Teraz jest 25 kwietnia 2024, o 04:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 GP Aleksandrów Kuj. 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: GP Aleksandrów Kuj.
Oczywiście Tomek - wyniki z punktu widzenia prawa brydżowego - muszą zostać utrzymane. Ale pozostaje jeszcze etyczny odbiór osiągniętego wyniku.

Mnie osobiście zajęcie takiego miejsca przez taką pomyłkę - nie przyniosłoby satysfakcji, a jak znam Bartka ( i jego wypowiedź na forum,też o tym świadczy) - jemu też to nie sprawia frajdy.

Tak jak pisał Adam - już nie będziemy kroić odkurzaczy, czy walizek - natomiast fajnie by było zrobić coś czego nie spotyka się na co dzień w Polsce i po przyjacielsku się dogadać.

Wydaje mi się, że za często nie spotykamy się z taką sytuacją i z reguły nikt nie kwestionuje końcowych wyników - tu akurat się zdarzyło i można to wykorzystać, że KP nie dość, że nie hoduje "rugbystów"* , to jeszcze dodatkowo brydżyści z tego regionu odróżniają słowo "savoire vivre" od owalnej piłki*.

*- kto nie wtajemniczony o kogo chodzi - zapraszam na forumbridge.pl i poszukania wątków o pewnej parze, która ostatnio już nie gra za często wspólnie.

Pozdrawiam


2 lutego 2012, o 09:41
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 9 czerwca 2009, o 19:21
Posty: 15
Post Re: GP Aleksandrów Kuj.
Czesc.
Dzieki za opinie na zadany temat.
Wiekszoc uwag i interpretacji jest celna i należy z nimi sie zgodzic.
Dzis konsultowałem ten i podobne przypadki z Biurem Zarzadu Gł PZBS doszlismy do konsensusu że jednak sędzia powinien na końcu turnieju liczonego pierniczkami, opublikowac (wywiesic) protokoły ostatnich rozdań (np 10 ) co jest dobrym przykładem z turniejów rozgrywanych w Wa-wie .
Podsumowując temat wnioskuję do Zarządu KPZBS o uchwalenie obowiązku publikacji przez sędziów protokołów ostatnich rozdan, aby dac możliwośc sprawdzenia ich przez uczestników.
Powodzenia dalszych rozgrywkach.
Sabre


2 lutego 2012, o 14:27
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: GP Aleksandrów Kuj.
Cytuj:
Marcin, a może by tak sięgnąć po Regulamin Sędziowski PZBS?

RS PZBS nie definiuje czym jest sprawdzanie zapisów. Może to oznaczać upewnienie się czy zapisy się znajdują, albo czy zapisy w obliczeniach są zgodne z zapisami w protokołach / bazach danych. Być może chodzi o sprawdzenie czy zapisy są możliwymi zapisami brydżowymi (np. czy posiadają cechę podzielności przez 10).
Zapewniam Cię, że zawsze sprawdzam czy mam wszystkie zapisy i mam pewność, że zapisy są zapisami możliwymi do uzyskania przy stole. Sprawdzam też konkretne zapisy na żądanie. Nie sprawdzam jednak każdego z 160*50 zapisów na GPPP.

Cytuj:
Podsumowując temat wnioskuję do Zarządu KPZBS o uchwalenie obowiązku publikacji przez sędziów protokołów ostatnich rozdan, aby dac możliwośc sprawdzenia ich przez uczestników.

Wymaga to zawsze drukarki na miejscu. Łatwiej uchwalić, że okres reklamacyjny upływa (24 albo 48h) po zamieszczeniu wyników w internecie (dla imprez, gdzie nagrody wręcza się np. na następnym turnieju z cyklu). Jednak w przypadku imprez z natychmiastowym wręczaniem nagród drukarka będzie niestety niezbędna, chyba że sędzia będzie na komputerze każdemu z osobna pokazywał rozdania.

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


2 lutego 2012, o 15:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 kwietnia 2009, o 07:29
Posty: 41
Post Re: GP Aleksandrów Kuj.
Witam ponownie. Z zamieszczonych wyżej postów wynika, iż prawdopodobnie z formalnego punktu widzenia jednak nie da się skorygować opublikowanych wyników. Jednakże jak słusznie zauwazył Radek (na marginesie dzięki za wiarę i słowa wsparcia pod moim adresem) pozostaje do załatwienia aspekt moralny sprawy. Nie wiem w jaki sposób mógłbym usatysfakcjonować pokrzywdzonych przeciwników, dlatego proponuję, żeby przekazać otrzymaną nagrode finansową na jakis fajny cel np. brydż młodzieżowy w naszym okręgu. Mam nadzieję, że pomysł ten zyska aprobatę uczestników turnieju.
Pozdrawiam Bartek


2 lutego 2012, o 15:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: GP Aleksandrów Kuj.
RS PZBS napisał(a):
6.2. Przez podstawowe obowiązki w pracy sędziego głównego rozumie się wykonywanie czynności:
(...)
g) sprawdzanie zapisów,
vs
Marcin napisał(a):
RS PZBS nie definiuje czym jest sprawdzanie zapisów. Może to oznaczać upewnienie się czy zapisy się znajdują, albo czy zapisy w obliczeniach są zgodne z zapisami w protokołach / bazach danych. Być może chodzi o sprawdzenie czy zapisy są możliwymi zapisami brydżowymi (np. czy posiadają cechę podzielności przez 10).


Marcin, plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz....

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


2 lutego 2012, o 18:12
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: GP Aleksandrów Kuj.
Nie wiem, wg mnie sprawdzenie czy wszystkie zapisy są i sprawdzanie ich na życzenie zawodników spełnia warunki opisane w RS PZBS. Interpretacja regulaminu należy do ZG PZBS - możesz ich zapytać jak masz ochotę. :/

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


2 lutego 2012, o 19:22
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 grudnia 2010, o 16:59
Posty: 3
Post Re: GP Aleksandrów Kuj.
wczoraj od Bartka dowiedzialem sie o dyskusji na forum w/s turnieju w Aleksandrowie. informuje, że to ja zapisywalem rozdania w pierniczku w ostatniej sesji , czasami opsy, ale to nie ma znaczenia, wina jest po mojej stronie wobec tego przepraszam wszystkich , zwracam kasę za parę i za odkurzacze. wplace na konto wzbs. proszę tylko organizatora o wartość 2 odkurzaczy. nigdy nie zrobilbym tego swiadomie , bardzo wszystkich przepraszam. leszek kawski


2 lutego 2012, o 20:20
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: GP Aleksandrów Kuj.
Tia
To wszystko zależy od podejścia do wykonywanej pracy , lekarz też ma obowiązek leczyć , ale niekoniecznie musi Cie wyleczyć.
Wyniki zostają uprawomocnione po 30 minutach ... zgodnie z cytowanymi przepisami ...
Z punktu sprawności przebiegu imprezy jest Ok , nikt nie lubi wyczekiwać na ogłoszenie wyników ,
w praktyce oznacza to że sędzia umywa ręce od tego co zawodnicy wklepali do piernika , niby też racja , wszyscy odpowiadają za wynik przy stole , nie zależnie od stopnia zamroczenia
w praktyce poszkodowaną zwykle jest osoba trzecia
Na zawodach gdzie się szanuje grających dobrą praktyką jest drukowanie wyników po każdej sesji , albo co jest jeszcze lepsze drukuje się protokoły z rozdań , w takim przypadku pierwszy gość który podejdzie do tablicy zauważy wynik wpisany na złą burtę .

Co do wyników w Aleksandrowie każda próby ich zmiany w tej chwili byłaby bezprawna .

Tak wogóle to zaciekawił mnie jeden z wpisów...
Ktoś napisał że można w Kopsie ustawić zapisy tak że , wpisanie złej karty wistu będzie generować błąd ????
Coś bliżej na ten temat ?


2 lutego 2012, o 20:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: GP Aleksandrów Kuj.
Kawaka , nie rób se jaj , Nikt do Was nie ma pretensji :lol:

Mietek


2 lutego 2012, o 20:28
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2010, o 19:15
Posty: 87
Post Re: GP Aleksandrów Kuj.
Cytuj:
Ktoś napisał że można w Kopsie ustawić zapisy tak że , wpisanie złej karty wistu będzie generować błąd ????

Jak załadujemy rozdania do KoPSa, to w Zapisach nie możemy podać błednej karty wistu (i nie da się tego zmienić :( ). Jednak jeśli zapis pochodzi z BMPKoPSa (wczytane z pierniczków), to nie ma żadnego problemu. Wniosek taki, że można ręcznie wpisać dowolny wist w pliku z zapisami, ale to jest niewygodne z uwagi na fakt, że dane są tam przechowywane w formie binarnej. No można jeszcze w BMKoPsie wpisać dowolny wist, ale to dalej niewygodne. - już lepiej poprawić w BWSie FillBWSem.

Pary i Teamy nie mają żadnych ograniczeń wistu. RRBridge z tego co pamiętam też.

Cytuj:
Na zawodach gdzie się szanuje grających dobrą praktyką jest drukowanie wyników po każdej sesji , albo co jest jeszcze lepsze drukuje się protokoły z rozdań , w takim przypadku pierwszy gość który podejdzie do tablicy zauważy wynik wpisany na złą burtę .

My tam na regionalnych barometrach wrzucamy 3 ostatnie rozdania na rzutnik, na GP PM WZBS drukujemy i wywieszamy protokoły w minisejsach oraz rozdajemy protokoły po każdej minisesji (jak na kongresach). Ale po ostatniej minisesji jedynie drukujemy historie choroby na życzenie.

Zwykle okres reklamacyjny to u nas spokojnie ze 3 dni, bo rzadko rozdajemy nagrody zaraz po turnieju.

_________________
Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007


2 lutego 2012, o 21:17
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL