Teraz jest 28 marca 2024, o 12:19


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 LIGA CZWÓREK II 
Autor Wiadomość
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: LIGA CZWÓREK II
Jeśli się gra multi to 2 pik wskazuje na dobre kiery więc wist w wacka kier ani nie jest trudny ani wydumany.
Pozdrawiam


6 czerwca 2020, o 21:16
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: LIGA CZWÓREK II
mietek napisał(a):
rety
gość zalicytował 2pik z singla na niewymuszonej pozycji więc dociekam dlaczego , czy to coś trudnego do zrozumienia ?
A ten otwierający na 3NT wypaskudził w waleta kier..

Rety.... proste jak budowa dzidy.
Grają po kontrze - system open (tak jak by jej nie było - do passa z pikami lub co najmniej inwit do kierów->>> ergo ma sporo w kierach i najczęściej x, max xx w pikach) -> czy to coś trudnego do zrozumienia???
Gdybym tak grał, też zawistowałbym w waleta kier.
TO JEST NAPRAWDĘ wg CIEBIE PROBLEM WISTOWY???
Powiedz, że to nieprawda...

_________________
Pozdr.
T.


6 czerwca 2020, o 22:05
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 25 września 2009, o 10:55
Posty: 142
Post Re: LIGA CZWÓREK II
Nie wątpiłem, że pierwszy to tablicy podleci eltomek, który w tworzeniu teorii jest najlepszy. Mając w pamięci naszą "rozmowę" jakiś czas temu jest ponad moje siły napisanie czegoś więcej niż ten post.
Ale do tematu:
Nikt nie ma kierów a jest ich w rozdaniu 13. Partner ma naturalne piki więc mamy ich 11 na osi a gość chce grać 3 NT ???? Nawet jeśli założymy, że człowiek po pasie ma 2 króla pik, to dający ktr jaką ma kartę ?
Na bank renons pik i daje pasa ???
Przeczytaj pytanie Mietka: W co wistujesz ....?
Teoretyzuj dalej.
EOT


7 czerwca 2020, o 10:51
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: LIGA CZWÓREK II
Wywołany odpowiadam.
Po otwarciu Multi gram tak jak napisałem Tomek.
Pas w zasadzie 5 kar. Rdbl pokaż kolor, 2H/S licytuje swój kolor (najczęściej z krótkością w drugim).
W sekwencji bez ktr opsa zalicytowanie 2S nie jest jednoznacznym inwitem do kierów, partner z kierami ma zalicytowac 2NT i teraz: 3C oznacza sign off z treflami, 3H inwit do kierów, 3S sign off z pikami.

Odpowiadając na pytanie dotyczące pierwszego wistu w mojej ocenie obydwie opcje wyglądają podobnie. Co prawda partner ma minimum 4 kiery, ale z drugiej strony także kontrujący powinien mieć 4 kiery. Z kolei ważna jest obecnośc przy stole, czy 3BA padło szybko, czy po namyśle. Z namysłu przeciwnika możemy (oczywiście na swoją własną odpowiedzialność) brać pod uwagę rozważanie karnego pasa, szybkie zalicytowanie 3BA wskazuje raczej na solidne trzymanie w stylu KDx, KWx i boczny kolor typu AWxxxx, lub Kx i z boku ADWxxx

Pozdr
A


7 czerwca 2020, o 17:27
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: LIGA CZWÓREK II
@ H_Klos
Też widzę, że sobie nie radzisz, ale spróbuję Ci mimo wszystko pomóc.

Chronologicznie:
1.
Mietek napisał(a):
W co wistujesz ??

pytanie - w zasadzie bez podania licytacji, bo trudno nazwać licytacją kilka odzywek, bez podania uzgodnień.
Wobec tak postawionego problemu, nikt nie zalosował...

2. po trzech dniach posuchy:
Mietek napisał(a):
tia, wszystko sprowadza się do licytacji
co to jest 2 pik ??

czyli zmieniło się pytanie podstawowe. Jednak stało się ważne, jakie były ustalenia w tej parze.

3.Sorry, nie jestem wróżką, nie mam pojęcia:
eltomek napisał(a):
Wypada mieć ustalenia w parze, dotyczące nie tylko otwarć, ale też odpowiedzi, również po interwencji przeciwnika. (...) Lepszy był ten, który zawistował zgodnie z ustaleniami pierwszego kółka licytacji.


4. Mietek dalej zdziwiony (?):
Mietek napisał(a):
gość zalicytował 2pik z singla na niewymuszonej pozycji więc dociekam dlaczego , czy to coś trudnego do zrozumienia ?
A ten otwierający na 3NT wypaskudził w waleta kier...

Czyli jednak Mietka interesuje pozycja licytacyjna, której dopiero konsekwencją był wist.

5. Ty autorytatywnie (a jakże!) stwierdzasz jak się gra. Pewnie ta para też tak grała.

6. Ja podałem alternatywną, być może ułomną wersję, jednak gwarantuję Ci, że nie jest ona (jak sugerujesz) ani mojego autorstwa, ani taka unikatowa (patrz post Adama). Poza tym cały czas utrzymując, że nie ważne czy licytujesz wg wersji A, czy B, ważne żeby było to uzgodnione w parze, a ewentualny problem wistowy, jest wtórny lub go po prostu nie ma.

Cały Twój wywód końcowy, żeby nie powiedzieć - (prokuratorska) mowa końcowa, nie jest pozbawiony sensu, trzyma się kupy, zakładając, że przeciwnicy wiedzą co robią, a Ty wierzysz im bardziej niż partnerowi.
Jednak wybacz - ja gram(łem) przede wszystkim z Partnerem, a wnioski z licytacji i zachowania przeciwnika, są wyłącznie uzupełniające.
Rozumiem, że Tobie nigdy przeciwnik nie zagrał "świra", albo "nie zajechał".

Też mam problem wistowy:
otworzyłem 1kier (ADWxx), potem już tylko oni... i dociągnęli do 3NT.
Po drodze LHO zapodał 3kier (może wywiad?, może wskazanie zatrzymania?), których mój nie skontrował. Wistuj - a potem Ci powiem, czy gram może antykontrą, czy nie.

Mam wrażenie, że koło ratunkowe które rzuciłeś Mietkowi (zresztą zupełnie niepotrzebnie) było betonowe.

@Adam - Podoba mi się alternatywne 2pik, po multi, rozszerzone o sign off na treflach/pikach.

_________________
Pozdr.
T.


8 czerwca 2020, o 11:24
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 29 listopada 2018, o 20:13
Posty: 56
Post Re: LIGA CZWÓREK II
Cześć,

Faktycznie rozszerzone 2S po multi bez interwencji bardzo dobre (eltomek - dałem radę przeczytać do końca Twoją ripostę ;)

@w_adam - po kontrze czegoś mi brakuje skoro 2H/S mają być z własnego koloru a rdbl "licytuj co masz". Jeśli drugi ops wkroczy 3C, to nie wiadomo co zrobić po rdbl - przelicytować czy nie? Puszczenie pasem w oczekiwaniu na wznowienie X też nie jest dobre. Jeśli ten z rdbl ma ładną rękę z 4144 to ma palcówkę.

Sprawę po 2D ktr rozwiązałoby:
2H - pasuj lub popraw (po interwencji nie przelicytuj ich)
2S - pasuj lub popraw (po interwencji możesz ich przelicytować kierami)
XX - licytuj co masz (po interwencji możesz ich przelicytować pikami).

PS coś czuję, że jedzie za mną walec... :?

Pozdr.
Maciej


8 czerwca 2020, o 19:02
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 20:37
Posty: 802
Post Re: LIGA CZWÓREK II
uff
Ileż to się trzeba napocić ,żeby kolegów wyciągnąć do tablicy .

A propos rozdania nikt niczego nie alertował i nie wyjaśniał .

W sumie jest tu pewna niedogodność , jak gość po czasie cos wyjaśnia to widać , że pytał partner , ale to kara za brak alertu :lol:


8 czerwca 2020, o 20:55
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: LIGA CZWÓREK II
@maciejsu, wierz mi, że licytujący rktr w drugim kółku będzie wiedział jaki kolor ma partner.
Zapytałeś co ma zalicytować partner po 3 trefl czy po 3 kier opsa (C może znaczyć i jedno i dugie)? Oczywiście pas. Jak sprecyzujesz o jaką odzywkę ci chodzi skomentuję jak proponuję sobie poradzić.
W nawiązaniu do twojej propozycji, można tak grać oczywiście - problem pojawi się gdy przyjdzie ci karta - KDW9xx Dxxx Dxx. 2 kier przy singlu u partnera się jakoś gra, poza tym jest duża szansa, że nie skontrują. Przy twojej propozycji na pewno gramy już 3kier, i to na pewno z kontrą.

Pozdr
A


8 czerwca 2020, o 22:16
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 21:48
Posty: 806
Post Re: LIGA CZWÓREK II
mietek napisał(a):
uff
Ileż to się trzeba napocić ,żeby kolegów wyciągnąć do tablicy .

Może łatwiej by Ci było, gdybyś kolejne rozdania umieszczał w osobnych wątkach? :? :roll:

_________________
Pozdr.
T.


9 czerwca 2020, o 06:09
Zobacz profil Wyślij e-mail
użytkownik

Dołączył(a): 10 kwietnia 2009, o 18:11
Posty: 286
Post Re: LIGA CZWÓREK II
w_adam napisał(a):
@maciejsu, wierz mi, że licytujący rktr w drugim kółku będzie wiedział jaki kolor ma partner.
Zapytałeś co ma zalicytować partner po 3 trefl czy po 3 kier opsa (C może znaczyć i jedno i dugie)? Oczywiście pas. Jak sprecyzujesz o jaką odzywkę ci chodzi skomentuję jak proponuję sobie poradzić.
A


Dzień dobry

taki mały komentarzyk
my odeszliśmy od używania polskich nazw kolorów, bo się można zgubić
i używamy angielskich Spade, Hearts, Diamond, Clubs
3C. = 3 trefl

Pozdrowienia

Jarek


9 czerwca 2020, o 09:51
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL