Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Podstawy I (specjalnie dla rejenta) 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 10 listopada 2010, o 12:52
Posty: 94
Post Podstawy I (specjalnie dla rejenta)
No to kolejny (pierwszy?) problem. Dostałem polecenie opanowania podstaw brydża. No to się wypytuje. Trudniejsze licytacje rzadziej przychodzą, a jak już przyjdą to można liczyć na zrozumienie partnerów, że to było trudne do wylicytowania albo jakoś ich zakręcić. A przy prostych rozdaniach :(
Chciałem chodzić na kursy do mietka, ale mi termin nie pasował , a poza tym nie wiem czy za stary nie jestem. Opanowałem już odzywki a'la mietek (np. "dziecko kochane" ), myślałem że wystarczy, a tu klops. Trzeba zacząć od początku.

No to kolejny(pierwszy) problem

Tu przeciwnik nie dał policytować w spokoju. Po lewej 1 trefl, z naprzeciwka 1 pik,po prawej pass, ty 2 kier (forsuje czy nie, jeśli tak to do czego ? ) . I czy otwarcie przeciwnika coś zmienia.


3 grudnia 2010, o 06:54
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Podstawy I (specjalnie dla rejenta)
Forsuje do 2 pik - aby rozładować odzywkę 2 trefl. Czasami nie masz koloru typu KDWxxx i 15 pc aby zalicytować od razu 3 kier ...

A tak nawiasem podpowiem Ci mały mój patent na tego typu sytuacje :

po wejściu(otwarciu) partnera 1 pik i pasie oppsa zamień znaczenie 2 odzywkom : 2 karo i 2 kier - 2 karo to transfer na kiery nf albo gf na przestrzelonym kolorze( po wejściu - po otwarciu nic nie mówi o kolorze) a 2 kier to transfer na kara ( tak jak byś normalnie powiedział 2 karo po 1 pik).

Teraz masz już temat z głowy a jednocześnie likwidujesz duży problem wj- mianowicie nie "giną" kiery po otwarciu 1 pik i ręce nf.

Może się to komuś przyda :)

pozdrawiam
Radziecki


3 grudnia 2010, o 13:41
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 21:08
Posty: 73
Post Re: Podstawy I (specjalnie dla rejenta)
Ironia jaką bezbłędnie odczytałeś w moim komentarzu do poprzedniego/następnego problemu odnosiła się wyłącznie do jego poziomu trudności. Jeśli w dodatku zamieszcza go gracz o II-ligowych aspiracjach, to w naturalny sposób odnoszę się do czegoś takiego z rezerwą. Z resztą podobnie jest i tutaj:
goral78 napisał(a):
I czy otwarcie przeciwnika coś zmienia.

Na tak postawione pytanie mam od razu ochotę odpowiedzieć: "Nie, oczywiście, że nie. Mamy, co prawda, do czynienia z wejściem a nie z otwarciem, ale to przecież nic nie zmienia..."

To teraz poważnie:
Ta sekwencja jest mi doskonale znana z powodu efektownego kalafiora posadzonego po latach wspólnej gry. Do dziś uważam, że bez "radzieckich" gadżetów wszystkie silne ręce trzeba licytować przez 2C. Inna sytuacja jest oczywiście po otwarciach 1D/H, gdzie mamy do wykorzystania jeszcze kolor przeciwnika. Warto uzgodnić w parze.

pzdr


3 grudnia 2010, o 14:45
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post Re: Podstawy I (specjalnie dla rejenta)
[quote="rejent"]Jeśli w dodatku zamieszcza go gracz o II-ligowych aspiracjach, to w naturalny sposób odnoszę się do czegoś takiego z rezerwą. Z resztą podobnie jest i tutaj:
II-ligowe aspiracje?
no to rejencie jeśli tak jest goral postrzegany to mu już załatwiłeś.... ławkę rezerwowych minimum do końca sezonu zasadniczego :)
1 zasada dynamiki od dawna brzmi: kto nie ma miedzi ten w domu siedzi, czyli na lokalnym podwórku

_________________
Tomasz Nadolski


3 grudnia 2010, o 19:38
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 3 grudnia 2008, o 09:39
Posty: 86
Post Re: Podstawy I (specjalnie dla rejenta)
rejent napisał(a):
Do dziś uważam, że bez "radzieckich" gadżetów wszystkie silne ręce trzeba licytować przez 2C. Inna sytuacja jest oczywiście po otwarciach 1D/H, gdzie mamy do wykorzystania jeszcze kolor


Moim Partnerom z drużyny ten cytat dedykuję, ze szczególnym naciskiem na TL :mrgreen:


3 grudnia 2010, o 19:46
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 21:08
Posty: 73
Post Re: Podstawy I (specjalnie dla rejenta)
asterix napisał(a):
to mu już załatwiłeś.... ławkę rezerwowych minimum do końca sezonu zasadniczego :)

Sry, Góral. Nie taki był mój zamiar...

A przy okazji, asterixie, nie pierwszy raz podkreślasz, że nie życzysz sobie awansu. Jest to bardzo drastyczny sposób motywowania drużyny. Nie obawiasz się, że postanowią zrobić Ci na złość?:)

pzdr


3 grudnia 2010, o 20:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Podstawy I (specjalnie dla rejenta)
@aaaalisha

Nie znasz subtelniejszych metod wywoływania do tablicy?,
Nie ciśnij tak mocno. :cry: Zaczynam coraz bardziej rozumieć Pierwszego, jego uskarżanie się na matriarchat, Twoją dominację, tupanie nóżką i bezkompromisowość. Jeszcze tylko brakuje gryzienia i drapania :?

A do rzeczy:

Tak właśnie wygląda NADINTERPRETACJA
Nigdy nie kwestionowałem, przechodzenia przez 2cl, jako drury.
Nigdy też nie zgodzę się z Twoją opcją - przechodzenim przez 2cl, w licytacji jednostronnej, w składzie dowolnym, nawet z ręką 0-3 trefli i 5-6kar, po otwarciu 1h/s. Nie ma mojej zgody na licytację 1h/s- 2cl GF, skład dowolny. Sądzę, że nie jestem odosobniony :D


@rejent

Czy sądzisz, że ktoś traktuje kaptajna, nie radzącego sobie nawet z wklejaniem cytatów na forum, poważnie?


Pozdr.
TL.

_________________
Pozdr.
T.


Ostatnio edytowano 3 grudnia 2010, o 20:50 przez eltomek, łącznie edytowano 1 raz

3 grudnia 2010, o 20:22
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Podstawy I (specjalnie dla rejenta)
no tak było jakieś 12 lewowe 2kier , ale nie pamiętam kto pasował :lol:


3 grudnia 2010, o 20:31
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 21:08
Posty: 73
Post Re: Podstawy I (specjalnie dla rejenta)
Ja, osobiście:)


3 grudnia 2010, o 20:37
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Podstawy I (specjalnie dla rejenta)
Najpierw odpowiem jak ja mam w swoim systemie. A mianowicie skok swoim kolorem to GF - powinien to być w miarę solidny kolor.
W tej sekwencji 2H u mnie nie forsuje, ale przyrzeka solidną rękę - w zasadzie 10-14, z ręką silniejszą przy słabym kolorze przechodzę przez 2C.

Oczywiście gadżety zaprezentowane przez Radka są na pewno skuteczniejsze pod jednym wszakże warunkiem, że obydwaj je dobrze znamy i potrafimy stosować.
Ja osobiście jestem zdecydowanym przeciwnikiem zarówno "sztucznych" ustaleń, jak i zmian w systemie. Wynika to z faktu, iż w sytuacji wprowadzania zmian do systemu, prędzej czy później spotkamy się z sytuacją niepewności przy stole (czy myśmy to zmieniali ostatnio. chociaż przez 2 lata nie przyszło???, czy partner pamięta to??? itd).

Polecam zatem spisanie systemu na papierze - nie więcej niż 15-20 stron, nauczyć się i NIE ZMIENIAĆ, nawet jak stwierdzicie, że są lepsze rozwiązania!!!!

Pozdr
Adam


3 grudnia 2010, o 21:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 131 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL