Teraz jest 18 kwietnia 2024, o 14:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Rozgrywka i nie tylko 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Rozgrywka i nie tylko
Cisza, to spróbujemy trochę podgłośnić. Męczy mnie rozdanko, w którym wziąłem mniej lew niż większość rozgrywających to rozd. w turnieju. Po niezbyt precyzyjnej jednostronnej licytacji:

1S__2H*__4H**

* - w praktyce GF, ** - minimum z fitem

Przyszło nam zmagać się z końcówką kierową - Maksy

4 _________A Q 8 6 2
A 9 7 6 5___Q J 8 3
A J 3_______10 9
A Q 8 7_____K3

po wiście K karo. Na początek wzięliśmy asem i zgraliśmy 3 trefle wyrzucając ostatnie karo ze stołu. Co dalej?? Na ile lew gramy??

A.


12 maja 2011, o 08:19
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 30 stycznia 2009, o 12:29
Posty: 71
Post Re: Rozgrywka
Jak to w turnieju gram na lew jak najwięcej. Chyba najprościej jest dostosować rozgrywkę do tego kto (wg nas) ma cztery trefle.

Na początek: karo w dziób, as pik, pik w dziób, karo w dziób,

Jeśli 4 trefle ma S to:
pik w dziób (raczej się dzielą, skoro trefle 4-3) i trefl. Oddam raczej tylko kiera w rozdaniu.

Jeśli 4 trefle ma N to:
nieco gorzej, po po nadbitce kiera królem, zagra w pika i musimy trafiać jak leżą kiery, ale z karty dołożonej do pierwszego wistu wiemy czy kara są parzyście czy nieparzyście, wiemy jak są trefle i piki, więc będziemy znać rozkład kierów - pech w zasadzie przy singlowym królu z prawej strony.

Impasu pik raczej na początku raczej nie rozważam.


12 maja 2011, o 09:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Rozgrywka
Do kara dołożona 4-ka - w toku dalszego twojego karo w dziób ... kara raczej 4-4, Trefle wiadomo 4-3, ale kto 4 a kto 3 to nie wiadomo.
A


12 maja 2011, o 12:24
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Rozgrywka
W razie czego poszukam telefonu do pani Ch......... , skasowała nam 12 w 3 sekundy


12 maja 2011, o 13:35
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Rozgrywka
A ja se gram tak:

1. A karo
2. A pik
3. pik w dziób
4. K trefl
5. pik w dziób
6. A trefl
7. Q trefl - karo aus
8. karo w dziób

---______Qx
A97_____QW8
x_______---
x_______---

9. może czas na impas kier - jak stoi i dzielą się 2-2, to 13, jak nie stoi lub podział 3-1, to chyba już zawsze 12.
chyba, że N trzyma:

xxxx
K
KDxx
xxxx

i po impsie kier poda trefla do przebitki :? :shock:
chociaż wtedy też da się to trafić i odwrót treflowy zabić W i wyimpasować 10 kier :D
a wtedy się okaże, że N miał:

xxx
K10
KDxx
xxxx :mrgreen:

lub

jak czasami odpadł 3. K pik, to może zagrać na singlowego kier? :o :lol:

_________________
Pozdr.
T.


12 maja 2011, o 14:51
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Rozgrywka i nie tylko
Miałem nadzieję, że wypowie się trochę większe grono. Nie chcą pisać, trudno. Rozgrywka Tomka wygląda na dosyć sensowną jak piki 4-3 wyrobimy forty i odatutujemy cały czas zachowując szansę na 13 lew. Jest tylko niebezpieczeństwo przy podziale pików 5-2 i nadbitce, a wtedy zapiszemy sobie coś koło jajeczka. Może skończyć się nawet na 9-10 lewach. Z kolei grający na przebitki (zaczynając od kar w stole) nie mieli już praktycznie szans wzięcia wszystkich lew – jednak sznasa na 12 była bardzo duża.

Ja rozpocząłem od przebicia kara i impasu kier, który nie stanął, połączyli mi atu i szansa na 12-tą ograniczyła się tylko do impasu pik (nie ma komunikacji do przymusu treflowo-pikowego), który także nie stanął – skończyło się zatem na 11.

Lewy ops posiadał Wxxx, Kx, KDxx, xxx, gdyby zamienić ręce obrońcom to wziąłbym 13 lew (Tomek także), a pozostali przebitkowy 12.


Mały teścik wistowy – mamy: 754, 10854, A76, 863. Ops po prawej otworzył 2C (prec), drugi zapytał 2D i po odpowiedzi 2H podniósł do wysokości 6. Otwierający dołożył 7. Mamy asika to skontrowaliśmy – odwinęli (ten z lewej - czyli parafrazując Mietka nastąpiła BłachnioRekontra). Jakieś pomysły wistowe??


I jeszcze teścik licytacyjny (maksy): mamy D864, KW6, DW5, 875 obie przed.
Liyctacja:
My__Ops___NNW*___Ops
Pas___pas___1S**___2C
2S____pas___pas____dbl
Pas___3C____pas____pas
3S____4C____pas___pas
??
* - nasz największy wróg, czyli partner
** - 3-cia ręka, może być trochę przysłabione
Walczymy??

No i drugi teścik licytacyjny - obie przed, mecz:
Mamy kawał karty: 864, 74, W752, 10984
Licytacja:
My__Ops__NNW__Ops
pas__1C___1NT__Dbl
???
grasz takim sysytemem, że rdbl wskazuje 1 młody, 2C - Stayman, pozostałe transfery. Cóż nie każdy system jest doskonały - nie możemy niestety wskazać 4-4 na młodych.
Uciekamy czy pasujemy??

Pozdr
A


20 maja 2011, o 11:18
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Rozgrywka i nie tylko
Rozumiem, że we wszystkich ostatnich testach, wistowym i licytacyjnych, "C" to trefle.

Ad.1 na szczęście nie nasz problem - chyba nasz wikstuje :lol:

Ad.2 jeżeli wszystko leży źle, to walka może być droga. Na maxy pokusiłbym się ew. o dbl'a

Ad.3 pass

T.

_________________
Pozdr.
T.


25 maja 2011, o 14:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Rozgrywka i nie tylko
Tomek źle mnie zrozumiałeś 2C otworzył ten po lewej.... twojego partnera, czyli po twojej prawej - teraz już ty wikstujesz - odwinął ten po twojej lewej (w problemie także poprawiłem).

A.


25 maja 2011, o 19:07
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 listopada 2010, o 12:52
Posty: 94
Post Re: Rozgrywka i nie tylko
1. asa mam , to gram, oni sami nie wiedzą co mają :)
2. pas, ile razy mam licytować, poza tym bardzo nie lubię kontrować 4 w młody, jakoś zawsze mi wygrają :-). Poza tym zależy jaki partner nam się trafił , czy np. na trzecim ręku z AKWxx, koniec karty otwiera czy nie.
3. pas, czy NNW to zawodnik , który lubi na 14 ba i z 5 kartem młodym. dawać :-). Wie z czym wszedł, jakiś bilans stołu potrafi zrobić. Powinien wiedzieć , że nic nie mam, staymana nie daje, to cośtam ,cośtam w młodych mam. Jak wlazł na 5 młodej to ją zgłosi, jak ma jakies 4 młodsze w to chyba da rkntr (chyba tak się umawiałem z partnerem ;-))


26 maja 2011, o 07:04
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL