Teraz jest 28 marca 2024, o 18:46


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Nowy (problem rozgrywkowy) 
Autor Wiadomość
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Nowy (problem rozgrywkowy)
No Mieczysław liga blisko - powołanie co prawda juz dostałeś, ale kapitan musi cię jeszcze sprawdzić. Oczywiście opinia pozostałych graczy (może z wyjątkiem Jarka Śmieszka - bo znowu nam szybko zepsuje zabawę podając rozwiązanie) także mile widziana - KKKN-y (wszystkie z Alą na czele), Rregi - dla was też liga blisko, Mario, PiotrP - pokażcie, że także możecie w II lidze pomykać.

Ale Ad rem.

Licytacja:
My Wróg Parner Wróg II
1NT X* 2C** pas
2D 2S*** 3S**** pas
3NT pas......

* - monokolor
** - Stayman
*** - piki
**** - wręcz przeciwnie niż wyżej, a dokładnie pyt. o trzymanie

My Partner

AK9_________6
AD3_________8642
83__________K1095
D9543_______AK72

Wróg podstępnie zawistował w damę pik. Zabiliśmy asem i zagraliśmy trefla do króla - po prawej (!!!!) małe karo. Poddajemy się, czy walczymy dalej??

Pozdr
Adam


5 marca 2009, o 11:19
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Nowy (problem rozgrywkowy)
AK9_________6
AD3_________8642
83__________K1095
D9543_______AK72

HEH KAPITAN WYGRAŁ MECZ

no cio , może być tak DW10xxx , ?, AD(W) W10xx
to się wygra przez kara
może być tak DW10xxx , Kx , D(W) w10xx
w obu przypadkach cofam sie treflem do ręki i gram blokę karo , cóś musi wyskoczyć , jak przepuszczą lewe to wracam do trefli


5 marca 2009, o 22:42
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Nowy (problem rozgrywkowy)
No młodzi, co jest - to już tylko my z Mietkiem mamy się boksować???
Gdzie wasza ambicja i aspiracje - nie sztuka pogadać o d.. Maryni :lol: , na forum brydżowym trzeba też trochę pogłówkować :ugeek:
Masz rację mieczysław (znaczy forma się jeszcze trzyma), w takim układzie się wygra - niestety nie jest tak słodko. Wróg na zagrane karo wskakuje asem i wyrabia piki (puszczamy czy bijemy??). Na następnie zagrane z ręki karo wrednie dokłada małe :cry: . Szansa AW, AD karo sec niestety odpada. Walczysz pan dalej???
Pozdr
Adam


6 marca 2009, o 08:35
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Nowy (problem rozgrywkowy)
ja tam się nie znam, ale spróbuję:/ 2 pika puszczam, 3 biję i gram 8 karo, małe karo u Wroga pikowego, puszczam więc w koło. Pikowy Wróg może mieć 6 pików, 4 trefle, pokazał 2 kara - może mieć kiera bądź trzecie karo. Odwist da na razie kolejną lewę, więc raczej tak nie zagra, pików nie ma i trefli też nie, więc zapewne w kiera. Bijemy asem - zabezpieczam się przed singlowym K kier u Wroga pikowego. Ściągam D trefl i trefla do Asa i lukam co wyrzuca koles kierowo-karowy. Jeżeli karo - to K karo i 10 karo są dobre/ do 3 pików dorzucił 3 piki, ma 55 w czerwonych, dołożył do trefla raz, skrócił się do 4 kar, 2 razy poszły więc zostały 2/ jeżeli wyrzuci kiera 2 razy to gram kiera do damy w ręce, zabije królem, mam dobrą damę i 4 kiera na stole przy wejsciu na K karo, jezeli pusci, biorę damą i odwracam kiera, sam wyjdzie mi w karo do stołu... tyle mojego badziewnego pomyślunku, czas wracać do roboty :(

pzdr


6 marca 2009, o 14:51
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: Nowy (problem rozgrywkowy)
ja tam się nie znam, ale spróbuję:/ 2 pika puszczam, 3 biję i gram 8 karo, małe karo u Wroga pikowego, puszczam więc w koło. Pikowy Wróg może mieć 6 pików, 4 trefle, pokazał 2 kara - może mieć kiera bądź trzecie karo. Odwist da na razie kolejną lewę, więc raczej tak nie zagra, pików nie ma i trefli też nie, więc zapewne w kiera. Bijemy asem - zabezpieczam się przed singlowym K kier u Wroga pikowego. Ściągam D trefl i trefla do Asa i lukam co wyrzuca koles kierowo-karowy. Jeżeli karo - to K karo i 10 karo są dobre/ do 3 pików dorzucił 3 piki, ma 55 w czerwonych, dołożył do trefla raz, skrócił się do 4 kar, 2 razy poszły więc zostały 2/ jeżeli wyrzuci kiera 2 razy to gram kiera do damy w ręce, zabije królem, mam dobrą damę i 4 kiera na stole przy wejsciu na K karo, jezeli pusci, biorę damą i odwracam kiera, sam wyjdzie mi w karo do stołu... tyle mojego badziewnego pomyślunku, czas wracać do roboty

pzdr

to byłem ja, zapomniałem się zalogować:(

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


6 marca 2009, o 14:52
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Nowy (problem rozgrywkowy)
Troche haosu bydmario , trzeba kontrolować kolejność zdarzeń

AK9_________6
AD3_________8642
83__________K1095
D9543_______AK72
Dama pik zabita , trefl do króla , by zagrać karo cofamy się damą trefl , N wskakuje i gra pika ! Puszczamy, kolejne bijemy i gramy karo :
1 Jeśli N nie dołoży do drugiego kara ratuje nas układ ręki S xxx , Kxxx ,DWx xxx ,renons

_________----
AD3_________86x
8__________K109
954_______A

----------
-------Kxxx
-------Dwx
puszczamy karo , S gra kiera ,kladziemy damę i gramy trefla
S jest w przymusie wpustkowym kierami

2. N dokłada do kara !
_________----
AD3_________86x
8__________K109
954_______A

----------
-------?xxx
-------Dwx


Jeśli N nie posiada singlowego króla a zabijemy asem i zagramy trefla
do asa obrońca obroni się przed wpustem :cry:
_________----
D3_________86
__________K10
95_______

----------
-------Kx
-------Dx


6 marca 2009, o 19:46
użytkownik

Dołączył(a): 15 października 2008, o 22:00
Posty: 264
Post Re: Nowy (problem rozgrywkowy)
Jest robota jest i haos... przyznaję rację przedmówcy :oops: /przedpiśmiennikowi/.

pzdr

_________________
Mariusz Bielski - bydmario


6 marca 2009, o 23:30
Zobacz profil Wyślij e-mail
Post Re: Nowy (problem rozgrywkowy)
czekam i czekam na rozwiązanie ?


16 marca 2009, o 12:25
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: Nowy (problem rozgrywkowy)
Miałem nadzieję, że jeszcze ktoś coś napisze.
Rozwiązanie w zasadzie znalezione.
Po stwierdzeniu podziału trefli 4-0 wiadomo, że N ma 6-4 na czarnych. Cofnęliśmy się damą trefl i zagraliśmy karo, N wskoczył asem i wyrobił sobie piki (raz przepuściliśmy żeby zerwać opsom komunikację - ze stołu kiery). Zagraliśmy karo, N dołożył jednak małe, musimy przepuścić, S bierze figurą i gra waleta kier. Jakie są dokładne rozkłady??? S na pewno posiada 5 kar (gdyby miał 4 z DWxx nie wyrzuciłby na pewno kara na zagranego trefla). Zatem N posiada skład 6124 a S 3550. Jedynym problemem jest zlokalizowanie króla kier - czy N licytował na swobodnej z DWxxxx K Ax W10xx czy też DWxxxx x Ax W10xx. Jeżeli zgadniemy to wygramy - kładziemy damę lub asa, przechodzimy do stołu treflem - i S jest w przymusie nie może wyrzucić kara, pozbywa się zatem kiera, gramy kiera ze stołu do Asa (lub damy - w zależności co postawiliśmy w poprzedniej lewie kierowej) i wpuszczamy go kierem - ze stołu trefl. Dochodzi do dwukartowej końcówki, w której S musi wyjść spod swojej ostatniej figury karo do K10 w stole. Weźmiemy 2 piki, 2 kiery, 2 kara i 3 trefle, opsy wezmą pika, 2 kara i kiera.
Rozdanie pochodzi z meczy ćwierćfinałowego ze Scanią - niestety zagrałem na singlowego króla kier, zakładając, że opps tak raźno nacierający (przy milczeniu swego partnera) powinien posiadać singlowego króla kier, Król był niestety w impasie i przyszło polec.
Natomiast uważam, że rozdanie pomimo konieczności zgadnięcia kiera jest bardzo ciekawe i pozwala odtworzyć wiernie ręce NS. Na drugim stole podstępne opsy skontrowały naszych partnerów na kontrakt pikowy - po 3 krotnym zagraniu w atu (po 1-wszym wiście pikowym) rozgrywający mógł wziąć tylko 6 lew.
Pozdr
Adam


16 marca 2009, o 22:55
Zobacz profil Wyślij e-mail
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL