienie Katarzynki byłoby 27 pkl-i a nie 17.

Może warto wziąć to pod uwagę tworząc regulamin przyszłorocznej GP?

PS. dla tych, którym nie chce się czytać RK wyjaśnię, że przy obliczaniu ilości pkl-i dla zwycięzców turnieju, dzieli się sumę WK przez ilość zawodników. W ostatnim pestkowym turze było to ponad 5,6 a w wiejskim turnieju GP nieco ponad 4,4. Tę średnią mnoży się przez współczynnik turnieju i dodaje 0,05xilość ludków. Stąd ta różnica.

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


9 listopada 2012, o 17:02
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Dlaczego m.in. warto grać w Pestce
A ja myślałem, że to ja mam etat nadwornego matematyka.
Słusznie Tomek, ale przyznasz, że regulamin jest słaby.
Podam taki przykład: do Pestki przyszło 10 par o średnim WK np. 7.
W następnym tygodniu przyszły dokładnie te same pary - a zatem taka sama konkurencja do wygrania, a dodatkowo przyszło 10 par o WK 4. Nie uważasz, że oprócz poprzednich 9 przeciwników masz teraz dodatkowych 10-ciu konkurentów do zwycięstwa. Ergo wygrać zatem na pewno trudniej, a pkli dostaniesz mniej za to zwycięstwo.

Pozdr
A


10 listopada 2012, o 07:50
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Dlaczego m.in. warto grać w Pestce
Pewnie masz rację.

PZBS wymyślił taki, nie inny algorytm. Może można by pomyśleć o zwiększeniu współczynnika mnożonego przez ilość zawodników, ale pewnie na to nie mamy wpływu, a i tak znaleźliby się przeciwnicy udowadniający, że np. przy 150-200 parach dojdzie do skrzywienia w drugą stronę. Może różnie w zależności od ilości par? Inni są od myślenia.

Jednak nadal stoję na stanowisku, że większy błąd leży na naszym podwórku. Wiem, że zapewne chodzi o czas trwania turniejów czterosesyjnych, (wynajem sali, ew. przerwy na posiłki itp.). Jednak coś trzeba wybrać. Albo podnieść rangę turniejów GP (kosztem czasu, może też zwiększy to koszty organizacyjne), albo nie biadolić, że tak mało się nagrało.

Podobna sytuacja, może nawet gorsza, miała miejsce 2-3 lata temu, kiedy to nasi organizatorzy pozbawili nas możliwości zdobycia aPkl-i na Mistrzostwach Okręgu. Ktoś po prostu nie doczytał o wymogu zorganizowania turniejów eliminacyjnych przed finałem. Nie chce mi się sprawdzać i szukać, ale stawiam browarka, że byliśmy jedynym okręgiem bez aPkl-i w swoich mistrzostwach :shock:

Kończę już wymądrzanie się na ten temat. Jeszcze trochę i dostanę (z ościennego miasteczka?) propozycję pracy, przy tworzeniu regulaminów, albo sponsorowania prawnika, który będzie to robił. :shock:

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


10 listopada 2012, o 13:56
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Dlaczego m.in. warto grać w Pestce
Dodatkowo oprócz matematycznych rozliczeń i regulaminów mają tam baaardzo smaczne ptysie które osobiście piecze szefowa Pestki.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


12 listopada 2012, o 21:53
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Regulaminy, regulaminy - POLOPEN 2012
Sorry Adam za OFF TOPIC, ale nie chciałem tworzyć nowego wątku.
Podpiąłem się w temacie regulaminy.

Wielkie brawa dla naszych lokalnych zapaleńców za organizację tak dużej imprezy jak POLOPEN (kongres brydżystów internetowych). Wygląda na to, że impreza w dniach 8-11 listopada na stałe zagościła w naszym mieście. Brawo Michał i pozostali organizatorzy/sponsorzy - tak trzymać!!! Mam nadzieję, że nie zabraknie Ci/Wam zapału i determinacji w kolejnych latach.

Jednak muszę wrzucić kamyczek do tego ogródka. Może moja sugestia przyda się w przyszłości.

Jak rozpocząłem, rzecz tyczy REGULAMINU.

DŁUGA FALA - wg mnie (może się mylę), punktacja bbb. niefortunna i chyba niesprawiedliwa. Nie grałem w ogóle w tym roku. Przeglądałem tylko wyniki. Jestem zdziwiony pozycją (wartością) Turnieju Teamów.
Był on rozgrywany (chyba) w dwóch etapach. Przed południem eliminacje, po południu finały A i B. Zaskakuje punktacja pdf tego turnieju. Zwycięzcy mogli nagrać niemal 140 pkt., podczas gdy w pozostałych turniejach po +/- 70. Uważam, że błędem było osobne punktowanie (przynajmniej w takich rozmiarach) eliminacji i finałów.

Zwycięzcy "fali" nie zachwycili w całym kongresie - zajęli po prostu czołowe pozycje w teamach. Byli natomiast zawodnicy, którzy we wszystkich turach zajmowali czołowe pozycje, ale nie poszło im w eliminacjach teamów - w finale B byli już przegrani.
Uważam, że podwójna nagroda za jeden turniej to niezasłużony bonus, a przede wszystkim "kara" dla przegranych.

To moja subiektywna opinia, oczywiście inni mogą mieć odmienne zdanie.

PS1.
Nie wywyższając turnieju teamów, czołowe lokaty byłyby zdecydowanie inne:
1. Bogusz2; 2. Fecht; 3.Magia3113;
Hmmm - dziwnie wygląda - teraz mogę zostać posądzony o lokalny patriotyzm, lub że text napisałem na zamówienie kogoś z powyższych... :lol:

PS2.
@Michał
oj widać, widać, że lubisz pestkowe ptysie... ;)

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 13 listopada 2012, o 09:24 przez eltomek, łącznie edytowano 1 raz

13 listopada 2012, o 00:27
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Dlaczego m.in. warto grać w Pestce
Tomku
Dzięki za miłe słowa i sugestie regulaminowe.
Z całą pewnością zostaną one wykorzystane w roku przyszłym.
Na usprawiedliwienie wysokiej punktacji TEAMÓW dodam tylko że był to najdłuższy turniej.
Trwał prawie 12 godzin .
Walka o finał B trwała do godz 23,00

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


13 listopada 2012, o 08:22
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Dlaczego m.in. warto grać w Pestce
OK.
ale wyszło to tak, jak by na olimpiadzie rozdawali dwa komplety medali.
Pierwszy po eliminacjach, drugi po ścisłym finale.

T.

_________________
Pozdr.
T.


14 listopada 2012, o 01:10
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL