Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 matematycy kontra fizycy( dowcip-ponoć prawdziwy) 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 29 września 2009, o 17:22
Posty: 21
Post humor
Usłyszane niedawno :lol: j:

Przychodzi królik do sowy siedzącej wysoko na gałęzi i prosi o radę, bo nie wie jak żyć, a sowa mu imponuje swoja niezależnością, mądrością i wolnością. Sowa odpowiada na to: - Ja po prostu mam wszystko w d... Zachwyciło to królika, prostota i mądrość tej rady. Położył się w pobliżu i po prostu zasnął. Rano sowa widzi nędzne resztki futerka, które po króliku zostały: - Ach, zapomniałam ci mały, powiedzieć, że żeby mieć wszystko w d... trzeba być na pewnym poziomie.

Pozdro :D


4 lutego 2010, o 10:50
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 29 września 2009, o 17:22
Posty: 21
Post anegdoty
W początkach naukowej kariery Alberta Einsteina pewien dziennikarz spytał panią Einstein, co myśli o swoim mężu.
- Mój mąż to geniusz! On umie robić absolutnie wszystko, z wyjątkiem pieniędzy.
.................

Na jednym z ekskluzywnych party z udziałem znanych osobistości, Marilyn Monroe zadała Einsteinowi pytanie:
- Jak pan sądzi, profesorze, czy nie powinniśmy razem spłodzić dziecka? Miałoby moją urodę, a pański rozum.
- Obawiam się, droga pani, że mogłoby być odwrotnie... - odpowiedział słynny uczony.

;)


8 lutego 2010, o 18:48
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 29 września 2009, o 17:22
Posty: 21
Post dowcip
A oto mały dowcip usłyszany dzisiaj: :D

Hipochondryk przychodzi do lekarza:
- Panie doktorze , żona mnie strasznie zdradza a mnie nie rosną rogi?
Co to jest ? Dlaczego?
-Wie pan, te rogi to taka przenośnia . One naprawdę nie rosną. To tylko tak się mówi, w takich sytuacjach.Odpowiada pan doktor. :lol:
-Bogu dzięki, bo już myślałem że mam niedobór wapnia w organizmie.


3 marca 2010, o 22:58
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 29 września 2009, o 17:22
Posty: 21
Post matematycy kontra fizycy( dowcip-ponoć prawdziwy)
Powszechna niechęć matematyków wobec fizyków jest dość znana w świecie.I nie chodzi tu tylko o zwykłą ludzką zazdrość o zasługi dla ludzkości i finansowe granty z tym związane ale o aroganckie puszenie się fizyków i permanentne spychanie matematyki w cień.
Z tym właśnie wiąże się anegdota-ponoć prawdziwa-opowiadają ją sobie matematycy,gdy wypiją troche więcej C2H5OH. :lol:

Swego czasu Gottfried Wilhelm Leibniz,wybitny matematyk niemiecki,odkrywca systemu zerojedynkowgo(binarnego),na którym bazuje funkcjonowanie komputera,uczestniczył w kongresie fizyków.
Podsumowując obrady kongresu,jakiś młody arogancki fizyk przekroczył granicę cierpliwości Leibniza,wygłaszając,notabene fałszywą tezę,że fizyka całkowicie zastąpiła matematykę,bez matematyki świat byłby opóźniony co najmniej o tydzień,bowiem fizycy i tak wszystko sami by wymyślili.
W tym momencie Leibniz bardzo się ponoć zdenerwował,porosił o głos i powiedział:
"To racja,co pan mówi,kolego.Świat bez matematyków byłby opóźniony tylko o tydzień.Ale o ten tydzień,w którym Bóg tworzył świat."

Jak oni (fizycy)mogą sobie przypisywać tyle zasług,to niesprawiedliwe!!!
Chociażby urocze liczby i ciągi Fibonacciego. :D


4 marca 2010, o 09:28
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: matematycy kontra fizycy( dowcip-ponoć prawdziwy)
malaula bardzo proszę o wykorzystywanie wątków istniejących ,zamiast stale tworzyć nowe.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


4 marca 2010, o 14:00
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 29 września 2009, o 17:22
Posty: 21
Post Re: matematycy kontra fizycy( dowcip-ponoć prawdziwy)
oki :D


4 marca 2010, o 15:16
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL