Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 09:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Alojzy Froncek 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Alojzy Froncek
Wielkiej klasy gracz - jego poczynania miałem przyjemność śledzić już przed 30 laty, gdy studiowałem w Toruniu.
O jego klasie świadczy nie tylko dżentelmeńska i miła postawa przy stole, ale także zachowana do końca błyskotliwa technika.
W zeszłym roku wpadłem w sidła takiego zagrania.
W stole posiadałem AW9xx do xx w ręku. zagrałem blotkę, na co p. Alojzy w tempie podłożył damę, zabiłem, przeszedłem do ręki i zagrałem do W9xx, blotka od obrońcy. Po długim wahaniu (docieniałem jednak klasę obrońcy) położyłem jednak W, i jako jeden z nielicznym wyrolowałem kontrakt, gdyż dama została dołożona z konfiguracji D10x.
Pogratulowałem oczywiście celnego zagrania.
Napradę czuję głęboki smutek, że nie będę już miał tej przyjemności zasiąść przeciwko p. Fronckowi - a była to zawsze dla mnie duża przyjemność grania przeciwko prawdziwemu mistrzowi minionej epoki.

Cześć jego pamięci

Pozdrawiam
Adam Wujków


11 grudnia 2009, o 14:13
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: Alojzy Froncek
Cześć Jego Pamięci !

Froncek - Makowiecki -historia brydża naszego regionu

Roman Wachowiak


11 grudnia 2009, o 20:49
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 09:43
Posty: 101
Post Re: Alojzy Froncek
Alka poznałem w 1995 roku kiedy pierwszy raz pojawiłem się na turnieju brydżowym. Razem z Adamem Makowieckiem wygrywali każdy turniej, który mogli wygrać. Grali trochę innym systemem - ale jak się potem okazało - bardzo rzadko się mylili a popierali to dodatkowo bardzo dobrą rozgrywką. Najpierw odszedł Adam Makowiecki - zaczął grać z Robertem Kadukowskim, któremu wpoił całkowicie nowy system i uczył go jak należy się go rozumieć i kiedy Robert zaczął już w miarę dobrze się czuć - zaczęli być groźni dla wszystkich - niejednokrotnie wygrywając turnieje. I jedna rzecz najważniejsza - zawsze uśmiechnięty - obojętnie czy wygrywał czy ktoś go ograł...

Niestety wygrywali coraz rzadziej - gdyż Alek grał coraz mniej - powoli ograniczając się do grania tylko w poniedziałek w Toruniu i to w nie każdy - aż w końcu zagrał ostatni turniej...

RIP


12 grudnia 2009, o 09:49
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: Alojzy Froncek
Mogę skopiować to co wpisał Radziecki, gdyż mieliśmy niewątpliwą przyjemność grać przeciwko parze Froncek-Makowiecki. Świetni gracze oraz prawdziwi brydżowi dżentelmeni, których już prawie niema.
Cześć ich pamięci, to wielka strata.
RIP


12 grudnia 2009, o 23:06
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 13 grudnia 2009, o 12:49
Posty: 71
Post Re: Alojzy Froncek
Przeciwko Alkowi grałem wiele razy. Wystarczyło, że siadał do stolika po lewej lub po prawej… Od razu się to czuło. Wielki Mistrz. Najlepszy w Polsce w konkurencji par w 1968 z Adamem Makowieckim. Później, w 1974, trzeci w Polsce, również w parach, tym razem z Jurkiem Masłoniem. A przecież nie każdy w naszym okręgu może się pochwalić, że był Mistrzem Polski… Jego zalet brydżowych nie ma co wymieniać, wszyscy je znali… Grał błyskotliwie i z polotem. Wielka kultura licytacyjna. Jako człowiek szalenie skromny i bezpretensjonalny. Dżentelmen w każdym calu. Będzie nam brakowało tego słabego 1BA, przygotowawczego 1karo i 1trefl- 16+, systemu w którym pobrzmiewały nazwiska dawnych sław światowego brydża, największych graczy jakich kiedykolwiek nosiła Ziemia: Belladonny, Garozzo, Forqueta, Avarellego… Systemu, któremu do końca wierny pozostał Alek.

Cześć Jego Pamięci.

Robert Kamiński


13 grudnia 2009, o 18:08
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 104 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL