Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 liga 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: liga
....ojjj... czytam i oczy przecieram ze zdziwienia... Jarek, to naprawdę Ty napisałeś??? :shock: ...
....przy całej osobistej sympatii i szacunku zarówno do Ciebie jak i pozostałych bezpośrednio zaangażowanych w organizację rozgrywek.

Rzeczywiście, Michał mógł się poczuć wywołany do tablicy (zareagował na delikatną sugestię, w przeciwieństwie do innych, których wprost prosiłem o zdanie) i opisał zasady stosowane, co prawda nie w okręgach ale w innych ligach. Dziwi mnie, że nie zabrał głosu najwyżej klasyfikowany (kwalifikowany) sędzia z okręgu, tym bardziej, że doświadcza tego jako zawodnik w 2. lidze :( . Ja nie znalazłem w Michała wypowiedzi nic uwłaczającego komukolwiek, a już w ogóle "tzw." Zarządowi czy Sędziom. Jedyny epitet, jaki znalazłem, to "nieopierzeni sędziowie", ale po 1' dotyczyło to sędziów 2.ligi grupy NW, po 2' czy jest to obraźliwe, czy raczej mówi o młodych (przynajmniej starzem) i niedoświadczonych sędziach. Doprawdy trudno mi się doszukać powodu Twojej frustracji.

Piszesz "opozycja to nie propozycja" - tu jest właśnie propozycja, rzekłbym nawet, że bez opozycji. Od dłuższego czasu wymiana zdań w tym wątku dotyczy jednego - roli "pierniczka" w sędziowaniu, a nie jak sugerujesz (chyba) krytyki Sędziego. Czy to, że chciałbym usadowić Sędziego ponad pierniczkiem w hierarchii sędziowania jest dyskredytujące człowieka? Nikt nikogo nie dyskredytuje, a już w ogóle Mariusza. Chyba dla wszystkich jest oczywiste jego poświęcenie i zaangażowanie. Z drugiej strony nie przypisuj mu zbyt wiele. Zainstalować i uruchomić program, to nie to samo co go stworzyć. ;) Nie umniejsza to jednak i tak ogromu pracy, którą wykonał i wykonuje. Wielki szacunek.

I na koniec, Jareczku - nikt nie oczekuje ani od Ciebie, ani od nikogo innego, kajania się i przeprosin. Wzyscy dążymy do jednego - ligi w miłej sportowej, a co najważniejsze przyjaznej atmosferze i wzajemnej współpracy.

Pozdrawiam
Tomek

_________________
Pozdr.
T.


28 listopada 2010, o 16:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: liga
Wywołany do tablicy - krótko, chociaż trochę później (byłem poza zasięgiem) - jak to jest na "wyższych" szczeblach.

Jak sam piszę to na koniec musi być w pierniku - koniec sesji.
Jak kończę połówkę idę z kartką do kompa i sprawdzam, czy to co jest wpisane do kompa zgadza się z tym co mam na kartce. Tylko w 2-giej połówce z Mrągowią prostowałem 3 źle wpisane do piernika zapisy (Przemka Janiszewskiego).
Widząc wynik meczu w kompie podliczam z drugim stołem i dopiero jak mi się zgadza jest OK.

Panowie zawodnicy - to jest WASZ!!! obowiązek sprawdzić, czy wszystko się zgadza, a nie po odejściu od stołu jechać do domu.

Sędziowie mogą (!!!) wam w tym tylko pomóc.

Pozdr
Adam


28 listopada 2010, o 20:49
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 24 października 2008, o 18:49
Posty: 96
Post Re: liga
Michał, nie przeginaj - tylko nie o piwie w tej opowieści. Nie ma piwa na zawodach. Przecież to szkoła człowieku - placówka wychowawczo- oświatowa, czasem nawet dzieciaki tam łażą, młodzież patrzy...
Zarząd czuwa nad wszystkim...


28 listopada 2010, o 21:55
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: liga
Przepraszam, Andrzej, zagalopowałem się. Swoją drogą ciekawe co na to Zaprzęg.


28 listopada 2010, o 22:21
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: liga
Ja ostatnio też mam alergię. Zalecono mi ZYRTEC.:)

_________________
Pozdr.
T.


28 listopada 2010, o 22:23
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 27 października 2008, o 13:30
Posty: 183
Post Re: liga
Drobne uściślenie poprzedniego posta, szczególnie dla Pana Jarka. "Zaprzęg" pomimo zbieżności całych dwóch pierwszych liter nie odnosi się w jakikolwiek sposób do "zarządu". W razie czego, liczę Tomek, że wyjaśnisz o co chodzi.


28 listopada 2010, o 22:26
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: liga
No dobra, żeby nie było podejrzeń, że spiskujemy.
Zaprzęg= koń + woźnica...

_________________
Pozdr.
T.


28 listopada 2010, o 22:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: liga
Wszystko OK., Adam.

Przedstawiłeś pokrótce swoje postępowanie, jako zawodnika, a może przede wszystkim, Kapitana. W gruncie rzeczy, prócz poczucia obowiązku, zapewne kieruje Tobą zasada: "pańskie oko konia tuczy" - rzeczywiście jest to w interesie drużyny i nikt takiego obowiązku nie powinien nawet próbować z siebie zdjąć. Gratuluję Chemikowi takiego Kapitana. (może udzielasz korepetycji w tym zakresie? - pewnie przynajmniej niektórym by się przydały :lol: )

Przemilczałeś natomiast, postępowanie drugiej strony. Czy to, co napisał Michał, jest z innej bajki, literatura s-f ? Czy ci "nieopierzeni sedziowie" z grupy NW drugiej ligi, wykazują się w swej pracy zbędną nadgorliwością?
Czy może raczej jest to najlepszy dowód na to, że ich deklaracja o współpracy Sędzia-Zawodnik nie jest tylko pustym słowem?
Może też pamiętają oni oprócz podpunktu e) ...nakładanie kar..., również podpunkt g) sprawdzanie zapisów, z punktu 6.2. (podstawowe obowiązki w pracy sędziego głównego) Reglaminu Sędziowskiego PZBS...?

Pozdrawiam
Tomek

_________________
Pozdr.
T.


29 listopada 2010, o 20:41
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 126 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL