Teraz jest 29 marca 2024, o 16:05


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Problemy licytacyjne 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 7 czerwca 2009, o 20:25
Posty: 14
Post Problemy licytacyjne
1kier - 2 pik
?

10
AKD964
K103
KW5


7 czerwca 2009, o 20:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Problemy licytacyjne
Rozumie, że 2 pik to GF ?
Licytuje 3 kier.
Pozdr


8 czerwca 2009, o 13:43
użytkownik

Dołączył(a): 7 czerwca 2009, o 20:25
Posty: 14
Post Re: Problemy licytacyjne
H_Klos napisał(a):
Rozumie, że 2 pik to GF ?
Licytuje 3 kier.
Pozdr


naturalnie :)

odzywke partnera podam po 20 :)


8 czerwca 2009, o 16:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Problemy licytacyjne
Pojęcie GF jest dość szerokie

kiedyś po 1trefl zalicytowałem 2pik z 5pikami i 15HCP ( w pikach AKD10x )

śp. Węcławek popatrzył na to co wyłożyłem na stół i rzekł :
młody kolego -widzę że dopiero uczysz się licytować , jeśli to jest 2pik to ja ci polecam książkę o brydżu mojego autorstwa.....

z propozycji nie skorzystalem , ale wobec powszechności magistra , 2pik -gramy co najmniej końcókę , a jak masz ładne +14 to może szlemiczka

tu kusi 2nt -pokaż co masz bokiem , może 3kiery ? po 3trefl /karo
możemy ekonomicznie 3kier


8 czerwca 2009, o 17:19
użytkownik

Dołączył(a): 7 czerwca 2009, o 20:25
Posty: 14
Post Re: Problemy licytacyjne
po 3 kier pada 3 pik
po 2 nt zreszta tez


8 czerwca 2009, o 19:32
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Problemy licytacyjne
2S oznacza FG i dobry kolor, w mojej ocenie AKD10x jest wystarczająco dobrym kolorem. Natomiast zalicytowanie 2S z kartą np. ADxxxx Wx Axx Dx uważam za nieporozumienie (czy co gorsza, co widzę czasami w Bydgoszczy na turniejach - 12PC i kolor 5-kartowy w zasadzie dowolny).
Kiedy można podać takie 2S z podobnie słabym kolorem (AD10xxx) ?? W mojej ocenie jeżeli posiadamy fit kierowy - dobrze to ustawia dalszą licytację. Np z kartą AD10xxx Kxx Ax xx, proponuję 2S, aby po np. 2BA rebidem 3H wskazac aspiracje szlemikowe z kolorem pikowym i fitem kierowym - po ewentualnym 3S (musi być cue bidem honorowym) do szlema kierowego wystarczy sprawdzić wartości (asy i damę kier).
Jedziemy dalej - podajemy 3H i słyszymy 3S od partnera - źle.
Miltonażowo można golnąć już 6BA (poprzedzone pytaniem o asy) - albo podzielą się piki albo kiery, partner nie powinien mieć karty w stylu AKDxxx x Dxx Dxx - w mojej ocenie karta za słaba, ale i z tym sobie poradzimy. Proponuję na razie cue-bid 4C - a potem pytamy o asy na pikach po odpowiedzi 3 wartości wgalamy 6, jak partner ma 2 wartości możemy albo spasować na 5H, 5S, albo 5NT.

Pozdr
Adam


8 czerwca 2009, o 21:25
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Problemy licytacyjne
1.Zalicytowanie 2pik z koloru 5kartowego to chyba raczej świadczy dziś o nieuctwie licytujacego
2.Skoro więc 2pik to 6pików , cóż takiego chce podać gość licytując 3pik po 2 NT ? że ma ciągle te 6pików czy 7 ? w zasadzie jest to już wezwanie do cue bidu


8 czerwca 2009, o 21:49
użytkownik

Dołączył(a): 7 czerwca 2009, o 20:25
Posty: 14
Post Re: Problemy licytacyjne
po 3 pik partnera i licytacji

1kier - 2 pik
3 kier - 3 pik
3nt - pass

dziadek wylozyl

KDWxxx
xx
Ax
A10x

widze ze sie nie spisalem rowniez :/


8 czerwca 2009, o 22:03
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 21:08
Posty: 73
Post Re: Problemy licytacyjne
Czy licytujący 3NT naprawdę nie odczuwał, że nie oddaje w pełni walorów swojej karty??? Big mistake!!!
Również z ręką E poprawiłbym na 4H (maxy, impy, wszystko jedno), co wreszcie powinno obudzić otwierającego.

PS. Śp. K. Węcławek każdemu proponował swoje dzieła.:)


9 czerwca 2009, o 14:15
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 7 czerwca 2009, o 20:25
Posty: 14
Post Re: Problemy licytacyjne
rejent napisał(a):
Czy licytujący 3NT naprawdę nie odczuwał, że nie oddaje w pełni walorów swojej karty??? Big mistake!!!
Również z ręką E poprawiłbym na 4H (maxy, impy, wszystko jedno), co wreszcie powinno obudzić otwierającego.

PS. Śp. K. Węcławek każdemu proponował swoje dzieła.:)


no nie wiem, W jako mlody junior pomyslal ze partner ma te 12 pc i to pewnie bez asow i kwitu wiec kontrakt chociaz z dobrej reki pojdzie i te 9-11 sie naskrobie.

a myslal tak dlatego, ze 2pik dla juniora to 12+ 5s+ bez szczegolnych obietnic jakosciowych


9 czerwca 2009, o 17:28
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL