Teraz jest 28 marca 2024, o 15:44


Regulamin działu


Zarząd KPZBS informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 System licytacyjny-Wspólny Język 2015 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post System licytacyjny-Wspólny Język 2015
W czasie pobytu na spotkaniu ekstraklasy brydżowej spotkałem Krzysztofa Jassema autora książki System Licytacyjny Wspólny Język 2015 udało mi się zakupić jego książkę(z autografem).
Jestem zwolennikiem WJ od początku jego powstania, po przeczytaniu WJ 2015 zaczynam doceniać sens tego systemu.
W obliczu coraz agresywniejszej licytacji zaczynam rozumieć konieczności stosowania tanich transferów oraz dwóch checkbacków zastępujących popularnego magistra.
Obecnie jestem w sytuacji braku stałego partnera do gry,szukam więc kogoś kto chciałby grać ze mną systemem WJ 2015 Grand Master.
Zainteresowanych proszę o kontakt na priw.
Polecam wszystkim tą publikację Krzysztofa Jassema tym bardziej że od pewnego czasu jest zawodnikiem naszego KP-ZBS.
http://jassem.pl/

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


20 kwietnia 2015, o 19:19
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2008, o 20:56
Posty: 786
Post Re: System licytacyjny-Wspólny Język 2015
Znam system J-M, czasami nawet nim gram. Jest rzeczywiście dużo bardziej agresywny i destruktywny, niż system którym gram z Jarkiem. Otwarcie np 3D z kartą Wxx, xx, Dxxxxx, xx w założeniach korzystnych to oczywistość.
Odnośnie dwóch check-backów, grałem tym z Jarkiem ale wróciliśmy do naszego starego magistra, są plusy, są minusy.
Tani transfer - super rzecz każdemu polecam, można odpowiadać na one over one praktycznie od zera bez obawy, że partner przesądzi końcówkę.
Odwrotka bardzo dobrze pomyślana i rozpisana.
I jeszcze jeden element, w kilku sekwencjach system wymaga gry transferami, co może powodować pewną niespójność na początku (ja zawsze jak mam się przestawić ze swojego starego systemu - to jedyne co sobie przypominam, to w jakich sekwencjach gramy naturalnie a w jakich transferami).
Generalnie gorąco polecam (sam zaanektowałem do swojego systemu kilka pomysłów np. licytacji jednostronnej niejednoznaczne rewersy 1D - 1H - 2S lub 1D - 1S - 2H), ale granie tym systemem wymaga jego dokładnej znajomości.

Pozdr
Adam


27 kwietnia 2015, o 18:39
Zobacz profil Wyślij e-mail
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 września 2008, o 20:54
Posty: 513
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: System licytacyjny-Wspólny Język 2015
To prawda co piszesz Adamie że system wymaga sporej wiedzy brydżowej i konsekwentnego stosowania wszystkich elementów tej filozofii brydża.
Jednak piękne w tym jest właśnie jego skomplikowanie.
Podziwiam bardzo postępy naszego kolegi Marcina oraz Krzysztofa.
Chciałbym kiedyś zbliżyć się do ich poziomu ,cieszy mnie że Krzysztof dzieli się z innymi swoimi przemyśleniami i wiedzą brydżową.
Mam nadzieję że kolejne publikacje Krzysztofa Jassema wzmocnią Polskiego Brydża jeszcze bardziej niż jest to obecnie a przecież stanowimy ścisłą czołówkę światową.
Jeszcze raz gratuluję uczestnictwa w ekstraklasie.

_________________
Gra w brydża to nie walka na śmierć i życie.Brydż to przyjemność bycia w miłym towarzystwie


29 kwietnia 2015, o 20:08
Zobacz profil Wyślij e-mail WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL