Teraz jest 29 marca 2024, o 13:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Mietek: "Jak pamiętam historię z ostatnich 20lat , to pierwszy turniej w roku nazywaliśmy Turniejem Otwarcia Sezonu , nastepnie na propozycję Marka Kochowicza turniej został nazwany turniejem o Puchar Prezesa KPZBS a wpisowe przeznaczono na dzieci z biednych rodzin " .....



chyba całe szczęście, że wówczas nie było forum, bo pewnie pojawiłyby się wpisy, że nie ma biednych rodzin... np. jadąc dziś do pracy nie spotkałem po drodze żadnej biednej rodziny, widocznie sytuacja w kraju się poprawiła od wczoraj... prywatnie uważam powyższą dyskusję co najmniej poniżej pewnego poziomu... i czytając powyższe faktycznie chyba lepiej postawić po prostu puszkę i nie zmuszać do nadmiernego wysiłku niskobudżetowego tych, którzy nie mają na to ochoty... zazwyczaj tak jest, że jak ktoś nikt nie robi tym łatwiej przyczepić się do czyjejś roboty...

p.s. mi może łatwiej zająć takie stanowisko, gdyż raczej przez siebie samego jak i zapewne społeczność brydżową nie jestem stawiany na pozycji potencjalnego zwycięzcy jakiejkolwiek nagrody.... więc mi nie żal rozstać się z czymś na co mam mizerne szanse...

pozdro i życzę więcej optymizmu, uśmiechu i radości z drobiazgów w coraz smutniejszej i bardziej szarej rzeczywistości...

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


13 stycznia 2012, o 14:34
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Mario, ale tu nie chodzi o przekazanie wpisowego na szczytny cel - zakupmy np. zestaw do tenisa stołowego albo 27 tali kart ;) i przekażmy jakiemuś domowi dziecka za te 500-1000 zł jakie uzbieramy - to będzie coś sensownego i rzeczywistego - natomiast wspieranie inicjatywy Owsiaka to co innego, płacimy również na niego i jego otoczenie - co ze szczytną ideą ma niewiele wspólnego i może się nie wszystkim podobać.
Ci co mieli ochotę wspierać Owsiaka mogli to zrobić w poprzednią niedzielę.

Pozdr
Adam


13 stycznia 2012, o 16:20
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 15:02
Posty: 46
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Adach napisał(a):
Ci co mieli ochotę wspierać Owsiaka mogli to zrobić w poprzednią niedzielę.

Oczywiście. I KPZBS decyzją demokratycznie ( ;) Góral proszę - nie w tym wątku :P ) wybranego w ostatnich wyborach zarządu również taką ochotę wyraził. Poprzez zorganizowanie turnieju z niższym wpisowym, bez nagród finansowych i przekazaniem dochód na akcję Owsiaka. A jako, że Ty Adachu, jak i parę innych osób grało 8 stycznia ligę, to turniej ten mamy tydzień później.
Oczywiście, że znajdą się osoby którym to nie będzie odpowiadać, co widać w tym wątku. I mogą swoje opinie wyrazić na forum.
Mogą również, jeśli szczęśliwie nie mają wyroku sądowego nakazującego im grę w tym turnieju :lol: , po prostu w nim nie uczestniczyć.
A co do opinii, co jest "czymś sensownym i rzeczywistym", hmm ... jak to kiedyś powiedział porucznik Borewicz - opinia jest jak d..., każdy ma swoją.

pozdrawiam

_________________
Maciej Wawrzyniak


13 stycznia 2012, o 19:34
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Czasami mamy wyciągi z obrad Zarządu - widać przeoczyłem decyzję o WOSP - przypomnij Wawa kiedy to podjęto :D , dyskusja na forum ma pomagać w podejmowaniu podobnych decyzji w przyszłości - ale może to też tylko moja opinia.

Inicjatywę Owsiaka mogłem poprzeć nawet grając ligę (wrzucając pieniążek do puszki albo licytując jakieś fanty przez internet) - uwierz jest tyle czasu bez między meczami.

Fakt, że ustalono termin 1 i 2 ligi w czasie WOSP świadczy raczej, że turnieje z tej okazji w ramach naszego Związku Brydżowego nie są bardzo popularne w Polsce :lol: .

W przypadku alternatywy konkretnego prezentu dla konkretnej instytucji i sponsorowania Owsiaka i Przystanku Woodstock (gdzie gwoździem programu jest "pogo" naćpanych nastolatków w błocie przed sceną), nawet por. Borewicz by wiedział czyja d.. jest czyja :lol: , ale oczywiście można postrzegać to inaczej, jednak nie zmuszajmy wszystkich do tej innej oceny.

Pozdr
A


13 stycznia 2012, o 20:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Kasia napisał(a):
Ciekawe jest tylko to, że w zeszłym roku też był taki turniej i jakoś nikt nie prostestował?


Musi, że kampania wyborcza się rozkręca :lol: :lol: :lol:

Adach kilkakrotnie proponował by krytykanci wystartowali w nowych wyborach, nawet już rozdzielał funkcje, i pokazali co potrafią. Chyba przystąpił do 1. etapu. :lol: ;) :lol:

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


13 stycznia 2012, o 22:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Moja krytyka WYDAJE SIĘ konstruktywna - czy mógłbyś Eltomeku coś konstruktywnego podać, a nie tylko pitu - pitu Eltosia-Eltomek, byle coś napisać. Chyba, że tak w systemie masz? :lol:

Pozdr
A


13 stycznia 2012, o 23:28
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 15:02
Posty: 46
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Adach napisał(a):
Czasami mamy wyciągi z obrad Zarządu - widać przeoczyłem decyzję o WOSP - przypomnij Wawa kiedy to podjęto...

Hmm... w kwietniu w Mistrzostwach Mixtów grałeś? Grałeś. We wrześnie w Mistrzostwach Teamów grałeś? Grałeś. Czy informacje o ich organizacji znalazłeś w wyciągach z obrad Zarządu? Nie. Przeszkadzało to Tobie. Skoro grałeś to zapewne nie. A tu przeszkadza. Cóż za żelazna konsekwencja. Normalnie łzy wzruszenia zalały mi oczy :D
Chyba, że pytasz o datę decyzji z braku innych argumentów :lol:
Adach napisał(a):
... ale oczywiście można postrzegać to inaczej, jednak nie zmuszajmy wszystkich do tej innej oceny.

A czy ktoś tu kogoś zmusza? Ty masz swoje zdanie, ja swoje, zapewne ile osób - tyle opinii ;) Nikt tu raczej poprzez pisanie na forum nie przekona kogoś innego do zmiany poglądów. Po raz trzeci napiszę - wolny kraj ( ;) ;) ;) wolna wola - wersja dla Górala). Nie odpowiadają Ci zasady, które całe szczęście znasz przed imprezą - możesz w niej nie uczestniczyć.
Gdyby nie było takiej informacji przed turniejem, to inna sprawa. Dowiedziawszy się w trakcie lub po turnieju o przekazaniu dochodu na WOŚP, przeciwnicy Owsiaka mogliby czuć się oszukani. I chyba mieliby rację.

A tu nie wiadomo dlaczego wątek przemienił się w dyskusję o tym czy Owsiak jest be czy nie. Proponuję jeszcze raz przeczytać pierwsze zdanie postu Limita. Ze zrozumieniem. Najlepiej 2 razy...
pozdrawiam

_________________
Maciej Wawrzyniak


14 stycznia 2012, o 14:41
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Sorry Wawa, może nie piszę takimi słowy jak cytowany przez Ciebie por. Borewicz i masz problem ze zrozumieniem - bywa :lol: - od czasu 07 świat się zmienił :roll: Może przeczytaj wątek jeszcze raz (polecam szczególnie post Górala o "zwierzątkach" - napisane tak, że prawie każdy zrozumie - chociaż nie po "wojskowemu" :lol:).

Może "ktoś" następnym razem postanowi, że tym razem punkty do GP x5 i przekazujemy 50% wpisowego na znaną rozgłośnie z Torunia, a 50% na kwiaty dla nowo wybranego przywódcy Korei Północnej - a co wolny kraj.
Oczywiście, wiele osób myślących w kategoriach d.. Borewicza nie sprawi to różnicy - ale mogą być tacy, którzy ją zauważą.

Moim zdaniem problem poruszony przez kolegę Macieja J. został już dostatecznie rozwinięty w obecnym wątku i tym postem kończę w nim udział.

Pozdr
Adam


14 stycznia 2012, o 16:45
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 15:02
Posty: 46
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
Przepraszam Adach.
Przeszacowałem Cię. Nie 2 razy. Przynajmniej z 5... Albo poproś kogoś o pomoc.

_________________
Maciej Wawrzyniak


14 stycznia 2012, o 17:01
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Turniej im. M. Kochowicza - zaproszenie
No dobra, spróbuję to narysować w wersji extremalnej, mało realnej, ale jednak możliwej.

Pan X - gra w turnieju otwarcia i go wygrywa, zgarniając niemałą pulę pdf-ów.
Pan Y - z innym światopoglądem, bojkotuje ten tur.

Pozostałe turnieje obaj panowie zaszczycają swą obecnością. Są przy tym wyjątkowo skuteczni.

Pan Y wszystkie wygrywa :shock: , pan X w każdym zajmuje 2. platz.

Jak będzie wyglądała klasyfikacja końcowa tego cyklu rozgrywkowego?

PS. Fakt, że też nie wpadłbym na to, że mogą być w jakiejkolwiek społeczności, ludzie, którzy do tego stopnia mogą być anty... by trzeba było to uwzględniać przy podejmowaniu tej decyzji. :( Sądziłem, że cel nie jet tak kontrowersyjny jak np wspomniane przez Adama, datkowanie toruńskiej rozgłośni :shock:

Uważam jednak, że hipotetyczny efekt sportowy nie leżał u podstaw krytyki, a dyskredytowanie Zarządu, mimo wszystko uznaję za przesadzone.

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


14 stycznia 2012, o 20:45
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL