Teraz jest 28 marca 2024, o 12:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Gratulacje 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Gratulacje
Napisałem:
Cytuj:
I na zakończenie, gwoli formalności. Mam nadzieję, że koledzy, którzy nieoczekiwanie dla siebie, skorzystali z dofinansowania, nie odebrali tych wpisów osobiście :D


Mam wrażenie, że Jarek odczytał tę dyskusję jednak jakby z obawą, że jest to insynuacja.

Jarek napisał(a):
Wydaje mi się , że mozliwość swobodnej wypowiedzi jest dla niektórych okazją do wykrzykiwania bzdur tylko po to aby się coś działo aby, jak to już w historii KPZBS bywało , skłócić bezinteresownie ludzi realizujących się w swoim hobby.
Szkoda , że ciągle te same osoby nie wezmą sie do roboty i nie pomogą Zarządowi w pracy.


Nie mam zamiaru tłumaczyć się, że nie torpeduję i nie krytykuję (wyjątek to organizacja "Tajnego IV Turnieju Przyjaciół Brydża") prac Zarządu. Nie będę też wklejał linków do wątków, w których niejednokrotnie stawałem w Jego i pozostałych - cokolwiek robiących - obronie. Od chwalenia się na tym forum jest ktoś inny.
Skoro tak mnie postrzegasz, Twoje prawo.

Co do meritum. Powtarzam, że gdyby Michał odpowiedział na pytanie gorala (choćby tak jak Wiesiu), nie byłoby sprawy. Pewnie nawet nie zabrałbym głosu. Być może można byłoby polemizować, czy rzeczywiście nie było możliwości dotarcia z wiadomością do zainteresowanych. Nie wiem.

Piszesz też:
Cytuj:
Nie jest rolą Zarządu dopytywanie czy zawodnicy łaskawie skorzystają z tej możliwości


Z tym stwierdzeniem pewnie bym polemizował. To Zarząd uchwalił w jaki sposób dofinansowanie zostanie rozdysponowane. Tylko Zarząd (Skarbnik) wie, czy zwycięzcy zgłosili się po "nagrodę" i to organizator jest zobowiązany do przekazania nieodebranych trofeów kolejnym uprawnionym - zgodnie ze swoją uchwałą. Pytanie: czy było to w ogóle możliwe i wykonalne?
Być może nie. Być może względy obiektywne (Wiesław i Adam opisali to sensownie) uniemożliwiły inną realizację Uchwały. Ale wynikła polemika nie dotyczyła tej kwestii. Dotyczyła, na mój gust - aroganckiej, postawy Skarbnika, który z uporem godnym wyższej sprawy unika odpowiedzi na proste pytanie (prowokując w ten sposób kolejne pytania i stwarzając dobry grunt do domniemań-czy to jest w interesie Zarządu?), robi za to z oponentów kretynów nierozumiejących słowa pisanego.

PS. Maciej (wawa) to jakiś prorok chyba. Właśnie od moderatora forum dostałem oficjalne ostrzeżenie. Być może po tym poście (o ile on w ogóle przetrwa) zamilknę "na własną prośbę"

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


8 lipca 2011, o 19:14
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post Re: Gratulacje
czy babcia tosia też jest ostrzeżona?
babcia weźmie laskę i pogoni ostrzegantów :)
A tak całkiem serio - moich byłych podkomendnych niech ktoś szybko przygarnie i ustawi do pionu. Chodzą teraz jak to stado owiec bez pasterza (choć seksistowsko poprawniej byłoby napisać jedna owca i stado baranów jakkolwiek to zabrzmi hehe) i piszą co im ślina na język przyniesie, bez miarkowania.
A im trzeba rzucić ileś problemów licytacyjnych i rozgrywkowych na stół i niech nad tym główkują, mniej czasu na szukanie prześwitów w całym kawałku sukna zostanie :)
Moja osobista ocena? Zarząd pracuje bardzo dobrze. Tylko ten co nic nie robi ten się nie myli.

_________________
Tomasz Nadolski


9 lipca 2011, o 12:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Gratulacje
Cześć!

W następnych wyborach proponuję wybrać rzecznika KPZBS-u, osoba taka będzie tłumaczyła wszystkie niezręczność, niedomówienia, kropki, cudzysłowy i wszystko do czego można się przyczepić - będzie to wymagało sporo czasu :D - bo kropki do kropek też trzeba będzie wyjaśnić - dociekliwym :lol:

Proponuję na to stanowisko Eltomka ;)

Pozostali będą mogli zajmować się tym do czego zostali zobowiązani np. Skarbnik będzie pilnował aby "kasa" się zgadzała i za to będziemy go rozliczać.

Nie znam sprawy dofinansowania w szczegółach, ale jeżeli bym był nim zainteresowany na pewno popytałbym np. kogoś z Zarządu czy są jakieś wakaty albo czy ktoś może jeszcze wypaść - podkreślając, że jestem zainteresowany dofinansowaniem. To chyba elementarne zachowanie w takiej sytuacji, jeżeli mimo to dofinansowano by zawodnika z dalszej pozycji eliminacji, wtedy można by się zastanawiać co się stało.
Jak było Goralu78 bo sam jestem ciekaw?

Pozdrawiam
Adam


9 lipca 2011, o 14:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 listopada 2010, o 12:52
Posty: 94
Post Re: Gratulacje
Nie wypowiadam się już więcej w tematach onetowskich.

w_adam napisał(a):
Apeluję, Panowie, mniej krytycyzmu, więcej obiektywizmu.


Wszystkie moje opinie są niestety subiektywne. Nie moge chwalić ani ganić.

Niestety rozumiem to mniej więcej tak , że krytyka jest subiektywna , a chwalenie Zarządu obiektywne.

A myślałem , że prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Myliłem się. Ja wolę wśród swoich znajomych 20 krytykantów niż jednego wazeliniarza.


9 lipca 2011, o 14:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Gratulacje
Nie chciałem już "grafomanić" w tym wątku, bo chyba dostatecznie wyjaśniłem swoje stanowisko i powód mojego wzburzenia. Że nie jestem wielbłądem, nie mam zamiaru - nieprzekonanych - przekonywać.

Teraz trochę ogólnie. Choć myślę, że za chwilę znajdzie się ktoś, kto stwierdzi, że próbuję być jedynym sprawiedliwym.
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że niektórzy na tym forum zabierają głos na zasadzie rewanżyzmu. Jeżeli kiedyś ktoś mi się przeciwstawił (i odwrotnie- on kiedyś stanął po mojej stronie), to teraz moja kolej, choćbym miał zrywać banany na jabłoni. Dziwię się, że tym razem tyko Adach zaistniał, a nie pojawili się panowie z Klubu AA. :o (może się wczasują :) )
Adach przecinki, kropki i cudzysłowy będzie przywoływał w nieskończoność, próbując zdegradować swoją polemikę z Michałem L. (i swój błąd logiczny), do interpunkcji. Od samego mieszania herbata nie staje się słodsza.

Ja kilkakrotnie, nawet ostro, występowałem przeciwko ML. Nasze stanowiska częstokroć były diametralnie różne. Nigdy natomiast nie występowaliśmy przciwko sobie pro forma. Powiem więcej (choć Adachowi chyba nie muszę :lol: ), że jak byłem zdania, że rację ma Michał, to go popierałem.

Adam prosi o mniej krytycyzmu, a więcej obiewtywizmu.
To rzeczywście brzmi tak jak napisał goral.
Spróbuję to innymi słowy, może lepiej zabrzmi: sprawiedliwy, obiektywny krytycyzm. Natomiast krytykanctwo jest zdecydowanie niepożądane. Bez krytyki (najlepiej konstruktywnej - z propozycją zmiany) nie będzie doskonalenia, a błędy i niedoróbki będą powielane oraz łatwo utonąć w samozachwycie, czego objawy niektórzy mają od dawna. Z drugiej zaś strony obrażalstwo też nie jest najlepszym srażakiem, raczej dolewa oliwy do ognia.

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


9 lipca 2011, o 20:16
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 1 grudnia 2009, o 11:05
Posty: 181
Post Re: Gratulacje
Re.
Muszę chyba bardziej sprecyzować moją wypowiedź bo Eltomek zobaczył chyba tylko "kropki".

1. Nasi Koledzy społecznie pracujący dla naszego KPZBS-u, poświęcają na to swój czas i pieniądze, które na pewno mogli by przeznaczyć na sprawy co najmniej "równie ciekawe" - robią to na ile im pozawalają możliwości - będą nowe wybory, niech kandydują lepsi, bardziej zaangażowani - zapewne zostaną wybrani

2. Ze względu na nieuniknione niedociągnięcia tych co coś robią (na dodatek społecznie) możemy albo opodatkować się i zatrudnić pełnoetatowego np. prawnika (Będzie pisał regulaminy, procedury i egzekwowała ich ścisłe wykonanie - nie wydaje mi się żeby to przeszło),
albo, jeżeli struktura naszego Związku zostanie taka sama (a zapewne tak będzie) cieszmy się z tego co się udaje, bądźmy bardziej wyrozumiali dla niedociągnięć - krytykujmy konstruktywnie (np. proponując lepsze rozwiązania), a jeżeli coś nas bezpośrednio dotyczy to walczmy o swoje, nie czekając, aż wszystko nam "na tacy" przyniosą.

Niedługo nowe wybory - zobaczymy kto z krytykantów zgłosi się do nowych władz i kto zostanie wybrany.

Pozdr
Adam


10 lipca 2011, o 06:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 14:17
Posty: 4
Post Re: Gratulacje
Panie eltomku wzywał Pan, więc jestem
Chyba Pana rozczaruję. Nie będę razem z Panem Adachem zrywał tych bananów.
Ma Pan sporo racji z tym rewanżyzmem. Pan Adach zdecydowanie się z Panem nie zgadza, a argumentuję to niemal dosłownymi cytatami z Pana wcześniejszych postów.

PS. może już Pan wie ile ma Pan garbów? Dromader czy Bactrian?


10 lipca 2011, o 10:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 11 listopada 2008, o 18:27
Posty: 17
Post Re: Gratulacje
Wszedłem w wątek "Gratulacje" z myślą o przyłączeniu się do...
...zawartych w temacie.

Hmm..., cóż...
Może innym razem...

...chociaż...
g r a t u l u j ę !!!

PS
Osobne GRATULACJE dla Profesora.

P.P.


10 lipca 2011, o 12:49
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Gratulacje
Myślę, że tym optymistycznym akcentem zakończymy tę "przepychankę" :D , ale oczywiście mogę się mylić...

ps. na koniec winny jestem małego sprecyzowania, żeby nie było kolejnych domysłów i niedomówień. Ostrzeżenie otrzymałem od moderatora o nicku "admin", nie "w_adam" :| .

_________________
Pozdr.
T.


11 lipca 2011, o 08:42
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL