Teraz jest 23 kwietnia 2024, o 15:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Gratulacje 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Gratulacje
Bardzo cieszy mnie aktywna i rozsądna dyskusja w sprawach nas wszystkich dotyczących.
Na zadanie pytanie
Cytuj:
czy Zarząd był świadomy tego , że 3 osoby z uprawnionych do otrzymania refundacji nie pojadą na OME i czy w związku z tym mógł podjąć kroki w celu poinformowania następnych osób o możliwości skorzystania z dofinansowania.

Odpowiadam
Zarząd podjął stosowne kroki informując wszystkich o takiej możliwości w swojej opublikowanej 3 marca br uchwale
Cytuj:
3) Dofinansowanie przypisane jest do zawodnika i w przypadku braku udziału w OME przechodzi na następną parę lub zawodnika

Na pytanie o opodatkowanie dofinansowania odpowiadam w/g swojej wiedzy.
Dofinansowanie jest rodzajem pomniejszenia kosztów poniesionych i nie podlega opodatkowaniu jako że jest wypłacane ze środków własnych pobranych z dobrowolnych składek zrzeszonych osób.Stosowny dokument CIT-8 został złozony w urzędzie skarbowym.
Nagrody natomiast które wypłacane są poszczególnym zawodnikom musza zostać opodatkowane w momencie przekroczenia progu który obecnie wynosi 760 zł
Cytuj:
Uzasadnienie: Przychody z tytułu wygranych w konkursach stanowią przychody z tzw. innych źródeł (zob. art. 10 ust. 1 pkt 9 oraz art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307 późn. zm. - dalej u.p.d.o.f.) i podlegają, co do zasady, opodatkowaniu 10% zryczałtowanym podatkiem dochodowym (zob. art. 30 ust. 1 pkt 2 u.p.d.o.f.). Co do zasady, gdyż na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 u.p.d.o.f. zwalnia się od podatku wartość wygranych w konkursach organizowanych i emitowanych (ogłaszanych) przez środki masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu - jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza kwoty 760 zł.

Nagrody powyżej tej kwoty należy opodatkować i przekazać ryczałtowy podatek do USK
Cytuj:
Kwotę tę organizator konkursu obowiązany był wpłacić – w terminie do dnia 20 miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymał kwotę podatku od zwycięzcy konkursu – na rachunek urzędu skarbowego, którym kieruje właściwy dla niego naczelnik urzędu skarbowego (zob. art. 42 ust. 1 u.p.d.o.f.), zaś po zakończeniu roku – do końca stycznia następnego roku – przesłać do tego urzędu skarbowego deklarację PIT-8AR (zob. art. 42 ust. 1a u.p.d.o.f.).

Mam nadzieję że wywiązałem się należycie w tej sprawie.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


7 lipca 2011, o 13:52
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Gratulacje
Sorrrrrry Michał,
to zapewne moje mało sprawne synapsy (za klasykiem tego forum) zmusiły Cię do ponownego odpowiadania na te same pytania.
W końcu odpaliły (synapsy) i zaqmałem :D

To było mniej więcej tak:
jechały dwa tramwaje; jeden skręcił w lewo, a drugi też był czerwony.

Thx, pozdrawiam
T.

_________________
Pozdr.
T.


7 lipca 2011, o 17:06
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 listopada 2010, o 12:52
Posty: 94
Post Re: Gratulacje
Michał napisał:
"Odpowiadam
Zarząd podjął stosowne kroki informując wszystkich o takiej możliwości w swojej opublikowanej 3 marca br uchwale"


Powinno być dopisane , a goral
ma dzwonic codziennie do Bartka i pytać "Bartek jedziesz czy nie jedziesz. Jedziesz ? Kurka . To zadzwonię jutro"

albo
"Grzegorz , wiesz akurat przechodziłem koło Twojego domu ( 84 raz) i chciałem zapytać czy jedziesz na OME czy nie. Jedziesz. Jutro tez będę tędy przechodził to się znowu zapytam, pa."

ewentualnie

"Panie burmistrzu mam pytanie :-) ... itd. "

Mam dziwne uczucie , ze ktoś całkowicie oderwał się od rzeczywistości.
Zupełnie tak samo jakbym oglądał obrady sejmu (wiem, wiem powinno być z dużej , ale nie daje rady ;-) albo dyskusję o wysłaniu sześcioletnich dzieci do szkół ( argumenty , ze Europa tak ma ( a my to Daleki Wschód pewnie jesteśmy, pomijając , że w niektórych krajach tzw.Europy mają dozwoloną aborcję, legalne narkotyki, legalną prostytucję i pensje 5 razy wyższe, no ale to nie na temat.)

Michał ja na to Twoim miejscu poszedłbym w politykę . Masz do Tego predyspozycje. Umiejętność nieodpowiadania na podstawowe zadane pytanie opanowane do perfekcji. "Zarząd to JA. Zarząd już się wypowiedział, więcej nie będzie. Jak Zarząd podejmie Uchwałę , ze Słonce jutro się nie pojawi , to się nie pojawi , a jak się pojawi to stwierdzimy , ze to był Słoniec a nie Słońce, a w ogóle to Ziemia leży na czterdziestu krokodylach i jest oświetlana żarówką :-) .

A wystarczyłoby:
"W związku z Naszym zaniedbaniem Zarząd przeprasza wszystkich zainteresowanych i funduje im wpisowe za cały Kongres w Sopocie wraz z noclegiem w (i tu do wyboru "Sheraton" "Hotel Haffner" , chiński Hotel o trudnej do wymówienia nazwie nad samym morzem itd.) " :lol: :shock:

A zadałem chyba proste pytanie :

CZY KTOKOLWIEK Z ZARZĄDU WIEDZIAŁ , ŻE OSOBY , KTÓRE ZNAJDOWAŁY SIĘ NA MIEJSCACH , ZA KTÓRE PRZYSŁUGIWAŁO DOFINASOWANIE NIE WYBIERAJA SIE NA OME.

KRÓTKA ODPOWIEDŹ - TAK LUB NIE.

Chce tylko zaspokoić swoją ciekawość. Niedługo wybory , zgłoszę akces do Zarządu jako pełnomocnik do odpowiadania na temat na pytania wszystkich członków "dynamicznie rozwijąjącego się okręgu" ( vide turnieje wtorkowe) i okręgów wrogich ( tutaj oczywiście Michał L. będzie miał osobny segregator :-0).


8 lipca 2011, o 06:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Gratulacje
Ulżyło Tobie ?

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


8 lipca 2011, o 08:35
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2008, o 17:24
Posty: 77
Post Re: Gratulacje
Witam.
Wywołany do tablicy uprzejmie informuję:
1.Grzegorz o tym, że nie jedzie na OME poinformował mnie ok tydzień przed zawodami.
2.Tydzień przed Poznaniem, po informacji od Grzegorza rozmawiałem z Mariuszem Krakowiakiem, czy nie jedzie na OME. Uzyskałem odpowiedź negatywną (brak możliwości uzyskania urlopu w tak krótkim czasie).
3..Sprawa wyjazdu Bartka i Leszka ważyła się do ostatniej chwili (brak jednoznacznej diagnozy lekarzy co do wypisania Leszka z szpitala).
Ostatecznie koledzy podjęli decyzję w czwartek.
Reasumując:
1.Sądziłem, że wyjazd ma Mistrzostwa Europy zawodnicy planują z większym wyprzedzeniem, a nie kilka dni przed tak ważnymi zawodami.
Przyznaję może jest to mój błąd w rozumowaniu. Za ten błąd przepraszam osoby, których ten on dotyczył.
2.Myślę, że zarówno dofinansowanie jak i dodatkowe rozgrywki o dofinansowanie mimo wszystko spełniły swój cel.
3.Szersze omówienie tych moich niedociągnięć, postaram się przedstawić w Górznie :-) na wczasach brydżowych (Andrzeju-tylko przy coli!!!, Tomku nie w "Sheratonie", a w pensjonacie "Jagódka" :-( ), na które serdecznie zapraszam.
Pozdrawiam
Wiesław Paczkowski

_________________
Brydż-Trenerem umysłu i charakteru


8 lipca 2011, o 08:46
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 15:02
Posty: 46
Post Re: Gratulacje
Michał Dolny napisał(a):
Ulżyło Tobie ?

Hmmm
Zgadzam sięz Michałem, a nawet więcej - uważam, że eltomek i góral powinni zostać zbanowani na tym forum za brak podstawej umiejętności - czytania ze zrozumieniem tekstu. No przecież jest wyraźnie napisane:
Cytuj:
3) Dofinansowanie przypisane jest do zawodnika i w przypadku braku udziału w OME przechodzi na następną parę lub zawodnika
Czy jest coś o tym, że Zarząd poinformuje (telefonicznie, mailowo, mms-em, znakami dymnymi, gołębiem pocztowym lub inną cywilizowaną formą przekazu) zainteresowanych (w sumie można zapytać skąd ma wiedzieć kto jest zainteresowany :)) o możliwości skorzystania z dofinansowania po rezygnacji kogoś z uprawnionych? Ja przynajmniej nie widzę. O co więc te pretensje i sianie fermentu... Należało samemu wykazać inicjatywę, np:
a. na co wpadł już góral - wydzwaniać kilka razy dziennie do osób z pierwszej trójki z pytaniem czy możenie zrezygnowali, lub
b. wydzwaniać 2 razy dziennie do wybranego losowo członka Zarządu z pytaniem czy może ktoś zrezygnował, lub
c. oglądać codzienie o 0:45 wiadomości na CNN, może tam coś powiedzą ...
A tak to ... drzewko :)
Tak jak napisał Michał - uchwała została zrealizowana i naprawdę nie rozumiem o co całe zamieszanie... :D

pozdrawiam

PS: Pisząc tego posta nie widziałem jeszcze informacji Prezesa, która troszkę wyjaśnia sytuację...

_________________
Maciej Wawrzyniak


8 lipca 2011, o 09:08
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Gratulacje
Dzieki prezes za zabranie głosu.

Dyskusja zaczynała przybierać niegrzeczne tony, a jak sami widzicie sprawa wakatów pojawiła się tuż przed startem.

Góral, teraz wiesz, nie musiałeś codziennie przechodzić koło domu Grzegorza, ani dzwonić 84-ty raz do Bartka - twój partner o wszystkim wiedział (myślę, że cię poinformował) i po prostu zrezygnował, Wiesiu miał już odpowiedź od Mariusza, zatem sprawę waszej pary uznał za zamnkniętą.
Ja wiedząc na kilka dni przed o "wakatach" dofinansowań poinformowałem o takiej możliwości osoby, do których miałem nr tel, ale co jest raczej oczywiste otrzymałem odpowiedź odmowną, z uwagi na krótki czas do załatwienia wszystkich formalności związanych z uczestnictwem.

Być może zabrakło w tym wszystkim krótkiej informacji na stronie o kolejnych rezygnacjach i możliwościach ubiegania się o dofinansowanie, niemniej weźcie pod uwagę, że oficjalny termin zgłoszeń do OME mijał 31 maja, nikt nie miał pewności, czy dopisanie nowych osób byłoby możliwe juz w trakcie trwania mistrzostw - no cóż zawsze można wskazać na jakieś niedociągnięcia, ale czepianie się na siłę drobiazgów nie dostrzegając pozytywów całości uważam za mocno nie fair.

W sumie Zarząd zrobił coś konstruktywnego umożliwiając dofinansowanie 6 osobom, a dostał za to nie pochwałę, ale po głowie.

Apeluję, Panowie, mniej krytycyzmu, więcej obiektywizmu.

POzdr
A


8 lipca 2011, o 09:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 listopada 2010, o 12:52
Posty: 94
Post Re: Gratulacje
Michał Dolny napisał(a):
Ulżyło Tobie ?


Możesz rozwinąć myśl, bo nie rozumiem. :idea:

Wiesław Paczkowski napisał(a):
Szersze omówienie tych moich niedociągnięć, postaram się przedstawić w Górznie :-) na wczasach brydżowych (Andrzeju-tylko przy coli!!!, Tomku nie w "Sheratonie", a w pensjonacie "Jagódka" :-( ), na które serdecznie zapraszam.


W "Jagódce" przy coli , jodłujący Maciej w samych skarpetkach :-).

Na Grand Prix spróbuje przyjechać bo warto , ale reszty się boję :-)

p.s. Bardzo chętnie sam się zbanuje. :lol:
p.s. 2 Odpowiedź Prezesa rozumiem, mogę nie ze wszystkim się zgadzać, ale rozumiem.


Ostatnio edytowano 8 lipca 2011, o 10:14 przez goral78, łącznie edytowano 1 raz

8 lipca 2011, o 09:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Gratulacje
Zgadzam się z Adamem, że inicjatywa Zarządu była godna pochwały.

Niestety zgoda tyczy tylko tego malutkiego fragmentu jego wypowiedzi.

Krytyka, jaka pojawiła się w postach gorala, moim i wawy nie dotyczyła posunięć Zarządu, ale personalnie jednego jej członka. I to nie w kontekście poczynionych kroków, ale jego zachowania na tym forum.
Jak pisałem w pierwszym poście, pytanie gorala było zero-jedynkowe. Gdyby Michał odpisał coś w stylu Wiesia, wątek ten wygasłby. Sprawa zostałaby wyjaśniona. Niestety Skarbnik Wielki Koronny raczył potraktować nas jak idiotów nic nie rozumiejących, bo przecież "w uchwale jest napisane". A ostatni wpis Michała, zakrawa na szczyt bezczelności, osoby która bądź co bądź piastuje stanowisko (fakt, że społecznie). Może raczej pomyśl (Michale) o podaniu się do dymisji (skoro nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania), miast obrażać się na dociekliwych interlokutorów.


PS. i na zakończenie, gwoli formalności. Mam nadzieję, że koledzy, którzy nieoczekiwanie dla siebie, skorzystali z dofinansowania, nie odebrali tych wpisów osobiście :)

Pozdr.
T.

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 8 lipca 2011, o 22:03 przez eltomek, łącznie edytowano 1 raz

8 lipca 2011, o 09:37
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 15 marca 2010, o 18:17
Posty: 53
Post Re: Gratulacje
Rzadko się tu wypowiadam ale czytając czasem forum robi się ciemno w oczach . Wydaje mi się , że mozliwość swobodnej wypowiedzi jest dla niektórych okazją do wykrzykiwania bzdur tylko po to aby się coś działo aby, jak to już w historii KPZBS bywało , skłócić bezinteresownie ludzi realizujących się w swoim hobby.
Szkoda , że ciągle te same osoby nie wezmą sie do roboty i nie pomogą Zarządowi w pracy.

Przechodząc do meritum bardzo dziekuję (jako głęboka rezerwa) Zarządowi za pomoc w postaci dofinansowania (niespodziewanego) do poznańskich Mistrzostw Europy. Nie jest rolą Zarządu dopytywanie czy zawodnicy łaskawie skorzystają z tej możliwości ale to takie nasze piekiełko gdzie koniecznie trzeba tylko krytykować. Jeśli koledzy nie podoba Wam się praca Zarządu to bedziecie mieli szansę wykazać się w następnych wyborach a teraz dajcie im spokojnie pracować .

Jarosław Michałowski


8 lipca 2011, o 10:31
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL