Teraz jest 28 marca 2024, o 22:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 19 grudnia 2010, o 00:22
Posty: 9
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Szanowny Panie (ewentualnie Szanowni Panowie anonimowy i alkoholiku – może ta kropka co Was dzieli ma sugerować, że jesteście duetem, w którym anonim pisze, a alkoholik dyktuje mu swoje poglądy) warto utożsamiać się z tym, co się pisze i podpisać się, aby można było prowadzić dalszą dyskusję. Anonimy nigdzie, więc i w naszym brydżowym światku, nie powinny nigdy zostać popełnione. Reszta już nie do Pana.

Kilka osób zwróciło się do mnie, jako kapitana drużyny GOK Benmar Unisław, o wyjaśnienie sytuacji podczas meczu z drużyną DOL-BY Bydgoszcz.
Fakty są następujące Po rozegraniu pierwszego rozdania (grałem z Waldkiem Kamińskim), w którym był 2 razy przywoływany sędzia, a po interwencjach trwała bezsensowna dyskusja po drugiej stronie deski, głównie powodowana przez mojego partnera, zwróciłem się do przeciwników, o wyrażenie zgody na zmianę partnera. Oczywiście, jeżeli sędzia zawodów wyrazi na to zgodę. Jeśli nie będzie na to zgody sędziego, oddamy mecz walkowerem. Przeciwnicy zgodzili się na to i sędzia zaakceptował zmianę. Pozostałe rozdania grałem z Andrzejem Buczkowskim.
Powodem mojej decyzji było rozegranie meczu w całości (wg mnie groziło powtarzanie się opisanej sytuacji i wyjścia do toalety ;) ) .
Nieprawdą natomiast jest, że Waldek ledwo trzymał się na nogach i niezrozumiale bełkotał, choć pewna ilość alkoholu miała wpływ na nadmierne dyskusje z zawodnikiem drużyny przeciwnej.

Tomasz Borucki


20 grudnia 2010, o 02:36
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2008, o 17:24
Posty: 77
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Koleżanki i Koledzy,
W związku z podnoszonym tematem pragnę poinformować iż: -wielokrotnie na Zarządzie była formułowana prośba aby sędziowie bardziej rygorystycznie reagowali w stosunku do zawodników, którzy wskazują na nadmierne używanie alkoholu,
-właściwe reprezentowanie Zarządu podczas zawodów sportowych (turniejów, zjazdów ligowych) będzie miało decydujący wpływ na ocenę pracysędziego -pragnę zwrócić uwagę, że Kapitan drużyny zawodnika ponosi na równi odpowiedzialność za zachowanie zawodnika drużyny podczas rozgrywek ligowych
-proszę zawodników drużyny przeciwnej (pary) na częstsze korzystanie z odmowy gry z przeciwnikiem, który wskazuje na nadmierne nadużycie alkoholu (post-jak proponuje to Roman),
-myślę, że kilku zawodników z naszego Okręgu nie może odbierać nam przyjemności z uprawiania Brydża,jak również mieć wpływu na niweczenie naszego dużego wysiłku w podnoszeniu poziomu rozgrywek
-zapewniam, że w następnym roku Komisja Dyscypliny w naszym Okręgu będzie miała dużo więcej pracy,!
Pozdrawiam
Wiesław Paczkowski

_________________
Brydż-Trenerem umysłu i charakteru


20 grudnia 2010, o 11:51
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 15:02
Posty: 46
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Cytuj:
Cały czas zwracam uwagę jedynie na zasadę - na łamanie przepisów PZBS - obowiązującą podczas rozgrywek brydżowych i tyle.

Cytuj:
Moi brydżowi partnerzy nie raz popijali piwo przy stole - jeżeli o to panu chodzi. Czasem mi to przeszkadzało, czasem nie - zależnie od stanu moich partnerów.

No to rozumiem - czasami łamali regulamin i Panu to przeszkadzało a czasami nie łamali. :D

Co do radykalnych poglądów sprobuje zaspokoić ciekawość: 90% osób piszących na tym forum nie widzi nic złego w wypiciu piwa czy dwóch. Pańskie posty (te wcześniejsze) dotyczą nie tylko placówki oświatowej (tu akurat się z Panem zgadzam), ale również innych miejsc gdzie rozgrywane są zawody brydżowe i ze wszystkich przebija teza "0 alkoholu przy grze".

A co do mojej dobrej pamięci - owszem mam bardzo dobrą (jeszcze) i nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek sędziował jakiś turniej...

A z oświatą też coś wspólnego mam - chodziłem kiedyś do szkoły. Nawet do kilku... :D


I na zakończenie jeszcze jedna uwaga do ostaniego wpisu pana Prezesa:
Cytuj:
zapewniam, że w następnym roku Komisja Dyscypliny w naszym Okręgu będzie miała dużo więcej pracy,!

Być może słuszna idea. Choć osobiście wolałbym żeby skupić się na innych problemach. Np żeby turnej planowany na 15, zaczął się o tej 15 a nie o 15:45, runda rozgrywek ligowych planowana na 12 rozpoczęła się o 12 a nie o 12:30 itp. Żeby zawody prowadził sędzia, który nie ustawi w 30 rozdaniowym turnieju, 10 rozdań pausy dla jednej z par, a turniej nie przeciągał się w nieskończoność. Doceniam postęp: pierniczki, butler itp, ale chętnie zrezygnowałbym z tych "gadżetów" na rzecz punktualnego i sprawnego przeprowadzania zawodów.

pozdrawiam
Maciej Wawrzyniak

_________________
Maciej Wawrzyniak


20 grudnia 2010, o 11:59
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 20 grudnia 2010, o 13:06
Posty: 1
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Fakty i mity.
1. Mecz z Dolby.
W trakcie licytacju to ja wezwałem sędziegi, gdyż uznałem za niewystarczające wytłumaczenie znaczenia odzywki przeciwnika.
Po przybyciu sędziego przeciwnik wytłumaczył mi wystarczająco
znzczenie odzywki i nie było sprawy. Może zbytnio się uniosłem
i zareagowałem za szybko (przeciwnik zastanawiał się nad wytłumaczeniem) .Sorry
Po rozegraniu pierwszego rozdania i ostatniego dla mnie poczułem bóle żołądkowe i wyszedłem do toalety, gdzie zbytnio przeciągnął się moj pobyt, więc zostałem zmieniony. Drużyna została ukarana - 3imp.
2. Spożywanie alkoholu.
Nie wypieram się, że spożywałem alkohol, gdyż tego dnia (11XII)
obchodziłem imieniny i postanowiłem z niegrającymi kolegami uczcić tą okoliczność, ale:
a) nie piłem na sali gier, ani korytarzu
b) nie brałem już więcej udziału w grze
c) zachowywałem się spokojnie, nawet nie kibicowałem w rzadnym meczu III Ligi. Nikogo nie obraziłem i wszysko było O.K.
d) na sali gier pojawiłem się w przerwie i pod koniec meczu, żeby poznać wynik. Nikt mi nie zwracał uwagi na niestosowne zachowanie.
3. Dlaczego a.a atakuje tylko zawodników z dwóch najlepszych aktualnie drużyn ?
Sądzę, że oprócz pieniactwa i arogancji, ma kompleks niższości i pewnie
jego drużyna jest niżej w tabeli, niezależnie w jakiej gra lidze.
Przecież z innych drużyn również spożywają piwko poza salą gry.
Czy jest zakaz degustacji alkoholu (ogólnie dostępnego w bufecie)
poza salą gier, przez niegrających zawodników ?
4.Wnioski
Sądzę, że te uwagi pana a.a dotyczące mojej osoby, są tylko pretekstem do obrażania sędziów, zwłaszcza kol. Jarka Ł.
P.S.
Wczoraj można było degustować świtne piwo Ż. na sali gry w Hotelu Brda i to w trakcie gry.
Życzę Wesołych i Radosnych Świąt wszystkim bydżystom,
również spoza naszego okręgu.
Waldemar Kamiński


20 grudnia 2010, o 15:53
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Szanowne Panie i Panowie,uczestnicy turniejów zakończenia roku.
W temacie niedzielnego turnieju zakończenia,jako współorganizator na wstępie przepraszam wszystkich niezadowolonych z opóźnienia turnieju popołudniowego.
Postaram się wyjaśnić przyczynę opóźnienia.
Jako organizatorzy nie uwzględniliśmy słabszego dnia sędziego(uważam że lepszym rozwiązaniem byłoby powołanie dwóch sędziów).
Emocje związane z turniejem,niekorzystna liczba graczy itp spowodowały wydłużenie się turnieju.
Jednak zauważcie państwo ze ranga tego turnieju była duża -są to indywidualne mistrzostwa okręgu,nie mogliśmy więc zmieniać zasad w/g jakich turniej się toczył.
Licząc na zrozumienie chciałbym życzyć wszystkim obecnym i potencjalnym graczom,życzyć Wesołych i Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
Mam również nadzieję,że incydentalne łamanie przepisów naszej wspaniałej dyscypliny sportu będzie miało tendencję zmniejszającą do eliminacji tych zachowań włącznie.
WESOŁYCH ŚWIĄT.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


20 grudnia 2010, o 21:58
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Taki drobny wtręt do wypowiedzi Michała. Czy przypadkiem, zmiana ilości przewidzianych do rozegrania rozdań w trakcie turnieju nie jest zmianą jego zasad?
ML


20 grudnia 2010, o 22:08
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Waldek napisał(a):
3. Dlaczego a.a atakuje tylko zawodników z dwóch najlepszych aktualnie drużyn ?
Sądzę, że oprócz pieniactwa i arogancji, ma kompleks niższości i pewnie
jego drużyna jest niżej w tabeli.
Przecież z innych drużyn również spożywają piwko poza salą gry.
Czy jest zakaz degustacji alkoholu poza salą gier, przez niegrających zawodników ?
4.Wnioski
Sądzę, że te uwagi pana a.a dotyczące mojej osoby, są tylko pretekstem do obrażania sędziów, zwłaszcza kol. Jarka Ł.


Myślę, że to nietrafna diagnoza. Nie sądzę, żeby ktoś w ten sposób próbował zrobić wynik sportowy :shock:, czy prowadzić, mniej lub bardziej zasadną, prywatną wojenkę z Zespołem Sędziowskim. Swoją drogą, wybór napiętnowanych też chybiony. Wszak wszyscy (chyba poza autorem) wiedzą, że Koń nie wielbłąd... :lol:
Przypuszczam, że Panu/i a.a przyświecała szczytniejsza idea.
Idea fix - pełna prohibicja.

Mam nazieję, że Adam jest nie tylko dla mnie autorytetem brydżowym i moralnym (dosyć maślenia :oops: ) i Zarząd nie zignoruje Jego opinii w tej kwestii w trakcie opracowywania "strategii" na przyszłość. Nie wylewajcie dziecka z kąpielą....

Turnieje wtorkowe - przedawkowania zdrzają się niezmiernie rzadko. Środek tygodnia pewnie nie sprzyja tego typu wyskokom. W soboty czy niedziele (vide 11 i 19.12.10 :( ) bywa różnie.
Apel do Sędziów- nie bójcie się posądzenia o niekoleżeńskość- wyciągajcie konsekwencje w stosunku do wszystkich, którym się przelało.

Liga - tutaj sytuacja jest zdecydowanie inna. I wcale nie upierałbym się przy tym, że to Placówka Oświatowa, że dzieciaki... itd. Nie jestem pewny, czy zwolennicy tego argumentu mają rację. Czy użyczona, dzięki uprzejmości dyrektora, sala gimnastyczna i najbliższa infrastruktura nie jest przypadkiem na ten okres eksterytorialna?
Jeżeli nie, to na podstawie jakiego prawa wszelkie bankiety, stypy i wesela się tam odbywają? Wiem, że wiele szkół korzysta z takiej możliwości "dorabiania" do budżetu. W weekendy wynajmują co się da.
Z ligą jest inny problem. Niestety okręg nie ma ligi juniorów. Stąd obecność w Lidze Okręgowej drużyn młodzieżowych. Dzięki pracy kolegów Mietka, Bartka, Roberta, Zbyszka (przepraszam niewymienionych :oops: ), młodzież bardzo ochoczo weszła w to. Tylko boję się, że sytuacja opisana przez Mietka, może ich jeszcze szybciej zniechęcić. Czy jeszcze kiedykolwiek wrócą?
Co do powoływania się na Regulaminy Związków Sportowych. One mają zapis o alkoholu, papierosach i w ogóle o sportowym trybie życia . Jaki sens ma sport wyczynowy bez tych zapisów? PZBS jako związek sportowy miał w obowiązku umieszczenie takich zapisów. Ale z drugiej stronu jacy z nas sportowcy? Sądzę, że choćby z tego względu interpretacja tych przepisów, za ogólnym, cichym przyzwoleniem, bywa miękka.
Oponenci wierzcie mi (w zawodowym sporcie seniorskim, zarówno damskim jak i męskim przepracowałem ok.15 lat), to co się dzieje na naszym podwórku to (Pan) Pikuś.
Wiem, za chwilę przeczytam, że jak wszyscy łamią prawo, to nie znaczy, że my też musimy na to pozwalać...
Nie pozwalajmy, ale nie popadajmy w ortodoksję.

Mam jeszcze apel do moderatorów- to chyba najprostsze w wykonaniu i nikt nie zarzuci nikomu ograniczania wolności wypowiedzi i demokracji.
Rok temu wprowadziliście obowiązek rejestrowania się do forum. Co to miało dać? Chyba tylko tyle, że "roboty" nie sieją spamu. Proponuję rejestrację weryfikowalną. Pola: imię i nazwisko, na formularzu rejestracyjnym obowiązkowe. Nie ogranicza to niczyich praw, w końcu nie ma obowiązku wypowiadania się na forum, a możliwość ma nadal każdy. Po prostu trudno polemizować z cieniem, a pewnie też byłoby mniej pomówień i bezpodstawnych oskarżeń. Pokuszę się o stwierdzenie dalej idące. Twierdzę, że obecnie obowiązująca formuła (nadal anonimowości) ogranicza moje prawa obywatelskie. Nie mam np. prawa bronić swego dobrego imienia przed sądem ;) Wolność słowa pozbawiona odpowiedzialności za słowo (żeby nie powiedzieć-połączona z bezkarnością), nijak ma się do demokracji.

Jak zwykle w tym wątku...
... pozdrawiam trzeźwo myslących.
Tomek.

_________________
Pozdr.
T.


20 grudnia 2010, o 22:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
W pełni popieram wniosek Tomka w kontekście obowiązkowego rejestrowania ( pełnym imieniem i nazwiskiem ) dla osób wypowiadających się na forum.
Prośba do Adama : skoro wyciąg z regulaminu widnieje na stronie głównej w postaci :
Regulamin działu

Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

- to w jaki sposób można pociągnąć do odpowiedzialności osoby pt. "Gal Anonim" ???

Mam nadzieje, że stanie się to najszybciej, jak to tylko możliwe...

Zdrowych i Spokojnych oraz Naj Naj Naj w 2011 roku dla Wszystkich :)


21 grudnia 2010, o 10:29
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Wywołany do tablicy odpowiadam.
Pozostaje kwestią dyskusyjną, czy pozwalamy wypowiadać się anonimom - ja oceniam to tak, że jak ktoś nie ma wystarczająco dużo odwagi cywilnej, żeby się podpisać pod swoimi słowami to już samo to jest w znacznym sensie dyskredytujące jego słowa.
Post anonimowego nie przekroczył w mojej ocenie pewnych wyznaczonych na tym forum granic - chociaż na pewno do grzecznych nie należał - w związku z powyższym nie został usunięty.

Być może mam uraz sprzed 30 prawie lat, gdzie kneblowano nam usta, dlatego będę jednym z ostatnich, którzy będa popierali ograniczenie wolności słowa i swobody wypowiedzi - do pewnej oczywiście granicy, w postrzeganiu której staram się być tolerancyjny.

Pozdr
Adam


21 grudnia 2010, o 12:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
eltomek napisał(a):
Mam nazieję, że Adam jest nie tylko dla mnie autorytetem brydżowym i moralnym


Nie znaczy to jednak, że wyrzekam się merytorycznej polemiki z Nim :D

Adam napisał(a):
Pozostaje kwestią dyskusyjną, czy pozwalamy wypowiadać się anonimom - ja oceniam to tak, że jak ktoś nie ma wystarczająco dużo odwagi cywilnej, żeby się podpisać pod swoimi słowami to już samo to jest w znacznym sensie dyskredytujące jego słowa.


Być może, ale te, w znacznym stopniu (samo)zdyskredytowane słowa, poszły w świat. Uważam, że tylko osoba pomówiona czy wręcz oskarżona może oceniać poczucie krzywdy jaką jej wyrządziły i decydować o ew. cywilno-prawnych konsekwencjach.
Czy bylibyście w stanie (w razie takiego żądania, np. Waldka) wskazać mu autora?

Adam napisał(a):
...będę jednym z ostatnich, którzy będa popierali ograniczenie wolności słowa i swobody wypowiedzi...


Popieram i moja propozycja zmiany formuły forum nie idzie w stronę zamordyzmu. Nikt nie chce nikomu odebrać mikrofonu. Mówić może każdy bez względu na pochodzenie, wykształcenie, rasę, poglądy, przynależność partyjną i klubową, wiek, płeć, wyznanie, preferencje seksualne, wielkość łysiny, staż małżeński .... i ... (wszystkie inne kryteria).
Ale ta...
eltomek napisał(a):
...wolność słowa pozbawiona odpowiedzialności za słowo (żeby nie powiedzieć-połączona z bezkarnością-tutaj z anonimowością) nijak ma się do demokracji.


Poza tym, wprowadzając weryfikowalną rejestrację, zdejmiesz z siebie obowiązek, ciężar i odpowiedzialność za tę szczątkową cenzurę, której się nie wyrzekasz do końca:
Adam napisał(a):
Post anonimowego nie przekroczył w mojej ocenie pewnych wyznaczonych na tym forum granic - chociaż na pewno do grzecznych nie należał - w związku z powyższym nie został usunięty.


Czy rzeczywiście ten post (rozpoczynający wątek) jest niegrzeczny?
Kwestia interpretacji. Dla postronnego czytelnika nie ma chyba w nim nic zdrożnego- brak wyzwisk, słów uważanych powszechnie za wulgarne. Jeżeli jest w nich 100% prawdy, to nie ma się czego czepić (ew. "tzw. sędzia" podchodzi pod dobre maniery). Chyba najsurowszy i najłagodniejszy cenzor nie jest w stanie tego ocenić. Zdecydowanie innego zdania mogą być wymienieni z nazwiska, którzy mogą czuć się bezpodstawnie oskarżeni i niemal skazani w opinii publicznej. Forumowa demokracja chroni domniemanego (przynajmniej w poczuciu obrzuconego błotem) przestępcę (może za ostre słowo, ale inne nie przyszło mi do głowy :( )

Pozdrawiam
Tomek.

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 21 grudnia 2010, o 19:59 przez eltomek, łącznie edytowano 2 razy

21 grudnia 2010, o 15:59
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL