Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:42


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 JAKI REBID 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 18 marca 2009, o 23:57
Posty: 70
Post Re: JAKI REBID
mietek napisał(a):
Coraz więcej par odrzuca otwarcie 2NT na młodszych na rzecz silnego NT

Otwieramy więc 2NT _20-21( 22) PC

ADW73
KD6
KD5
KD

karta troszkę zbyt mocna jak na 2nt , ale to kwestia uznania ,,,,,,,,,,

2NT-partner - 3kier ( TRANSFER NA PIKI )
?co robimy??
umowa jest taka , że 3pik to dubleton , a wiec transfer powinien przyrzekać coś więcej niż 0PC
ciekaw jestem uzgodnień par , które grają silne 2NT , tudzież pomysłów tych którzy chcieliby tak grać !

Jaki rebid ????
Dzięki za wszelakie pomysły
M

Dopiero dzisiaj tu zajrzałem z braku chwilowego dostępu do innego forum brydżowego i jako zwolennik silnego otwarcia 2BA wrzucę swoje 3 grosze.

1. karta nie jest wcale za silna, to b.brzydkie 22PC ja tak otwieram nawet z 23 na w miarę równym składzie (skład 5-3-3-2 to skład bezatutowy czyli bez krótkości), nie mam szybkich 8+lew więc nie otworzę 2T =acolem.

Poparcie tej koncepcji tzn. otwierania z rękami niezrównoważonymi z treflami nadal do 21 natomiast ze zrównoważonym, takimi jak w tym przykładzie (z treflami lub bez) kończą się na 23 usłyszałem ostatnio u Martensa. Tak więc otwarcie jest OK.

2. Po odp. 3H mam dylemat, 3S- to nie jest dubel! ale grozi nam pas więc dam 4S. Na cue-bid trochę mi brakuje zwłaszcza gdy trafię na plażę zimą. Gdybym miał jednego asa więcej np A trefl zamiast KD, to dałbym 5S.

3. Odpowiedź 3H nie przyrzeka nic więcej niż 5+pików i 0+PC dlatego z plażą
mietek napisał(a):
Nie ma chętnych do rozmów, to postawię drugie pytanie ,
czy ryzykujemy licytację 3pik ?
I kolejne pytanie czy partner z ręką

xxxxx
xxx
xxx
xx

po otwarciu 2nt ( silne ) licytuje 3kier czy też daje pasa ?

M

tym bardziej dam 3H. Niestety wadą tego otwarcia jest zawyżanie licytacji i wskakujemy od razu na 3 level. Ale rządzą tu podobne reguły jak po otwarciu 1BA. Mając longera dajemy transfer, żeby się partner nie męczył grając BA i coś sobie poprzebijał.

PS. wina nie piję ;)


9 marca 2024, o 09:58
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 134 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL