Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 00:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 słaby punkt 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post słaby punkt
"Konieczność stosowania jednoznacznych regulaminów, rozwiązań i rozstrzygnięć w rozgrywkach ligowych"
Czy ktoś wie z czego to cytat?
Bez szukania podpowiem. To jeden z wniosków postawiony na ostatnim walnym KPZBS-u.
Nie oddaje całosci problematyki, ale czas go przywałać. Zarząd ma 5 stałych komisji, niefortunnie nie ma "ciała" zarządu które zajmowaloby się regulaminami. Sa one tworzone ad hoc i firmowane przez różne osoby. I to jest ten słaby punkt zarządu moim zdaniem.
Niestety zradza to później różne problemy.... tak mi się zdaje że jeszcze jeden nadchodzi, gdyż jest prawdopodobieństwo, że w nowym sezonie uprawnionych do gry w trzeciej lidze będzie 17 drużyn.
Proponuję Zarządowi aby w trybie pilnym powołał komisję regulaminów rozgrywek wszelakich, niekoniecznie posiłkując się osobami którzy aktualnie w Zarzadzie zasiadają. Wystarczy wybrać kilka/naście osób, rozesłac mailem propozycje, skonsultować, potem komisja wyciąga wnioski i opracowuje końcowy projekt, przedstawiany zarzadowi do zatwierrdzenia.
Nie chcę się wypowiadać, czy po ostatniej eliminacji doszło do skrzywdzenia jednej z par, nawet trudno powiedzieć której. Tym bardziej, że jeden z ostatnich postów majkela, ktoś o niskim poziomie akceptowania krytyki, może odczytywać jako bufonadę.

_________________
Tomasz Nadolski


25 marca 2011, o 00:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: słaby punkt
Tomek rozumiem twoją intencję, natomiast wydaje mi się, że w chwili obecnej podział obowiązków w ramach aktualnego Zarządu powinien jednoznacznie precyzować kto za co odpowiada i powoływanie kolejnego ciała nie jest chyba celowe. Za całość dokumentacji powinien odpowiadać sekretarz zarządu. Oczywiście nie można go obarczać tworzeniem regulaminów - bo np. regulamin rozgrywek ligowych powinien zostać opracowany przez Wydział Gier, ale to on powinien nad tym wszystkim czuwać.
Trudno, żeby o wszystkim musiał myśleć prezes.
Odnośnie eliminacji wydaje mi się to oczywiste, że skoro są to eliminacje KP, awans mogą uzyskać zawodnicy KP.
Niemniej zgadzam się, że takie zapisy powinny zostać doprecyzowane. Zawsze jednak możemy spotkać się z sytuacją, która nie została jednoznacznie wyjaśniona w regulaminie.

Wracając do twojego ostatniego zdania, myślę, że nie tylko ktoś o niskim poziomie akceptowania krytyki mógł odebrać posty pod adresem grajków kuj-pom jako obraźliwe dla nich. No cóż, skoro poziom prezentowany przez nas jest tak znacznie niższy od innych okręgów - tym bardziej powinniśmy chronić możliwości awansu dla zawodników zrzeszonych u nas.

Pozdr
A


25 marca 2011, o 08:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post Re: słaby punkt
Adam, owszem w znacznej mierze twe stanowisko jest zasadne. Jest jedno małe ale.
Poszukałem na stronach innych okręgów zasad kwalifikacji do finałów MP. I tak na przykład, w świętokrzyskim taki awans mógłbym uzyskać awans nawet ja, pod warunkiem, że wystartuję we wszelkiego rodzaju eliminacjach jakie tam są i oczywista nie dostane kasy, a tam znacznie więcej dopłacają :)
Przy jednostopniowych zawodach tak jak u nas to jednak chyba opcja powinna być czytelna. Jacy jesteśmy to jesteśmy, ale wzorem obywatela W. Gomułki miejsc w półfinale raz zdobytych przez przydział nigdy nie oddamy :)

_________________
Tomasz Nadolski


25 marca 2011, o 09:04
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 14:17
Posty: 4
Post Re: słaby punkt
Witam.
Chciałbym przeprosić tych wymienionych imiennie i tych którzy mogli się poczuć urażeni moim poprzednim wpisem (do Pana Eltomka...)
BUFON?
Czytając wpisy z wątku równoległego i znając jego bohatera, uważam, że jest to najmilsze miano jakim można go określić. Przebywanie przy jednym stoliku z podchmielonymi graczami, to WERSAL w porównaniu z obcowaniem z tym jegomościem. Od dzisiaj PIWO DLA KAŻDEGO NA KAŻDYM TURNIEJU I ZJEŹDZIE LIGOWYM.


1 kwietnia 2011, o 09:46
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL