Teraz jest 28 marca 2024, o 11:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 wpisywanie 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: wpisywanie
ad Misiek , ad Mariusz
Oczywiście , ze spotkałem się z takim zwyczajem , ba nawet czytałem dotyczącego tego zwyczaju ?? przepisy , bo są one podstawą przebiegu gry. I w swoim oczywiscie własnym mniemaniu mam na ten temat jakąś wiedzę wynikającą z przeczytanych regulaminów zawodów , a nie regionalnych "zwyczajów "
Zapis o tym , że N odpowiada za błędne wpisy widnieje w regulaminie z 1999 r &54 ,
W jednym z wcześniejszych prawo wpisu miał rozgrywający.

W obecnym regulaminie te paragrafy zostały wykreslone !!


28 lutego 2012, o 21:02
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: wpisywanie
Winne są pary: 17 i 4. RZ PZBS jasno to precyzuje. OBIE. I nikogo nie interesuje kto klepał do piernika.

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


28 lutego 2012, o 21:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: wpisywanie
Oj Mietek, Mietek. :shock: :(

Ewidentnie przegiąłeś, przypuszczam, że zdajesz sobie z tego sprawę, ale jakaś wyższa racja nie pozwala przyznać Ci się do błędu i brniesz coraz głębiej. Wystarczyłoby jedno słowo: SORRRRY.
Kiedyś słyszałem, że chodzenie po bagnie wciąga. :lol:

Przykład z IMP-ów.
Odpowiadają wszyscy - znaczy wpisujący N i zatwierdzający E, oraz sędzia, którego obowiązkiem jest sprawdzanie wyników. Przerabialiśmy to niedawno, po turnieju w Aleksandrowie. Trudno w tym pośpiechu i oczekiwaniu tłumu fanów sędziego (po rozegraniu ostatniego rozdania oblegających laptopa), wymagać od arbitra dokładnej kontroli wpisów. Ale fakt, że burtówki nie powinny mieć miejsca i nic, w mojej ocenie, nie tłumaczy tego przeoczenia. Wystarczy sekundowy rzut oka na kontrolkę, żeby to wyłapać.

Z drugiej strony jednoznacznie sugerujesz, że to Ty musisz "pierniczyć", żeby uniknąć błędów. Może powinieneś po każdej rundzie obejść wszystkie stoły i dokonać swej powinności, bo tylko Ty zrobisz to bezbłędnie? Zgadnij jak czują się po tym wyznaniu szczerości. wszystkie koleżanki i koledzy grywający w Pestce...

W ramach odświeżenia pamięci - przeczytaj mój post "po owocach go poznacie".
viewtopic.php?f=3&t=298
Z (tak sobie ;) ) wiarygodnego źródła wiem, że wtedy Ty klepałeś, zresztą tydzień później, jak graliśmy przeciwko sobie też Ty "pisałeś" i nie dorysowałeś kontry. Tego ostatniego faktu jestem pewny na 100%

Proponuję trochę luzu i spokoju...
Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


28 lutego 2012, o 22:17
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: wpisywanie
drogi eltomku
...ręce opadają ,albo u ciebie beton za twardy
tłumaczę jak Herman krowie

przy stole padło stwierdzenie -JA wpisuję zapis BO TAK JEST NAPISANE W PRZEPISACH

Ponieważ bardzo mnie to zainteresowalo
PAn sędzia został poproszony o odczytanie owych przepisów !
NIE ODCZYTAŁ, BO NIE MÓGŁ ODCZYTAĆ NIEISTNIEJACEGO PRZEPISU

to są jedyne fakty


28 lutego 2012, o 22:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: wpisywanie
Istnieje coś takiego jak ;
Regulamin zawodów brydża sportowego PZBS.

W tymże Regulaminie ( zmienianym co kilka lat !!) jest opisane szczególowo w jaki sposób przebiegać ma gra.

Ile osób przychodzących na turniej brydżowy przeczytało ten Regulamin???
jedna ? dwie ?

oczywiście każdy wie swoje i wydaje sie ,że ma racje bo coś , bo ktoś, bo gdzies


28 lutego 2012, o 23:29
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: wpisywanie
1. RZ PZBS nie jest czesto aktualizowanym dokumentem.
2. Ile osób przychodzących an turniej przeczytało MPB?

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


29 lutego 2012, o 00:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: wpisywanie
Cytuj:
drogi eltomku
...ręce opadają ,albo u ciebie beton za twardy
Mimo - pewnie trafnej - diagnozy, jeszcze pamiętam, że beton, to taka szara substancja. Z Twoich objawów pokusiłbym się o stwierdzenie wprost przeciwne*.

___________
* kiedyś prosiłeś mnie żebym tłumaczył swoje posty. Żebyś nie miał problemów, ze zrozumieniem - autor miał na myśli rozmiękanie. Też szarej, ale istoty.

1.
W swoim pierwszym poście tego wątku, odniosłem się tylko i wyłącznie do litery prawa, której tak się domagasz. Zacytowałem, przywoływany przez Ciebie, Regulamin Zawodów Brydża Sportowego PZBS. (musi, że go czytałem - skoro o to pytasz). Powtórzę:

Par. 8. Sędzia zawodów

Pkt 4. Do obowiązków sędziego w szczególności należy:
(...)
f) przekazywać uczestnikom informacje dotyczące strony technicznej rozgrywek:zajmowania pozycji, przekazywania pudełek rozdaniowych, dokonywania zapisów(...)

W tymże samym Regulaminie (co prawda dotyczy meczu):

Par. 53

Pkt 3. Jeżeli sędzia zarządzi prowadzenie kontrolki stolikowej, obowiązek jej prowadzenia należy do gracza N.

Chyba (jak zawsze) masz rację. Sędziowie PZBS (nie tylko "nasi") przeginają, uzurpując sobie prawo do takiej interpretacji tegoż Regulaminu.
Tam rzeczywiście nie stoi napisane, kto i którą ręką ma obsługiwać "pierniczek".

Dziwię się, że znając wszystkie wersje tegoż Regulaminu, dopuściłeś jako zawodnik, a wcześniej jako Prezes KPZBS do rozegrania jakiegokolwiek turnieju na niepowielanych kartach. W żadnej z archiwalnych i obowiązującej wersji, nie ma zapisu kto tasuje karty!!!

2.
W drugim poście skomentowałem Twoją bardzo merytoryczną argumentację :lol: :shock:

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


29 lutego 2012, o 09:31
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: wpisywanie
Na marginesie niby merytorycznej dyskusji, która w moim przekonaniu jest tylko przykrywką i po raz kolejny rozmydla sprawę (vide pyskówka z Cherry), a którą Ty samobójczo rozpocząłeś :shock:

Mietek napisał(a):
(..)pan sędzia Piotr Sz mnie po prostu xxxxxx
wiemy, co było przed wyiksowaniem przez moderatora.
Mietek napisał(a):
Pan sędzia zachował się po prostu po chamsku..
Rozumiem, że większość uczestników turniejów i czytelników forum, nie chce się mieszać w takie pyskówki (po co sobie robić wrogów). Wszyscy natomiast komentują i opowiadają, jak było w rzeczywistości i kto jak się zachowywał. Szkoda, że brak tej odwagi.
Nie rozumiem natomiast, dlaczego nie zabierają głosu w takich przypadkach, ludzie "z urzędu". Na turnieju był obecny Prezes (oraz kilku innych członków Zarządu). Czy jego powinnością nie jest zabranie głosu w tej sprawie. Nie wspomnę już o reakcji "na żywo"! Chyba, że nic nie widział, nic nie słyszał i swą biernością potwierdza słowo pisane Mietka. :shock:
Jest też druga opcja - może Prezes jest wyznawcą hinduizmu*
_______
*Mietek, już spieszę z tłumaczeniem - tam są Święte Krowy.

Współczuję Piotrowi i każdemu kolejnemu Sędziemu, który jeszcze się odważy sędziować nasze turnieje.

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 29 lutego 2012, o 14:50 przez eltomek, łącznie edytowano 1 raz

29 lutego 2012, o 12:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post Re: wpisywanie
mietek napisał(a):
przepisy , bo są one podstawą przebiegu gry. I w swoim oczywiscie własnym mniemaniu mam na ten temat jakąś wiedzę wynikającą z przeczytanych regulaminów zawodów , a nie regionalnych "zwyczajów "


Czy aby na pewno przepisy są podstawą przebiegu gry? Powinny, jednakże chyba nie dla każdego....
Post napisany przez osobę, która odwołuje się tylko do tych przepisów, które nie są jej wbrew. Do innych sama się nie stosuje, a nawet śmie dyskutować z osobami, które zwracają jej na to uwagę.
Zatem rozumiem, że przepisy dzielimy na te lepsze i na te gorsze? Do jednych można się stosować, a o drugich można powiedzieć, że są głupie, nieważne i nie ma potrzeby ich przestrzegania.

Zgadzam się z Eltomkiem, kolejny post mający na celu wywoływanie pyskówek, kompletnie nic nie wnoszący.

Ditto.


29 lutego 2012, o 13:10
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: wpisywanie
Poprzednio napisałem coś w stylu joke mając nadzieję, że to rozładuje napięcie ??przedmiesiączkowe?? rozgorączkowanych uczestników dyskusji. Nie pomogło, zatem spróbuję teraz kilka słów ad-rem.
Ma rację Mietek, że skoro mu powiedziano, bo tak stanowią przepisy, to prosił(??) o ich przytoczenie (kto jak kto, ale Mietek zna przepisy w znacznie większymi szerszym zakresie niż duża grupa uczestników tur razem wziętych).
Natomiast tu jego racje w mojej ocenie się kończą. Prowadzącym zawody z ramienia związku jest sędzia i należy mu się szczególna ochrona i szacunek przede wszystkim od wszystkich uczestników, są określone granice krytyki - a tutaj mam nieodparte wrażenie, że te granice zostały przekroczone.

Możemy się nie zgadzać z innymi uczestnikami grającymi równolegle z nami, ale musimy szanować i akceptować decyzję prowadzącego zawody.

Pozdr
A


29 lutego 2012, o 22:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL