Teraz jest 28 marca 2024, o 17:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy obronca sfaulował? 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Czy obronca sfaulował?
No tak tylko , czy kolejnosć zagrań została podana w kolejności , jeden z uczestników zdarzeń twierdzi , ze w 3 lewie zostalo zagrano karo ze stolu i tu nastąpił namysŁ z 2 blotkami ????????????????????

JAK BYŁO NAPRAWDĘ PANIE SĘDZIO ?


3 czerwca 2012, o 21:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: Czy obronca sfaulował?
Niespecjalnie śledziłem ten wątek, i dopiero dzisiejsza rozmowa z Mietkiem oraz przeczytanie jego postu uświadomiło mi, że relacja w poście rozpoczynającym niniejszy wątek jest błędna. W rzeczywistości było tak, jak napisał Mietek, czyli: kier do 10 i kier do asa. 10 karo i namysł. Po wezwaniu przez Partnera sędziego, obrońca stwierdził, że zastanawiał się czy dać lavinthala(!) na trefla czy na pika!!!
W poprzednich postach pisano, iż takie zachowanie może odstraszać nowych zawodników, to jednak był gracz z wieloletnim doświadczeniem, więc raczej nie zachodzi tu taka groźba. Aż dziw bierze, że widząc u siebie "plażę" nie zauważył, że partner też ma klasyczne bez atu i raczej nie będzie się spodziewał u niego jeszcze kilku figur.
Na marginesie, uważam, że wynik słusznie utrzymano, natomiast zaistniała sytuacja kwalifikuje się do odnotowania.
Pozdrawiam, ML.


3 czerwca 2012, o 22:06
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Czy obronca sfaulował?
Mój poprzedni post był lekko OT. :oops:
Odniosłem się w nim do boiskowego cwaniactwa na pograniczu faul.
Wracając do "problemu" ...
Uważam, że zawodnik W, bez względu na faktyczną kolejność zagrań, absolutnie nie miał nad czym myśleć. Jego partner nie może oczekiwać żadnych wskazań (ew. prawdziwych ilościówek, a to nie wymaga namysłu). Jedno co może zrobić w rozdaniu, to trzymać swą jedyną wartość 10S i ew.wprowadzić w błąd rozgrywającego. Jednak wybrana przez Niego metoda jest faulem. Fakt, że w tym rozdaniu nie miało to żadnego znaczenia i utrzymanie wyniku jest OK.
Michał sugeruje "odnotowanie" delikwenta, ja proponuję wskazanie go palcem!

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


3 czerwca 2012, o 23:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Czy obronca sfaulował?
Może wypowiedziałby sie Mariusz, albo Piotr z grona sędziowskiego, czy nie mozna byłoby takiego delikwenta ukarać za faul - skoro bylo tak jak napisal Mietek. Jest to dokładnie to o czym pisałem w swoim poprzednim wpisie. I niech nie ściemnia jakiego miał rzucic lavinthala. Partner przecież wie, że nic nie posiada, a namysł ma tylko zamieszać rozgrywającemu w głowie.

Pozdr
A


4 czerwca 2012, o 08:38
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2009, o 20:25
Posty: 81
Post Re: Czy obronca sfaulował?
Sędzia może zmienić wynik rozdania, jeżeli uzna że obrońca nieuzasadnionym namysłem doprowadził do przyjęcia błędnej linii rozgrywki lub jego namysł spowodował naprowadzenie partnera na właściwą obronę (ale tutaj to zapewne nie zachodzi). Poza tym może ukarać zawodnika karą maksymalną za niewłaściwe zachowanie przy stole.
Jeśli natomiast tego typu zagrania u zawodnika będą się powtarzać, to powinien zostać skierowany stosowny wniosek do komisji dyscyplinarnej.


4 czerwca 2012, o 11:00
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Czy obronca sfaulował?
Uprzejmnie donoszę że wspomniani gracze przyjeli sobie powyższe uwagi do serca
grają szybo niczym błyskawice , przyczepić się niesposób

N obie
-------- 5
---------94
----------AJ10874
--------- A1094
AJ109432---- K876
65------------AQJ
Q------------- 62
863 ----------KQJ2
------ Q
-------K108732
--------K953
--------- 75
Na kontrakt 5pik nastąpił wist asem karo ......partner wistującego bez cienia namysłu dołozył 9kę...

dlaczego więc o tym wspominamy>???

ano dziadek / babcia nie zdążyła jeszcze wyłożyć wszystkich kart
rozbawiło mnie to tak ze nawet Zdzisława zapomniałem obciążyć tym tematem :lol:


19 czerwca 2012, o 21:17
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL