Teraz jest 29 marca 2024, o 06:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 16:41
Posty: 12
Post Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Uważam za dziwną i wysoce niestosowną nową taktykę naszego związku, który zapraszając mnie na turniej brydżowy jednocześnie informuje na co zostaną zmarnotrawione moje pieniądze z wpisowego. Jako przeciwnik każdej nachalnej propagandy, czy to Wielkiej Orkiestry Świątecznej Przemocy ,orlików piłkarskich i brydżowych itp. bzdetów nie zamierzam dopłacać ani do centralnego budżetu naszego nieszczęśliwego kraju ani do pensji prezesów koncernów medyczno-farmaceutycznych ani do głupawych reklam ani do złotych klamek w wilii Owsika czy prywatnego samolotu ani do tzw. Funduszu Zdrowia ani do nauczania młodych ludzi żebractwa itd. Itd.
Dziękuję za zaproszenie ale w tą niedzielę pogram raczej w necie - Maciej


11 stycznia 2012, o 12:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 15:02
Posty: 46
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Znaczy się - wolałbyś nie wiedzieć przed turniejem, tylko dowiedzieć się po?
Cóż ... wolny kraj...

pozdrawiam

_________________
Maciej Wawrzyniak


11 stycznia 2012, o 13:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Nie bardzo wiem czym tajemniczy kolega limit się bulwersuje.
Wszystko jest jawnie podane przynajmniej nie ma jakiś niejasności co do nagród czy przeznaczenia pieniędzy.
Żyjemy w wolnym kraju i jak się komuś nie podoba to nie musi w turnieju brać udziału i nie trzeba od razu wylewać żali na forum.


11 stycznia 2012, o 22:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Specjalnie nie miewam ochoty na pisanie na forum jednak jak wątek już otwarty to przekażę informację.
Turniej otwarcia oprócz szlachetnego celu ,tradycyjnie jest turniejem przekazywania nagród za poprzedni sezon i tak przygotowaliśmy nagrody za KMP-y,GP 2011 oraz GP pop.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym sympatycznym spotkaniu ludzi z otwartym sercem.
Nieżyczliwi nie muszą przychodzić bo faktycznie wpisowe tradycyjnie przekazujemy na pomoc chorym dzieciom.
Jednak jak wszyscy wiedzą ,uczestnikom tego turnieju dopisujemy większą ilość PKLi jako że turniej zaliczamy jako RPT*
Serdecznie zapraszamy i zachęcam do uczestnictwa.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


11 stycznia 2012, o 23:07
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 10 listopada 2010, o 12:52
Posty: 94
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
wawa napisał(a):
Cóż ... wolny kraj...


H_Klos napisał(a):
Żyjemy w wolnym kraju


Moglibyście to rozwinąć. Bo z tego co pamiętam to państwo jest organizacją przymusową wyposażoną w atrybuty przymusu pośredniego i bezpośredniego.

Weźmy pierwsza lepszą rzecz np.abonament za posiadanie odbiornika telewizyjnego ( bardzo zgrabnie zmienione z abonamentu telewizyjnego ) Płacić czy nie płacić? Pieniądze idą na wszystkie telewizje czy może tylko na publiczną ? Oglądacie często publiczną telewizję i słuchacie polskiego radia? Jakie macie zdanie o telewizji publicznej , wypełnia tzw.misję czy nie? Jak nie zapłacę bo nie podoba mi się telewizja publiczna (wolę kreskówki z dziećmi oglądać na komercyjnych kanałach) to dostanę nakaz zapłaty z odsetkami czy dadzą mi spokój?

Rozumiem , że mam wybór albo płacę od razu abonament albo później więcej, a jak później nie zapłacę to ...... boję się myśleć. Jeszcze jest inny sposób, wyrejestruje telewizor i będę "palił głupa" , że za kablówkę płacę bo lubię, ale nie oglądam, bo nie mam odbiornika ? W końcu wolny kraj :-)

Nawet sam się przekonałem ,że to jednak "wolny kraj" , tyle możliwości , zawsze mogę wyemigrować :-).

Michał Dolny napisał(a):
Turniej otwarcia oprócz szlachetnego celu


Ale zgadzam się z Michałem. Rozumiem, że w tym roku będziesz apelował o przekazanie 1% z podatku na fundację WOŚP , a nie na PZBS. Jako ludzie inteligentni potrafimy racjonalnie ocenić co ważniejsze, PZBS czy może chore dzieci. Trudny wybór , hmmm. Chyba zrobię ankietę . :lol:


12 stycznia 2012, o 08:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Cytuj:
Ale zgadzam się z Michałem. Rozumiem, że w tym roku będziesz apelował o przekazanie 1% z podatku na fundację WOŚP , a nie na PZBS.


Będę przekazywał 1% swojego podatku na PZBS .Dodatkowo przypomnę że z 1% odpisu na PZBS mogliśmy jako związek zakupić nowe wyposażenie dla naszych graczy.
Natomiast w dniu 15.01.2012.przekażę podwojoną sumę za turniej aby limit który nie chce płacić na pomoc chorym dzieciom mógł też w nim zagrać.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


12 stycznia 2012, o 10:10
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Żyjąc w pewnej zorganizowanej społeczności przyjmujesz pewne prawa i obowiązki w niej panujące. Zgodzisz się ze mną, że nie będziemy wnikać zbyt głęboko bo to nie to forum. W ramach tej społeczności, której członkiem jesteś są prawa, których musisz przestrzegać - bo takie ograniczenia społeczność sobie narzuciła więc jak się orientujesz nie na wszystkich płaszczyznach pełna wolność panuje (nie można latać z nożem i zabijać ludzi choć jakby się uprzeć to jest to również ograniczenie wolności) i po prostu mylisz pewne sprawy. Co ma płacenie abonamentu z braniem udziału lub nie w turnieju brydżowym ?
W przypadku turnieju masz pełną wolność bo jak nie pójdziesz to policja Cię za to nie będzie ścigać więc jak nie popierasz idei to siedź sobie w domu oglądaj TV a płać sobie na co chcesz to Twoje pieniądze ale pieniędzmi innych to się nie martw każdy wyda je w taki sposób w jaki uważa za stosowane i nic nam do tego.
Tyle w tym temacie.


12 stycznia 2012, o 10:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 listopada 2010, o 12:52
Posty: 94
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
H_Klos napisał(a):
W przypadku turnieju masz pełną wolność bo jak nie pójdziesz to policja Cię za to nie będzie ścigać więc jak nie popierasz idei to siedź sobie w domu oglądaj TV


Zastanawia mnie dlaczego w takim przypadku , jeżeli chciałbym jako członek PZBS- i KPZBS-u czynnie uczestniczyć w Grand Prix okręgu (jakieś ambicje trzeba mieć :lol: ) to już na starcie tracę dużo punktów za podwójne punkty za długa falę w związku z poglądami . Czyżbym był szykanowany za poglądy :-).

Mnie akurat , w odróżnieniu od Macieja , akcja Owsiaka nie przeszkadza. "Społeczność" mi i tak dużo forsy zabiera :-) I na turniej przyjdę . Nawet mogę z serduszkiem przyjść. Będę miał zniżkę?

Można byłoby zorganizować turniej charytatywny , nie jako grand prix okręgu.

Można było zorganizować Grand Prix okręgu i postawić puszki do których można byłoby wrzucać co łaska.

p.s. Z tym nożem to już trochę w skrajności przechodzimy. O definicje wolności chyba nie ma co się spierać, ale raczej chodzi o takie z niej korzystanie, aby nie ograniczać wolności innych osób. Ale nie jest to miejsce na takie dysputy bo definicji wolności z 1000 znajdziesz.

p.s.2 Może chodziło wam o "wolną wolę " , a nie wolny kraj :)

p.s.3
Michał Dolny napisał(a):
Będę przekazywał 1% swojego podatku na PZBS .Dodatkowo przypomnę że z 1% odpisu na PZBS mogliśmy jako związek zakupić nowe wyposażenie dla naszych graczy.

A można wiedzieć jakie?


12 stycznia 2012, o 11:07
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 16:47
Posty: 112
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Kilka dni temu miałam dokładnie to samo przemyślenie co Tomek. Nie powinien ten turniej wchodzic do GP KPZS, bo to było do przewidzenia, że znajdą się osoby, którym nie będzie się podobało to, że trzeba zapłacić a wygrać można jedynie puchar. Poza tym fakt, jest to też trochę nie fair... Bo na pewno są osoby, chcący zdobyś kilka oczek w klasyfikacji GP i pkle, ale nie muszą chcieć udzielać się charytatywnie.
Ciekawe jest tylko to, że w zeszłym roku też był taki turniej i jakoś nikt nie prostestował?
Zachłanni jesteśmy po prostu:) po co grać skoro nie można nic wygrać?;)
A może by tak dla samej przyjemności? Ja tam lubię grać dla przyjemności, choć fakt zdecydowanie jest fajniej jak można coś tam wygrać:)

Ale sama w sobie idea takiego turnieju jest fajna, jak najbardziej popieram i jak się uda to i w tym roku się z Grzegorzem przyłączymy:)


12 stycznia 2012, o 11:40
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 15:02
Posty: 46
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Kurcze... Góral, nie prowokuj :D
goral78 napisał(a):
Moglibyście to rozwinąć.

Mówisz - masz.
goral78 napisał(a):
...(wolę kreskówki z dziećmi oglądać na komercyjnych kanałach)...

Może zrobię pewne nadużycie, ale przyjmę, że skoro "wolisz oglądać" to zapewne oglądasz. Powiedz, jak to robisz? Jak muszę tylko publiczną oglądać. A jak tylko przełączę na jakiś kanał komercyjny - dzwonek do drzwi i policjant z tekstem "wracaj na publiczną" ;) A też bym chciał kreskówki...
goral78 napisał(a):
...to już na starcie tracę dużo punktów za podwójne punkty za długa falę w związku z poglądami . Czyżbym był szykanowany za poglądy...

Hmm, ja dajmy na to nie pojadę na GP do ... Torunia :P, bo ...np jestem z Bydgoszczy i Torunia nie lubię (koledzy z Torunia - bez urazy, to tylko przykład). I co? Też jestem dyskryminowany za poglądy?
goral78 napisał(a):
p.s.3
Michał Dolny napisał(a):
Będę przekazywał 1% swojego podatku na PZBS .Dodatkowo przypomnę że z 1% odpisu na PZBS mogliśmy jako związek zakupić nowe wyposażenie dla naszych graczy.

A można wiedzieć jakie?

Tu się chyba kolega Skarbnik pomylił, no bo przecież:
Wiesław Paczkowski napisał(a):
Na zakończenie po raz kolejny apeluję i proszę o przekazywanie 1% z podatku na rzecz brydża młodzieżowego przez Was oraz przez wasze rodziny i znajomych.

Chyba, że to wyposażenie tylko dla młodzieżowców ;)

pozdrawiam

PS. Góral, co do definicji "wolnego kraju" to chyba temat nie na to forum. Póki co chyba dobrze, że za niewystarczające okazywanie bólu i żalu na pogrzebie głowy Państwa, nie grozi jeszcze u nas pół roku więzienia. No bo Arubą, Kajmanami, Antylami itp to raczej nigdy nie będziemy... ;)

_________________
Maciej Wawrzyniak


12 stycznia 2012, o 12:53
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL