Teraz jest 26 kwietnia 2024, o 11:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 pytanie ad.Baśka 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: pytanie ad.Baśka
Przepraszam bardzo Michale L.długofalówka z Baski jest jeszcze na starej stronie http://www.bridge-pik.bzi.pl/ w zakładce wyniki.
Wymaga to jeszcze trochę pracy ,aby ją przenieść na nową.
Nadal jesteś na pierwszym miejscu,przyjmij więc gratulacje
Proszę o odrobinę cierpliwości,na pewno znajdzie się na nowej stronie.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


10 lutego 2010, o 23:07
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik

Dołączył(a): 24 października 2008, o 15:16
Posty: 20
Post Re: pytanie ad.Baśka
Niezbyt często wypowiadam się na forum czy w Hyde Parku, ponieważ nie jestem ich zwolennikiem. Jestem w Zarządzie, ale nie jestem w "Związku Adoracji"... Wiadomo też, że nie jestem "fanem" Michała "Skarbnika" Dolnego, o czym On sam wie najlepiej, ponieważ często dyskutujemy na Zarządzie, a nasze zdania są baaardzo różne :) ot, taka "szorstka przyjażń". Ale bulwersują mnie ataki na osoby, które coś u nas robią. Jesteśmy tylko ludźmi, kazdy z nas popełnia wiele błędów. Jedni takie, drudzy inne. Widzę, że nasze forum służy zbyt często do wytykania innym niedociągnięć. Michał reorganizuje stronę. Działa w dobrej wierze i nikt rozsądny nie ma co do tego wątpliwości. Nie dalej jak wczoraj dyskutowaliśmy o tym na Zarządzie ponad godzinę wskazując sobie co trzeba na tej stronie zmienić. Mamy wszyscy wiele uwag co do strony, ale starajmy się przekazywać je jak ludzie kulturalni, za których się uważamy i którymi jesteśmy o czym nie wątpię. Trzeba mieć dużo cierpliwości i wyrozumiałości aby przyjmować same cięgi. Doceńmy może to, że gdyby nie zaangażowanie Żurawia, to nasze rozgrywki ligowe były by zagrożone. Sam mam wiele zastrzeżeń do strony, ale szanuję Michała za to, że to prowadzi. Nie mamy zawodowego infromatyka, który gratisowo opracuje nam stronę jakości np strony PZBSu. Doceńmy jednak to co Michał zrobił, a propozycje ulepszenia przekazujmy z życzliwością. Z pewnością wpłynie to na jego "psyche", bo nie zasłuzył sobie na tak ostrą krytykę.
Pozdrawiam, licząc na złagodzenie obyczajów ;)
Grzegorz Rojewski


11 lutego 2010, o 08:23
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: pytanie ad.Baśka
Zgadzam się z kolegą z drużyny.
Szanujmy pracę innych - Jarek wiele rzeczy prowadzi i organizuje od niedawna, zatem logiczne jest, że na czymś się potknie, a my WSZYSCY powinniśmy mu pomagać, a nie podkładać jeszcze drugiej nogi.
Z drugiej jednak strony reakcję zarówno Jarka jak i Michała uważam za zbyt ostrą i nieuzasadnioną - Andrzej zadał po prostu pytanie z czego wynikała ta różnica - nie widzę powodów do obrażania się na to pytanie, i składanie oświadczeń o rezygnacji z określonych działań.

Ja osobiście odpowiedziałbym Andrzejowi z czego wynikła ta pomyłka, dziękując za jej wskazanie, a wynikła ona zapewne z jakiegoś automatu w programie liczącym wyniki (być może się mylę i ustawia się to ręcznie), lub też kwota na nagrody była inna (zniżki), i łatwiej w taki sposób się dzieliło (zaokrąglało).

Przy okazji jest to dobry przyczynek do podania zasad podziału funduszu nagród w zależności od ilości startujących par, np.:
10 par - 2 nagrody - 60%-40%
22 pary - 3 nagrody - 50%-30%-20%
itd.

Może panowie sędziowie opublikujecie coś takiego na stronie - bo rozumiem, że jest na to jakiś przepis, a nie tylko zasady ustalane indywidualnie przez organizatora.

Pozdrawiam
Adam


11 lutego 2010, o 10:33
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 stycznia 2010, o 18:50
Posty: 18
Post Re: pytanie ad.Baśka
...po piórze poznać mistrza...
tak kiedyś określano klasę i poziom pisarza i poczytność jego dziełą...a wypowiedzi Grzegorza i Adama zasługują na to, by z mojej strony wrócic do tematu Baśki. Wysokość nagród jest, jeżeli turniej prowadzony jest zgodnie z regulaminem PZBS, a Baska jest, tak jak i poprzednio Karczma i ...przez poprzednie koleje losu inne miejsca prowadzona zgodnie z tymże regulaminem. Paragraf 48 Regulaminów Turniejów Brydża Sportowego jasno określą zasady przyznawania nagród i ich wysokość. Jeżeli czegoś któś się podejmuje, to musi utożsamiać się z wszelkimi niedociągnięciami i sukcesami. Jeżeli w jakikolwiek sposób są negatywne oddźwięki to nie można winić osób trzecich, tylko siebie, takie jest moje zdanie.
Pytanie Andrzeja, które wydaje mi się, nie warte było postu, lecz normalnej koleżeńskiej rozmowy...spowodowało w złym momencie, złe potraktowanie sprawy...i mało "cierpliwe" :)z mojej strony. Jej potraktowanie,
sprawiło także, moje najnormalniejsze w świecie przemyslenia co dalej...bo ten turniej umiera...i jest to dla mnie osbiście wielka porażka.
Może czasami zbyt wiele, za bardzo biorę do siebie..., ale żal mi jest by takiego turnieju o takim charakterze nie było w Bydgoszczy. Na spadek popularności, liczebności, poziomu ma wpływ wiele czynników...dla mnie przede wszystkim czynnik ludzki...Organizator...w dalszej kolejnosci miejsce...sędziowie...sami gracze..i oczywiście system nagród i jego przejrzystość. Organizator to albo zapaleniec, albo ktoś kto traktuje turnieje jako określony cel, bez wzgledu na jakość i poziom,
wolę być tym pierwszym...czynię starania, rozmawiając z wieloma osobami, by jakość turnieju wtorkowego i jego sens były potrzebą Was wszystkich, by tego turnieju nie utożsamiano z moją osobą, ale z Naszym Związkiem.
A Baśka...z wielkim szacunkiem dla Rodziców Roberta R....którzy starają się jak mogą Nam pomóć, ma cztery problemy...
1. parking
2......parking
3. mnie
4. ...czasami otwarty bufet
Moja wypowiedź wzbudziła wiele kontrowersji, wiem, że mogła wielu dotknąć i urazić, za co przepraszam..., ale pewne problemy brydża spostrzega się w zależności od miejsca siedzenia..., a zobowiazanie jakie na siebie przyjąłem przyjmując członkostwo w Zarządzi...niestety musi służyć tym, których mam zaszczyt reprezentować...
pozdrawiam
Jarek Żurawski


11 lutego 2010, o 11:42
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 15:02
Posty: 46
Post Re: pytanie ad.Baśka
Witam

Bardzo ciekawie rozwinął się ten wątek. Ode mnie krótko.
Społeczna działalność na rzecz KPZBS jak najbardziej godna uznania. Ale czy skierowane wprost - cytuję:
"... a może wzorem Lotnika...dwie kawy i w zależności od %-towego wyniku duża, mała i z Biedronki...",
czy też zakamuflowane - cytuję:
"... Organizator to albo zapaleniec, albo ktoś kto traktuje turnieje jako określony cel, bez wzgledu na jakość i poziom,
wolę być tym pierwszym...",
złośliwości pod adresem turniejów w Lotniku też zasługują, jak to napisał Michał, na "szacun"...?

pozdrawiam
Maciej Wawrzyniak

_________________
Maciej Wawrzyniak


11 lutego 2010, o 13:27
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: pytanie ad.Baśka
Jarek, jedna rzecz - miejsce - dla mnie niestety jest decydujące.
Jak mam dojechać do Baśki z końca Fordonu to wierz mi potrzebuję na to prawie godziny - znacznie szybciej dojadę na tur do Torunia.
Dlatego mnie tam nie ma, czego oczywiście żałuję - po prostu fizycznie nie jestem w stanie zdążyć (praca, obowiązki).

Paragraf 48 Regulaminów Turniejów Brydża Sportowego jasno określą zasady przyznawania nagród i ich wysokość

Podaj może te zasady, będzie dla wszystkich jasność.

Pozdrawiam
Adam


11 lutego 2010, o 14:22
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 stycznia 2010, o 18:50
Posty: 18
Post Re: pytanie ad.Baśka
Paragraf 48 WPISOWE I NAGRODY
1. Organizator moze wprowadzić opłaty wpisowe jako jeden z warunków uczestnictwa w turnieju.
Organizator ustala wysokość opłaty wpisowej, przysługujące znizki, wysokość funduszu nagród oraz jego podział. Ustalenia te ztwierdzane są podczas rejestracji i podawane w ogłoszeniu o turnieju.
3. Zebrane opłaty startowe przeznaczone są na:
a) wniesienie opłat turniejowych do odpowiednich organów PZBS
b) wynagrodzenie sędziowskie
c) wynajem sali
d) ewentualnie na fundusz długofalowy w imprezach
e) inne opłaty organizacyjne
4. Kwoty na rzecz WZBS są ustalane w drodze uchwał. Opłaty te muszą być przkazane w ciągu 14 dni po zakończeniu zawodów właściwemu WZBS-owi (uchwałą Zarządu KPZBS opłata wynosi 5% od wysokości wpisowego poszczególnego turnieju).
5. Rozliczenie z imprez może nastąpić w innych uzgodniony z WZBS sposób, określony w regulaminie imprezy
6. Jeżeli organizator nie określi podziału nagród, wtedy ustalenia dokonuje sędzia główny zawodów w oparciu o następujące wytyczne:
a) fundusz nagród wynosi 50% funduszu wpisowego
b) I nagroda wynosi min. 20% funduszu nagród
c) nagrodonych nagrodami głównymi winno być min. 8% uczestników
d) wysokość nagrody głównej musi być wyższa od wpisowego dla pary bez zniżek
e) dopuszcza się przyznanie nagrody specjalnej(popularnej, kobiecej, mikstowej, seniorskiej, juniorskiej itp), jednak ich łączna wysokość nie może przekraczać 20% funduszu nagród

Adamie, to jest pełne brzmienie tego paragrafu (48) Regulaminu Turniejów Brydża Sportowego, niezbędnego dla prawidłowego przeprowadzenia zawodów i rozliczenia ich kosztów.

A miejsce rozgrywek dla osób z Fordonu....to fakt
pozdrawiam
Jarek Żurawski


11 lutego 2010, o 15:08
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 24 października 2008, o 18:49
Posty: 96
Post Re: pytanie ad.Baśka
Jarku.Dla ścisłości.Najpierw pytanie dotyczące nagród w Baśce wysłałem do
Ciebie osobiście,przy pomocy formularza kontaktowego udostępnionego w
panelu-K-P ZBS Kontakty administracyjne-Jarosław Żurawski.Ponieważ nie
otrzymałem odpowiedzi, wysłałem pytanie na forum.
A.W


11 lutego 2010, o 18:35
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL