Teraz jest 28 marca 2024, o 23:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 14:17
Posty: 4
Post DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Szanowny Panie, czy nadal jest Pan zdania, że stosunek pana "awiosny" do alkoholu na imprezach brydżowych to objaw ALERGII?????!!!!! i najlepszy powód do wykpiwania Go? Że co? że nie jest nowoczesny? tolerancyjny? A może właśnie to on ma rację???
Co Pan powie po ostatnim zjeździe ligowym???
Czy zachowanie zawodnika GOK (Waldemara Kamińskiego) to nikomu nie szkodząca degustacja????
I prywatnie do Pana - sprawia Panu przyjemność oglądanie (vis a vis) na każdym turnieju zachlanego partnera?
Co powie ściągnięty na zasadzie posiłków tzw.sędzia Jarosław Łakomy???
Kiedyś na tym forum oskarżany o niekompetencje bronił się, że jest najwyżej kwalifikowanym sędzią w okręgu, ukończył najwięcej szkoleń i kursów. Chyba za mało!!!! Za mało bo reakcja jego na widok upojonego (ledwo trzymającego się na nogach i bełkoczącego) zawodnika nie zrobił na nim żadnego wrażenia!!!!
Czy podjął Pan jakieś kroki dyscyplinarne, czy fakt ten został odnotowany w protokole zjazdu???
Czy inni członkowie zarządu obecni na sali też byli ślepi i glusi????

Wątpię czy ktokolwiek z przywoływanych raczy się wypowiedzieć w tej sprawie...


18 grudnia 2010, o 13:47
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 3 grudnia 2008, o 09:39
Posty: 86
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Nie wiem, czy mnie pośrednio ten tekst dotyczy, czy nie (z eltomciem grywam i piwo pijam), ale postanowiłam nie zachować milczenia w tej sprawie.
JEŻELI KOMUŚ PRZESZKADZA FAKT SPRZEDAŻY ALKOHOLU W LOKALU ALKOHOL SERWUJĄCYM TO NIECH NIE DO NIEGO NIE PRZYCHODZI.
Dla mnie turniej wtorkowy/liga to forma spotkania towarzyskiego i bardzo się cieszę, że odbywa się w takim miejscu- mam ochotę wypić piwo- to piję, mam ochotę wypić kawę i zjeść ciastko- to mam taką możliwość. Anonimowy.alkoholiku- nikt nikomu na siłę piwa/wódki do gardła nie wlewa (przynajmniej do tej pory z takim zachowaniem się nie spotkałam). Jak ktoś chce, to upije się pomimo zakazu. Ja bardzo się cieszę, że mogę pić piwo:
- na turnieju wtorkowym- przy stoliku w czasie gry,
- na lidze- w przerwie pomiędzy meczami, lub jak mnie odsunie kaptajn od składu (np. za brak okejowania), dla uspokojenia roztrzęsionych rąk
- na "dużych turniejach"- w przerwie między sesjami.
Popieram też (chyba pomysł autorsta miecia, który bełkocze i na trzeźwo, i po pijaku) wysokość WK=ilość dopuszczalnych promili w czasie gry. Tylko kto alkomaty zasponsoruje????


18 grudnia 2010, o 16:22
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Bez przesady aaalicjo....lubię wypić piwko przy brydżu ale......
Też niestety nie zareagowałem ostatnio kiedy moje dwie uczennice brydżowe musiały się zmagać z nieprzytomnym przeciwnikiem , wyszedłem za wcześnie a gościu podobno nie mógł utrzymać kart w ręku....
Jednym czy dwoma piwami nikt się nie upije , tak zaprawić się można jedynie wypijając flaszkę gorzałki bez zakąszania...


18 grudnia 2010, o 20:07
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Sposób na nieprzytomnych jest tylko jeden , odmawiamy gry , sędzia przychodzi i nie ma wyjścia musi ogłosić vo

Często jest jednak tak , że przeciwnik widząc takiego goościa chce osiągnąć lepszy wynik niż vo ( 18 VP) i gra ,więc ma to co chce mieć


18 grudnia 2010, o 20:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
no nie -jakieś jajcory , piszą mi na czacie , że Waldka w trakcie połówki zmienił inny zawodnik , chyba jakieś przepisy w PZBS się zmieniły bo Ja o czymś takim nie słyszałem,,,,,,


18 grudnia 2010, o 20:28
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Szanowny Panie co prawda Anonimowy, ale Alkoholiku,

pyta Pan, czy zmieniła się moja wizja na prohibicję i mój stosunek do Andzreja Wiosny.
Otóż NIE! Ciągle jestem zdania, że alkohol jest dla ludzi i tylko od nich zależy jak będą z niego korzystać. Ewentualne problemy z zawodnikami rozstrzygają sędziowie zaopatrzeni w Regulaminy.
Mam nadzieję, że kol. Andrzej nigdy nie odebrał moich postów (nawet jak pisałem o jego alergicznym stosunku i proponowałem Zirtec) jako szyderczych czy obraźliwych... :o

Ad. pytanie prywatne: jak to z pytaniami prywatnymi- chętnie Panu/Pani odpowiem ... PRYWATNIE - zapraszam we wtorek na turnieju. Stawiam piwo. :D
Reszta pytań chyba nie do mnie....
Widziałem co prawda kolegę Waldka, ale z tego co wiem, to był on kibicem w tym meczu....

Pozdrawiam trzeźwo myślących...
Tomek

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 18 grudnia 2010, o 21:13 przez eltomek, łącznie edytowano 1 raz

18 grudnia 2010, o 21:05
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 24 października 2008, o 18:49
Posty: 96
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Nie bardzo śmieszne jest to co pisze aalicja. Tym bardziej dziwnie to brzmi w ustach członkini komisji rewizyjnej, a więc - jak by nie było - przedstawiciela K-PZBS. Jakiej by ideologii nie dorabiać do tego tematu - cały czas jest to olewanie przepisów obowiązujących w polskim brydżu. A nie respektowanie tych przepisów skutkuje powyższym-temat ten wraca jak bumerang. W tym przypadku szczególnie przykre jest to, że liga odbywa się na terenie placówki oświatowej ( kilka razy widziałem tam kręcące się po korytarzach dzieciaki), a pomimo to czynny jest bufet z piwem. Jeszcze trochę i nabędę przeświadczenia, że w Bydgoszczy zawody brydżowe po prostu nie mogą obejść się bez alkoholu...
A porządnie nawalonym można być niekoniecznie po flaszce bez zakąszania, piwem też można się narąbać.
Na każdym zjeździe oprócz sędziów są członkowie Zarządu, którzy na to wszystko patrzą i udają, że nic się nie dzieje.
A młodzież brydżowa patrzy i uczy się, w jakim poszanowaniu można mieć przepisy, przeciwników przy stole, partnera, kolegów z drużyny...


18 grudnia 2010, o 21:11
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Brydż w naszym wykonaniu to nie alka o mistrzostwa świata, ale głównie lubiana przez nas zabawa.
Alkohol jest dla ludzi i uważam, że wypicie piwa (czy nawet 2) na turnieju w Pestce powinno być ogólnie dostępne.
Tutaj mamy jednak inny przypadek.
Po pierwsze liga, po drugie zawody w placówce oświatowej, gdzie po korytarzu chodzą dzieci (nie widziałem ale czytam), po trzecie nawalony gościu, któremu wypadają karty z ręki.
Mnie osobiście także nie sprawia żadnej przyjemności granie przeciwko nawalonym i bełkoczącym messerszmitom - a co dopiero gdy dotyczy to uczącym się latoroślom.

Sędzia ma OBOWIĄZEK reagować w sposób zdecydowany i jednoznaczny.
Myślę, że zostanie wypracowana odpowiednia formuła w komisji sędziowskiej nakładająca na sędziów taki obowiązek i zdecydowane działania w podobnych przypadkach.

Mam nadzieję, że przeczytam w tym poście także wypowiedź sędziego i kogoś z naszych władz

Pozdr
Adam


18 grudnia 2010, o 23:27
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 15:02
Posty: 46
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Witam

1. Odnośnie ostatniego zjazdu. Sam podczas rundy 7 widziałem jak przy jednym III ligowych stoliku "rozpracowywano flaszkę". Reakcji sędziego/organizatorów nie zauważyłem. A przy naszym stoliku sędziemu strasznie przeszkadzała puszka Żubra, którą nasz przeciwnik postawił koło nogi stołu i został zmuszony do jej wyrzucenia. Dodam, że przy naszym stoliku była cisza, graliśmy w tempie i nikt nie rościł żadnych pretensji. Czyżby wybiórcze działanie regulaminów...?
2. Żenujące dla mnie jest to, że część osób (jak np anonimowy.alkoholik) boi podpisać się pod swoimi postami - czyżby wstydzili się swoich poglądów?
3. Panie Andrzeju (awiosna), prezentuje Pan dośc radykalne poglądy. Dlatego zapytam - turniej Polon Alfa 3 stycznia 2010, jak to się stało, że nie przeszkadzał Panu partner pijący piwo i to w trakcie trwania rundy? Nie wiem czy jedno czy więcej, ale to jedno przynajmniej w czasie rundy przeciwko mnie ... Mnie to absotutnie nie przeszkadzało, ale Panu....?

pozdrawiam
Maciej Wawrzyniak

_________________
Maciej Wawrzyniak


19 grudnia 2010, o 11:42
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 24 października 2008, o 18:49
Posty: 96
Post Re: DO PANA ELTOMKA, SĘDZIEGO I ZARZĄDU
Panie Wawrzyniak. Proszę wybaczyć, ale nie pamiętam co było na turnieju w styczniu 2010. Moi brydżowi partnerzy nie raz popijali piwo przy stole - jeżeli o to panu chodzi. Czasem mi to przeszkadzało, czasem nie - zależnie od stanu moich partnerów. Jak nie ma przy stole problemów wynikających z popijania, to i dla mnie nie jest to problem. Cały czas zwracam uwagę jedynie na zasadę - na łamanie przepisów PZBS - obowiązującą podczas rozgrywek brydżowych i tyle. Skoro sędziowie i działacze nie chcą dostrzegać tego problemu, to proszę nie dziwić się, że inni zawodnicy (nawet tacy, którym alkohol na sali przeszkadza) wolą nie zabierać głosu w tej sprawie.
Tym razem po prostu zdziwiło mnie jedynie, że do nadużywania dochodzi podczas rozgrywek ligowych odbywających się na terenie szkoły. Cały czas jest to efekt tolerowania alkoholu na sali rozgrywek. Skoro jest przyzwolenie i akceptacja popijania (choćby) piwa, to normalną koleją rzeczy jest, że co jakiś czas znajdą się osoby, które nie wyhamują...
Zaciekawiło mnie natomiast, które to z moich poglądów uważa pan za tak bardzo radykalne - czyżby to, że zdumiewa mnie nieco widok podpitych osobników na terenie szkoły, na sali gimnastycznej???
Pan sam - zdaje się - ma coś wspólnego z oświatą (sędziował pan turnieje w klubie nauczyciela, czy coś takiego) i zwracanie uwagi na alkohol na sali brydżowych rozgrywek uważa pan za radykalne poglądy ?
Trochę to dziwne.
A swoją drogą, skoro pamięta pan epizod z turnieju odbywającego się rok temu, musi pan mieć znakomitą pamięć. To może przytoczy pan jakieś alkoholowe incydenty z pana własnej sędziowskiej kariery, na które nie zwrócił pan uwagi, a których - przypuszczam - było wiele.


19 grudnia 2010, o 19:41
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL