Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 09:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Regulamin kontra codzienność 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Regulamin kontra codzienność
Wszyscy mają trochę racji - naważniejsze, żeby w tym nie przesadzać.

Przyznam się bez bicia, że lubię skomentować dane rozdanie po jego zakończeniu, mam nadzieję, że nie odbierasz tych komentarzy jako chęci wskazania własnej wyższości - tylko przekazania swojego spojrzenia.
Bardzo leży mi na sercu podnoszenie umiejętności naszych bydgoskich grajków - dlatego chętnie organizuję lokalne bydgoskie kółka na BBO (choć ostatnio z marnym sukcesem - większość woli niestety turnieje).

Zgadzam się z Andrzejem, że nie ma nic bardziej przykrego niż konieczność gry na turnieju (meczu) na bełkoczącego gościa, jednak z przyjemnością strzelę sobie jeden browarek w trakcie turnieju i nie chciałbym być tego pozbawiony.

Gdy byłem początkującym grajkiem (w Toruniu) panowało przekonanie, że w Bydgoszczy gra się nie zawsze czysto (w wydaniu niektórych grajków) - nie w sensie cynków oczywiście, ale miny, grymasy, namysły, słynna Marka B.., dające wiadomą przewagę nad przeciwnikiem. Grając już w Bydgoszczy mam na to trochę inne spojrzenie, skala tego nie wydaje mi się już tak duża, niemniej popieram Adama, że należy jak najbardziej propagować i rozpowszechniać zasady czystości gry i dobrych obyczajów.
Zawsze przyjemnie się gra ze świadomością, że wszyscy mają równe szanse.

Pozdr
Adam


5 marca 2010, o 21:40
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 17 października 2008, o 17:16
Posty: 100
Post Re: Regulamin kontra codzienność
Chciałbym powiedzieć, że nie mam nic do powiedzenia w tym temacie...... Natomiast zacytuję tu fragment artykułu, który jest ogólnie dostępny, ale gdyby ktoś do tego nie dotarł:
"Musimy mieć szacunek i wielkie pokłady życzliwości dla wszystkich, również tych, których wciągnie sama przyjemność dokładania do koloru i czekanie na tego efekt. Popatrzmy na inne sporty: narcuiarstwo, kolarstwo czy piłkę nożną. Czy tam zawodowcy, mistrzowie obśmiewają miłośników rekreacyjnego narciarstwa, kolarstwa czy też grę w piłkę na podwórku? Nie. Bo wszyscy wiedzą, że każdy amator jest sojusznikiem dyscypliny. Żaden mistrz nie pozwoli sobie na złośliwe recenzowanie amatorskich umiejętności, generalnie wątpliwych w porównaniu z umiejętno9ściami mistrza. Inna sprawa, że w żadnej dyscyplinie nie ma praktycznie możliwości bezpośredniej rywalizacji mistrza z absolutnym amatorem. I to jest przecież walorem brydża sportowego, powiedziałbym: unikatowym walorem. Musimy to w sposób praktyczny wykorzystać. I tutaj widzę szansę na zrozumienie naszych arcymistrzów. Gorzej będzie chyba z postawą mistrzów z drugiej (delikatnie określając) linii, którzy często z determinacją dopadają zwierzynę (identyfikując ją jako jelenia do ogrania)."

BTW. Czy koś zastanawiał się, dlaczego pod względem frekwencji turnieje czwartkowe biją na głowę te organizowane we wtorki?

_________________
Tomasz Nadolski


6 marca 2010, o 16:01
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Regulamin kontra codzienność
heh
ad Omernik

2 liga -
Omernik gra w parze ze znanym zawodnikiem z Torunia
po nieudanym zagraniu Omernik do partnera
-skąd Ty jesteś ? z Torunia ??
-no nie ... zara ..przecież Ja znam kilku graczy z Torunia ..ONI TAM POTRAFIĄ GRAĆ W KARTY !!
--Ty To jesteś chyba z jakiejś wiochy pod Toruniem :D


6 marca 2010, o 22:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Regulamin kontra codzienność
ad Józef P.
mimo wielkiej symatii do Józia nie zapomnę pewnego zdarzenia z Sopotu
nawet taki gracz czasami chce wygrac za wszelką cenę

Waza Bałtyku-teamy
Jako młody :D siadam przy braciach Kowalskich i kibicuje
Pochroń rozgrywa 4pik , którego nie może wygrac , młodszy Kowalski jako obrońca zgłasza claim ! i składa karty
-wyrywam się jak Filip z konopii Coś Ty przecież trefla musi oddać !
-wzywają sędziego i wywalają mnie od stolika -zrzeczenie zostało uznane i zapisano swoje

robię rundę po saliii dosiadam się z drugiej strony

mijają 2 rozdania i Pochroń robi claim , Kowale zgadzają się że swoje
robię szybką analizę , heh kolor zablokowany -1 , szepcę Kowalowi do ucha , zapytaj co zrobi z Karem ?

Kowal czeka 2 minuty i pyta o to rozgrywającego -poprawiają -1

tak że święta to była Matka Teresa , przy stole ciężko o takich


6 marca 2010, o 22:31
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: Regulamin kontra codzienność
Gdybym zacytował Józefa P. z zeszłorocznej ligi, jak zdarzyło mu się grać ze Szkudlarkiem, to by mnie zabanowali.
Odpuszczę sobie... :lol:

_________________
Pozdr.
T.


7 marca 2010, o 00:22
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Regulamin kontra codzienność
Ponieważ grałem wielokrotnie i na Józia i na Kazia, pomimo opowieści Mietka (w które nie wątpię), moja sympatia do Józia pozostanie niezmienna, czego nie mogę niestety powiedzieć o Kaziu. O to jedno rozdanie z Sopotu, Kaziu w parze z innym grajkiem gdańskim, który posiada DWxx D10xx Kx KWx. Kaziu otwiera 1S, zawdonik podał 2NT - min inwit z fitem, Kaziu 3C - naturalne 5-4, warunkowe przyjęcie inwitu. Pytanie za 100 p-tów, co podał z tym zawodowiec???
Pomyśl i dopiero potem czytaj dalej.
...
...
...
Ano 3S do pasa!!! Skąd on wiedział, że Kaziu ma 11PC, a w treflach 3 blotki??? Oczywiście nie wyszedłem w krzyże z konfiguracji xxxx.
Zapytałem zdziwiony: z 12PC, 4 piki 7PC w kolorach partnera i do tyłu??? Odpowiedział, że z taką brzydką kartą musiał dać do tyłu.

Co wcale nie oznacza, że i Kazio i Józio nie są graczami wielkiej klasy (jakiej zapewne niewielu się uda osiągnąć) - niestety nie czysto - diamentowej, ale wszystkim nam niestety wiele brakuje do doskonałości.

A wracając do rozwiązań systemych o których wspomniał Adam - uważam, że najlepszy system to taki jaki jest tak samo rozumiany przez obydwu partnerów.

Pozdr
A.


8 marca 2010, o 20:16
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 89 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL