Teraz jest 29 marca 2024, o 07:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Dzik 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Dzik
Dokończę swoją wypowiedź:
pas na 5C dawał w praktyce zapis 620,
dołożenie 6C znacznie zwiększało szansę, że pójdą w obronę (korzystne zał., podwójne sfitowanie, skład 4441)- po wiście np. trefl i karo, karo, lub karowym - była duża szansa na tylko 300.

Pozdr
A


20 października 2011, o 22:10
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 listopada 2010, o 12:52
Posty: 94
Post Re: Dzik
mietek napisał(a):
toż napisałem każdy gra jak sie nauczył , albo jak się nie nauczył


mietek napisał(a):
no ale każdy gra jak się nauczył


A Największy Wróg to chyba od Ciebie wszystkiego się uczy :-).


21 października 2011, o 06:03
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Dzik
Podsumowując:

2karo oznacza 5-5 na starych więc jak ktoś zrobił odstępstwo to jego sprawa jednak tak trzeba przyjąć i do tego licytować. Fakt, że przeciwnicy są przed partią odnotowali wszyscy więc inwitujący końcówkę w stary też wziął poprawkę na to, że partner mógł w korzystnych założeniach wejść słabiej/na 5-4 a mimo wszystko inwituje końcówkę ergo ma albo bardzo dobre fity 4-4 albo słabszy fit rekompensuje większą siłą. Co może oznaczać w takim razie kontra. Albo siłę w 1 przypadku albo układ w 2. Czy tak czy tak końcówka w młodszy idzie na bank.
Jeśli w każdym rozdaniu będziesz zakładał, że przeciwnicy sobie robią żarty to normalnie się grac nie da i nie ma to nic wspólnego z ilością rozegranych rozdań tylko może czasami nie należy szukać na prawo i lewo ukrytych spisków.


21 października 2011, o 07:58
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Dzik
Może rzeczywiście w sekwencji:

1d-2d- kontra powinna być (ze starymi) początkiem polowania na co najmniej bałwanka. Ale jeżeli się tego (jeszcze) nie nauczyliśmy...to radzimy sobie jak umiemy. Chyba ważniejsze, że obie koleżanki tak samo nie umieją.

Czy z pozycji S, rozdanie może wyglądać nawet tak?


_________xxxx
_________A
_________Wx
_________AKWxxx

KDxxx______________AWxx
xxxxx______________KDxx
x__________________xxxx
xx_________________x

__________---
__________Wxx
__________AKDxxx
__________Dxxx

Pozdr.

_________________
Pozdr.
T.


21 października 2011, o 09:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Dzik
Cytuj:
1d-2d- kontra powinna być (ze starymi) początkiem polowania na co najmniej bałwanka.[...]

Ja nie rozumiem o czym mowa. Chyba to, że taka pała na 2 karo powinna być chęcią łapania wrogów to jest oczywiste ale tutaj przeciwnik powiedział 3 karo jako inwit do końcówki w stary !!! czy Wy tego nie zauważyliście ? Więc chyba teraz ta kontra oznaczająca chęć łapania wrogów ma się ni jak bo przeciwnicy się najzwyczajniej nie boją więc może nie rozkładajcie rozdania na części pierwsze tylko trzeba się odnieść do licytacji podanej przez górala.

Co innego jakby było:
1karo-2karo-x-2kier
pas-pas-x-pas

Natomiast:
1karo-2karo-x-3karo - to my chcemy łapać a wróg inwituje końcówkę ???
Teraz Ci szukający spisku bo zapisali sobie w zależności od wysokości od +100 do +300 chyba, żeby udało im się wypuścić 3kier z kontrą natomiast Ci, którzy jednak poważnie potraktowaliby przeciwników zagraliby 5/6 trefl które jest górne.


21 października 2011, o 09:23
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 3 grudnia 2008, o 09:39
Posty: 86
Post Re: Dzik
No dobra, czuję się wywołana do tablicy..... To ja nie umiałam zalicytować inaczej niż x i 5C!!! Ale swej licytacji jak Ordon Reduty bronić będę i żaden mietek mnie nie przekona (że czarne jest czarne :) ).
1. Partnerowi zaserwowałam czytelną licytację niosącą informację o tym, że posiadam:
a) siłę
b) skład
c) trefle
2. Przekazałam partnerowi informację, że TO JA CHCĘ GRAĆ!
3. Pozostawiłam mu do wyboru jedynie to, czy gramy 5, czy 6
(ktoś w końcu musi nosić spodnie, jak zostawi 5, a 6 górne, to okaże się, że będzie je musiał zdjąć :mrgreen: , a jak idzie tylko 5, a on zalicytuje 6, to zostanie op...., że położył cały mecz, więc został zmuszony do szczegółowej analizy rozdania).


21 października 2011, o 13:10
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: Dzik
z tymi spodniami .... czy mam rozumieć, że 5 C wrzuciłaś z premedytacją mając nadzieję, że idzie 6 a partner nie dołoży ?

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


21 października 2011, o 13:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 3 grudnia 2008, o 09:39
Posty: 86
Post Re: Dzik
To jest nadinterpretacja :oops:


21 października 2011, o 14:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Dzik
Cytuj
"Ja nie rozumiem o czym mowa. Chyba to, że taka pała na 2 karo powinna być chęcią łapania wrogów to jest oczywiste ale tutaj przeciwnik powiedział 3 karo jako inwit do końcówki w stary !!! czy Wy tego nie zauważyliście ? Więc chyba teraz ta kontra oznaczająca chęć łapania wrogów ma się ni jak bo przeciwnicy się najzwyczajniej nie boją więc może nie rozkładajcie rozdania na części pierwsze tylko trzeba się odnieść do licytacji podanej przez górala."pisze Hans


Hans oczywiście że nie rozumiesz , a rozmawiamy sobie o licytacji

na razie nie 5trefl , nie ma nawet 3karo


wjeżdża deska i na niej leży licytacja 2karo i x

?

i oto pada pytanie
Jak Pan rozumie licytację ( x) ??
---eeeeeeee no to jest forsujące
Dokąd ?
-----a do następnej odzywki
A co powinna mieć ?
-eeeee wie Pan My tylko ze sobą te 15 lat tylko mieszkamy , nie zdążyliśmy uzgodnić , ale na pewno ma punkty
A ile ?
--conajmniej 7 , ale jak Pan powiesz 3karo to będziemy zapierdzielać tak szybko , że będziecie mogli dopiero nas walnąć na 6trefl i zapiszemy 1540
-hmm a jak zalicytuje 2kier ??
---uuuuuu to zagramy 3NT i będziemy sie modlić byście nie zdjęli 5kierów
( tzn ja się pomodlę , ...........)


21 października 2011, o 18:10
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Dzik
I oto objawił nam się Wielki Nauczyciel.
Dzięki Ci za Twe nauki.


21 października 2011, o 20:56
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL